Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško
  • »Chonbey« je autor ove teme

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

1

Srijeda, 23. Juni 2004

Ko si ti ?

Kad nam neko postavi gornje pitanje, obicno prvo sto nam padne na pamet da odgovorimo je da se pozovemo na nase ime(eventualno i prezime). Medjutim da li smo time dali zaista pravi odgovor ako smo se pozvali na neku 'rec', t.j vlastitu imenicu koju delimo sa jos mnogo ljudi? Ono na cemu je naglasak u pitanju je u stvari na sta se tacno odnosi ono 'TI' u gornjem pitanju, t.j. ono sto cini sustinu naseg identiteta. Jasno je da ime, koje je samo rec nije pravi odgovor.

Prva sledeca stvar koja padne na pamet je nase telo. Telo je nesto po cemu smo prepoznatljvi drugima, kao i sami sebi, nesto posredstvom koga imamo osecaj gde se zavrsava 'spoljasnji' svet a gde pocinje nas 'unutrasnji' svet, to jest MI. Dakle mozda se to 'TI' odnosi na nase telo? Ali sad se pojavljuje novi problem. Svi mi smo svesni da se nase telo neprekidno menja, i da je telo pri kraju zivota zapanjujuce razlicito nego kad smo bili bebe. Ako uz to uzmemo u obzir cinjenicu da se svakih 7 godina sve celije u nasem telu izmene (neuronima treba duze), onda ostaje pitanje: Na koje telo se to tacno mi pozivamo?

Cak i neuroni trpe stalnu transformaciju putem svog metabolizma, tako da posle nekog vremena atomi od kojih su sastavljeni bivaju kompletno zamenjeni drugim. Dakle ako se pozovemo umesto tela na nas mozak, kao nosioca identiteta, suocavamo se sa gornje iznetim problemom.

Nova strategija bi bila da se pozovemo na nasu PSIHU, to jest skup svih mentalnih stanja (informacija) koje su zapisane u komplikovanoj mrezi neurosinaptickih veza. Dakle 'TI' se ne odnosi na materijalni supstrat u kome je 'zapisana' nasa licnost, vec u 'nematerijalnoj' informaciji koja sadrzi uputstva o nasem identitetu. Nazalost i ovde se suocavamo sa problemom 'trajnosti'. Svako od nas ima sposobnost 'secanja', t.j prizivanja u svest dogadjaja koji su se desili u proslosti. Medjutim u tome je i problem. Secanje se uvek manifestuje u SADASNJOSTI, u 'ovom' trenutku, sto znaci da bilo koje mentalno stanje ne moze biti starije od 1 sekunde najvise. Da stvar bude gora, secanje je podlozno promeni, i zbog toga nepouzdano. Dakle ako se ono 'TI' odnosi na nasu svest, dolazimo do toga da je taj 'TI' prilicno nepouzdana konstrukcija, sa duzinom postojanja od najvise jedne sekunde.

Sta se to desilo sa 'opipljivoscu' i postojanoscu naseg 'TI'? Heraklit je jednom rekao: Mozes li dva puta zagaziti u istu reku? Kao i reka, i mi se sastojimo uglavnom od vode. Ako uzmemo skoljku i prislonimo je na uvo, cucemo tih sum. Taj sum je eho zvukova koje izaziva proticanja krvi u nasem telu. To je eho secanja nas na same sebe koji postoji samo u ovom trenutku, u vecnom SADA. To je eho ciji se sum uoblicava u sapat koji nam neumorno ponavlja jednu istu zagonetku: Ko si ti ?
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 23. Juni 2004

Jako zanimljivo glediste na nasu licnost, kompliment Chonbey (o) Nisam bas razmisljala o tome ko sam, jer mislim da znam, a svidja mi se ova tvoja izjava:

Citirano

...prilicno nepouzdana konstrukcija, sa duzinom postojanja od najvise jedne sekunde

Tijelo se mijenja a sa njime i nasa psiha. Slazem se.

Ja sam 25 godina stara (uh kako ovo zvuci 8o )konstrukcija, koja transformira svoje neutrone svake sekunde.

EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

3

Srijeda, 23. Juni 2004

Ja sam cvijet koji cvijeta u (do sada) najboljem dobu mog zivota. Doshla sam u godine, za koje sam mislila (kad sam bila pjegava i sa kikicama) da che okititi uspijeh i slava dunjaluka, priznanja, akten tashna i naocare koje daju otmjen i strog izgled.

