Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Hamdo59

Početnik

(10)

• »Hamdo59« je muško

Datum registracije: 23.08.2003

• Poruku poslati

61

Ponedjeljak, 17. Maj 2004

Pa ako je tako, šta je sa tom koalicijom Ljajić-Koštunica!?

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

62

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN

KAKO JE RASIM LJAJIC OSTAO NA MJESTU MINISTRA NAKON PORAZA NA IZBORIMA? KAKO? MOLIM VAS ODGOVORITE MI NA TO PITANJE..

Lako, ostao je da bi se tome čudili oni kojima nije dovoljan išaret, već im se treba crtati :]
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen
  • »PASHA« je autor ove teme

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

63

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Ostao je na tom mjestu zato sto je [SIZE=4]NJ I H O V C O V J E K[/SIZE] jasan vam je isaret ne mora da vam se crta (kako kaze lijepo SANS)

Selam Alejkum...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

64

Nemoj mi sad izvrćat reči... ja sam rekao da je ostao [SIZE=3]da bi se budale čudile[/SIZE]
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen
  • »PASHA« je autor ove teme

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

65

Halali SANS samo nemoj da se peckas.... Halali...

Selam Alejkum...

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

66

Utorak, 18. Maj 2004

Koga ćete podržati na predsedničkim izborima?
- SDP još nije dono odluku, ali u svakom slučaju demokratske kandidate Maršićanina ili Tadića. Opredeljivaćemo se prema realnim šansama kandidata. Moja procena je da su šanse Maršićanina i Tadića u prvom krugu izjednačene, dok smatram da su šanse Maršićanina protiv Nikolića u drugom krugu nešto veće nego Tadića.
Rasim Ljajic, Blic 18.05.2004.

Postoje tri grupe ljudi, insani, hajvani i sejtani. Insani su dobri ljudi, sejtani su zli ljudi, a hajvani su oni ljudi koji cekaju ko ce da pobjedi pa da se njima prikljuce. Ovo je izgovorio jedan nas politicar, koliko se ovo pokazalo tacno pokazuje i izjava aktuelnog ministra. Neka mu sluzi na cast. Blic mu je danas posvjetio gotovo citavu drugu stranu, njegovo pojavljivanje u medijima poslije duze pauze
je predpostavljam s razlogom.

O vi koji vjerujete zasto govorite ono sto neradite?
KUR`AN

P.S. Sta je sa onima koji nevjeruju?

Neka je mir medju Vama!
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

67

Utorak, 18. Maj 2004

Citirano

Orginalno od PASHA

Ostao je na tom mjestu zato sto je [SIZE=4]NJ I H O V C O V J E K[/SIZE] jasan vam je isaret ne mora da vam se crta
Selam Alejkum...

O, Boze, gospode

[SIZE=3]Podela na NASE I NJIHOVE. ;( 8o [/SIZE]
Pa gospodine Pasa, zivite li vi u Evropi?

Molio bih da se ostali ucesnici u diskusiji pridruze mojoj osudi ove neprirodne podele koju sam naveo. Gospodin Rasim Ljajic je samo pokazatelj kako se sa zeljom i istrajnoscu moze doprineti da se medjuetnicki jazovi prebrode, za razliku od ostalih lokalnih politicara. I meni bi u takvim okolnostima bila sasvim prirodna koalicija o kojoj je neko nesto napisao, a koja u stvari fiktivno ne postoji...
viskoznost nije isto što i gustina :(

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

68

Srijeda, 19. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Logika i razjisljanje i djelovanje Rasima Ljajica je jasna, a pogotovu iz ovog posljednjeg njegovog intervjua kojeg je objavio, cini mi se Blic.

On covjek samo gleda ko je jaci, i procjenjuje ko ce biti sljedeci na vlasti i polako se njima priblizava, da bi opet ostao tamo gdje jeste.

Tako da ako posmatramo procjene i ankete, a konkretno ce se znati iz rezultata izbornih za koga je Rasim Ljajica, odnosno za koga ce biti.

