Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

61

Utorak, 17. Decembar 2002

Ko je najveci neprijatelj Islama ?

Tema je mnogo dobra!Ali o njoj bi se moglo pisat u referatima.Pogledajte prvo ovaj muslimanski svet kakav je?Irak i Iran i sami znate koliko su ratovali.Sta je radio S.Husein kurdima a i sami turci.A kurda ima oko 50-tak milona nije to zanemarljiva cifra.Ali jadni kurdi niko ih ne voli.A amerikanci su ih sada uzeli pod svoje "zakrilje" kao mi vas volimo mi vam mozemo dati ovo dati ono a u stvari oni ispadaju topovsko meso.Oj Sadame DASO moja.Covek je prava dasa,svi mi znamo kako je dosao na vlast samo me zanima koliko od nas zna sta je on uradio za tu zemlju kao sto sam citao pre neki dan za njega on je Irak stvorio.To vecina americkih presednika nije uradilo za svoju zemlju.Pa kako covek da ne dobije na izborima kad ga elektorat voli.Joj 01 10 a sutra ustajem u 06 ja se izvinjavam zbog nezapazenog reda u pisanju gde uzmi gde ostavi drugi put bicu bolji,nadam se.:)
" Bilen alemlere rahmettir "

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

62

Srijeda, 18. Decembar 2002

Ko je neprijatelj islama ili mozda je bolje reci muslimana je pitanje na koje se zaista ne moze odgovoriti u jednoj recenici. Ovdje bi bilo korisno analizirati nekoliko stvari.

Znanje

-Ako podjemo od toga da je neznanje najveci neprijatelj covjeka onda mozemo reci da je nepoznavanje islama nesto sto predstavlja opasnost po muslimane. Ova opasnost dolazi kako od nemuslimana tako i od samih muslimana.
Neponavajuci islam nemuslimani ga vide opasnog, agresivnog, totalitarnog, nazadnog te prema takvom zauzimaju stav nepovjerenja te ga nepravedno napadaju medijski i institucionalno.
Nepoznavajuci islam muslimani se ili udaljavaju od prakse koja je definisana principima njihove vjere ili idu u ekstremizam. I jedni i drugi predstavljaju problem za muslimansku zajednicu.

Interes

Ovdje mislim na interes jakih u svijetu a to je prije svih Amerika. Amerikanci nemaju razloga da mrze niti islam niti muslimane. Medjutim, u svijetu vlada zakon dzungle, iako to mnogi ne vide. Zakon dzungle znaci pravo jacega i to je analizirajuci dogadjaje u svijetu jasno ko dan. Amerikanci svoje zacrtane ciljeve (ekonomske i politicke) zele ostvariti bez obzira da li se u pojedinim slucajevima krse prava drugih. Na nesrecu muslimana oni dobrim dijelom stoje Amerikancima na putu ostvarenja svojih ciljeva te su pod direktnim (Irak, Afganistan) ili indirektnim (Palestina) udarom.

O ovome bi se imalo jos dosta govoriti ali zelja mi je samo da skrenem paznju da svako snosi svoj dio krivice i svako je neprijatelj na svoj nacin.

Muslimanima predstoji borba za osamostaljenjem, unapredjenjem i jacanjem. Kada to postignu i ostali ce ih uvazavati i nece njihova krv biti najjeftinija na trzistu. Ovo mogu postici samo iskreno se vracajuci svojoj vjeri, jedinom izvoru sa kojeg su se napajale najuspjesnije generacije muslimana.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Ertan

Učenik

(10)

• »Ertan« je muško
  • »Ertan« je autor ove teme

Datum registracije: 07.11.2002

• Poruku poslati

63

Srijeda, 18. Decembar 2002

Muslimani trebaju jos da shvate da prihvatanje nekih pozitivnih tekovina zapadne Evrope, ne znaci i prihvatanje onoga sto je lose. Muslimani bi trebali da prihvate tehnolosku revoluciju koja se desila u Evropi, ali ne i seksualnu. Jer zaista moralna nacela Evrope nisu bas nesto cime bi se Evropa mogla pohvaliti i nije nesto sto bi mogla da izveze. Ali zato treba prihvatiti tehnologiju i nova stecena znanja iz nauke. Sto se pre to bude uradilo to ce za muslimane biti bolje.