Ja sam pjesma koju pjevushish u svako doba dana i nochi, jer sam smiraj za tvoje zelje i kolijevka za tvoje snove.

Ja sam zena koja svoju dugu ravnu kosu ukrasava pramenovima raznih boja i uvija na viklere, koju poslije ne cheshljam, vech samo mashem glavom gore-dole par puta (dok ne ugledam zvijezde), dok se lokne ne razdvoje.

Ja sam josh uvijek dijete moje mame koja me proganja pridikama zbog mojih cigareta, znam da pricha uzalud, zna da pricha uzalud, zato mi i shalje svako malo shteku (ne od vrata!) AurA-e, sa dva velika A.

Ja sam bomba adrenalina koja puca pred nogama onih koji me okruzuju i rasprshujem gelere dobrog raspolozenja, budem princeza, budem klown, i na kraju svega toga obrishem krishom roling suze koje padaju zbog stonesa u dushi, koje niko ne vidi, a mene vuku ka dnu.

To sam ja...
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško
  • »Chonbey« je autor ove teme

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 24. Juni 2004

Hanuma - zahvaljujem :]

Inace, inspiracija za ovu temu mi dodje posto sam potpuno nenadano nabasao na neke vlastite rukopise - jos sa fakulteta, pisane pre jedno desetak godina. Bio sam iznenadjen cinjenicom da uopste nisam mogao da se setim bilo cega iz teksta sto sam pisao, do nivoa da sam poceo da dovodim u sumnju da sam ja to stvarno pisao. No, to i mogu da shvatim, dosta toga mozak isfiltrira i spakuje u recycle bin, ali ono sto me je fasciniralo je da mi je STIL pisanja bio potpuno stran. Otprilike - kao kad ti neko da tudju odecu da nosis, pa je jos tri broja manja.

P.S. Utopljena u Casi - predivno (o)
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 24. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Pitanje koje je postavljeno u ovoj temi je kljucno pitanje zivota ljudskog. Ako covjek odgovori tavno na ovo pitanje, odnosno ako otkrije ko je, onda ce otkriti sve tajne zivota.

Ovo sto je Chonbey naveo je dobar uvod u ovu temu. Ljudi se vecinom poistovjecuju sa stvarima koje je Chonbey u svojem postu naveo. Zbog toga i zapadaju u probleme kakve zapadaju, jer se poistovjecuju sa necim sto je promjenjivo i prolazno, a to nije odgovor na ono pitanje ko si ti.

Ako cemo traziti odgovor na ovo pitanje, trebamo se prije svega upitati, jesmo li stvoreni? I doci cemo do zakljucka da jesmo. Nakon toga, sljedeca misao koja ce nam doci je da Onaj koji nas je stvorio zna odgovor na nase pitanje. Zato se treba okrenuti Njemu i Njega upitati. Zamoliti Ga da nam tu tajnu otkrije. Ako nam On molbu uslisa podarice nam vodica koji ce nas odvesti do nas samih i upoznati nas sa nama.

Tajna je sakrivena u nama. Vodic je onaj koji te vodi kroz tajne odaje unutar tebe samog i pokazuje ti kako da predjes sve one zamke ciji je zadatak da te na putu trazenja zastave i da ste sprijece da otkrijes svoj pravi identitet. Ako krenes u ovu avanturu sam najvjerovatnije je da ces u nekom corsokaku zavrsiti. Jer unutarnjost covjeka je pustinja jedna nepregledna i za pronalazenje oaze je potreban neko ko Put poznaje.

Onog momenta kada covjek sebe pronadje, sebe spozna, svoj identitet otkrije, odmah ce se prepoznati i tako se smiriti da mu nista vise na ovom svijetu nece moci nauditi, jer on tacno zna ko je on. A potvrdu za to ce mu jos i vodic dati.

Uzviseni Stvoritelju, uputi nas Putem kojim cemo saznati ko smo. Podari nam na tom putu Vodica Tvojeg koji ce nas sigurno i bezbjedno do kraja puta dovesti. Podari nam snagu i mogucnost prepoznavanja Vodica i snagu potpune pokornosti njemu. Amin.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 24. Juni 2004

Umoran sam nesto te nemam inspiraciju da vaam pisem ko sam, no ovo me podseti na jednu igru koju sam po nekad praktikovao, naime, pitao bih ljude koja bi zivotinja zatocena u Zoo vrtu bio ti?
Mogu se dobit interesantni odgovori.
malo za promenu

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

7

Petak, 25. Juni 2004

Ja bih vjerovatno bio macak sa kapom u Zoovrtu, a znam jednog covjeka koji bi mogao biti ZMICE. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

8

Subota, 26. Juni 2004

Ko si ti?!