Tako, da je veoma lahko pratiti njegovo opredjeljenje. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

69

Srijeda, 19. Maj 2004

Ovaj intervju njegovog velicanstva /*edit*/ gospodina Ljajica je samo uvertira u zahuktalu predsjednicku kampanju. Naravno treba objasniti Bosnjacima da svoj glas daju Marsicaninu, citaj Kostunici. Postovanje ministre...

Zambak bas si lijepo poredjenje napravio, svaka cast!
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

70

Srijeda, 19. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Cogito
O, Boze, gospode

Molio bih da se ostali ucesnici u diskusiji pridruze mojoj osudi ove neprirodne podele koju sam naveo.

Gospodine Cogito, podela na njihove, vaše i naše postoji od kako postojimo Mi ,Vi i Oni. Tu podelu nije izmislio niko sa ovog Foruma, niti bilo ko sa ovog ili bilo kojeg drugog foruma ili skupoa uopšte može da je ospori. No, u celoj toj priči treba naći modalitet da Mi, Vi i Oni uspešno ostvarimo svoje pravo na život i suživot uz međusobno uvažavanje, toleranciju i poštovanje tuđih različitosti. Dakle Mi se borimo za naše interese, a ukoliko pri tome ne ugrožavamo vaše ili pak njihove , onda ni Vi a ni Oni nemate nikakvog prava prigovora ukoliko spadate u istu grupaciju, tj. u grupaciju onih koji pri zadovoljavanju svojih interesa ne teže da potisnu tuđe u drugi plan.

i ... bode mi oči

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

71

Srijeda, 19. Maj 2004

Citirano

Orginalno od sans

Citirano

Orginalno od Cogito
O, Boze, gospode

Molio bih da se ostali ucesnici u diskusiji pridruze mojoj osudi ove neprirodne podele koju sam naveo.

Gospodine Cogito, podela na njihove, vaše i naše postoji od kako postojimo Mi ,Vi i Oni. Tu podelu nije izmislio niko sa ovog Foruma, niti bilo ko sa ovog ili bilo kojeg drugog foruma ili skupoa uopšte može da je ospori.
[SIZE=3]
No, u celoj toj priči treba naći modalitet da Mi, Vi i Oni uspešno ostvarimo svoje pravo na život i suživot uz međusobno uvažavanje, toleranciju i poštovanje tuđih različitosti.
[/SIZE]

Za ovo što sam pocrveneo u gornjem citatu svaki mislenik ima moju podršku, ali s obzirom da sam ja citirao tu podelu u jednoj specifičnoj okolnosti i konotaciji, onda je ona imala drugu dimenziju, zahvaljujući toj konotaciji... I tu podelu ne bih opravdao, u citiranoj konotaciji. Ali ćud je ženska smiješna rabota...
U ovoj temi ću biti slobodan i da podvučem da je Gospodin Ljajić od lokalnih političara, ponajviše poradio na ostvarenju onog što je sans napisao, i ja pocrveneo u citatu. Videće se efekti delanja onih koji su činili i onog koji su činili protiv ovog...
Istinitog u ma kom kontekstu se ne treba bojati.

Pozdrav SVIMA!
viskoznost nije isto što i gustina :(

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• Poruku poslati

72

Subota, 12. Juni 2004

sutra su izbori a SDP nista. ALi Mujo mukovic na onoj Klopci na Jedinstvu ne mogade da se suzdrzi nego mu se "ote" da je Marsicanin Favorit i da jedino on moze da pobjedi Nikolica nesto stidljivo ali HOCE JEZIK PRAVO
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

