Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen
  • »Abfangjäger« je autor ove teme

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

1

Petak, 01. Juli 2005

Ko vam je rod?

U Novom Pazaru od uvek je postojalo i jos uvek postoji dosta otmenih i onih familija koje svojim aganzmanom doprinele dosta nasem gradu. Neke familije su se isticale, kratkorocno, dok je trajao rat dok su druge sticale svoj trajeci ugled uz pomoc rezultata na poljima nauke.
Posto mi danas zivimo u Novom Pazaru mozda je neko medjunama ponosan potomak svog predka.
Uporedan cilj ove teme, pored ovog gore, je takodjer da vidiomo dali medju clanovima ovog foruma postoji i neka mozda rodbinska veza a da to nisu do sad znali.
Evo da vidi dali ima moji rodjaka :) Sledeci ako ih ima neka mi se obavezno jave na pm:

Agovici, Becirovici, Dervovici,Radoncici,Saljunovic i Kusturice ( grana familije emira kusturice) sa majkine strane
ili od baba

:D Nicevic, Zekovici, Musevici uglavnom niko poznat

:D

imam izgleda ugledniju majku od baba :D
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 02. Juli 2005

Meni je Rizo Hamidovic blizak rod.
malo za promenu

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

3

Subota, 02. Juli 2005

Ne kaze se rod nego SVOJTA :)

Sit Hungry Doesn't Believe

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

4

Subota, 02. Juli 2005

A sto zaboravi kikinog deda koji je bio jako ugledan covek prvo u Dugoj Poljani a zatim onda u Novom Pazaru.
A_Und_Princa cu ovog puta da lobujem, ne odgovaram bezpredmetna pitanja. Samo cu reci bogami kod mene u selo se tako kaze ja neznam za drugacije cuo sam za to svojta ali nesto nemogu da prihvatim jer mi je moderno :D
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

5

Subota, 02. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
... Samo cu reci bogami kod mene u selo se tako kaze ja neznam za drugacije cuo sam za to svojta ali nesto nemogu da prihvatim jer mi je moderno :D

A rodjak? ;)

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

6

Subota, 02. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Phikret

A rodjak? ;)

I dalje mislim da je moj izraz najadekvatni ne samo zbog prirode stvari posto sam valjda promislio kako bi nazvao temu nego i po tome sto su mi ovi vasi predlozi daleko gori od orginala jer u oba slucaja ogranicavaju temu sto nije bio moj cilj. Ocigledno me ne svacate, nimalo. Nije mi bila namera da se govori kao sto vi predlazete o tom jednom radjaku iliti toj jednoj svojti nego o svima koji su u srodstvu sa vama. Dakle da se, definitivno , razumemo nije rec samo o jednom odredjenom clanu porodicne grane vec o eventualno vise njih. A zante zasto vasi predlozi ne valjaju? Sigurno ce te i sami doci do toga ako razradite sve potencijalne varijante! Da nebi vi razmisljali posto vidim da nevolite recicu ja. Zamislite situaciju da neko ima vise poznati predaka a vi nudite temu ko vam je rodjak! Stacemo tad? To vase ogranicavanje imalo bih suprotno dejsvo od onog kako na prvi pogled izgleda. Zar ne vi mislite da uprostavljate stvar a predvidjate da time stavljate sve na razmiljanje sve one koji se dvoume,troume,cetvoroume... kog od mnogih iz svoga roda da odaberu.Mozda su nekom dva rodjaka draga pa nebih da se odlucuje za bas jednog izmedju njih dvoje. Zamislite pred kakve probleme stavljate nekog ko ima vise favorita a jos plus ako je jako neodlucan. Zar sa takvim odlukama mozemo da opterecujemo nekog :D
Salim se gore ali su vam predlozi zaista losi, druga liga.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 03. Juli 2005

Ene, takozvanom hadalju Rizo Hamidovic rod?!?!?! I meni je, po majci. Za neupucene, Rizo je pevac sevdalinki i licno tvrdim da bas super peva. Ne, ne kazem to posto mi je svojta nikako :D :]
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 03. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Citirano

Orginalno od Phikret

A rodjak? ;)

