Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško
  • »Cogito« je autor ove teme

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

1

Utorak, 29. Juli 2003

Koeficijent inteligencije

Preturajuci po ovom sto nam google nudi nasao sam jedan dosta solidan test za pronalazenje koeficijenta inteligencije.
Kao sto je svima i poznato samo odrednica IQ nije bas izracunjljiva, ali psiholozi teze da prozadju neki najmerodavniji, to je sad stvar njih, a i nas u trenucima kada se zapitamo koliki je taj IQ nama ili nekima u stvarnosti?

-Evo adrese na kojoj se moze resiti test i automatski dobiti zbir resenje i karakteristika.

http://www.espritradio.rs.ba/iqtest.htm

p.s. ako moderatori procene mogli bi ovu temu premestiti i u web stranice, meni je svejedno.
pozdrav svima.
viskoznost nije isto što i gustina :(

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 30. Juli 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma...

Cogito, veoma zanimljiv link...

Ja sebe testirah, ukoliko je ovo tačno...

Nema potrebe da govorim o rezultatima, a nebi bilo loše, da svak sebe testira...

Pozdrav

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

• Poruku poslati

3

Srijeda, 30. Juli 2003

Pozdrav Hadzied-e
svakako da je dobar link, i meni se svideo, pa reko da ga podelimo svi na forumu, slazem se da rezultate ne treba publikovati, neka svako to uradi za sebe jer ti i treba biti individualna stvar.
Dobro je sto je sve lepo uradjeno, odmah se dobija zbir, tacni odgovori na netacno odgovorena pitanja, karakteristika...Solidno...

I ja se testira, i nije lose...

-svakako da ovo nije pravi test inteligencije, ali moze posluziti :] :] 8) 8) :D :D

4

Srijeda, 30. Juli 2003

trt

Aaaa ja na ovom testu predjoh dosadasnji rekord na svim testvoima ovog tipa :D. Test je previse lagan i zato mi se ne svidja.. ja cuh da ga hvalite te pogledah. Ima boljih testova... 'emode' ima veliki broj raznoraznih testova. Kljucna stvar je sto oni uzimaju i starost ispunioca testa pri proracunu koeficijenta, a to ovde bas fali. Al sve su to samo zanimacije i razonode kojim se ljudi privlace na site.. nista mnogo vise. Mogu da posluze za medjusobno uporedjivanje (eventualno) u pojedinim oblastima. Evo ovaj tvoj je suvise uzak i fokusira se samo na jednu vrstu percepcije. Prednost mu je sto je na nasem jeziku te ga svi mogu koristiti ;). Al je opet i suvise lagan. A i da ne treba da bude tezi, trebao bi biti malo sveobuhvatniji. Al opet moze biti zanimljivo za one sto imaju vremena i koji vole da se igraju resavanja...
mogu ja da se potpisem i bolje...

5

Srijeda, 30. Juli 2003

a evo

Da malo pojacamo temu sa linkovima za one sto vole da se zanimaju.. u svakom slucaju za one koji to vole bice zanimljivo ;). www.emode.com koji spomenuh malopre ima veliki broj raznih testova. IQ trestovi, personality testovi, job fit test... imate test da proverite koji vam auto odgvoara, koji posao, koja boja, koji ukus.. da li ste emocijalna osoba, i koliko.. i puno stvari koje svrstavaju vase osobine u raznorazne kategorije. Ove sam testove odavno radio, i ako ih neko bude radio primetice da rezultati nisu bas lupanje (o ovim testvoima o licnosti govorim) jer su pitanja osmisljena sasvim dobro da bi se mogla neka kategorizacija na osnovu njih postaviti. Mada naravno nista tu ne moze biti zasigurno tacno, niti ja govorim da je tako. Al se ipak vidi da je tu ulozenu, da je site gigant po tom pitanju (zabave rekao bih). Zanimljiv im je servis matchmaker, koji spaja slicne 'duhe' mozgove i ostalo.. :).. zaradjuju ljudi kako mogu ( i na kog mogu) sta da se kaze..

