Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

21

Utorak, 11. Novembar 2003

Misu ti udri, nedozvoli da se ponovo po treci put :D

Kazu: "Pametniji popusta", neznam dal je to bas tako ispravno.
To znaci da covjek moze da grijesi, da me ufursati, a ja da trpim i prastam!!!????
E reci te mi sada ko ispade visa budala u ovom primjeru??? X(

22

Citirano

Orginalno od Prolazzznica

To znaci da covjek moze da grijesi, da me ufursati, a ja da trpim i prastam!!!????

Ne , to ne znaci TO.

Citirano

@Prolazzznica : Ako je tebi vaznije razjasniti ko je budala, a ko ne od toga zasto, kako i koliko tesku gresku je neko pocinio, onda ne znam sta da ti kazem... :O

Ego! Nikako ga ne volim. Dovoljno je svoje JA! Zasto dozvoliti egu da bude jace od naseg JA, da bude JA pa JA? Da ne" ispadenmo budale"? ... Pre nego bilo koga "nazovete" budalom, razmislite da li je uopste potrebno razbijati glavu "budalstinama".

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »DreamKiller« je muško
  • »DreamKiller« je zabranjen

Datum registracije: 03.10.2003

• Poruku poslati

23

Selam alejkum Bošnjakinje i Bošnjaci.

Pa vidite ti i takvi odnosi su u Islamu savršeno definisani. Ne samo bračni odnos već i društveni i bilo koji.

Ako recimo uzmemo dvoje da su izrazili želju da osnuju neku zajednicu, u ovom slučaju bračnu, onda prvo šta se od njih traži je da se drže jedne vjere i jednog Poslanika a.s. i jednog zakona Šerijata.
I da vjerom rješavaju sve probleme.

U Islamu najniži nivo komuniciranja sa nekim jeste: Moje je moje, tvoje je tvoje. Dakle, tačno se zna šta je moje a šta tvoje i kako se prema tome ophoditi.

Drugi nivo je: Moje je tvoje, a tvoje je moje. Ovo je drugi nivo komuniciranja odnosno druženja i on je dobrovoljan. Dakle obje strane moraju reći jedna drugoj Bujrum ovo moje je sada tvoje.

Treći nivo je: Nema ni moje, a nema ni tvoje. Ovaj nivo je nivo do kojeg se dolazi, ispunjavanjem prva dva nivoa i kada se učesnici u zajednici toliko uzdignu na svom duhovnom putu. Dakle, sve je Allahovo.

I četvrti ujedno i posljednji stupanj je: Nema ni mene, a nema ni tebe. To je vrhunac spoznaje i na tom stupnju su oni koji su članovi ovakve zajednice u totalnom Tevhidu (Jedinstvu) i spoznali su Tevhid i tu nema svadje i konflikta medju njima više. Jer na tom stupnju postoji samo Allah dž.š.

Ovo važi za bilo koju zajednicu: Bračnu, Džematsku, Državnu, itd.

Allahimanet.
Onaj koji nema Dostojanstva nema ni Imana.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

24

Citirano

Orginalno od Prolazzznica
Misu ti udri, nedozvoli da se ponovo po treci put :D

Kazu: "Pametniji popusta", neznam dal je to bas tako ispravno.....

Ma jok .... Pametniji ispita situaciju prvo ..... Fino sagleda krivca,uporedi mu vrednosti i greske,postavi osobu sa kojom dodje do FRKE na pravo mesto pa se tek onda skonta da li je vredno reci OK .... !!!

A drugi deo citata .... Prolazzzznice izgleda da budala ispada onaj koji ne postavi na pravo mesto ili ne da tace odgovore na osnovna pitanja KO,STA,GDE,KAKO ....

Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

25

"Pametniji popusta"
ja sam dementisala samo ovu izjavu, koju sam procitala u vise pridloga!

Pink ako te momak 10 put slaze, ti ces da budes pametnija i popustit ces??? E zao mi je, al u tom slucaju, tvoj momak tebe pravi budalom!
Sve ima svoje granice!

26

Sve ima svoje granice!

Citirano

Pink ako te momak 10 put slaze, ti ces da budes pametnija i popustit ces???

