Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 28. Maj 2007

Ja sam Titov Pionir i dan danas sam ponosna na to...sto se tice vjerovanja u mojoj se kuci uvijek klanjalo i postilo i kad je Tito bio ziv i dan danas je jednako.
Sto se tice toga koliko se i za sta babi i majki odbijalo od place nemam pojma jer sam bila dijete koje iskreno to nije nimalo zanimalo , ali znam da sam svake godine na ljeto isla u odmaraliste po mjesec dana na more preko preduzeca , jos uvijek se sjecam zimnica koje su babo i majka donosili s posla/paket pilica, paket bataka, ukiseljenog povrca , mesa sto friskoga sto suhoga , gajbama jabuka itd./
Istina nisam bila dijete milionera vec dijete radnika , ali sam imala i pticijeg mlijeka..

Medjutim ja kao dijete sam imala ispunjeno djetinjstvo...lijepa sjecanja i druzenja vezu me za Izvidjace s kojima smo obisli cijelu Yu i super nam je bilo , radne akcije , takmicenja u sletu i Titovim stazama revolucije...tada su se djeca druzila i zivot im je bio upotpunjen...

a sta danas djeca imaju..nista..hrpu budalastina..internet , droga , prostakluk itd.

Sve u svemu voljela bih da moja djeca dozive upola onoga sto sam ja dozivjela u svome odrastanju i ponosna sam jer sam zivjela u doba Titine Yu.

Jedino mi je zao sto se u cijeloj bivsoj Yu nije pronijela Stafeta Mladosti neki dan kao sto je to ucinjeno u Srbiji.
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

22

Ponedjeljak, 28. Maj 2007

@sanjiva

Bravo za Titovog pionira!!! (o) (o) (o)

Lep post,zaista... ja bi samo dodao neke babove price:"Vozim se ja tramvajem u Istanbulu,krenuo na utakmicu Fener-Galat,udje policija,ja ih ni video nisam,sve zivo pretresaju,ja kunjao mene ni da pogledaju! A sto? Iz kosulje do pola viri crveni pasos"!

Parafraziram,al je jasno sta kazem... U toj mracnoj,socijalistickoj Yugi,dolazili su najveci glumci tog doba,najveci pevaci,puni stadioni,nije bila zemlja milionera,nije sve bilo ko na filmu,al su ljudi bili sigurni,i to je bila ozbiljna i postovana zemlja,a sad smo umesto jedne ozbiljne zemlje,dobili 6 zemalja u kojima manje-vise imamo ozbiljno s....
Halo Bing? Kako brat?

toomtoom

Početnik

(10)

Datum registracije: 13.08.2007

• Poruku poslati

23

Ponedjeljak, 13. August 2007

Tito je bijo krotitelj divljijeh naroda sa Balkana.
Postupa je sa njima ostro i drza je gvozdenu disciplinu te je bio ono sto je najvaznije.
Zna je kako treba.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 23. August 2007

Ene...

Haj haj haj haj haj haj haj shta se ovde sve naprica i nauchi insan :D

cccc

Hallo!

Tito je dva ovozemaljska svijeta, istocni i zapadni drzo ko dvije macke pored svoje stolice, jednu lijevo jednu desno i macke bile gladne ili ne nisu ni smele da mjauknu, DOK NIJE UMRO.

Uporedi datume iz istorije.
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

toomtoom

Početnik

(10)

Datum registracije: 13.08.2007

• Poruku poslati

25

Subota, 25. August 2007

Da nije bilo Tita I KPJ mi Bosnjaci bi svi bili iscerani iz Sandazka i Bosne i nikada nebismo bili priznati ka narod no ka religiozna skupina dok nas nebi sve iscerali u Tursku a ja i ti nebismo odje pisali na ova jezik.

Tu je glavna stvar sto je Tito ucinio za nas Bosnjake i to treba da se CIJENI i POSTUJE.

Savremeni Bosnjacki narod nijesu stvorili imami i ostali no
komunisti koji su imali narodni a ne samo internacionalni osjecaj.

Ponosim se sto poticem iz komunisticke ali nacionalno svjesne bosnjacke porodice.

Razumijes li te mene

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

26

Subota, 25. August 2007

Hteli mi to ili ne(a ja svakako zelim), Islam je odlika nas bosnjaka, samim tim sto nam je Tito zabranjivo ispunjavanje Islamskih propisa nije bio dobar za nas. Samo koliko je muslimana posel 45. streljano.