Ja sam ja!!! A ko si ti?!
" Bilen alemlere rahmettir "

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

9

Subota, 26. Juni 2004

jok annonimus ne ide to tako.
Sve zavisi od poznatosti, evo na primer, kako mos bit siguran da si ti ti, odes lijepo u prodavnicu i pitas prodavca jesam li ja ja, a on ti kaze jesi, a ti ga pitas pa kako znas kad me ne znas, a on ti veli vala jes, e sad da te ta prodavac zna on bi ti reko jesi ti si ti i ti ga ne bi mogo pitat to. Znaci sve zavisi, ako udjes u nepoznato onda ti ne mores biti ti sa sigurnoscu, a u poznatom mos tvrdit da si ti ti i pitat a ko si ti?
Odgovor na ovo tvoje pitanje ce naravno zavisit od poznatosti, jel ja bi ti reko ja sam ja, al ako sam ti ne poznat ne mores bit siguran, a da sam ti poznat opet bi mogo sumljat i kako rece Dekart mislim dakle postojim.
malo za promenu

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

10

Subota, 26. Juni 2004

hadalj

Nisam toliko prepotentan da se ne prestavim.Mada ova tema je vise filozofska vise se trazi misljena o "ko si ti" a ne o imenu i prezimenu.A ovo se sve svodi "zasto sam rodzen i sa kojim ciljem" jer nismo stvoreni da izvrsavamo fizioloske i seksualne potrebe zato imam "Intelekt" pa hajmo ga korisiti.Poceo sam ja da Filozofiram t.j da lupam a u stvari to je Filozofija prazna prica!!!Hajde pozdrav valja se spavat jer se sutra radi :)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

11

Srijeda, 30. Juni 2004

Annonimus,

ja iz ovog tvojeg posta shvatih da si ti neki Intelektualac. Jesam li dobro shvatio?

Allahimanet.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

12

Utorak, 27. Juli 2004

Ma nisam Intelektualac vec momak koji voli mnogo citati.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

13

Utorak, 27. Juli 2004

SAMO PJESNIK

Rabbi,
to od mene ne traži…
Taj teret ne mogu ponijeti pleća moja.
Ja sam samo golub čaršijom što leti
U zagrljaju Tebi širi krila svoja…

Rabbi,
od mene ne traži
da probudim ljudska srca gluha…
o Riječima Tvojim ja im vazda zborim
Al’ pero i usta ostaju mi suha…

Rabbi,
to od mene ne traži…
Pravi put im ja pokazati ne umijem.
Samo Ti im možeš osvijetliti umove
Pokazati prolaz, drumove i pute…

Rabbi,
od mene ne traži
ni safira niti slavospjeva…
Ja sam samo pjesnik što u ašku gori
I sve pjesme samo Tebi pjeva… :klanja:

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

14

Srijeda, 25. August 2004

Ne definisana i jakoo lako zapaljiva materija.
Rajska ptica koja je skoro svude doma a nigde u domovini...lebdim izmedju onoga sta sam i onoga sta mislim da sam....jako gadna situacija.
Imam svoje ja,koje ponekad cak ni ja ne razumem...
al' kome je vec lako?

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 20. Januar 2005

nesto u zadnje vreme imam posebnu zelju da znam ko sam, bar onao da se vidim, sa strane ko sto gledam ostale, da idem za sobom, da posmatram, da sednem pored i shutim i gledam. Ne znam dal je to moguce, jednom kad sam bio u Amsterdamu, upozna jednog tipa, kod koga provedo novu godinu, on mi rece da je sreo sebe, imase i sliku, kaze odma tu, znavase i ime ulice, iso on i iza ugla kad je srkrenuo, sreo sebe, kaze ja skrenem i vidim ono Ja, i stvrano na slici bese tako, ono ulica ugao, i stvrano on. No haj mu sad veruj, ipak je to Amsterdam, svasta se tamo desava. Ja nesto nisam sumljo, sad covek me ino doceko, ne bi mu mogo rec vala neka shuti, mozda stvarno jes, al ja bi voleo znad kako. Eto mozda se on sam sro, al se nije posmatro, mozda je to bio sma tren, to je vec drugo, to se moze i desit, jednom sam tako i ja viod na brzinu sebe, al ustvari znao sam da to nisma ja no neko drugi, al ipak sam se video, cak neko vreme sam se i posmatro, al kazem opet sa znanjem da to nisam ja i cim sam odlucio da vratim tipu sliku ja sam nestao, to bi se moglo pre nazvat projekcija mojeg lika. No ne bi ja to, ja bi stvarno, onako da idem pored, il korak iza, i da se gledam, da vidim ko sam ja stvarno, u svim trenutcima.
malo za promenu

