Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

41

Subota, 22. Novembar 2003

Na vrhu naslovne strane knjige, koju inače imam u svojoj, kućnoj biblioteci, stoji ovako:

S R P S K A     A K A D E M I J A     N A U K A     I     U M E T N O S T I

( za neupućene.. to mu dođe taj SANU)

Pa još piše...

Primljeno na sednici Naučnog veća Etnografskog instituta SANU od 12. decembra 1978.god

A sam autor u Predgovoru ističe:

Citirano

Ovaj rad ne bih mogao napisati da mi nisu pružili veliku pomoć članovi Komisije : dr Đurđica Petrović, dr Radovan Samardžić i dr Petar Vlahović, a zatim dr Jovan Kovačević, dr Jovanka Kalić, dr Gligor Stanojević, Radomir Stanić, Andreja Andrejević, na čemu im posebno zahvaljujem.

Posebnu zahvalnost na višestrukoj pomoći u radu dugujem dr Olgi Zirojević. Ona mi je pored ostalog, ukazala na brojne turske izvore; neke od njih mi je ustupila, a sama ih uopšte nije koristila.

Toliko o tvojoj tezi o (ne)uticanju SANU na ovaj projekat i o tome da je ovaj rad nastao davno pre vremena snažnog uticaja SANU.

A 7 godina kasnije, eto i Memoranduma ...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

42

Nedjelja, 23. Novembar 2003

Sellam i vozdra svima

Ne ide muhabetiti i kuditi one koji su preselili, ali je rahmetli Dr. Mushovich po meni ish'o uz nos vlastima kao puno tadashnjih intelektualaca jer je prost'o morao. Da citiram fingerbroken-ov 'potpis': "do what u can, with what u have, where u r..." moro je uraditi bar neshto s' onim shto mu je bilo pri ruci gdje se nazhalost nalazio da bi bilo ishta upisano o nashoj 'kakvoj-takvoj' historiji iz koje mozhemo sami izvuchi zakljuchke o istinitosti njegovog doktorskog rada.
Kao vechina stvari koje su cenzorisane, ako se chita medj' redovima, ipak se mozhe vidit' shta je u stvari autor htio rech'.

Kad samo pomislimo, kol'ko je muhadzira iz Bosanskih, Hercegovachkih, Boko-kotorskih pa i Madjarskih krajeva i sjeverno-zapadnih dijelova Knezhevine Srbije poslije 1848 je zhelilo ostati kol'ko tol'ko blizu svojih otetih imanja i mezarja djedova i pradjedova - chitak naselilo se u Sandzaku. Ovo potvdjuje Andrich (taj jaki historichar u puno svojih knjiga pa vala i u "Na drini chuprija", rastko.org strana iz njihovih chlanaka o Dubrovchanima u nashim krajevima - http://www.rastko.org.yu/rastko-du/umetn…-budmani_l.html) pa i ostali non-SANU izvori.

Evo brate da ne dulim previshe, ponovo na engleskom s' rastko.org http://www.rastko.org.yu/istorija/srbi-b…c-muslims.html. Znachi, srpski izvori sami negiraje ove nashe musafire koji bi nam solili pamet:

"Considerable changes in the ethnic structure of the population occurred in the regions of the Old Raska in the times of the Great Migration of the Serbs under Arsenije Carnojevic III. That is why some of the pans were deserted at the time of the Great Migration. The Serbian population that did not emigrate in 1690 gradually yielded to the force and adopted Islam, which had the same impact upon the Serbian national idea as the disappearance of the Serbian population had. Since, at the beginning, the members of the new religion produced the roughest opponents to Orthodoxy in which the Serbian people and their national idea were personified.

