Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Ez_Zehra« je žensko

Datum registracije: 16.07.2007

• Poruku poslati

41

Nedjelja, 26. August 2007

Zasto si stvoren?

Ovo pitanje stalno ponavljaj: Zbog cega su stvoren?

Stvoren si da bi spoznao Allah, dz.s. Stanovnistvo na zemlji je brojno, njegov broj prelazi preko sest milijardi! Moj Gospodaru, Ti vidis koliko te ljudi od svih njih nije spoznalo! Isto tako znas koliko je nemarno prema Tebi, moj Gospodaru! Hiljade nemarnih... milione nemarnih... milijarde nemarnih. :( ;( ;(
Upitas li se: ko je na zemlji istinski spoznao Allaha i ko Mu se pokorio, ko izvrsava Allahove naredbe i zahvaljuje Allahu na blagodatima - koliko je takvih? Ima li ih na hiljade, ima li ih na milione... :(

Amr Halid
Lijecenje srca

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

42

Ponedjeljak, 27. August 2007

"Dvadeset zena je ucestvovalo u bici na Hajberu. Medju njima je bila i jedna djevojcica. Poslanik a.s. ju je ponudio da jase s njim na jahalici. Put koji je trebalo preci iznosio je 90 km. Kad bi htio odmoriti devu, zaustavio bi je i pruzio djevojcici ruku te joj pomogao da sidje.

"Kada su muslimani pobijedili"-prica djevojcica-"vidjela sam Poslanika kako dijeli ratni plijen. Trazio je nekog u masi i kada me je vidio pozvao me je. Dosla sam, izvadio je ogrlicu i rekao mi da je stavim na vrat. Kada sam to htjela uraditi, Poslanik a.s. je rekao da ce on sam staviti tu ogrlicu. Nakon tog dana ta ogrlica nije napustila moj vrat nikada. Cak sam trazila da je kada umrem zakopaju sa mnom, kako bi je, na Drugom svijetu mogla pokazati Poslaniku."

Moral vjernika, Amr Halid, str.23.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

43

Subota, 08. Septembar 2007

Uzeo sam da citam Amr halid, Lecenje srca, ekstra knjiga.
Taj covek ce me uvek odusevljavat.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

• »Ez_Zehra« je žensko

• Poruku poslati

44

Utorak, 18. Septembar 2007

Izasla je u prodaji nova knjiga Amr Halida
''U Tvoje ime zivimo".

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

45

Srijeda, 19. Septembar 2007

Od svih knjiga do sada koje sam imao prilike citati najvise je na mene uticala bas ova U Tvoje ime zivimo, a i slusao sam predavanja na ovu temu proslog ramazana.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

46

Nedjelja, 23. Septembar 2007

Izasla je jos jedna nova knjiga Amra Halida "Halife Allahovog Poslanika".

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

47

Utorak, 02. Oktobar 2007

Lijek za tvoje srce je u Kur'anu. U Kur'anu ćemo naći rješenje za svaki naš problem. Hajde zajedno da proučimo ovu suru sa namjerom da izliječimo naše mahane i otklonimo naše nedostatke. Draga braćo, Uzvišeni Allah kaže:
Mi objavljujemo u Kur'anu ono što je lijek i milost vjernicima.
Lijek... Šta osjećaš? Brigu i tugu? Lijek ti je u Kur'anu? Šta te brine? Bolesnog si duha? Lijek ti je u Kur'anu... uči Kur'an puno. Kada budeš imao utisak da ti je na leđima natovareno ogromno brdo... u čemu je spas? Uči Kur'an puno!
AMR HALID - Jusuf, a.s.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

48

Četvrtak, 04. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Jastreb
Izasla je jos jedna nova knjiga Amra Halida "Halife Allahovog Poslanika".

Mislil se na 4 pravedne halife, ili?

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

49

Četvrtak, 04. Oktobar 2007

Da, a uskoro izlazi i knjiga o covjeku kao halifi na zemlji.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

50

Petak, 05. Oktobar 2007

Ja ih kupujem al nemogu da stignem sve da ih kupim kolko brzo izlaze.