73

Srijeda, 07. Juli 2004

Citirano

KASA: LJAJIĆ SE PRODAO KOŠTUNICI

Predsjednik Saveza vojvođanskih Mađara, Jožef Kasa je juče saopštio da je prije tri dana grupa mladića srpske nacionalnosti napala i istukla četvoricu mađarskih mladića i da je u Somboru oskrnavljeno groblje Hrvata i Mađara. Kako prenosi vojvođanska štampa Kasa je juče zbog ovih nedjela prozvao presjednika vlade Vojislava Koštunicu i ministra za manjinska i ljudska prava Rasima Ljajića. U fono razgovoru za našu televiziju Jožef Kasa je za svog bivšeg koalicionog partnera Rasima Ljajića rekao da se “Koštunici prodao za poziciju”

Ova vijest koju je objavila Rtv jos jednom pokazuje kakav je Ljajic u stvari politicar. Neka mu sluzi na cast. Jedno podsjecanje postoje tri grupe ljudi: insani-dobri, sejtani-zli i hajvani-oni koji cekaju ko ce da pobjedi pa da se njima prikljuci.

Neka je mir medju Vama!
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• Poruku poslati

74

Srijeda, 07. Juli 2004

SELAM
Gledah i ja Jozefa Kasu sinoc na RTV bese puk'o na Rasima to sto more.
Raspade se i Tolerancija. Al' najjaca mu je bila ona kad kaze da se "Rasim prodao Kostunici za poziciju"

Neka vam je zdrava glava vama sto vjerovaste u promasene projekte i u broj 12.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

75

Srijeda, 07. Juli 2004

Gledao sam davno film Supermen u kojem Supermen, okrećući se oko zemlje velikom brzinom, i u suprotnom smeru od njene rotacije- uspeva da i nju natera da promeni smer rotacije, a potom i da vrati vreme unazad.

Sad mi je jasno zbog čega naš Sajo ima nick Supermen.

On još uvek živi u prošlosti, priča o nekakvim koalicijama iz nje i tako to. Okreni se bre pametnijim stvarima: neka 12-tice, neka prošlosti... pomenulo se ne povratilo se... to je bila naša zajednička bruka, al hairli bilo neće dako više...
Dole 12-tica, dole 5-tica, dole drug Tito, idemo dalje... u bolju i svetliju budućnost :]

i ... bode mi oči

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

76

Četvrtak, 08. Juli 2004

Evo sta nase komsije Sarajlije kazu i misle o Borisu Tadicu. Veoma interesantno zapazanje. Hteo sam ovo staviti na novi topic al mi je nekom nesrecom zabranjeno otvaranje novih topica na forumima :)

Pise: Fatmir Alispahic

Dnevnik revolucije

Lepi cetnik na celu Srbije

Za nas bi bilo produktivnije da je na celo Srbije dosao radikal Tomislav Nikolic, jer bi on afirmirao istinu o genocidnoj agresiji, negoli nasminkani cetnicki sin, Boris Tadic koji ce zlocinacku sustinu sakriti iza demokratskih fraza.

Sin jednog od najvecih velikosrpskih zlikovaca, jednog od kreatora genocidne agresije na BiH, koautora Memoranduma SANU i prvog saradnika svesrpskog sveoca Dobrice Cosica, akademika Ljubomira Tadica – postao je predsjednik Srbije. Boris Tadic je kopija Zorana Djindjica: lep, beo, sed, svetski... Borisovi govori nam nista novo ne govore. Supljiranje. Velikosrpsko.

Werrglay breeee srpscky

Suluda je euforija sa kojom je nasa javnost podrzavala kampanju i docekala pobjedu Borisa Tadica. U toj euforiji su plasirane safunske nebuloze, poput one: Rodjeni Sarajlija na celu Srbije. Imao je taj rodjeni Sarajlija hicme godina da pokaze ljubav prema svome rodnom gradu, ali to nikad nije ucinio. Mogao je Boris Tadic doci u svoj opsjednuti rodni grad, da dadne podrsku Sarajlijama, da osudi genocidnu agresiju, mogao je uciniti bezbroj stvari kojima bi posvjedocio vezanost za Sarajevo i distanciranost od velikosrpskog zlocina. Ali, nije. Kakve onda veze ima sto je rodjeni Sarajlija na celu Srbije. Nikakve. Takva euforicna formulacija samo je u funkciji produbljivanja nase mutavosti, ranjivosti, zagubljenosti, jer nam sugerira da ovog cetnickog sina prihvatimo kao Sarajliju.