I dalje mislim da je moj izraz najadekvatni ne samo zbog prirode stvari posto sam valjda promislio kako bi nazvao temu nego i po tome sto su mi ovi vasi predlozi daleko gori od orginala jer u oba slucaja ogranicavaju temu sto nije bio moj cilj. Ocigledno me ne svacate, nimalo. Nije mi bila namera da se govori kao sto vi predlazete o tom jednom radjaku iliti toj jednoj svojti nego o svima koji su u srodstvu sa vama. Dakle da se, definitivno , razumemo nije rec samo o jednom odredjenom clanu porodicne grane vec o eventualno vise njih. A zante zasto vasi predlozi ne valjaju? Sigurno ce te i sami doci do toga ako razradite sve potencijalne varijante! Da nebi vi razmisljali posto vidim da nevolite recicu ja. Zamislite situaciju da neko ima vise poznati predaka a vi nudite temu ko vam je rodjak! Stacemo tad? To vase ogranicavanje imalo bih suprotno dejsvo od onog kako na prvi pogled izgleda. Zar ne vi mislite da uprostavljate stvar a predvidjate da time stavljate sve na razmiljanje sve one koji se dvoume,troume,cetvoroume... kog od mnogih iz svoga roda da odaberu.Mozda su nekom dva rodjaka draga pa nebih da se odlucuje za bas jednog izmedju njih dvoje. Zamislite pred kakve probleme stavljate nekog ko ima vise favorita a jos plus ako je jako neodlucan. Zar sa takvim odlukama mozemo da opterecujemo nekog :D
Salim se gore ali su vam predlozi zaista losi, druga liga.

Wow, wow, wow. Stani, brate, dahni malo! Mozda ti u mom predlogu vidis neki problem ali ja ne! Ti pokusavas da mene ubedis, sad da kad neko kaze "rod" automatski govori u mnozini. E, pa to ne mora uposte da bude tako. Moze da se kaze rod i da se misli na brata, ili samo na deda ili na cijelo rodoslovno stablo decenije unazad... A ista stvar je i sa rodjak. Etimoloski, ta rec se odnosi na jedninu, ali moze da se shvati i u mnozini :).

A rod.. Pa moze da se kaze rod, mada i svojta ima ISTO znacenje, mozda malo preciznije, s obzirom na to da kad kazes "Ko vam je rod?", moze neko da ostane zbunjen jer ce pomisliti da nisi dobro srocio pitanje, pa ce ocekivati nastavak iza ROD, kao na primer PTICA i ovo "ko" da bude zamenjeno da "koji". Znaci postoji rod ptica, gmizavaca, ili rod u vojsci... A ako bas hoces da koristis ROD, onda mozes da napises i : "Ko vam je sorta"? ;) - po istoj logici. Ili mozda "Ko vam je klasa" :))

P.S. Sorry i ti si mene zamorio svojim prilogom :]

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 04. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Phikret

Wow, wow, wow. Stani, brate, dahni malo! Mozda ti u mom predlogu vidis neki problem ali ja ne! Ti pokusavas da mene ubedis, sad da kad neko kaze "rod" automatski govori u mnozini. E, pa to ne mora uposte da bude tako. Moze da se kaze rod i da se misli na brata, ili samo na deda ili na cijelo rodoslovno stablo decenije unazad... A ista stvar je i sa rodjak. Etimoloski, ta rec se odnosi na jedninu, ali moze da se shvati i u mnozini :).

A rod.. Pa moze da se kaze rod, mada i svojta ima ISTO znacenje, mozda malo preciznije, s obzirom na to da kad kazes "Ko vam je rod?", moze neko da ostane zbunjen jer ce pomisliti da nisi dobro srocio pitanje, pa ce ocekivati nastavak iza ROD, kao na primer PTICA i ovo "ko" da bude zamenjeno da "koji". Znaci postoji rod ptica, gmizavaca, ili rod u vojsci... A ako bas hoces da koristis ROD, onda mozes da napises i : "Ko vam je sorta"? ;) - po istoj logici. Ili mozda "Ko vam je klasa" :))

P.S. Sorry i ti si mene zamorio svojim prilogom :]

Ma nista, netrebas mi se izvinjavati. Uredu je. Procitao sam tvoj post veoma pazljivo ali mi mestimicno u njemu nije bas sve najjasnije. Cudim se ponajvise ovome:

Citirano

A ako bas hoces da koristis ROD, onda mozes da napises i : "Ko vam je sorta"?
. Ja pravo da ti kazem nista ovde ne razumem ?????? Ako koristim Rod sta ce mi onda jos nesto,dodatno.
Sorry znam da si se trudio dok si pisao.