Datum registracije: 26.11.2002

• Poruku poslati

64

Četvrtak, 19. Decembar 2002

teshko ce to sve biti, kada trennutno zapadne tajne sluzbe i izraelski mossad ne kontrolishu samo politicku scenu u islamskim zemljama nego i islamsku.
pa kada pogledamo kada se pojavio islamski fundamentalizam, to je bilo bash u vreme komunisticke opasnosti i CIA ga je i uzgradila. samo je nekako ispalo da sad fundamentalisti rade protiv amerike. bash sam prekjuce citao na vjesti da pentagon i CIA imaju plan da shire ciljane desinformacije u medijima na svijetu, da bi uzeli veci uticaj na narode i politicare. pored toga pishe isto da cia planira da u buducnost izgradi islamske skole po citavom svijetu gdje se uci jedan kako oni kazu "moderatni" islam.

eto jadni muslimani nisu u stanju svoju sudbinu da kreiraju niti islam da zive kakav je najbolji za njih.
kroz ogromne financije i politicku moc ce CIA uspjet tako da kontrolishe (kao sto dosad i radi) citavu islamsku scenu i da izgrade islamske skole kake njima pasuju. tako ce i muslimani u buducnost isto biti kakvi amerikancima pasuju. znaci nema sta da brinemo. fundamentalizam nije vishe IN, onda ce sigurno biti neki moderni prozapadni islam, koji ce nas hodze ucit za 50 -100 godina.

Ertan

Učenik

(10)

• »Ertan« je muško

• Poruku poslati

65

Taccs slozio bih se sa tobom da je u toku velika kampanja protiv islama, posebno medijska. Posebno posle 11. septembra, ali pogledajmo sta se desilo posle te kampanje: Posle 11. septebra u SAD su svi primerci Kur'an-a bukvalno planuli. A zvanican podatak je da je broj ljudi koji prelaze na islam ucetvorostrucio posle 11. septebra u SAD, a slicna tendenicja se oslikava i u Evropi. Dakle, sto se vise islam pritiska i napada, to sve veci broj ljudi prelazi na islam i islam jaca. Mozda postoje ti planovi koje si ti spomenuo, ali te skole ne mogu izmkeniti Kur'an. I ako se te skole otvore sve ostalo zavisi od nas - Hocemo li ih prihvatiti ili osuditi i od njih se discancirati? Zna se sta je islam. I ne moze niko iskriviti islam. Bilo je i pre pokusaja, ali zar neznas da je Allah dz.s. rekao da ce bdeti nad Kur'an-om i da nece dozvoliti da ga ljudi izmene?

• Poruku poslati

66

neznam odkud ti te informacije da narod na zapadu masovno prelazi ka islamu. ali eto to je nesto drugo.

ti kazes zna se sta je islam? pa to je upravo problem kod muslimana. islam je toliko shirok da on moze da se interpretira od vremena do vremena od kulture do kulture i nepostoji jedna staticna interpretacija ili smao jedno pravo misljenje jednog autoriteta. a nezna se ni na zapadu. posle 11. septembra su prodavani kurani ili u novinama citirano iz kurana ali falsificirano. naprimjer ja sam cito da su oni pored ono "nevjernici" koje se odnosi na politeste iz mekke, u zagradi stavili krisacni i jevreji. tako da na primjer na onaj ajet koji se odnosi na samo jednu bitku protiv musrica iz mekke "ubij nevjernike gdje ih nadjes ..."
oni stavili "ubij kriscane i jevreje...". to je njihov omiljeni ajet, koji u svake nopvine prikazuju.

oni kuran falsificiraju kakav njima pashe. pa islam je ustvari jedna super mogucnost za tajne sluzbe na zapadu da manipulishu narodom.

ali ustvari to mora tako. mi mormao da znamo da se zapad toliko daleko odvojioo od kriscanske teologije da on nema nijednu vjeru. jedino sta propagira su ta ljudksa prava itd. a svi vide da se ni toga ne drze.
tako da je agitacija u medijima protiv islama jedino nesto koje spaja citavo drustvo na zapadnim zemljama.
to je tako vec preko hiljadu godina. sta bi zapad bio bez zlih muslimana? on bi se raspao. tek kada se narod plashi od zlih muslimana i zlog islama onda sr citavo drustvo spoji.

i bojim da ce to svakad tako bit. oni odlicno znaju da je islam teoloshki gledano daleko jaci od kriscansktva i da jedino islam moze da pravi konkurenciju. i kad se nebi agitiralo protiv islama dosta bi naroda mozda pocelo o islamu da razmislja (neutralno). i to bi znacilo rapsad drustva an zapadu. zato je glavni deo za odrzavanje zapadno-kriscnskog identiteta mrznja i agitacija prema islamu.

ali to nije neprijatelj. muslimani su sami krivi, jer oni toliko pogreshno zive islam da zapadu nude dosta materijala da u medijama kazu evo vidite kakav je islam.