Dejtonska Javna rtv kuca se direktno ukljucila u Borisovu kampanju, pa je noc-dvije prije izbora emitirala intervju s njim. Po ovoj ekskluzivi bi se dalo zakljuciti da je Boris bio nas favorit. U protivnom, isti bi tretman imao i njegov protukandidat Nikolic. No, Borisov intervju je pismenim gledateljima mogao predociti koga to podrzavaju bosanske tajne sile. Kroz gadno obilje demokratskih i pacifistickih fraza, Boris je posvjedocio da je jedan pametan decko, koji moze pricati do sutra. Sta god da kaze, isto zvuci. Vergla. Srbija je za integracije, regionalizacije, prosperitet itd. Medjutim, na jednom pitanju Boris je pokazao svoju cetnicku sustinu. Rijec je o tuzbi BiH protiv SiCG. Njegov je stav da tuzba opterecuje odnose dvije zemlje. On je ponovio sve ono sto u posljednju godinu dana, otkad je tuzba u spici, govore svi srpski politicari, i s ovu, i s onu stranu Drine. Po tom velikosrpskom diskursu ispada da je BiH glavni kocnicar normalizacije odnosa. Jer, pobogu, da nema tuzbe, sve bi bilo lepo. A to sto u toj lepoti ne bi bilo 200.000 bosanskih zivota, milion raseljenih, i oko 100 milijardi dolara vrijedne opljackane i unistene bosanske imovine – nije ni bitno. Puj pike ne vazi. A sta bi Boris rekao da mu neko pobije familiju i opljacka imovinu? Sve se plasimo da bi mu oprostio, u ime normalizacije odnosa.

Tuzba je kontrolna tacka na kojoj se moze detektirati odnos svakog srpskog politicara prema suverenitetu BiH, prema istini o agresiji i genocidu, napose, prema moralnom zdravlju srpskog naroda. Srpski politicar koji negira odgovornost Srbije za genocid u BiH, time negira i ljudske i Bozije zakonitosti, jer podrzava nekaznjivost zlocina i njegovu legalizaciju. Boris Tadic je, nazalost, bas takav. Jedan od istih.

Leppo odellow a chetnicko tellow

Novi predsjednik Srbije zna da rijeci ne kostaju nista, a da bi realizacija tuzbe Srbiju ukopala i u povijesnom i u ekonomskom smislu. Srbija bi, kao drzava koja je u jednom komadu svoje povijesti provodila genocid, decenijama kihala stetu koju je nanijela Bosni i njenim ljudima. Zato Boris tarlaha prazne rijeci o demokratiji i saradnji. Laz! Jer nema demokratije bez krivicne i materijalne odgovornosti svakoga ko je cinio zlo! Te rijeci, bez djela, za stetu koju je pretrpjela Bosna, ne znace nista. Kakva izvinjenja i kakvi bakraci! Zivi se od pravde, od namirivanja dugova, od jednakopravnosti zlocina i kazne. Ako Boris smatra da Srbija moze pociniti agresiju i genocid, a da za to ne treba odgovarati, onda je on tek usminkana verzija Slobodana Milosevica ili Radovana Karadzica. …Kao sto je to bio i Zoran Djindjic.

Zapadna demokratija je ucahurena u formalizmu. Izuzev kad su u pitanju pare. Kod para, nema foliranja. Mafijaski. Sve drugo moze biti crvotocina, ali nek’ ima lijep izgled. Mir u BiH lijepo lici, pa sto bi se sad neko handrio hapseci ratne zlocince. Srbija lijepo izgleda kad sama sebe zove demokratskom, pa sto bi se sad neko mucio oko sustine. Bitna je sminka. Tako ce i predsednik Boris zadovoljiti ukuse cak i nasih zacepljenih usiju, jer lepo prica, iako velikosrpska sustina ostaje ista.