The events of the 17th century, particularly those occurring during the war of Porta and the Venetian Republic, as well as the later events, only accelerated the process which started back at the end of the 15th century. The loss of the Serbian Christian element was followed by the arrival of the Muslim (Albanian) population that also changed the ethnic structure of one part of the Sanjak.[21, 22]

The retreat of the Serbian population was also massive in the events of 1737, for the Turks exacted revenge on the "rajah" that stood up and fought in the war on the side of the Emperor.[23] At the same time when the Serbs emigrated to Serbia, the Brdjani, Montenegrins and Herzegovinians immigrated to Sanjak. The Muslim population from Serbia, Montenegro, and Bosnia and Herzegovina also came to Sanjak. "Sanjak served as a hiding place for the majority of the Muslims of the Serbian origin that all left the Dinaric lands conquered by various Christian states."[24] In the Novi Pazar region, even today, there are descendants of the families that emigrated from Serbia in 1804, 1833, and 1867. The number of those from Montenegro, Bosnia and Herzegovina is much higher.[25]

The Muslims of Sanjak, as well as the Serbs and the Montenegrins, are mostly the immigrants "muhadžeri" who from the mid 19th century came from free countries (Serbia, Montenegro, Bosnia and Herzegovina). "They wanted to stay in the country governed by the Sultan s law which was at the same time close to their native land, i.e. the country of the same nature, race, and language in which they would not feel as strangers."[26] Among them was a considerable grouping of settlers from Montenegro. Later, after the occupation of Bosnia and Herzegovina by Austria-Hungary (1878), most of the settlers came from the surrounding area of Gacko. A new wave of immigrants (the muhadžeri) came to Sanjak. The same happened after the annexation of Bosnia and Herzegovina by Austria-Hungary in 1908 and especially in the period from 1909 to 1911. At that time more than 450 Muslim families from Bosnia and Herzegovina settled in Sanjak: around 185 families settled westward from the Lim river, over 100 families in the lower stream of the Lim river, and around 50 in the vicinity of Nova Varoš, in the regions where there were no Muslims at all, or only a small number of them. In this way the ethnic map of the Sanjak was changed and the process of Islamisation grew stronger even at the beginning of the 20th century."

Ako vas stvarno interesuje shta su drugi rekli o Boshnjacima, otvorichu novi post pod nazivom "Rekli su o Bošnjacima.

xhaki

Učenik

(10)

• »xhaki« je muško

Datum registracije: 23.11.2003

• Poruku poslati

43

esselamu alejkum

Posto je ovo moje prvo javljanje na ovom forumu, da iskoristim priliku(haha,kao na TV-u)da pozelim hajirli ramazan ucesnicima foruma,mislim da josh nije kasno.
Bio sam "isprovociran" ovom temom na forumu pa sam posle dugog pracenja raznih tema na ovom forumu bio primoran da se registrujem,pa samim tim zahvaljujem inicijatoru ove teme sto mi je bio sebet,na indirektan nacin,da postanem i clan ovog foruma.

A sada i da kazemo koju na ovu temu.
Kao prvo unapred se izvinjavam sto cu mozda pisati malo prostije(ali necu biti prost) zbog same teme.
A kao drugo neznam zashto se neki clanovi foruma neprestano trude i pravdaju da dokazu dali su postali Boshnjaci od ovoga ili onoga u ostalom pa i Ameri su postali od lopova i ubica iz Evrope pa onda i od svih nacija na svetu i to u zadnjih 2 ili 3 stotine godina pa im to ne smeta da budi najjaca nacija na svetu(svidjalo se to nama ili ne) pa cak i ne pricaju americkim jezikom a i nemoraju nikom da se pravdaju za to od koga su postali tako i mi nema sta da se pravdamo dali smo 200 god. bosnjaci ili 1000 i +
mislim...sad sam Boshnjak pa "oni"kako hoce.
A niko da pomene kako su nastali srbi.
Da pocnemo kako dolikje od njihove dinastije,pa onda ko su Karadjordjevici? kako su se prezivali pre nego su uzeli to prezime zashto su ga u oshte i menjali ako ne kriju nesto odnosno Kara DJerdj iliti crni djordje zasto je krijo svoje prezime?EEEE pa zato sto je on bio Ilir(Albanac) ako niste znali onda sada znate a ovog pokretaca teme da obavestim da se njegov djed zvao Bajraktar Klimenta(Keljmendi) ciji je grob na Visitoru kod Plava a ako ni ovo nije znao sada neka nauci da su Klimente cisto krvni Iliri tako da nema shanse da je on bio slovenskog podrijetla pa bih molio pokretaca teme da to malo prostudira ako ga nije sramota da sazna ko mu je biokralj. Pa da ga pitam gde su onoliki cincari,vlasi,bugari nestali pa svi su se posrbili naravno a sta je sa onom trecinom nesrba koja je posrbljena (iz Ilijinog Nacertanija znas ono 1/3 ubiti 1/3 iseliti i 1/3 posrbiti)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