Tito je bio dobar lider, ali i Hitler je bio dobar lider.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

jednoumlje

Početnik

(10)

• »jednoumlje« je muško

Datum registracije: 17.09.2007

• Poruku poslati

27

Srijeda, 19. Septembar 2007

platiće za sve što nam je radio preko satelita

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

28

Srijeda, 19. Septembar 2007

Tito je,stvarno,...

...bio "stari lisac".
Odlican diktator.
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

29

Četvrtak, 20. Septembar 2007

kafir,kafir,kafir,kafir,kafir od glave do pete...
tagut istinski,meni su on i onaj Ataturk isti...
prvo zato shto nije nikad priznao niti u jednom zvanichnom drzhavnom aktu i dokumentu Boshnjachki (ne dao mi Allah da sam nacionalista,govorim radi ibreta) narod,otvoreno se borio i ispoljio kufr u Allaha,to shto vi kazhete neki da niko ti nije branio da postish i da klanjash,ne znam da li je tachno ili ne,ne zhelim u to da ulazim uopshte,meni su komunizam i demokratija apsolutno isti izmishljeni ideali,kafirski sistemi preko kojih mi ne mozhemo uspostaviti svoju veru onako kako to Allah od nas trazhi...Mogli smo,i danas mozhemo egzistirati i zhivotariti,ali svoju veru ne mozhemo upotpuniti na nachin na koji to Allah od nas zahteva i trazhi,ni pod okriljem ovog sekularizma i dzahilijjeta koji nas je poklopio,a josh manje su to mogli ljudi koji su dozhiveli komunizam...dzaba ti crveni pasosh i dzaba ti ideologija koja je od momenta kad je izmishljenja,osudjena na propast...kao plod i produkt nje je ono shto se 90-ih dogodilo...ali,ljudi su oduvjek voleli da lazhu sami sebe,neko manje neko vishe od nas je oboleo od toga...znam samo da je nama prichao insan kojem verujem,da su oni igrali fudbal u naselju i kad kazhesh "Tita mi gol je" u to nije smelo da se sumnja,sumnja se ako kazhesh "Allaha mi je gol",ne veruju ti...dakle,kako on sam to kazhe,to je bio shirk koji smo mi tad chinili...svaka chast tim ljudima preko kojih je Allah sachuvao din na ovim prostorima u tom vaktu,al je chinjenica da su ti komunisti poskidali feredze i nikabe nashim majkama,bikama i sestrama,i da su poveshali javno alime koji su rekli da je to "Allah propiso,a ne ja",a onda su nashli one koji se boje smrti da oni kazhu da zhena mozhe hodat ulicom otkrivenog lica,kad je u namazu otkrivena,mozhe i na ulici bit otkrivena...Halalite mi shto na ovaj dzahilijjet i laicizam,shto komunizam i jeste u biti,gledam vishe kroz versku prizmu,ali,prosto sam inspirisan da bih mogao do sutra pisat...rezultat komunistichkog odgoja se najbolje vidi danas kad se mladici masovno vracaju istinskom izvornom Islamu,i kad se neguju neke tradicionalne vrednosti,koje su ovde bile i prije nego su doshli ti sa crvenim pasoshima i postupali u najmanju ruku nepravedno,otimajuci ljudima ono shto su na legalan nachin stekli...danas mi to vidimo u tim tzv. "boshnjachkim familijama",kako ochevi,sestre,strine,majke,amidze,daidze i drugi koji su porasli u tom dzahilijjetu i laicizmu,kako gledaju na mladice koji se ugledaju na najbolju generaciju koja je ikad hodila Zemaljskom kuglom...naravno da mislim na Poslanika s.a.w.s. i njegove ashabe radiallahu anhum 'edzmain...

Datum registracije: 08.09.2007

• Poruku poslati

30

Četvrtak, 20. Septembar 2007

Ludi nemoj te tako, on je bio lider pravi, Pa on je morao sa ovim narodom tako. Uspostavio je vlast na citavoj JUGI, a sto se tice muslimana istina je da im prava nije ispostovao. Da je jos zivio vidjeli bi rahatluka. Vidite sta se danas radi: Ni jedna bivsa republika nije drzava u pravom smislu, svi nesto hoce a ne znaju kako. Znaci treba nama cvrsta ruka pa bio to TITO ili neko drugi!!!
za istinu

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

31

Petak, 21. Septembar 2007

Istorija, nismo mi ludi. :D

Tito je bio jedan genijalac. Proživio na račun naroda i svijeta. Držao je potisnutim sve suštinske probleme koji su se nagomilavali u državi i kada je on završio svoj život ti problemi su eksplodirali kao bomba. Posljedice su nam poznate.
Ovo je priča o Titu, a komunizam je nešto drugo. Koga još briga za te ideologije, a ponajmanje Tita.