Psi’s coyi su love to shinter
U ovoj prici nije sporan Boris, kao sljedbenik ideologije svog oca Ljube. On nema sta drugo povuci iz porodice osim ocevih cetnickih stavova, koji su se i prije neki dan opetovali kroz izjavu da su – Srbi nepravedno anatemisani kao narod koji je uvek u svojoj istoriji pravio zlocine. Srbi su bili, k’o fol, anatemisani i prije 1991, pa su u ime ugrozenosti pocinili masovne zlocine, koje zele zaboraviti u ime normalizacije odnosa.

U ime oca, i sina, Srbija nastavlja putem zastite zlocina. Doduse, za nijansu pametnije, jer taj zlocin nece biti razgolicen, kao u varijanti da je pobijedio radikal Tomislav Nikolic. S obzirom na nasu spremnost da vjerujemo u rijeci, a ne u djela, za nas bi radikal Nikolic bio korisnije rjesenje. Jer, njegove zlorijeci zrace zlodjelima.

U ovoj prici, dakle, problematicni smo mi. Ko nas pogladi po glavi, dadnemo mu glavu. K’o psi. Sinteru.

http://www.walter.ba/arhiva/br111/dnevnik.html

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

77

Petak, 16. Juli 2004

LJAJIĆ PREDSEDNIK HAŠKOG SAVETA | 08:41 -> 17:21 | Izvor: B92

Beograd -- Ministar za ljudska i manjinska prava Rasim Ljajić izabran je za predsednika Nacionalnog saveta za saradnju sa Haškim tribunalom.

U obraćanju novinarima, Ljajić je objasnio zašto je prihvatio ovu funkciju: “Zato što niko nije hteo ... vrlo jasno, zato što su svi izbegavali preuzimanje odgovornosti, i zato što sam bio zamoljen da to učinim i, treći razlog, zato što mislim da radim dobru stvar za ovu zemlju i što za vreme svog mandata učinim nešto da ova zemlja bude barem jedan milimetar bliže evropskim i evroatlantskim integracijama. Da smatram da radim nešto protiv interesa bilo koga, posebno protiv interesa građana ove zemlje, ne bi prihvatio ovu funkciju”, kazao je Ljajić.

Ljajić očekuje da se saradnja sa Tribunalom neće svesti samo na izručenja, već da će Tribunal prepustiti neke slučajeve domaćem pravosudju: “Mi ćemo imati podršku relevantnih međunarodnin zvaničnika, za suđenje u zemlji, tek pošto Ratko Mladić bude izručen Haškom tribunalu i moramo sve učiniti da damo jasne i nedvosmislene dokaze da se on ne nalazi ili nalazi na teritoriji SCG, kako bi olakšali i stvorili veću mogućnost da se i generalima i drugim sudi u SCG, ali, ponavljam, to se neće dogoditi ukoliko Ratko Mladić ne bude izručen Tribunalu”.

Ministar Spoljnih poslova Vuk Drašković kaže da je konstituisanje Nacionalnog saveta izvučen tepih ispod nogu onima koji su po našim zakonima isključivo nadležni za isporuku optuženih: “Piše li ko je nadležan? Piše: republičke vlade. U ovom slučaju Vlada Republike Srbije jer su optuženi sa teritorije Republike Srbije, ima da poštuju zakon, a ne da pričaju priče: oni bi poštovali zakon, ali nije formiran Savet, jer je to u nadležnosti Saveta. To uopšte nije u nadležnosti Saveta”, kazao je Drašković

P.S Izgleda Srbi nisu imali u svojim redovima covjeka junackog srca, koji ce da izrucuje Srpske junake i rodoljube Haskom tribunalu, pa su ga nasli u Rasimu Ljajicu, koji eto nije htio da kaze Kostnici ne!

Ovo je jedna opasna varka i zamka ali sta ces Rasime, sve ima svoju cjenu koja treba da se plati, i ono ministarsko mjesto ima svoju cijenu a to je ova nova funkcija koju si dobio.

