Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 10. April 2006

Knjizara "Libris" u Novom Pazaru

Pre nekoliko meseci jedan chovek je ostvario svoj san: napravio mesto gde ce ljudi moci da kupe i prochitaju knjigu. Tako je u ulici Stevana Nemanje konachno otvorena knjizara "Libris".
Vrlo chesto volim da kazem kako napokon mogu da kupim knjigu i kada pada kisha, jer sam ranije uvek morala chekati lepo vreme da ljudi koji prodaju knjige na automobilima i tezgama izadju sa svojom ponudom na ulice.
Zato smatram da je otvaranje knjizare "Libris" u Novom Pazaru jedna od najkorisnijih stvari koja se dogodila u poslednjih nekoliko godina.
Shta vi mislite o tome? Koliko znachi ta jedna jedina knjizara ovakvog tipa u gradu koji broji vishe od 100000 stanovnika? Meni, na primer, puno znachi. :)

Cile, hvala ti! ;)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

2

@ Sting Lady: odlicno zapazanje! (o)

I sama sam se prijatno iznenadila kad udjoh u knjizaru. Iako nisam stalno u NP itekako mi znaci sto "Libris" postoji jer u njemu nadjoh ono sto godinama trazih!

Znam da je nikad necu razminut, a da ne zavirim sta ima novo.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

3

Naravno da je divno sto i mi imamo knjizaru, samo da to zazivi. Ovo nije jedini pokusaj otvaranja knjizare. Secam se pre otprilike 8 godina u blizini parka se otvorila knjizara,ali je to bilo kratkog veka.
Mozda se sada nesto izmenilo ?(

Svakako je lepo imati takav kutak... :D
misli globalno-deluj lokalno

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

4

Odlična tema! Mogla si i da postaviš anketu koliko ljudi kupuju knjige.
To sa knjižarom je pun pogodak! Nisam mogla da vjerujem da i to kod nas konačno postoji. Mislim da vlasnik ima osjećaja šta se traži i da je knjižara solidno snabdevena.
Ipak, vrlo sam malo knjiga tamo kupila... Literaturu koja mi treba opet moram da nabavljam iz većih gradova, tako da meni lično ne znači puno.
Ne vjerujem da bi nam trebalo još knjižara jer mislim da ljudi u Pazaru ne kupuju knjige baš puno.
Mislim da knjižari fali više bosanskih izdanja. To joj je jedina mana. Razlog tome je što su ta izdanja jako skupa zbog čega se ljudi teže odlučuju da ih kupe pa se vlasniku ne isplati da ih nabavlja. Tako mi bar on reče. To je zaista šteta.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Shta vi mislite o tome? Koliko znachi ta jedna jedina knjizara ovakvog tipa u gradu koji broji vishe od 100000 stanovnika? Meni, na primer, puno znachi. :)

Znaci i vise nego sto joj pridajemo znacaja.Zalosno je(pored toga sto je to jedina takva knjizara u gradu),sto je i knjizara Libris pocela dobro sa radom i do tada se nalazila u onom novom lokalu preko puta nove lucne zgrade.Ali,vec posle par meseci,izgleda da je posao stao,Pazar se vratio na staro,a to je da ga ne zanimaju knjige,i vlasnik se morao preseliti u nesto skromniji lokal.
Svaki put kad mislim o tome,setim se Juskovih reci,kada je davao intervju lokalnoj Tv,a tada je rekao:"Ovaj grad ne voli knjigu.Ovde citaju samo oni koji moraju,a izuzeci mogu stati na prste jedne sake."
Da ne bude sve crno,mislim da je knjizara Libris zaista super,i da ima zaista jedan sirok spektar knjiga,a narocito mi se svidja sto imaju izdanja od Samizdat-a(b92).

