Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 15. April 2004

Citirano

TANJUG

UPR:SCG-SKUPŠTINA-MINISTRI
Sutra rekonstrukcija Saveta ministara SCG
15:46 BEOGRAD , 15. aprila (Tanjug) - Predsednik Skupštine Srbije i Crne Gore Zoran Šami zakazao je za sutra sednicu na kojoj bi poslanici trebalo da raspravljaju o rekonstrukciji Saveta ministara SCG.
Pre utvrdjivanja dnevnog reda, poslanici bi trebalo i da se izjasne o predlozima da se po hitnom postupku raspravlja o izmenama Zakona o kontroli službi bezbednosti SRJ, sastavu skupštinskih odbora i delegaciji Skupštine SCG u Savetu Evrope. Prema Ustavnoj povelji, predsednik SCG Svetozar Marović predložiće Skupštini državne zajednice nove članove Saveta ministara. Posle konsultacija sa zvaničnim predstavnicima Srbije i Crne Gore, Marović je za ministra odbrane, umesto Borisa Tadića, predložio Prvoslava Davinića, za ministra spoljnih poslova, umesto Gorana Svilanovića Vuka Draškovića, a za ministra za medjunarodne ekonomske odnose, umesto Branka Lukovca, Predraga Ivanovića. Za zamenika ministra spoljnih poslova, umesto Igora Lukšića, predsednik SCG predložio je Predraga Boškovića.

OSTAO JE JOS SAMO RASIM LJAJIC. ZASTO?
ZBOG CEGA SAMO ON NIJE SPOMENUT?
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

42

Četvrtak, 15. April 2004

Ti kao novinar bi trebao da znas da koalicija koja sastavlja novu vladu nije bila zainteresovana za dva ministarska mjesta: mjesto ministra odbrane i mjesto ministra za manjinska prava. Shodno tome su vec postojecim ministrima ponudili da mogu slobodno da ostanu na tim pozicijama. Boris Tadic je odbio tu ponudu i rijesio da snosi sudbinu partije kojoj pripada. Ovo je vijest stara vise od mjesec dana a bas prije par minuta citam da je podnio ostavku. Ljajicu ocigledno ne smeta da ostane tu gdje je i do sada bio. Ukoliko se nesto u medjuvremenu ne desi. Ali ne vidim razloga da se dize prasina oko toga sto niko Ljajica ne pominje. Zar ga trebaju svaki puta kada izvjestavaju o novoj vladi pomenuti.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

• Poruku poslati

43

Petak, 16. April 2004

Citirano

ed:"Ali ne vidim razloga da se dize prasina oko toga sto niko Ljajica ne pominje. Zar ga trebaju svaki puta kada izvjestavaju o novoj vladi pomenuti."

Pravilo je u novinarskoj praksi kada se govori pogotovo o novom sastavu bilo koje vlade u bilo kojoj zemlji da se pise i govori o kompletnom sastavu vlade i imenima koja ce uci u sastav vlade. Ovih dana je to izostavljeno u beogradskim medijima. Niko ne dize prasinu. Zelim sve da podsjetim da je Rasim covjek koji je postavljen bez glasova ne mjesto ministra. Da bi neko bio ministar mora da zadovoljava dva uslova(kada je srbijanska vlast u pitanju): 1) da je poslusan, 2) da stiti srpske nacionalne interese
Da li ste citali izvjestaje Stejd departmenta o organizovanom kriminalu i terorizmu na ovim podrucjima. Procitajte(lahko ga je nac na google) i vidjete cete da se tamo "neki savezni ministar" doduse nije imen(t)ovan ove zemlje dovodi u vezu sa org. kriminalom. Pise tamo da pored toga sto je ministar ima brata koji drogu ni manje ni vise uz posredstvo humanitarnih i NVO iz Turske prebacuje preko Kosova, Srbije i BiH u zemlje Zapadne Evrope. Uz to kako se navodi u tim izvjestajima povezan je sa albanskim i islamskim teroristickim organizacijama.
Ja ne bih voleo da je ovo tacno. Voleo bih da je ministar ove zemlje Bosnjak koji je recimo dobio Nobelovu nagradu, koji je vrhunski strucnjak iz neke oblasti, voleo bih da mu je recimo njegov brat prvak svijeta u baletu recimo. Necu, ne zelim, smeta mi da se o nekom ko se deklarise kao ja, Bosnjak, musliman pise da je narkodiler, terorista ili sl. Meni to smeta kao covjeku, kao insanu. Insanu!
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