Uh.. Kakve osvete. Jedan Bosnjak izrucuje najzloglasnije ubojice Bosnjaka u Bosni i Kosovu!

Djeneralu Mladicu omcu oko vrata stavio Rasim Ljajic!

Tako ce pisati u novinama :D :D :D
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

• Poruku poslati

78

Petak, 16. Juli 2004

Esselamu alejkum

Citirano

LJAJIĆ PREDSEDNIK HAŠKOG SAVETA

Svi junaci mukom pomukoše i u crnu zemlju pogledaše. Eto, jedna te ista stvar je nekima noćna mora, a nekima san. Posvadiše se srbi ko neće, a znaju da neko mora. Nisu oni neki rodoljubi koji mnogo žale za tim "herojima" rata protiv žena i djece. Oni strahuju od srpskog kompleksa više vrijednosti i mitologije o srpskom junaštvu, koje postoji samo u pjesmama.
Rasim, sa druge strane nikada i nije računao na glasove srpskog dijela, a što se tiče Bošnjaka ovo mu može biti samo plus.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• Poruku poslati

79

Subota, 17. Juli 2004

Citirano

Ovaj Sin Rece
Rasim, sa druge strane nikada i nije računao na glasove srpskog dijela, a što se tiče Bošnjaka ovo mu može biti samo plus.

Prvo nije tacno da Rasim ne racuna na srpske glasove a to se pokazalo na dopunskim izborima u izbornoj jedinici Pozega (Podsjecanja radi) A ovo kod mene kao Bosnjaka nije plus sto je prihvatio zato sto on to nije prihvatio sto je htio nego zato sto je MORAO a samo da bi se odrzao i odradio Kostunici posao koji ga je ostavio za ministra. Uostalom poenta Haskog Tribunala i jeste da se narod odvoji od zlocinaca i narod treba da isporuci svoje zlocince. Ovim potezom bi se "oprali" od svoje genocidne proslosti i dokazali njihovu teoriju o tome da su krivi pojedinci a ne narod. Mene je samo zao da "nas" ministar ne zavrsi kao Rahman Morina i Sejdo Bajrami. A sto se tice RATNIH ZLOCINACA svaki narod treba da isporuci i osudi SVOJE RATNE ZLOCINCE, a ne da se kriju iza kupljenih ministara drugih nacija u ovom slucaju Bosnjaka.

Selam Alejkum

hesen

Početnik

(10)

• »hesen« je muško

Datum registracije: 20.05.2004

• Poruku poslati

80

Subota, 17. Juli 2004

Rasim Ljaic
citat:

-Prihvatio sam zato sto niko nije hteo.
-Zamolili su me da prihvatim.
Mislim da time cinim dobro ovoj drzavi i
narodu.
Reko bi neko zasto to radi ,kad mu ovako
nije lose.
Ali Rasim zna da je lose njegovom narodu
i ukupno narodu Srbije.
Njegovu stranku sigurno ceka lokalna vlast
u septembru, nakon lokalnih izbora,
u vecini Sandzackih opstina.
Koalicija dr.S.U. u miraz mu ostavlja, samo
-u Pazaru trideset hiljada nezaposlenih.
-U Tutinu i Sjenici gotovo nema zaposlenih
-Veliki broj financiskih afera,
-los odnos sa dijasporom
-Posebno losi medjuljudski i medjunacionalni
odnosi.
Rasim zna da medjunarodna zajednica
nece popustiti, dok se ne izruce Haski
potrazenici.
Znaci nema investicija.
Nema novih radnih mesta.
Nema ukidanja viza,
zasta su posebno nasi ljudi zaiteresovani.
U ekonomskim teskocama njpre osjete
najsiromasniji (ako vec nisu) a to su
Sandzacke opstine.
Zato je prihvatio:
ZNA STA RIZIKUJE AL ZNA I STA NAROD
DOBIJA:

Social bookmarks