Pre par meseci i Marko Vidojkovic je bio u Pazaru kao autor bestsellera u Srbiji(Kanzde)prosle godine,i mislim da treba samo tako da se nastavi.
I na kraju,jedna cinjenica.Ovde i Nisu se organizuje sajam knjiga bukvalno na svakih 3-4 meseca,i svaki put su sale prepune.I oni prodavci sto prodaju knjige na kolima,i oni su iz Nisa,cesto ih vidim ovde,ali ovde slabo rade jer ima bar desetak izuzetno opremljenih knjizara.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

6

Utorak, 11. April 2006

Mozel za nas koji nismo u Pazaru da se kaze gde je tacno ta knjizara, ko je vlasnik, kakav je izbor i slicno.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

7

Utorak, 11. April 2006

Vlasnik je Sead Bojadzic. Knjizara se nalazi u ulici Stevana Nemanje; prvo se nalazila preko puta fotografske radnje "Foto Dine", a sad se nalazi u vecem lokalu koji se nalazi u...(ne znam kako da objasnim)... ;) Preko puta Lejlek-dzamije, sa leve strane ml. restorana "Elite".
A vi shto niste ovde mozete da poruchite knjige, pa ce vam ih oni poslati. ;) Izbor je dobar i veliki, ali ipak zavisi shta ko trazi. Ukoliko se desi da u knjizari nema knjige koju trazite, kod njih ih mozete poruchiti.
Tako... Ne znam da li ima potrebe josh neshto da kazem...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

8

Utorak, 11. April 2006

Libris ... mesto za merak !!!!
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen

Datum registracije: 23.06.2006

• Poruku poslati

9

Utorak, 18. Juli 2006

NOVI PAZAR - Za ljubitelje enciklopedijskih izdanja knjižara Libris u Novom Pazaru protekle nedelje nabavila je 150 novih naslova. Prema rečima vlasnika knjižare Seada Bojadžića, najčitaniji roman poslednjih mesec dana je “Zahir”, autora Paola Kuelja. “To je roman koji je hit u svetu i mi se trudimo da pratimo književne novitete kako bi odgovorili zahtevima čitalaca i naših redovnoh kupaca”, rekao je Bojadžić radiju Sto plus. On smatra da su cene knjiga u knjižari Libris vrlo pristupačne i da su se Novopazarci navikli da kupuju knjige. “Posebno mi je drago što naši sugradjani kupuju knjigu kao poklon. Ženska populacija se najviše interesuje za laganije sadržaje i sadržaje vezana za kulinarstvo i uredjenje kuće, dok muškarci kupuju avanturističke romane. Od enciklpoedijskih izdanja najviše se traži novo izdanje enciklopedije “1.000 zašto-1.000 zato”. Medjutim, medju našim kupcima vrlo su popularna i bošnjačka i verska literatura”, rekao je Bojadžić. Onima koji ovogo leta žele da pročitaju neki od hit romana, Bojadžić je preporučio roman “Svetlosni vrtovi”, autora Amina Malufa. “Knjižara Libris u Novom Pazaru je deo sistema “Knjiga info”. To je projekat u okviru kojeg naša knjižara vrlo jednostavno

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

10

Utorak, 25. Juli 2006

Mnogo mi je drago sto takvo mesto konacno postoji i u nasem gradu, sto konacno imamo mesto na kojem ce se pokazati ko su zaista (pojedini) Pazarci. Odlicno je sto takvo mesto postoji, ali koliko god vlasnik pricao da prodaja dobro ide svi mi dobro znamo koliko Pazarci puno citaju, a verujem kad bi procitali bar tri knjige, da bi shvatili koliko je to, u stvari, lepo. Nisam u skorije vreme posecivao knjizaru, iako imam u planu da kupim jednu knjigu...ali mi se cini (ispravite me da gresim) da nema knjiga na engleskom. Mislim da bi gdin vlasnik trebao da nabavi nekoliko knjiga na engleskom...za nas koji vole da citaju i pritom znaju engleski :D
Sta mislite o tome?

Dzenis
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

11

Utorak, 25. Juli 2006

Citirano

Orginalno od SuddenDeath
...ali mi se cini (ispravite me da gresim) da nema knjiga na engleskom.

Ne grešiš.... šta više - nema čak ni knjiga na turskom ;(
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

12

Utorak, 25. Juli 2006

Sjecam se da je prije par godina, na cosku stare lucne (prema prvomajskoj) postojala takodje neka knjzara, gdje se cak moglo malo sjesti, popiti kahfa ili uzeti neki kolac, i tu na miru prelistati poneka knjiga, a prije nego se kupi.
Ta knjizara i takav koncept vodjenja knjizare (uz cafe) kod nas u Pazaru mi se bio izuzetno svidio

Sta li je bilo sa tom knjizarom

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

13

Utorak, 25. Juli 2006

Citirano

Orginalno od SuddenDeath
sto konacno imamo mesto na kojem ce se pokazati ko su zaista (pojedini) Pazarci. Odlicno je sto takvo mesto postoji, ali koliko god vlasnik pricao da prodaja dobro ide svi mi dobro znamo koliko Pazarci puno citaju, a verujem kad bi procitali bar tri knjige, da bi shvatili koliko je to, u stvari, lepo.