@ Prolazzznica : Ne Prolaznice, nego cu se nakon prve lazi zapitati zasto me je slagao? U zavisnosti od velicine, oblika, vrste lazi, te njenog uticaja na mene moze se desiti da mu odmah oprostim. Ukoliko se laganje ponovi znam da se prastanje ne bi ponavljalo.Brzo bi mi postalo jasno da nesto "medju nama" nije u redu cim on vise od jednog puta pokusa da me slaze. Zapitala bih se ZASTO me on laze, STA ga u meni/ njemu tera na laz. Mene momak nece slagati 10 puta, ne samo zato sto je fin i uvek govori istinu, vec zasto sto bismo pronasli uzork pa i odgovoarajuce resenje za problem laganja. :]

Citirano

E zao mi je, al u tom slucaju, tvoj momak tebe pravi budalom!

Kao prvo : Nije nimalo lepo nazivati druge budalama, zar te roditelji nisu tako vaspitali?
Kao drugo : Hvala ti, ali mislim da mi tvoje sazaljenje nije i nece biti potrebno.

P.S. Razmisli ponekad ...koristice. :]

Pozdrav
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

27

Citirano

pink
Kralj

Kao prvo : Nije nimalo lepo nazivati druge budalama, zar te roditelji nisu tako vaspitali?

Ama meni su roditelji uvjek govorili, da je lako biti budala a tesko biti pametan!!! :))

A covjek ako je budala, nemogu reci da je pametan. :P

A drugo nebih da komentarisem, jer vidim nevodi nicemu!!! :D :D :D
Hajd da ja budem jednom pametna, haha!

28

Citirano

P.S. Razmisli ponekad ...koristice.

Rekoh ja koristice ;)

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

29

Da bi neko bio pametan a u vezi s'tim i da se zna ponasati pa i popustati i oprastati, treba biti nacitan, treba imati znanja.
Allah s.v.t.a., pita u Kur'anu: "Jesu li isti oni koji znaju i oni koji ne znaju.....".

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

30

Subota, 06. Decembar 2003

mislim da osoba koja tesko prasta a takvih je puno ima problema sa svojim egom.Egom koji kao da kaze'ja sam savrsen i JA odlucujem da li ti vredis da ti se oprosti ili ne' dok god ima puno tog Ja ovo Ja ono po meni je to znak da je Ego bas jak.prevara u braku je primer gde postoje druga pravila.svideo mi se tvoj post pink ;)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

31

Nedjelja, 07. Decembar 2003

Pametnij popushta ...

tako kazhu, mozhda je i neko od vas to naveo u prethodne postove, nisam mogla da sve chitam ...

al poshto nisam pametna :)) :))

onda ...
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

32

Ponedjeljak, 08. Decembar 2003

prastanje i strpljivost je vrlina pohvaljena i u Kur'anu casnom.ali cim je vrlina onda je nemoze imati svako :)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

33

Subota, 13. Decembar 2003

Svide mi se ovo poslednje sto rece bjorn mada ono predhodno ti i nisam bas najbolje razumela-nesto ja pa ja pa si se malo upetljao ;)

Verovatno je najbolje da se nadje neka ravnoteza, da se ne gleda striktno ko ce i kad biti prvi koji ce oprostiti,nekad to mogu biti ja nekad to nek bude on.Naravno ovo kad kazem mislim na neke svakodnevne svadjice i nesuglasice a o vecim problemima se mora dobro razmislit i postavit pitanje zbog cega je neko nesto ucinio jer sve ima svoj razlog samo ga trba otkriti i traziti resenje.
Pazi koju igru igras.

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

34

Srijeda, 14. Januar 2004

oprostit je dar

slazem se sa björn i kiki; ponekad covek treba da se spusti sa visokog konja i pusti milost pre kazne.
hocu sa tim da kazem da male svadje zivot sladje prave, ponekad cu ja popustit ponekad nek ona popusti dok su male stvarcice u pitanju.
prevara , lazi velike ili slicne stvari sto nas prave Muslimanom, bogami oprostiti nebi mogao jer kad te velike fundamente zivota covek dopusti da ih svako okrece i pomera kako hoce od toga zajednickog zivota nema haira.
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