44

Evo jos jednog kvalitetnog linka na kome se moze saznati vise o Bosnjacima i Bosnjastvu (posto se da zakljuciti da ima neupucenih):

http://www.geocities.com/famous_bosniaks/
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

45

Postovani Administratore,

Mislim da je taj link koji ste naveli ipak jeftina propaganda usmerena ka onima koji neznaju nista o Bosnjacima. Mi, koji u Raskoj Oblasti zivimo i ciji preci ovde zive stotinama godina ipak imamo malo dublje pamcenje i malo bolje znamo ko su i od koga su nastali danasnji Bosnjaci.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

46

Sve ono tamo izneseno je potkrepljeno cinjenicama. Narocito su zanimljiva kazivanja i citati mnogih istaknutih Srba i Hrvata na temu bosnjstva.

Evo jos jednog linka na zadatu temu:

http://www.bosnjacki-front.com/index.php?docid=53342854
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

47

Citirano

Orginalno od Administrator
Muki, na osnovu kojih istoriskih cinjenica ti donosis ovakve zakljucke?

Ili pricas "napamet" ili ono sto si cuo od nekoga? Ako je tako onda su takvi komentari zaista suvisni u ovoj temi.

Da, to sam cuo od nekoga kome verujem, koji pouzdano zna, i koji nema razloga da me laze. Ne mogu da ti dam istorijske dokaze, niti cu ikoga da pitam o istorijskim dokazima, pa da ih ovde postujem. Uostalom, sto si se toliko uplasio, je l' zbog toga sto si mozda nastao od Slovena? Nisu svi Sloveni bili Srbi, ali nijedan Ilir nije bio Srbin!
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

48

Ne radi se ovde o "plasenju" ili "ne plasenju" vec o tome da se diskusije vode na osnovu cinjenica a ne na osnovu nagadjanja. Nagadjanjem se ne dolazi do relevantnih zakljucaka.
To sto ti nekome verujes u odredjene price, nikako se ne moze uzeti za osnovu neke ozbiljne diskusije, kakvu mi ovde pokusavamo da vodimo.

xhaki

Učenik

(10)

• »xhaki« je muško

Datum registracije: 23.11.2003

• Poruku poslati

49

Ponedjeljak, 24. Novembar 2003

nastavak...

...da nastavim o poreklu danasnjih Srba posto nisam dobio odgovore na neka moja pitanja.posto sam vec pomenuo cincare,vlahe i bugare koji su nekako nestali sa prostora danashnje srbije dakle sta je bilo sa njima a da ne pomonjem i vec pomenutih 500 god. pod turcima znas odjednom sloveni plavih ociju i plave kose postase crnomanjasti?!? ima tu nesto.
a neka i pokretac teme pogleda sliku "Seobe" na kojoj je u prvom planu Arsenije 3. C. ko se nalazi odmah pored njega (dali sa leve ili sa desne nisam siguran) neka pogleda albansku noshnju tog lika koji sa kosova bezi za Srbiju pa ce svatiti da u tim seobama nisu bili samo srbi,a sta je bilo sa tim ljudima,ha?
pitanje za pok.teme zasto se pita o postojanju bosanskoga jez. kad on i sam pise na tom jeziku(latinica) pismo srpskog jezika je cirilicno(neka slova uzeta od "bosancice") nemozes engleski jezik pisati kineskim slovima ili harfovima ,zapitaj se malo,care,dali neki jezik ima 2 pisma? vasa je cirilica,nemoj sve prisvajati a uostalom,pogledaj kako je pisan "gorski vijenac" e kad naucish da tako pises onda mozesh da druge jezike dovodish u pitanje.
a mi boshnjaci svi znamo da citamo tu cirilicu(milom ili silom) tako da cemo razumeti sve sto napisesh,bez brige.
to be nastavljeno...