Imali u neku nasu bibloteku da se uzimaju njegove knjige, bilo bi mi mnogo ekonomicnije?

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

51

Srijeda, 17. Oktobar 2007

Usled svega ovoga zaboravismo i ove malo vedrije teme. Amrove knjige mozes naci i iznajmiti i u Gazi Isa begovoj biblioteci, u zgradi mesihata, imaju vecinu naslova, osim, mozda, dva posljednja. pored citanja, misljenja sam da ove knjige treba imati svaka muslimanska kuca, ja licno ih iscitavam i po nekoliko puta. kada god se covjek nadje u problemima i nedoumici treba ih citati jer uvijek vrate covjeku neku vedrinu i elan.

• »Ez_Zehra« je žensko

• Poruku poslati

52

Nedjelja, 21. Oktobar 2007

Ibadet razmisljanja - Amr Halid

Razmisli kako si stvoren

Kaze Uzviseni Allah u Kur’anu: “Zar je to davno bilo kad covjek nije bio pomena vrijedan?”
Pogledaj ovo Kur’ansko pitanje. Zar nije bilo vrijeme, o sine Ademov, kada nisi bio nista, ni pomena vrijedan? Pitanje je lahko, a odgovor poznat. Da, bio si u periodu kada nisi bio nista. Ali zasto nam Allah postavlja ovo pitanje? Pita nas da bi razmislili. Zar ne vidite vrijednost ovog ibadeta-razmisljanja.
Razmisli jeli bilo vremena kada nisi bio nista, cak ni malehni atom. Da! A je li bilo vremena kada tvoj otac nije bio nista? Da! A je li bilo vremena kada tvoj djed nije bio nista? Zar nisu prosli milioni godina a ti, tvoj otac I djed niste postojali, bili ste nista.
[SIZE=3]
Pa ko si ti da se oholis nad Allahom Uzvisenim?
Pa ko si ti da odbijes pokornost Uzvisenom Stvoritelju?
Pa ko si ti, draga sestro, da odbijes pokrivanje hidzabom?
Ko si ti da odbijes obavljanje namaza? Zar si zaboravio da je bilo vrijeme kada nisi postojao.
“Zar je to davno bilo kad coovjek nije bio pomena vrijedan?”[/SIZE]
:(

razmislimo...

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

53

Nedjelja, 21. Oktobar 2007

Ne mogu samoj sebi da verujem da i pored ovolike zelje da procitam nesto od njega, nisam uspela, ama bas nijednu da procitam. :(
Neka trka...
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