Ertan

Učenik

(10)

• »Ertan« je muško

• Poruku poslati

67

Taccs dosta ljudi prelazi na islam u SAD i Evropi. Evo ti primer da je preko 2 miliona samo crnaca primilo islam to dovoljno govori. Zar neznas da je islam prva religija po brzini sirenja?
A kada sam kazao zna se sta je islam nisam mislio na njegovu interpretaciju u raznim vremenskim periodima i u odredjenom vremenu. Jer ne moze se ziveti isto sada i pre 100 godina. I u tom pogledu islam je vleksibilan. A ono na sta sam ja mislio i sam si dao dobar primer kada si rekao za ono "nevjernici" kako se predstavilo na kriv nacin. Na tom sam mislio kada sam rekao zna se sta je islam, da oni mogu pokusavati iskriviti islam, ali da to nece uspeti, osim ukoliko im mi sami ne dozvolimo.
A neznam na sta si to mislio kada si rekao da muslimani pogresno zive, pa ih na osnovu toga treba kritikovati. Molit te reci mi na sta konkretno mislis. I ko ih to moze kritikovati?

• Poruku poslati

68

mislio sam na to da muslimani sami u islamskim zemljama ne zive po islamu. najbolji primjeri su velika razlika izmedju siormashnih i bogatih u tim zemljama, ili diktature koje ne dozovoljavaju pluralizam, ili na primjer obrezivanje zena u africkim zemljama. sve to nije islam. ali zapadu je to dobro doshlo da to prestavi kao islam i kaze na TV evo vidite kako je islam losha religija. znaci muslimani sami nude materijala dosta drugima da iskrive sliku islama.

a ovo za "nevjernike", neces mi vjerovat ali ima dosta muslimana koji isto tako citaju pogreshno. naprimjer kada sma pitao jednog nasheg sandzackog muslimana vjernika sta kaze na onaj atentat u new york on mi je naveo ajet iz kurana "ubijte nevjernike gdje ih nadjete.." i smatrao da je to sto se uradilo u new york bash po kuranu.

pa to je ustvari fundamentalizam. jedan islamski fundamentalista ustvari nevjeruje u Boga ili islam. on vjeruje slovo po slovo, bez ikakvog razmisljanja na koju situaciju se to odnosi ili kako bi to moglo da se razumije.

ima jedan drugi primjer koji mi je pricao jedna prijatelj. kaze radio u kuhinju u nemacku sa jednim arapinom i taj arap bio na njegov tahmin strog musliman i nije pio alkohol i pricao kako negdje u islam pishe:"prokleta nek je kap vina (ili opojnog pica)"

medjutim stajala negdje casha vina u kuhinji a njemu bilo merak da popije. i covjek sta se sjetio, kljuknuo prst u cashu i trehnuo i reko "prokleta nek je kap vina" i naveo cashu i popio.:)) ziva istina.

to je najbolji primjer islamskog fundamentalizma.

irfan

Početnik

(10)

• »irfan« je zabranjen

Datum registracije: 08.11.2002

• Poruku poslati

69

fundamentalizam

sam naziv fundamentalizam znaci vracanje korenima (fundament=koren,osnov)i ne vidim nista lose, bas naprotiv,da se muslimani vrate korenima i osnovama svoje vjere onako kako su je shvatali i prakticirali prvi muslimani.vjerujem da bi to dovelo do potpunog preporoda muslimana u svijetu.
naziv fundamentalisti i islamski fundamentalizam se koristi u negativnom znacenju potpuno neopravdano i smatram da treba prestati sa tom praksom

Ertan

Učenik

(10)