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

50

Utorak, 30. Decembar 2003

Porijeklo Bosnjaka

Vezano za porijeklo Bosnjaka, otidjite na Illiria forum http://pub18.ezboard.com/fbalkansbosnahe…picID=268.topic gdje su citirani rezultati naucnih istrazivanja.

Bosnjaci su ocito mlada nacija, jer su stoljecima poistovjecivani sa Turcima, a onda, u nedostatku nacionalne ideologije, Crnogorcima, Srbima, Hrvatima islamske vjeroispovijesti itd. Cak i ako su neki Bosnjaci nekada bili hriscani, pravoslavci, to ne znaci da su bili Srbi. Za neobrazovane mase, religija je bila sve do prije 200 godina jedina identifikacija. Nacionalizam se javio tek kasnije sa prosvjetiteljstvom. Biti Turcin nekada nije nuzno znacilo biti etnicki Turcin, nego samo biti musliman, isto kao sto je biti Srbin znacilo 100% samo biti pravoslavac. Pa Srbi su sve do kraja 19. vijeka svojatali i Bugare, pa i Makedonce sve do 2. svjetskog rata, a Crnogorce svojataju i sada...
Da bi bio priznat kao etnos (narod, etnicka groupa), trebao si samo imati jaku ideologiju, politicku moc, te vojnu moc da to sprovedes. Nazalost, Bosnjaci nisu imali ni prvo, ni drugo, a ni trece sve do 1992. godine.

Ocito je da su Bosnjaci, koliko Slaveni, toliko i Iliri, sa primjesama azijskog, autohtonog crnogorskog i albanskog elementa, potomci bogumila, turskih muslimana, katolika, pravoslavaca... Licno mislim da je barem 80% Bosnjaka Novopazarskog Sandzaka porijeklom iz geografskih oblasti Crne Gore i Sjeverne Albanije, a ostatak su primjese iz ostalih dijelova (ukljucujuci jako iseljavanje Bosnjaka iz Istocne Hercegovine u 19. vijeku - npr. porodica moje pranane).

Pa samo pogledajte crnogorska plemena, gotovo su svi srodnici sa albanskim plemenina sjeverne Albanije... Kao sto je pisala Mary E Durham, Engleskinja, 1908 godine, za nekog Albanskog katolika koji je pobjegao u Crnu Goru i otisao u sluzbu crnogorskom kralju: "On je 100% Albanac katolik. Sin mu je u crnogorskoj vojsci i ozenio je pravoslavku. Unucad ce mu biti rodjena kao pravoslavci, te ce se kleti da su srpskog porijekla od pamtivijeka. Takva je sudba ovih krajeva"...

A glede samih Srba: istjerali su sve Bosnjake iz uze Srbije do 1867. godine, pokrstili dobar dio, naselili Sumadiju crnogorskim pravoslavcima (koji su nekad vjerovatno bili Albanci katolici zbog uticaja Italije i Austro-Ugarske), a sada se foliraju da su 100% cisti Srbi, Slaveni, potomci srednjovjekovnih srpskih vladara...

mrganjac

Početnik

(10)

Datum registracije: 29.12.2003

• Poruku poslati

51

Četvrtak, 01. Januar 2004

Svjetlost je ono sto vidis u sebi.