44

Petak, 16. April 2004

Citirano

Orginalno od ZAMBAK

OSTAO JE JOS SAMO RASIM LJAJIC. ZASTO?
ZBOG CEGA SAMO ON NIJE SPOMENUT?

Verovatno zbog toga što su prethodni izbori pokazali da je situacija u Sandžaku i dalje takva da politika podrške Rasimovoj stuji doprinosi "izbalansiranosti" (čitaj: podeljenosti) Bošnjaka na što približnije jednake delove. Onog trenutka kad ( i ako) "Rasimovci" budu jača stuja, počeće da dodaju na onaj tas na kojem su "Suljovci" .. i tako do u nedogled... a sve dok ne budemo svi na jednom tasu... govoriće nam, (i to s pravom!) onu poznatu.. ma .... ni 2%
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen
  • »PASHA« je autor ove teme

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

45

Petak, 16. April 2004

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

SANS

Citirano

a sve dok ne budemo svi na jednom tasu... govoriće nam, (i to s pravom!) onu poznatu.. ma .... ni 2%

Dragi brate da te podsjetim da smo do skoro svi bili na jednom tasu pa su onda neki prebegli sa njega na drugi tas. Hvala Allah'u sto je onaj prvi tas jos uvijek pun nas... Kako je jednom prilikom rekao rahmetli Predsjednik Alija Izetbegovic (Da mu Allah podari lijepi Dzennet, insallah) [SIZE=3]JA IZDATI NE ZNAM.....[/SIZE]

ES SELAMU ALEJKUM....

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

46

Petak, 16. April 2004

Citirano

Orginalno od PASHA
Dragi brate da te podsjetim da smo do skoro svi bili na jednom tasu pa su onda neki prebegli sa njega na drugi tas...

Tasova je u muslimana vazda bilo vise, jos od preseljenja dragog nam Poslanika a.s. Iz tog belaja nikada necemo uspjeti da izadjemo sve dok tasove budemo vrednovali po ljudima a ne po Principu .
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

47

Petak, 16. April 2004

Citirano

Orginalno od ZAMBAK
Da li ste citali izvjestaje Stejd departmenta o organizovanom kriminalu i terorizmu na ovim podrucjima.

e vala i jaka licnost, pa zar im ti verujes to sto pisu, mlogo toga su oni pisali pa se ljudi smijali, znas onu pricu o zlom cika Sadmu i atomskim bombama
malo za promenu

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

48

Subota, 17. April 2004

Ma da ja vama nesto kazem otvoreno...Mozda sam sumnjao u postojanje te koalicije ali kada sam vidio da u skupstini onaj poslanik DSS-a Prorokovic u replikama protiv Bajra Omeragica citira Rasima Ljajica i kako brani Rasima vise nego Kostunicu onda mi je sve bilo jasno....
Ta politika i koalicija je katastrofalna i donijece ZLO najvise Rasimu Ljajicu.....

DO SVIDANJA
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

49

Subota, 17. April 2004

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN
ali kada sam vidio da u skupstini onaj poslanik DSS-a Prorokovic u replikama protiv Bajra Omeragica

Pre svega, eto zbog ljudi koji inače nisu u SiCG, i koji baš i nemaju prilike da prate skupštinske replike- a takvih je veliki broj na ovom forumu- trebalo bi bar u kratkim crtama reći nešto o tome kad si već spomenuo. Dakle, radi se o tome da je Bajro Omeragić u skupštinskoj sali imao po mom mišljenju najbolji nastup koji je ikad za skupštinskom govornicom imao bilo koji poslanik iz Sandžaka, uspevši da iznese sve (ili bar veći deo) problema koji tište naše lokalne zajednice, počevši od neulaganja u putnu infrastrukturu pa do opšte društvene nezainteresovanosti za privredu uopšte... Proroković je pokušao da mu replicira u stilu da Pazarci izbegavaju plaćanje poreza i da je situacija zbog toga takva kakva je, ali mu je Bajro poklopio svaku koju je izgovorio, verovatno na opšte zadovoljstvo "suljovaca", na opšte nezadovoljsto "rasimovaca"... a eto po meni i na zadovoljstvo i onih ostalih koji to ne gledaju stranačko-navijački