:D :)) razveseli mi dan....
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

14

Utorak, 25. Juli 2006

Citirano

Orginalno od E-B
Sjecam se da je prije par godina, na cosku stare lucne (prema prvomajskoj) postojala takodje neka knjzara, gdje se cak moglo malo sjesti, popiti kahfa ili uzeti neki kolac, i tu na miru prelistati poneka knjiga, a prije nego se kupi.
Ta knjizara i takav koncept vodjenja knjizare (uz cafe) kod nas u Pazaru mi se bio izuzetno svidio

Sta li je bilo sa tom knjizarom

Bilo je to zaista lijepo mjesto, ali se vremenom više bacio akcenat na kafeteriju nego na knjige. To se mjesto zvalo Subex i u okviru te kafeterije je bila ko neka knjižara mala gdje su se knjige mogle kupiti, a prije kupovine prolistati i podrobno pregledati uz kahvu. Ta kafeterija više ne radi, vjerovatno zbog toga što nije dobra zarada bila. Šteta, a baš je nekako i mjesto bilo lijepo, a i terasu su ljeti imali ispred stare lučne, što je također bilo veoma lijepo.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

press

Učenik

(10)

Datum registracije: 13.08.2003

• Poruku poslati

15

Srijeda, 26. Juli 2006

STO CE NAM KNJIZARA???

Pitam se sto ce nam knjizara, kad biznismeni vole nepismen narod da radi od jutra do sutra bez osiguranja i socijale za nekih 200 eura mjesceno, kad za jedno nevjestino kolo od 5 minuta muzike daju po nekoliko hiljada maraka, a ne daju 5 eura za knjigu, kad popiju za jedno vece cijelu "biblioteku" i da vam ne nabrjam dalje. Tesko stanje, moram priznati, ali me ohrbruju ovakvi koji su ipak rijetke lasta o| vice, ali jos uvijek lete. o|

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

16

Srijeda, 10. Septembar 2008

Evo i novog izgleda Librisovog sajta: http://www.libris.co.yu/

Dodushe, josh je u izradi, tako da ce, nadam se, zavrshiti posao uskoro.

Kupujete li knjige? Ja sam "kaznila" sebe i nekoliko meseci nisam kupovala nijednu (zato shto sam ih samo gomilala, a nisam stizala da ih chitam), a sad, kad sam zavrshila sa chitanjem onoga shto sam zacrtala, mogu sebi da priushtim josh koju knjizicu.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

17

Subota, 13. Septembar 2008

Kada nam knjiga na Sandzaku bude znacila vise od toga kolikocemo petolirki da kupimo nevesti, tada cemo saznati njenu vrijednost.Mozda ce ovaj plemeniti pokusaj otvaranja knjizare i uspjeti......
Samo znanje pobjedzuje.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

18

Subota, 13. Septembar 2008

IMAO SAM PRILIKU DA ODEM DO LIBRISA...FANTASTICNO MESTO ZA KUPOVINU KVALITETNE KNJIGE...SAMO DA JE MANJE BELETRISTIKE A VISE STRUCNE LITERATURE...TEK TAD BI BIO PUN POGODAK!!!
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

Warda

Početnik

(10)

• »Warda« je žensko

Datum registracije: 15.09.2008

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 15. Septembar 2008

Hi!:) Interesuje me da li neko zna da li u toj knizari postoji arapsko - srpski recnik Teufika Muftica?Studiram arapski jezik a do tog recnika se tesko dolazi (novog).Pa ako bi neko mogao da mi kaze da li ga ima tamo?Receno mi je da ima u Novom Pazaru.
Unapred hvala!!!!!

green

Učenik

(10)

• »green« je žensko

Datum registracije: 19.04.2005

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 15. Septembar 2008

Mufticev recnik ima u knjizarama El kelimeh a videla sam i u knjizari libris.Ne znam tacno koliko kosta, al znam da nije jeftin. ;)
Zatvori oci, zelenooka...

Social bookmarks