• »Ertan« je muško

• Poruku poslati

70

Taccs iznenadjujes me kako pricas. Pa zar neznas da su i muslimani ljudi i da samim tim nismo savrseni i da gresimo. Ako je neko musliman to ne znaci da je imun na grehove i poroke. Navodis mi pojednicane primere i kazes muslimani ne zive po islamu. Pa zar ti mislis da ce se nekada desiti da svako ko kaze da je musliman ziveti po islamu? Pa to nikada nece biti. Kazes o bogatim i siromasnim u islamskim zemljama. Meni to nije nista cudno. I muslimani su skloni korupciji kao i svako drugi. Vecina bogatasa su isti bilo da su muslimani, hriscani, ateisti ili nesto drugo. Svi se oni ponasaju raskalasno. A vladari cesto gledaju da ugnjetavaju svoj narod, zarad licne koristi. Diktatori nisu nikakva ekskluzivnost hriscana. Diktatora je bilo medju svim narodima, pa i medju muslimanima. Neznam zasto te to cudi.
Pa zar neznas za ovo Kur'an-ske ajete (sura El-Bakare):
"8. Ima ljudi koji govore: "Vjerujemo u Allaha i u onaj svijet!"- a oni nisu vjernici.*
9. Oni nastoje prevariti Allaha i one koji vjeruju, a oni i ne znajuci, samo sebe varaju."
Ovakvih ljudi je bilo i uvek ce biti.
Ali ono sto tebe vodi u zabludu, a sto kao muslimana ne bi trebalo je sledece: Ti smatras za islam ono sto rade oni koji se izdaju za muslimane izadaju. Nemoj tako da razmisljas. Ako neko kaze muslimani su teroristi, jer su 11.septebra ubili puno civila, ja se ne osecam prozvanim, jer ja znam sta je islam i znam sta znaci musliman. Kada neko kaze muslimani su diktatori, jer imaju diktatora za muslimana, ja se ne osecam prozvanim, jer ja znam sta je islam i znam sta znaci musliman. U svakom narodu ces naci pojedinaca koje mozes koristiti za zloupotrebu i pogresno predstavljanje. Npr. mozes da kazes da u hriscanskim zemljama ima puno prostitutki, pa hriscanstvo dozvoljva prostituciju sto nije tacno. Da li je ovo argument pomocu kojeg bi hriscanstvo da predstavis kao lose religiju? Ja mislim da nije.
Moras da shvatis da izuzetak ne cini pravilo. Nemoj se povoditi za nekim okorelim ljudima koji misle da nastete islamu.

• Poruku poslati

71

Petak, 20. Decembar 2002

ma neee. jeste to da toga ima svugdje. ali u muslimanskim zemljama je to najgore. na primjer zapadne drzave ne baziraju na kriscanstvo, nego na ljudska prava. ali muslimanske baziraju ili nastoej da baziraju na islam. a onda se u ime islama deshavaju takve stvari. i ja i ti se ne pozivamo na njih. ali onaj na zapad koji nije upucen on ce lako pomislit da ljudi kad toliko pricaju o islamu i mole se bogu a rade takve stvari onda nesto sa tim islamom noije uredu. naravno da to nije islam i da su muslimani ljudi ko svi drugi. ali zapadnim medijama je to dobro doshlo da to predstave kao islam. i da to zlo dolazi iz islama. naveo sam ti primejr da su zapadne novine u vezi sa terorizmom stalno citirale iz kurana. eto vidish to je pokushaj da se kuran predsatvi kao izvor terorizma.
ipak bin laden stalno kaze da se bori za islam i muslimane a ne za neke privatne ciljeve. znaci on nudi citavom svijetu, pa cak nekim muslimanima, materijala da samtraju islam kao loshu religiju. ali ovo je samo primjer sa bin ladenom. a kada se vecina muslimana ponasha na neki nacin negativno, onda ce naravno drugi neupuceni doc lako na ideju da je to islam. jer ipak religija utice dosta na ljude.

znaci jeste istina i normalno je da kada su kroz citavu historiju ratovali protiv muslimana, da drugi mrze muslimane i islam iz dushe. ali ustvari su muslimani ti koji nude materijala za to.