• »josef borg« je muško

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

35

Petak, 27. Februar 2004

prolazzznice jesi li lav u horoskopu?
isto i ja tesko popustam a pogotovu
kad znam da nisam kriva eto ti belaja
posle! svega sam ja svesna i da pametniji
popusta ali kad se covek nadje u nekoj
kompliciranoj situaciji onda mu ponajmanje
padne na pamet da oprosti. tek kad se malo
"ohladi" zna ko je kriv itd.
jednom recju treba imati kontrolu nad sobom.
posle nema kajanja. znate sta mislim 8)
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

36

Subota, 28. Februar 2004

tacno je da je popustanje i oprastanje neke greske jako pohvalno i vjerom preporuceno djelo, pogotovo ako si u situaciji da mozes nekoga da kaznis a ti mu umjesto toga oprostis. to naravno ne moze svako, uostalom ne bise desavale stvari koje se desavju da samo malo vise tolerantniji.
a sto se tice "tolerancije" i oprastanje gresaka kada se radi o ljubavi...tu je situacija malo drugacija, jer kad nekome stalno oprastas ili ce pomisliti da "trcis" za njim, da ne mozes bez njega i onda vjerovatno dodje do pada tvoje licne vrijednosti u njegovim ocima. jedan aforizam kaze:"pametniji popusta dok na kraju ne postane budala".
sve treba imati svoju mjeru pa i ucesalost oprastanja. slazem se sa rifce_golubom da treba najprije sagledati kvalitete tog "nekog" i da li taj neko stavrno zasluzuje da mu se oprosti, jer nije problem oprostiti jednom, dva puta..ali je problem ako tom nekom grijesenje predje u naviku a ti na kraju ispadnes ...budala.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »josef borg« je muško

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

37

Utorak, 02. Mart 2004

hallo!
Nemora uvek ispasti da ako oprostis
znaci da "trcis" za nekim. Oprastanje
je vrlina, a tacno je i to da je nemoze
svako posedovati. Ima samo jedan
koji sudi a na nama je da oprostimo
ukoliko je taj neko vredan oprastanja.
Na kraju smo svi mi od krvi i mesa
i svi mi smo gresili i dalje gresimo
nije da smo sveci.
Pozdrav ;)
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• »Arhitetkinja« je žensko
  • »Arhitetkinja« je zabranjen

Datum registracije: 22.09.2004

• Poruku poslati

38

Četvrtak, 30. Septembar 2004

Nikad nebih nikom oprostila uvredu ko ucini jednom ucinice i drugi put!!! Zato netreba niko da trazi oprost ono sto je uradio uradio je svesno nemogu da verujem nikom nebi uzela izgovor SVE JE BILO NENEMERNO, a sta si onda mislo gde ti je bila glava u tom trenutku!!!!!

NE NIKAD NE OPRASTAM!!

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

39

Utorak, 15. Februar 2005

Imam jednog veoma dobrog druga, vise je to u pocetku bio drug mog brata jer su bili u istom razredu a jos plus komsije ali u poslednje vreme se on i ja nekako vise i bolje druzimo kad smo zajedno na odmoru u novom pazaru.
E taj moj dobar drug je dobro poznat skoro celom berilnu, jer je kao preduzimac imao puno posla sa nasim i kako o to voli da kaze "lomijo" berlinom. Da mu covek samo na uspehu zavidi. Car je, prosto receno.

Posto smo prisni drugovi nevidimo u jednog drugog konkurente tako da on bude dosta slobodan u ragovoru samnom i vise puta daje mi saveste.

Ovo sam dobro upamtio od njega proslog leta. Kaze on meni Sejo buraze kako hoces biti uspesan nesmes za nicim zaliti i nikom prastati ni u poslu a ni u privatnom zivotu tj. devojci.

Od tad odnosno posle vremena koje je bilo potrebno da se ta spoznaja primi ka srcu imam tu naviku da za nicim ne zalim i netrazim nici oprostaj a za uzvrat nikom ni ne oprastam.

Kako bi on to ubedljivo rekao, samo da ga cujete u javi

" Noces dobro je neces isto povoljno u ostalom nemoras " vazi za sve situacije koje se srecu u zivotu.

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

40

Utorak, 15. Februar 2005

Oprastajuci,dizemo se iznad onih koji su nas ponizili(uvredili)!! (o) (o) Think about that ;)
Kad covek sve razume onda dosta i prasta(tolstoj)
moje licno misljenje je da drugima treba prastat ali sebi ne!kad bi svi ovako mislili...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Social bookmarks