(Sad se ovi naši balkanci češkaju po glavi, pitajući se šta li hoće ovaj dojučerašnji okoreli protivnik Bajra Omeragića, koji je svo vreme tamo pisao zaokruži 12, a ne 5... ili se pak ne češkaju već misle da se radi o promeni dresa :D )

Što bi reko jedan moj prijatelj... Istinom i samo Istinom.. pa navali ;)

E sad , ja stvarno nisam čuo ovog Prorokovića da je citirao Ljaića.. a uopšte me ne bi iznenadilo i da jeste, jer već sam ranije u više navrata izneo tezu da i DS i DSS, pa čak i ranije SPS a i druge značajnije srpske stranke imaju sličnu politiku prema bošnjačkim strankama, kao u ostalom i prema strankama ostalih nacionalnih manjina (ali im tamo teže pali zbog većeg stepena svesti tih manjina koje se, kad je u pitanju nacionalni interes- okupe oko one ideje koja je najbolja bez obzira odakle dolazi)-zavadi pa vladaj...

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• Poruku poslati

50

Utorak, 20. April 2004

U danasnjem blicu na trecoj strani Ljajic kaze da SDP nece podrzati Tadica na predstojecim predsjednickim izborima zato sto je DS u koaliciji sa Listom za Sandzak...
Ako je tako dragi ministre onda podrzite Marsicanina ili Nikolica pa i onog malog Dacica iz SPS-a...

Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

51

Utorak, 20. April 2004

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN
U danasnjem blicu na trecoj strani Ljajic kaze ...

A u prekjučerašnjem Blicu piše da muslimani smrde, jer jedu loj.
Veruješ li ti baš svemu što piše u tim novinama???

Mene više zabrinjava što iz dana u dan u tom istom Blicu non-stop, u kontinuitetu izbacuju po neku glupost vezanu za muslimane, što nema zvanične reakcije od onih koji bi trebali reagovati, a konkretno u ovom slučaju koji sam naveo, trebalo je da reaguje i Ministarstvo za zaštitu ljudskih prava,i Ministarstvo vera- a Boga mi i Bošnjačko nacionalno vijeće, a i institucije Islamske zajednice kako Sandžaka, tako i Srbije.

Još me nešto buni, a to je - da taj isti Blic, sad za sad pod kontrolom još uvek drži upravo DS (bar tako javno kažu oni koji bi trebali bit upućeni u stanje medija)... pa ako je taj DS tako osvedočeni prijatelj bošnjačkog naroda, i ako se oslanja na glasove Bošnjaka... otkud onda to da ih na sva usta blati? Kad god nas pomenu pišu il o vehabijama, il o striptiz barovima...a evo sad su počeli i o nekakvim smradovima... o nekom loju, o lojalnosti... pa eto i o tom Rasimu i njegovim preporukama... meni tu stvarno nešto smrdi... al eto... sigurno je da uspevaju u onome što hoće, čim istrajavaju na tome... dakle, navalite slobodno, svađajte se i dalje... oni koji su za Rasima nek "pljuju" po Sulju i comp. oni koji su za Sulja po Rasimu i comp.- a i Muftiju ne zaboravljajte, već i po njemu i jedni i drugi...

i ... bode mi oči

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

• Poruku poslati

52

Utorak, 20. April 2004

Sans

Citirano

A u prekjučerašnjem Blicu piše da muslimani smrde, jer jedu loj.