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

52

Srijeda, 14. Januar 2004

vala

ova tema je zaista razorcarljiva.
svaka cast Fingerbroken sto je reko bolje od pink panthera nego od srbina.
ja postujem i srbina ako mene postuje ali sa njima zajednicko nist nemam.
ako je neko promenio nesto to su oni a ne mi. drugo: niti sam Srbin, niti sam Bosanac, niti sam Hrvat nego sam Pazarac i tako cu zivet cjeli zivot svoj.
a neko sto mi prica i citira neke naucnike onda on valjda i veruje da je od majmuna a ne da nas je Allah stvorio svija.
nemoze ovako pa onako nego jedan put drzi.................
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

53

Subota, 29. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od Brzi
Postovani Administratore,

Mislim da je taj link koji ste naveli ipak jeftina propaganda usmerena ka onima koji neznaju nista o Bosnjacima. Mi, koji u Raskoj Oblasti zivimo i ciji preci ovde zive stotinama godina ipak imamo malo dublje pamcenje i malo bolje znamo ko su i od koga su nastali danasnji Bosnjaci.

Hajde daj mi odgovor od koga su nastali danasnji Bosnjaci???Tako bih voljela da cujem odgovor ali bas od TEBE.
Ustvari ja vec znam kakav je tvoj odgovor.Nase komsije Hrvati nam kazu da smo njihovo cvijece,a sa druge strane komsije Srbi da smo njihovo.Iskreno,ovo sam rekla bezbroj puta,mnogo mi imponuje kada neko tako silno zeli da sam njegovog porijekla.To znaci da za NJIH vrijedimo kao narod.Ja da se divim majmunu sve bih ucinila da dokazem da je on potekao od mene. :D
Toliko. :]
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

54

Petak, 27. Januar 2006

Ko so Bosnjaci

Bosnjaci su potomci SLAVENSKO-ILIRSKIH plemena krscanske i bogumilske vjere koji su poslije dolaska Turaka presli na Islam.

Dakle, prije 700 godina je postojala vjerska odrednica, a etnicke grupe nistu postojale. ETnicke grupe (Srbi, Hrvati, Bosnjaci, itd.) su se pocele razvijati tek sa industrijskom revolucijom i nemirima u Evropi krajem 18. vijeka i nadalje.

Dakle, onaj seljacina sa Durmitora iz 14. vijeka 100% nije znao sta je po etnickoj pripadnosti, iako je znao da vjeruje u Hrista (a da li mu je gospodar Servia, Rossiya, ili koja druga krscanska zemlja, za to ga je k.r.c bolio).

Poslije Garasaninovog "NAcertanija" sredinom 1840-ih, se jako pocela razvijati srpska etnicka grupa, a usput i njena MEGALOMANIJA, tako da su Srbi po odlasku Turaka 1912. godine pokusali svaku osobu krscanske vjere ili krscanskog porijekla pokusali napraviti SRBINOM (u to se ubraja i Gorski Vijenac koji je nastao 1850-ih).

Mi NISMO nastali od njih, mi samo DIJELIMO isto ili slicno PORIJEKLO!

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

55

Subota, 28. Januar 2006

Sellam svima

Ukratko, jedna mala ali istinita anegdota odavde gdje sam u 'pechalbarstvu':

Sjedi jedan moj jaran u kahvi i pijucka short-black. Prilazi mu covjek i pita jel' mjesto slobodno i on veli OK, naravno.

Pocnu ti oni muhabediti i ovaj ga covjek (s' onom has-musljimanskom bradom) upita odakle je i tako to.
On mu veli da je iz Yugoslavije nasto on odgovara da Yu ne postoji vise.
Ovaj veli iz Ser & Mo, nasto ga ovaj upita jel' Serb ili Montenegrin. On veli da je Musliman. A ovaj uzvrati da ga nije pitao o religiji vec o naciji.
Taj moj prijatelj je onda poceo ceskati tintaru jer nije znao sta ce odgovoriti, ono kao nece da kaze da je Bosnian (po njegovom jer nije iz Bosne a valha ih i ne haje) a kako bo reko da je Serbian ili Montenegrin kad cio svijet zna da bi bio Serbian ili Montenegrin (a istim i Grk) covjek mora biti pravoslavac.