Najveći neprijatelj samom sebi je onaj čovjek koji svoje probleme zatrpava i ne rješava ih. Jednog dana će to sve eksplodirati i mnogo teže, a možda i nemoguće, će ih biti riješiti. Upravo to je Tito radio u SFRJ i ko god bi pokušao da govori o realnim problemima i o suštinskom rješavanju istih bivao bi proglašen za narodnog izdajnika. A kako završavaju narodni izdajnici poznata je stvar.

I sve je to on odradio i još ga narod ispratio sa suzama i minutama ćutanja. I hajde to, nego još uvijek ti isti ljudi ne mogu da sagledaju realno stvari, već žive u tom sklopu u kojem se bježi od problema i ide se u maštariju. I dan danas ti ljudi žive od te nekakve nostalgije. Eh, kako je ono bilo lijepo vrijeme. A ne shvataju da je to bilo vrijeme u kojem su oni, kao noj, držali glavu pod zemljom i sanjali divne snove. Kasnije kada se je realnost pokazala oni je opet nisu prihvatili, već su ostali maštati i prisjećati se dana kada je to sve bilo divno. :)

I možeš im i glavu razbiti, ali im pamet ne možeš promijeniti.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

• Poruku poslati

32

Petak, 21. Septembar 2007

ok. si ti nisam ja htjela reci "ludi"nego mi stampac nije izbacio "J"izvinjenje prihvatite. A sto se tice TITA, pa sta da kazem. TI u svom izlaganju si u pravu, a sta je uopste u zivotu Josipa Broza Tita bila reala vrijeme ce pokazati, slazem se sa tobom oko njegovih propusta sto se tice muslimana. A kako dalje i bez njega, kako krenuti sta da urade nasi "umni ljudi"?
Dokle ce nas oni odvesti i t d. Ja licno smatram ni ovakvo stanje kakvo jest nije bas za neku pohvalu.
Jos jednom se ispricavam za stamparsku gresku.
za istinu

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

33

Ponedjeljak, 24. Septembar 2007

Ovakvo stanje je upravo posljedica Titovog vladanja. Još uvijek ne možemo da sastavimo kraj sa krajem i da razmrsimo ono što se u tom vremenu zamrsilo.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

• Poruku poslati

34

Slazem se definitivno, ali kako razmrsiti te konce.
Koliko smo sposobni? Dali nam je potreban neki Tito ili? Kada znamo da treba dalje zivjeti, dali cemo se osvrcati stalno na proslost, ili cemo naprijed pa makar."Ne okreci se sine"
za istinu

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

35

Ima ona jedna mudra izreka latinska "Historia vitae est", što u prijevodu znači "Historija je učiteljica života", e sad neka svako razmisli za sebe šta to znači.

• Poruku poslati

36

babbha

Zar nisi i ti Titov pionir
za istinu

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 27. Septembar 2007

E-B

Tito je bio diktator, glupa politika koju mi sada placamo.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

jednoumlje

Početnik

(10)

• »jednoumlje« je muško

Datum registracije: 17.09.2007

• Poruku poslati

38

tito je bio najveći srbin samo to srbi neće da priznaju
prebacuju bio slovenac , hrvat ... sve samo nije srbin
JESTE SRBIN što je ukopan u beograd?

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

39

Komunisticki diktator.

Nije jel? Jel ga ko birao od naroda kad u 50 godina njegove
vladavine?

Nije? E pa onda je diktator :)

PS: Zaboravi da napisem, da ce pristalice Tita govorit da je ranije sve bilo super a danas beda.

To je tako zato sto su TV i sve medije bile kontrolisane od Tita samog i njegovog rezima. Il drugim recima ako opsujes Tita mozes otic u zatvor.

A sad moze svako svakog da kalja i posle kukamo kako je lose :)

Da ne zaboravimo da je Jugoslavija zivela od kredita bas lijepo. Al su zaboravili da se ti krediti moraju vracat :)

Tik-Tak

Početnik

(10)

• »Tik-Tak« je muško
  • »Tik-Tak« je zabranjen

Datum registracije: 08.05.2007

• Poruku poslati

40

Petak, 28. Septembar 2007

Mnogo kredita je uzeto samo sto niko jos ni ne pomislja to da vraca..

Social bookmarks