54

Srijeda, 26. Decembar 2007

ISTINITA PRICA IZ KNJIGE AMRA HALIDA KAZIVANJA POKAJNIKA KOJA JE U PRIPREMI
Moja priča je priča oca koji briše suze propasti i kajanja nakon sna u kome sam vidio moju mladu kćerku koja je umrla prije kratkog vremena.
Vidio sam kćerku kako gleda u mene i govori mi: „Dovoljan mi je Allah i divan je On zaštitinik.“ Ponavljala je puno te riječi. Obuzela me je vatra i upitao sam je: „Kćeri, protiv koga ti je dovoljan Allah, da te osvetim?“
Ona mi je rekla: „Oče, protiv tebe, koji si me zanemario i prema meni nemaran bio, koji si prekršio emanet i bio uzroko ovakkvog mog stanja, protiv tebe mi je Allah dovoljan.“
Začudio sam se ovome, pa sam je upitao: „Gdje si ti sada, kćeri?“
Odgovorila mi je: „Zar ne znaš gdje sam? Njeno lice, do tada blistavo i puno živosti, postalo je jezivo i strašno. Njene oči postale su poput žeravica iz kojih bljuje plamen. Rekla je: „Ja sam sada u vatri džehennemskoj.“ Upitao sam je zbog čega, a ona mi je rekla: „Zar ne znaš? Ti si razlog tome. Gledao si mene i sestru kako gledamo filmove do pola noći, a nisi pokušao odvratiti nas od toga. Gledao si kako prespavamo sabah, a nisi pokušao probuditi nas. Štaviše i ti si nas vodio tamo gdje se prodaju filmovi. Taj trgovac bi nam govorio vulgarne riječi od kojih se koža ježi, a mi nismo obraćali pažnju. Čak smo se i smijali. Izlazile smo u grad otkrivene i namirisane kako bismo privlačile mladiće. A ti ništa nisi kontrolisao niti o čemu brinuo. Ti nisi...“
U tom trenutku san se prekinuo i ja sam vrisnuo zbunjen. Vjerujte mi, uprkos tome što sam bio žalostan zbog svega što se dogodilo mojoj kćerki, želio sam da se ne probudim sve dok ne čujem šta sve ima da mi kaže. Želio sam da greške koje sam napravio u odgoju sa ovom kćerkom ispravim kod drugih kćeri i da ih odgojim ispravnim islamskim odgojem.
Sada molim svakog onoga ko pročita ovu moju priču da podigne svoje ruke prema nebesima i zamoli Allaha za oprost grijeha moje kćerke koja je, nakon Allaha, bila uzrok moje upute.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

55

Subota, 29. Decembar 2007

U pripremi je jos jedna nova knjiga od Amr Halida u izdanju El-Kelimeha "Dok ne promijene sami sebe"...

Superiska je.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

56

Nedjelja, 30. Decembar 2007

Još jedna obimnija, a u to i kvalitetnija, knjiga iz opusa Amr Halida je i Riznica kur’anskih mudrosti. Predstavlja svojevrstan razgovor između čitaoca i autora o mudrostima kur’anskih sura, povodima objavljivanja, njihovoj suštini i ciljevima, te o porukama koje upućuju čovječanstvu u svim vremenima i podnebljima. Govori o imenima pojedinih kur’anskih sura, o historijskom momentu u kom su objavljene, te o pojedinim poslanicima koje sure spominju.

Specifikacije:

* Mehki povez
* B5
* 510 stranica
knjiga je izasla danas
Jastreb je dodao/la ovu sliku:
  • riznica2.jpg

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

57

Ponedjeljak, 31. Decembar 2007

Trebam pomoc

Odvojio sam nesto para i kupio bih 1,2 knjige Amra Halida.

Imam
Ibadet razmisljanja
Ibadet vjernika
Govor srca

Predlozite mi koju knjigu sledecu da kupim.

Ja razmisljam o Karakteru vjernika. Otvoren sam za predloge. Bujrum.

interesantno

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

58

Citirano

Orginalno od Jahja
Predlozite mi koju knjigu sledecu da kupim.

Zar "Karakter muslimana" nije od Gazalija? Ili mozda ima neka sa istim naslovom od Amra H.?
Da kupujem za sebe, onda bih izabrala "Ibadet razmisljanja" i "Govor srca", iako nisam procitala ni prvu, ni drugu. :O
Ubedjena sam da je i "Karakter muslimana" vrlo dobra knjiga.
Cini mi se da naslovi koje navedoh mnogo obecavaju, pa bih se zato odlucila za njih. ;)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

59

nazalost sve naslove koje si pomenula sam procito i odlicne su knjige. Jastrebe , Altuna vi sete procitali dosta predlozite nesto.

interesantno

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

60

Ahaaa, znaci ti si ove naslove koje si naveo, vec procitao. OK!
Mogu ti predloziti "Allah" od Ahmeda Behdzeta, "Obnovi svoj zivot" od Gazalija, "Razumevanje prioriteta" od Jusufa Kardavija (ako ih nisi vec procitao).
Tacnije, sve od Kardavija i Gazalija. :D
P.S. Ne znam da li se dobro secam naslova, cini mi se "Staze sledbenika Islama" od Gazalija, ali je knjiga mnoogo dobra.

Social bookmarks