islam je kroz historiju prodro svugdje na svijetu, negdje mirnim negdje ratnim putem. muslimani su nekada vladali svugdje (indija, spanija, balkan, deo kin, centralna azija..) i posle prvog svjetskog rata 1918 su doziveoi totalni slom. tada 300 000 muslimana nisu imali nijednu svoju suverenu drzavu. i onda je za svakoga koji je nekada sanjao da se oslobodi od muslimana ili konacno da ubija u ugnjetava muslimane doshla shansa. ali ta shansa od nepijatelja ne samo da je iskoriscena negosu oni radili i na tome da garantuju da ostane tako da muslimani ostanu nemocni. vidi balkan, turska, palestina, centralna azija, indija, kina, a o arpskom svijetu koji je kolonijaliziran da ne pricam. znaci kroz citavu historiju muslimani su samo nudili priliku drugima za sadashnju situaciju.

e sad kako je do toga doshla, to treba da je glavna analiza muslimana. a o tome bi imalo dosta da se pishe. mada za neke muslimane nebi imao dugo, oni bi smao rekli, muslimani nisu bili jaki vjernici i Bog ih kaznio. ali meni to nije dovoljno.

• Poruku poslati

72

Petak, 20. Decembar 2002

ispravka: tada 300 000 000 muslimana 1918

Ertan

Učenik

(10)

• »Ertan« je muško

• Poruku poslati

73

Petak, 20. Decembar 2002

Ja mislim da se to desilo muslimanima zato sto su se odvojili od islama i zato je i dosla bozija kazna. Kada kazem udaljili od islama mislio sam prevashodno na jedisntvo, tj. nejedinstvo muslimana. A zamisli su vecina muslimana pravi muslimani. Onda bi morali biti i jedinstveni, a to nam vera nalaze. Mislis li ti da je jedinstveno 1.3 milijardi dusa da bi neko mogao nesto da uradi. E moj burazere, kako smo dozvolili da nas 1.2 milijardi zeza samo 20 miliona jevreja? Jevreja ima malo, ali oni su jedisntveni, pa zato sada rade sta hoce, ne samo nama muslimanima, nego celom svetu. A nama je jedinstvenost jos i verom pripisana, a mi to ne postujemo. Svojevremeno je Iran pozivao na dzihad protiv Iraka, i Irak na dzihad protiv Irana, a zar oni neznaju da u dzihadu nijedna muslimasnka zemlja ne sme napasti drugu. I zar nisu znale muslimasnke zemlje koje pomazu SAD da nijedna muslimanska drzava ne sme pomagati nekoj drzavi koja napda muslimasnku. Vidis moj Taccs da je to zbog toga. Kada bi oni rekli NE, amerikanci bi mogli da se puse zajedno sa jevrejima.

• Poruku poslati

74

Petak, 20. Decembar 2002

nije lako na primjer za pakistan reci NE americi kada su dobre veze sa amerikom za pakistan vrlo vazne za opstanak (zbog indije) ali to je druga prica.

a jedinstvo? iz licnog iskustva znam da nije dovoljno jednostavno apelirat na jedinstvo ljudima, nego se mora o tome razmisljat kako se stvara jedinstvo.

Ertan

Učenik

(10)

• »Ertan« je muško

• Poruku poslati

75

Petak, 20. Decembar 2002

Ja znam da je tesko stvoriti jedinstvo. A tesko je zato sto smo mi takvi kakvi jesmo. Niko nama nije kriv. Da smo mi jednisnteveni Pakistanu ne bi trebala SAD. I Pakistanu bi uvek trabalo da bude preca neka muslimanska zemlja nego SAD.

• Poruku poslati

76

Petak, 20. Decembar 2002

pa to je to sta ja pricam citavo vrijeme. nije dovoljno samo slijepo vjerovanje i fatalizam. nego nauka, ekonomska moc, dobra politika, sociologija. sve to muslimani moraju da nadoknadu.
mislim da bi se taj problem najbolje rijeshio kroz kao sto sam vec rekao neku "islamsku renesansu". jedna interpretacija islama koja se poziva na zlatna vremena gdje je nauka igrla veliku ulogu kod muslimana. bez fanatizma i ekstremizma i fatalizma. to bi ciav islamski svijet prosvijetilo i dovelo na velika djela. mi na primjer moramo da znamo da je prvi sociolog, znaci prvi naucnik koji je poceo da se bavi pitanjem o jakom drustvu i drustvu uopste bio ibn haldun, i to josh dugo prije evropskih filozofa i sociologa. oni su 800 godian kasnije doshli na saznanja do kojih je on doshao tada u srednjem vijeku. i kada citash o njemu danas zapadna drustva baziraju na ista spoznanja.

teshko ce to biti. ali muslimani nemau kud nego da idu tim putem. slijepop vjerovanje ne vodi nicemu. ne da nije korisno i da ustvari nije islamski nego cak kosta neduzne ljudkse zivote.