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

16

Srijeda, 09. Februar 2005

Uffffff... tesko pitanje!

Da bi se odgovorilo, treba upoznati samoga sebe.
Javicu vam se kada dostignem taj stepen spoznaje...

... a mozda vam se i necu javljati.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

17

Srijeda, 09. Februar 2005

Kussali su nevjernici Poslanika a.s. sa ovim pitanjem. Nakon toga objavljen je ajet:

"Pitaju te o dusi. Reci: 'Sta je dusa-samo Gospodar moj zna, a vama je dato samo malo znanja ." Al-Isra 85

Jasno je i iz odgovora u temi da po ovom pitanju nemamo mnogo mogucnosti. Ono sto su nasa cula i razum koji imamo dosjegla je nasa materijalna sustina, jedna data olicena u komplikovanom molekulu DNK no svima nam je jasno da ima jos "nesto" na sto nemamo odgovora. A ljudi su oholi, pa kazu mi smo u stvari ovaj DNK i mi mozemo duplicirat DNK i klonirat. U stvari oni hoce da vide sta ce biti sa ovim nesto.

Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

18

Utorak, 01. Mart 2005

[SIZE=4]Kako upoznati sebe? [/SIZE]

….Ibnul-Dževzi, Allah mu se smilovao, kaže:” Znaj da Allah uzvišeni kada želi svome robu dobro dadne mu da uvidi vlastite nedostatke ”. Ko ima ovu sposobnost za njega se nije bojati njegovih mahana. Kada spozna svoje nedostatke, moguće je da ih liječi.
Međutim, većina ljudi ne poznaje svoje nedostatke. Jedan od njih vidi trunku u oku svoga brata, a u svom oku ne vidi panj. Postoje četri puta za onoga ko se želi zanimati svojim nedostatcima:

Prvi put: Da sjedne pred učenjaka koji poznaje nedostatke duše. On će ga upoznati sa njegovim mahanama i putevima njihovog liječenja. U ovom vremen postojanje takvih je često. (Ibnul-Dzevzi misli na 6 hidžretsko stoljeće, a kako je to u naše doba?) Ko nađe ovakvog čovjeka, našao je stručnog liječnika kojeg ne treba napuštati.

Drugi put: Da potraži iskrena, pronicljiva i vjerski nastrojena prijetalja kojeg će postaviti za svog nadzornika i koji će ga upozoravati na pokuđene vidove ponašanja i djelovanja. Vođa pravovjernih, Omer Ibnul-Hattab, neka je Allah njime zadovoljan, govorio je: “Neka se Allah smiluje čovijeku koji nam ukaže na nedostatke.”

Nama su danas, u većini slučajeva najmrži ljudi koji nas upoznaju s našim nedostatcima. Ovo je dokaz slabosti imana. Ružan ahlak je poput škorpije. Da nas neko upozori da se nalazi škorpija ispod naše odjeće, mi bismo ga ljubazno poslušali i pozabavili bismo se njenim uklanjanjem. Ružno ponašanje šetetnije je od škorpije, prema činjenicama koje su skrivene.

Treći put: Da se okoristi spoznajom vlastitih mahana s jezika svojih neprijatelja. Oko zlobe iznosi pogreške. Čovjek se može okoristiti neprijeteljem s kojim rasparavlja i koji spominje njegove mahane više nego bilskim prijeteljem koji ne iznosi njegove nedostatke.

Četvrti put: Da se druži i miješa sa ljudima. Sve što kod njih vidi pokuđenog, sam će izbjegavati.