Mene više zabrinjava što iz dana u dan u tom istom Blicu non-stop, u kontinuitetu izbacuju po neku glupost vezanu za muslimane, što nema zvanične reakcije od onih koji bi trebali reagovati, a konkretno u ovom slučaju koji sam naveo, trebalo je da reaguje i Ministarstvo za zaštitu ljudskih prava,i Ministarstvo vera- a Boga mi i Bošnjačko nacionalno vijeće, a i institucije Islamske zajednice kako Sandžaka, tako i Srbije.

Selam Alejkum Dobri Ljudi....

Ovo je strasno o cemu pise Sans i covjek je opravdano pun bijesa.. ALI.. Postovani Brate ne znam koliko pratis medije jer prije svega BNVS i Koalicija Lista za Sandzak su ostro danas na njihovom PRESSu osudili toga popa, ne znam negdje sam na netu to procitao danas ali svakako ce to RTV i TVJ objaviti danas. Zalosno je kao sto kazes to sto ne reaguje i Ministarstvo za zaštitu ljudskih prava, i Ministarstvo vera ali i institucije Islamske zajednice kako Sandžaka, tako i Srbije.
Ova drzava polako ide u radikalizaciju i opasno se pocinje odstupati od principa laicke drzave odnosno crkva se opasno pocinje mijesati u drzavne poslove.
A sto se tice DS-a dragi brate pa valjda je svima jasna ona stara k'o ga drz'o na sto k'o ispod stola isto ti misli ali politika je nesto sasvim drugo i tu vazi ono pravilo (kada su Sandzacki Bosnjaci u pitanju) [SIZE=3]od svih zala biraj ono manje[/SIZE]
sans

Citirano

Još me nešto buni, a to je - da taj isti Blic, sad za sad pod kontrolom još uvek drži upravo DS (bar tako javno kažu oni koji bi trebali bit upućeni u stanje medija)...

Brate ZAMKA je politicki TALK SHOW a Veruješ li ti baš svemu što se kaze u toj emisiji???
Es selamu alejkum.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• Poruku poslati

53

Četvrtak, 22. April 2004

SELAM

Do sada su SANS odgovorili jedino Lista za Sandzak (prekjucer) Islamska zajednica (sinoc)...

Nesto se SDP i ministarstvo za ljudska i manjinska prava varakaju, mozda da ne bi istetili hatar braci srbima a cutanje je po meni odobravanje. Ko zna mozda se i slazu sa konstatacijom jednog visokog crkvenog velikodostojnika da citiram "muslimani smrde".

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

54

Četvrtak, 22. April 2004

Esselamu alejkum!

Zar nebi bilo bolje da energiju koju trosimo napadajuci svoje politicke neistomisljenike usmjerimo prema nasem pravom neprijatelju?

[SIZE=1]Iz priloga izbačena slika - Sans [/SIZE]
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

55

Četvrtak, 22. April 2004

Ja sam ubeđen da energiju treba trošiti u pravcu prijatelja i u pravcu sticanja novih...

i ... bode mi oči

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

• Poruku poslati

56

Subota, 08. Maj 2004

"Danas" 8.05.2004.

Citirano

LJAJIĆ: Neću se kandidovati

Beograd - Spekulacije po kojima će se, na nagovor premijera Srbije Vojislava Koštunice, za predsednika Srbije kandidovati i Rasim Ljajić, predsednik Sandžačke demokratske partije i ministar za ljudska i manjinska prava SCG, nisu tačne. Potvrdio je to, u izjavi našem listu sam Ljajić.
- Nije tačno da ću se kandidovati, niti da mi je to iko predlagao. Tačno je da smo ranije razmišljali da imamo svog kandidata, ali smo od toga odustali. Verovatno ćemo podržati nekog od postojećih kandidata, ali još nismo odlučili koga, dodaje Ljajić. I ostale stranke sandžačkih Bošnjaka još razmišljaju kog predsedničkog kandidata će podržati. Koalicija "Lista za Sandžak dr Sulejman Ugljanin" najverovatnije će podržati predsednika DS Borisa Tadića, što će predstavljati nastavak saradnje sa prošlih, decembarskih parlamentarnih izbora. S. B.