Ertan

Učenik

(10)

• »Ertan« je muško

• Poruku poslati

77

Subota, 21. Decembar 2002

He he Taccs pa o tome i ja tebi pricam. Da muslimani trebaju da se vrate islamu onakvom kakav on zaista jeste. Ali ne bih to nazvao "islamskom renesansom", jer je renesansa u hriscanstvu bila nesto novo, cega pre nije bilo - bavljenjem naukom, ekonomijom, socijalnim problemima itd. dok smo mi sve to imali vec pre u islamu.

• Poruku poslati

78

Subota, 21. Decembar 2002

ali ima tu nesto zajednicko. kao sto sam vec napisao na pocetak teme renesansa u evropi je pocela time da su se naucnici bazirali ili povratili ili novorodili jedno vrijeme u evropi kada je nauka igrala ulogu. anticka grcka i stari rim. koje je pojavom crkve i kriscanskog fanatizma unisteno. isto tako je u islam. pojavom neke interpretacije islama koja odvaja covjeka od nauke u islamskom svijetu je prestala nauka da igra ulogu. naravno je tu imalo i drugih uticaja (na primjer mongoli). i islamska reneansa, pod tim podrazumijevam bash kao sto rijec renesansa znaci (novorodjenje) znaci pocetak nekog novog vremena koje bazira na jedno zlatno vrijeme koje je izgubljeno.

volio bih josh da citiram murada wilfrieda hofmann, bivhseg njemackog diplomatu koji je preshao ka islamu. on kaze isto da muslimani pate od kako je on nazvao "on je rekao . on je rekao -sindrom"
to znaci da se u islamskom svijetu previshe slijepo vjeruje autoritetima a malo se razmislja i proucava samostalno.

enko

Početnik

(10)

• »enko« je zabranjen

Datum registracije: 02.02.2003

• Poruku poslati

79

Nedjelja, 02. Februar 2003

Najveci protivnici islama su jevreji,i oni koji ne klanjaju, ne poste mjesec Ramazan ,koji ne daju zekat ,koji ne obave Hadzdz i koji na kraju krajeva ne izgovaraju Shehadet(farz)
Najveci protivnici Islama su i oni koji citaju nevjernicke knjige a svoje zapostavljaju,oni koji nikada u Dzamiju nisu usli a govore o nekom zajednistvu sa nevjernicima.Jedina priznata vjera kod Allaha Dzellesanuhua je ISLAM

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

80

Subota, 08. Novembar 2003

JEVREJI

Muslimanski narod Palestine je vec dugo vremena izlozen mnogobrojnim klanjima od strane Jevreja. Jevreji su nastavili istrebljivati Palestince, napadima na izbljeglicke logore, i sada su sinovi palestinskog naroda izlozeni svakodnevnim, neprekidnim klanjima od strane jevrejske vojske.

Da nezaboravo sta je rekao Ben Gorion:

Arapi u Izraelu imaju tri mogucnosti:

1. Prihvatanje jevrejske vjere
2. Proterivanje izvan zemlje
3. Potpuno unistenje

A bivsa premijerka Izraela je rekla:

Doci ce vrijeme kada cemo znati kako cemo onemoguciti, one koji jevresjsku kapu nestavljaju na glavu, da zive medzu nama.

SADAM HUSSEIN

1980 Sadam Hussein je pokrenuo divljacki rat protiv susjednog Irana. Taj rat je trajao osam godina i odnijo milijone muslimanskih zrtava, ubijenih, ranjenih i neosposbljenih. Taj rat je iskripijo meterijalna bogastva Iraka i Irana. Irak je tada upotrebljivo i hemijsko oruzje protiv civila.

Kasnije je takodje Sadam Hussein okupirao Kuvajit, a njegovi krvoloci su ucinili veliko krvoprolice protiv kuvajtskog naroda. Hiljade Kuvajcana su bili zrtve tog rata, a to je iracka vojska platila visokom cijenom, jer je ubijeno vise od 100 hiljada njihovih ljudi.

Cula sam takodje, al nisam sigurna dal je istina, da je Sadam Hussein takodje upotrebijo hemijsko oruzje protiv brojnih kurdskih gradova i sela.

Social bookmarks