Ispravnost srca od bolesti i mahana zahtijeva liječenje, jer ga neki od njih mogu snaći, a prije toga, zahtijeva preventivu koja je bolja od liječenja. Isparavnost i zdravlje srca zahtijevaju redovnu i korisnu hranu koja srce održava ispravnim. IbnTejmijja, Allahu mu se smilovao, kaže: “Zdravlje se čuva sličnim, a bolest se odstranjuje suprotnim. Zdravlje srca se čuva imanom. To srcu iz korisnog znanja i dobrih dijela daje vjerovanje .To je njegova hrana, kao što se prenosi u hadisu Ibn Mes’uda, r.a, lancem koji seže do Poslanika , s.a.v.s., “ Svaki domaćin voli da se dođe na njegovu gozbu, a Allahova gozba jeste Kur’an” Kur’an je Allahovo ugošćavanje Njegovih robova. Ibn Tejmijjja poslije ovoga nabrojao je druge vrste koristi hrane i uspješnih lijekova. Onaj ko želi zdaravo srce treba paziti da iskoristi poslijednji dio noći, vrijeme između ezana i ikameta, sedždu, vrijeme nakon namaza.

Tome će dodati traženje oprosta, jer onoga koji od Allaha zatraži oprost, a zatim Mu se pokaje, Allah će lijepo poživiti do propisanog roka.

Neka uzme zikrove danju i prije spavanja. Neka se strpi od prepreka i smetnji koje mu stanu na put, jer neće dugo proći a da ga Allah neće pomoći s melekom od Njega i upisati iman u njegovo srce. Neka nastoji upotpuniti pet dnevnih namaza, tajno i javno, jer namaz je stub vjere. Neka namaz bude njegova stalna navika!

Nema stanja ni kretanja osim Allahovom dozvolom.

Namazom se podnose teškoće, bori se protiv tegobe i postižu visoka stanja.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 03. Mart 2005

... Neko ko je uvek izmedju proslosti i buducnosti, a kome su misli cesto usmerene na trenutke koje je nekad doziveo, a jos cesce na one koji ce mu se (po njegovoj pretpostavci, slutnjama, zeljama) desiti. Znaci neko ko je u sredini a nikad nije u sredini nego ili ispred ili nazad.

Citirano

Originalno od hadalj
nesto u zadnje vreme imam posebnu zelju da znam ko sam, bar onao da se vidim, sa strane ko sto gledam ostale, da idem za sobom, da posmatram, da sednem pored i shutim i gledam. Ne znam dal je to moguce, jednom kad sam bio u Amsterdamu, upozna jednog tipa, kod koga provedo novu godinu, on mi rece da je sreo sebe, imase i sliku, kaze odma tu, znavase i ime ulice, iso on i iza ugla kad je srkrenuo, sreo sebe, kaze ja skrenem i vidim ono Ja, i stvrano na slici bese tako, ono ulica ugao, i stvrano on. No haj mu sad veruj, ipak je to Amsterdam, svasta se tamo desava. Ja nesto nisam sumljo, sad covek me ino doceko, ne bi mu mogo rec vala neka shuti, mozda stvarno jes, al ja bi voleo znad kako. Eto mozda se on sam sro, al se nije posmatro, mozda je to bio sma tren, to je vec drugo, to se moze i desit, jednom sam tako i ja viod na brzinu sebe, al ustvari znao sam da to nisma ja no neko drugi, al ipak sam se video, cak neko vreme sam se i posmatro, al kazem opet sa znanjem da to nisam ja i cim sam odlucio da vratim tipu sliku ja sam nestao, to bi se moglo pre nazvat projekcija mojeg lika. No ne bi ja to, ja bi stvarno, onako da idem pored, il korak iza, i da se gledam, da vidim ko sam ja stvarno, u svim trenutcima.

Meni se jos uvek nije desilo ovo sto se desilo ovom holandajninu (ko zna tamo je canabis legalizovan :), salim se). Mada cest osretnem sebe u snu. Znaci ja sanjam ali sam u odnosu na sebe u trecem licu. Isto ko na igricama kad se ono kamera okrene za 270 stepeni :). A siguran sam u jedno. Najbolje poznajem sebe ali ne dovoljno. Nekad sam sebe bas umeo da iznenadim. Mogu i sada, ali nije to to :). Mislim, svestan sam da mogu da se iznenadim pa ucinak nije bas najbolji :).

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

20

Petak, 14. Oktobar 2005

Uceni poznaju stvari ovoga svijeta
Mudri poznaju druge
Prosvjetljeni poznaju sebe :)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Social bookmarks