Post sam po sebi je katastrofalno los jer povoda po mojem misljenju za tvoje misljenje o naslovu nema. Cak i da sam imao istu raspravu sa tobom pre nego sto sam sam odlucio dati naziv temi, mozes biti siguran, nebih ga uvazio a to nebih uradio iz tastine vec razlog za obacivanje tvog predlog bi bio jednostano zato sto nije bolji a bolji ni ne moze biti jer je u sustini isto sto sam i ja rekao. A da ne pricam sad u ovom vremenu, zato i nerazumem zasto se uopste ovako javljas. Meni, zapravo, nije jasno sta ti uobste zelis? Sa kojim nacelima upadas na ovu temu i odkuda baza za pravo ovako nesto da pises. Razmisli sam dali je pravedno od tebe davati ovakve predloge i zasto bas ovakve kad ne menjaju stvar ni malo na bolje? Meni ova prepiska sa tobom dodje na razini ,potup, rasprave nije sija nego vrat! A onda mi ti upucujes pitanje da ti odgovorim sta je tacno, sta da kazem? Rod je sinonim za oboje i rodjaka isto tako i svojte ? O cemu raspravljas ? Koji ti je povod za ovaku bezpredmetnu raspravu ? Zar ti je toliko vazno da raspravis samnom dali je ispravnije pisati rod ili rodjak?Hey o cemu mi raspravljmo? Dali si svestan,brate, toga? Ja stvarno nemogu i kod najbolje volje da te razumijem.

Citirano

A rod... s obzirom na to da kad kazes "Ko vam je rod?", moze neko da ostane zbunjen jer ce pomisliti da nisi dobro srocio pitanje, pa ce ocekivati nastavak iza ROD, kao na primer PTICA

??????????????????????????????????????????????

Kako mozes, odjednom, ocekivati nesto iz zivotinjskog carstva posle pitanja koje je,jasno i nedvomisljeno, upuceno ljudima! Pitanje glasi, obrati paznju! Ko VAM, VAM,VAM je rod? Objasni mi ovo matereti odkud ti ideja za te,nakaradne, pomisli.

Dalje.Pogledaj sta pises!

Citirano

Ti pokusavas da mene ubedis, sad da kad neko kaze "rod" automatski govori u mnozini. E, pa to ne mora uposte da bude tako.

Evo pitanja da se i sam ubedis da to mora, bas tako da bude, kako ja tvrdim da jeste. Rec rod,brate,vec podrazumeva mnozinu i kao takva nemoguce je jos jednom menjati za mnozinu. Posto ti tvrdis da nemora uposte da bude tako, hajde ubedi ti nas,pre svih mene, da postoji jos jedna mnozina za rod.Bas bi voleo da vidim kako se to cudo pise. Ja cu tebe lako ubediti u neisptavnost tvoj predloga,barem je to lako u ovom slucaju.Ako vec pokusavas da se izvuces,izvoli, ali, molim te, sa ubdeljivim argumentima .Nije fer sa podvaljivanjem. RODJKA je,tu cemo se sloziti, za jedninu dok su RODJACI za mnozinu.Cemu pravljenje smutnje?

Citirano

Moze da se kaze rod i da se misli na brata, ili samo na deda ili na cijelo rodoslovno stablo decenije unazad... A ista stvar je i sa rodjak.

Prvi deo recenice je prenosenje onog sto ja kazem, je,i sam priznajes ispravno a drugi deo recenice je ono sto ti tvrdis a nikako ne moze biti tacno.
Pravog brata svrstavas u rodjake ! Hmm.. cudne li privrzenosti onima koji bi trebali nam biti najblizi.