Ljajic se nece kandidovati jer bi rezultati izbora bili provjera koliko je u stvari jaka njegova politika. To bi bio vrlo rizican korak s obzirom da je osnovni cilj postojanja Rasimove SDP lokalna vlast. Ovo je zakljucak izveden na osnovu javnih nastupa predstavnika ove partije. Da se podsjetimo da su u svim dosdasnjim obracanjima najvise napadali opstinske vlasti. Koliko sam ja ja uspio da cujem ne sjecam se da su ponudili bilo kakvo rjesnje za ijedan problem koji se odnosi na lokalnu samoupravu.
Lokalni izbori moraju biti zakazani za nekoliko mjeseci pa ce to biti prilika da se koliko toliko napravi politicka ravnoteza, pogotovo uzimajuci u obzir da se nakon posljednjih izbora u Novom Pazaru i Sandzaku na politicku scenu pojavilo vise partija. Koga sada podrzati? Za Rasima je teska odluka, Kostunica je kod vecine Bosnjaka u Sandzaka prihvacen s komentarom "ova je gori od Milosevica", Tadica nece moci najvjerovatnije da podrzi jer ga je podrzala Lista za Sandzak.
Ono sto mi kao novinaru skrece paznju je da gotovo svaki tekst koji se objavi u "Danasu" , a odnosi se na Ljajica potpisuje koleginica Safeta Bisevac. Ljajic se u posljednje vrijeme nesto slabo forsira od strane BG medija. Meni to sve izgleda kao da je Ljajic izgubio kompas. Barem kod Bosnjaka.

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

• Poruku poslati

57

Subota, 15. Maj 2004

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Juce je sklopljen sporazum sporazum izmedju SVM odnosno Jozefa Kase i DS o zajednickoj platformi politickog djelovanja. Naime nesto slicno sto je ucinjeno izmedju Liste za Sandzak i DS-a.
Prema ovom sporazumu Tadic ce dobiti podrsku na ovim izborima i od Madjara. To ce Najvjerovatnije uciniti i Canak. Sve ovo govori da se "Zajedno za Toleranciju" definitivno raspala. Od onog Canak Kasa Ljajic ostao je jos samo Ljajic. Obzirom da je Ljajic vec istakao da nece podrzati Tadica i da se nece on licno kandidovati (smijesno) onda mu preostaje (logicno) da vrati dug Kostunici i podrzi Marsicanina ili jednostavno suteci pregrmi ove izbore. "Tolerantnima" je dosao kraj jer je po svim logickim ocjenama to bio politicki promasaj jos u samom startu. Ja mislim da ce se koalicija Kostunica Ljajic i ozvaniciti uskoro.
Opet ce neko govoriti da su ovo insinuacije ali sta cu ja jer [SIZE=4]pametnom je i isaret dovoljan[/SIZE]
Selam Alejkum...

Hamdo59

Početnik

(10)

• »Hamdo59« je muško

Datum registracije: 23.08.2003

• Poruku poslati

58

Ponedjeljak, 17. Maj 2004

Pametnom je i išaret dovoljan

Pošto, na tvoju veliku žalost Pasha, SDP nikako da uđe u tu famoznu koaliciju sa DSS-om izleda da izreka pametnom je i išaret dovoljan ili nije tačna ili...

Nažalost, u ovoj zemlji su svi politički analitičari, svi su selektori, svi znaju sve...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

59

Da je pametnom isharet dovoljan je fakat ... sad se samo treba pronac... ili da je dovoljan ... ili pokusati obojit u boju koja ulepsava istu ...
Isharet je chudo ... (o)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• Poruku poslati

60

isharet je zaista cudo. Neki su se ovdje smijali i kad je bilo rijeci o raspadu Tolerancije i govorili da su to insinuacije i gluposti ali slazem se sa pasom da je PAMETNOM I ISHARET DOVOLJAN.

A ovima sto ne vjeruju u isharete jedno kratko pitanje.
KAKO JE RASIM LJAJIC OSTAO NA MJESTU MINISTRA NAKON PORAZA NA IZBORIMA? KAKO? MOLIM VAS ODGOVORITE MI NA TO PITANJE..

Social bookmarks