Posto se nije mog'o izvadit' a valha ni pogazit' 'besu' da nikad nece reci da je Bosnjak, on ti se lijepo izvini i napusti covjeka, koji ja mislim ni dan danas nije skont'o cime ga je to uvrijedio da bi ovaj ovako brzo napustio i hastal i konverzaciju.

Taj moj (tvrdoglavi) jaran i dan danas trazi odgovor na ovo pitanje.

Znaci, kako ces jednom covjeku koji nije znojavi Balkanac objasniti da si Musliman (pripadnik te komunjarske dezignacije za naciju)?

Ko ce to danas kad je otvoren svjetski lov na muslimane reklamirati s' ponosom?

Kako ces jednom muslimanu iz bilo kojeg kraja svijeta (sem Balkana) objasniti ovu komunjarsku dezignaciju i razlike izmedju M & m?

Sramotno al' istinito.

• »ERTAN-72-NP« je muško

Datum registracije: 25.02.2006

• Poruku poslati

56

Utorak, 14. August 2007

NESTO SAMO DA DODAM U VEZI EJUPA MUSEVICA I NJEGOVE KNJIGE KOJU NEKI SPOMINJU STO JE NAPISO U VEZI PREZIMENA U SANDZAKU

TU JE KNJIGU OBJAVILA SRPSKA AKADEMIJA 1974 ILI 1976 JER JE NJIMA TO ODGOVARALO TAKO DA SE OBJAVI ISTO KAO STO SRBI U NP KAZU DA SE NAJVISE SRBA ISELILO IZ NP 60-GODINA A KAO STO ZNAMO BOSNJACI SU SE PISALI TIH GODINA KAO SRBI ILI NEOPREDELJENI !!!!!!!!
ZA POJEDINE POSTOVE NEMAM KOMENTARA JER SU STVARNO SMESNI -PROVOKATORSKI I SL.
AKO CITATE SRPSKU ISTORIJU ONDA JE SRBIJA DO KARLOVCA(HRVASKA) SVAKO PISE KAKO NJEMU ODGOVARA ISTORIJA.
ALI IMAJU POJEDINE CINJENICE KOJE NE SMEMO ZABORAVITI A TO JE AKO SU TURCI BILI NA BALKANU 500 GODINA KAKO TO DA U SUMADIJI ILI NEKOM DRUGOM DELU SRBIJE IZUZEV SANDZAKA KAKO BAS DA TAMO NIKOGA NISU MOGLI PO TURCITI !!!
JA SAM CITAO DA SU SRBI DOSLI NA PROSTORE BALKANA SA KARPATA A DA SU STROSEDEOCI DELOVA SRBIJE VLASI!!!

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

57

Srijeda, 15. August 2007

Pa sta reci tu........... Mi smo BOSNjACI.... kratko jasno...
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

58

Petak, 17. August 2007

Bosnjaci su se ranije zvali stanovnici Bosanskog pasaluka.
(bez razlike na vjeru). Tek u 19 vijeku stanovnici Bosne sa pravoslavnom vjerom primaju naziv Srbi a katolici Hrvati.

Mali dokaz?

Branko Bošnjak - Zagreb
Ivan Bosnjak - Zagreb

Dr. Miroslava Bosnjak - Beograd
Ratko Bošnjak, Beograd

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

59

Ponedjeljak, 20. August 2007

Tema podeljena

Deo priloga ove teme sam izbrisao jer se nisu ticali iste.

Molim vas da se drzite zadate teme.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

60

Ponedjeljak, 20. August 2007

Pa svi poticemo od jednog coveka i jedne zene, Adema i Have ili Adama i Eve samim tim su svi ljudi braca, pa smo i mi nekako povezani sa srbima.
Po toj analogiji Vi Srbi takodje poticete od Naseg praoca Adema(koji je ziveo na planini Arefat danasnja Saudiska Arabija) pa time vi nemozete da pobegnete od cinjenice da ste vi ustvari potomci Arapa, samim tim i mi. Ve-alejkumu selam.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Social bookmarks