Postoji jedan trac da ti u inostranstvo brat dodje isto sto i prvo bratocedo, ako se bavis tracevima hajde mogu te nekako razumeti sto ovako govoris.

Sa ova dva citata zajedno, indirektno potvrdjujes da je ipak najpromisljenije ovako kako je sad naziv teme i da posticanje diskusije povodom naslova je najvisa glupost, ne u ovom slucaju nego bilo u kojem drugo. :D

Ona od mene pokrenuta tema "Koj je ovo rekao" ima gresku pa ako se gde trebali reagovoti onda bi to valjda trabalo biti tamo jer i zasluzuje dok ova tema ovakve rasprave ne podnosi.

Sigurno nije fer sto sam ovo napisao ali nisam mogao drugacije ti objasniti koliko je ova rasprava ne vazna.
Izvini mozda i deluje arogantno ali mi to nije namera.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

10

Petak, 05. August 2005

Joj brate ti ovaj prilog napisao jos prije mesec dana :), a ja ga tek sad procitah :). Necemo se raspravljat', jer bolje je tako kao sto ti rece. Ali ja sigurno ne bih krenuo u raspravu da nisam imao razloga ;).

A moze da se kaze RODOVI ;). Selam i pozdrav :)). Do not be angry please!

A rod mi je bio, na primer, rahmetli Dervis Dedo Sehovic. Jeste li culi za njega?

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

11

Subota, 06. August 2005

Imam rodjake neke fudbalere, pjevacice, voditelje, ... nista posebno. Uglavnom, rodjaci su mi svi Karisici i oni koji su u srodstvu sa njima :) , ako ima neko na forumu, nek mi se javi.

A sto se foruma tice, Altuna mi je blizak rod ( sestra ), a Pinki ne znam dal mi je rod il su nam samo dedovi iz istog sela.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 07. August 2005

Citirano

Orginalno od iMan-a
Imam rodjake neke fudbalere, pjevacice, voditelje, ... nista posebno. Uglavnom, rodjaci su mi svi Karisici i oni koji su u srodstvu sa njima :) , ako ima neko na forumu, nek mi se javi.

A sto se foruma tice, Altuna mi je blizak rod ( sestra ), a Pinki ne znam dal mi je rod il su nam samo dedovi iz istog sela.

A Bike su vam ZENE iz razlicitih sela.
" Bilen alemlere rahmettir "

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

13

annonimuse, ni za bike ne znam. :D
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

14

Rod su ti deca koju dobijesh i niko vishe !

8)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

15

Ponedjeljak, 08. August 2005

Citirano

Orginalno od Babbha
Rod su ti deca koju dobijesh i niko vishe !

8)

Babbha Respect ;)

@Imana

Raspitaj se kod roditelja,da znas ko ti je Rod! :D
" Bilen alemlere rahmettir "

pimk

Početnik

(10)

• »pimk« je žensko

Datum registracije: 11.06.2005

• Poruku poslati

16

Petak, 12. August 2005

@ I-mana Bas svi Karisici ? :) Poznajes li Sibelu Karisik ? moju dobru drugaricu iz srednje skole.
Ako je poznajes, reci mi, molim te gde je ona sad?
Hvala !
i
Selam I-Mana

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

17

Petak, 12. August 2005

Ada svi smo mi rod izmedju sebe.

Samo je pitanje koja je blizina srodstva.

Dal po babu Ademu a.s. ili po bioloskom babu ili majci
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Minhenac

Početnik

(10)

• »Minhenac« je muško

Datum registracije: 12.10.2005

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 13. Novembar 2005

Mene je Babo Hot a majka Dedeic,Babova majka Rizvanovic a Majkina je Nurkovic,pa sad vi vidite dal mi je neko na ovaj forum svojta ili kako neko kaze rod,svejedno

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

19

Ja sam Mujov unuk iz Potoka. On je umro prije 5-6 god. e haj sad da vidim jel me neko zna?

Wassalam

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko

Datum registracije: 18.01.2005

• Poruku poslati

20

Moj otac je Karisik. Mama je Dedic. Ali kako znam nisu svi Karisici u familiji. Rodzaci su mi Ljaici, Balije.
"Dream as if you'll live forever, and live as if you'll die today" - James Dean

Social bookmarks