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

• Poruku poslati

6

Srijeda, 30. Juli 2003

Odlicno, fingersbroken, ko god nadje neku destinaciju koja omogucava tretiranje IQ nek da link.

to da je ovaj koji sam ja linkovao nepunovazan, nesveobuhvatan, nepotpun, uzak, stoji, i naravno sve u duhu razonode...

Onaj pravi i psiholozi se trude da pronadju, on je svakako drugaciji u bolji...

pozdrav svima

7

Petak, 01. August 2003

Testova po netu vala koliko hoces. Samo treba da se izabere sta valja. A naci ih lako... zapitas sansov omiljeni pretrazivac i dobijes debelu listu ;)
A evo to i kracim putem:
IQ testovi-rezultati sansovog omiljenog pretrazivaca

Devon

Početnik

(10)

• »Devon« je muško

Datum registracije: 17.08.2003

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 17. August 2003

Ne stidim se da kazem rezultate IQ testa. Nikad za sebe nisam smatrao da sam pametan, uvek sam bio skroman, bilo sta da je u pitanju. Na ovom domacem testu osvojio sam 88 poena, ne znam da li to predstavlja koeficijent inteligencije. Sto se tice ovog emode.com testa, pise da je moj IQ koeficijent 108. I jos nesto, mislim da je ovaj test na emode.com sajtu laksi! :))
It's this lyrical piranha- strapped with a grenade, in a pool with yo' mama, attack her by the legs, and pull her to the bottom, twit lettin' up like a condom, slappin' if you fuckas got a problem!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 18. August 2003

Selam alejkum Boshnjakinje i Boshnjaci. Shto se tiche inteligencije mogu rechi da imati visok IQ neznachi i neshto dobro. Jer njagori i najbolji ljudi u historiji svijeta su imali visoke koeficijente inteligencije. Naveshchu samo neke od loshih: Dzek Trbosjek, Josip Broz Tito, Ebu Dzehl, Faraon, itd. Neshto drugo izgleda odluchuje o tome da li je neshto dobro ili loshe. Ovo samo iznosim da se nebi eto neko mozda zaboravio. Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

10

babe i zabe

Visok IQ znaci nesto dobro, tj jedna je od komponenata koje mogu okarakterisati nesto kao izvanredno u odredjenim slucajevima, ali nije jedini determinator necega kao dobrog, jer IQ nije jedini determinator ponasanja. Postoji nesto drugo sto nas nagoni da nivo inteligencije koji posedujemo pretvaramo delima u dobro ili lose, a po mojem misljenju (sto uvek spominjem da je PO MOJEM MISLJENJU a ne zdravo za gotovo uzeto kao tacno (kao recimo kad se za osobe kaze da su lose) ), moze vise biti dobro ako taj neki faktor pretvara dobra dela onda kad je u pozadini visok IQ nego kad je nizak (sto i gora cini opasnim kad je u pitanju visok, ali losa ne cini bezopasnim kad je u pitanju nizak), te se takva kroz istoriju i pamte. Ali test kao test stoji sam za sebe, i pokretac teme ga je i okarakterisao u svakom slucaju kao nekompetetnog za determinaciju mnogo stvari, pa cak i za sam nivo spomenute inteligencije. Da se ti ne zaboravis da sve stvari ne moraju da se spominju.. ( a jos manje ako su netacne ;) ).

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

11

Selam alejkum Boshnjakinje i Boshnjaci. Ja neznam stvarno kako dolazish do zakljuchka da je inteligencija dobro. Jer ne pita se ona vech neshto drugo, pa ako je to dobro onda je i inteligencija dobra a ako to drugo neshto nije dobro onda i inteligencija nije dobra. Razmisli malo, barem je tebi visok IQ, ako meni nije. Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

12

Izgleda sam ti mnogo zaprtljao ono gore pa nisi skontao. Dobro il ce bit il nece bit, a u mnogome zavisi od onogo sto stoji iza postupka na svim nivoima inteligencije. MNOGO veci ce bit slucaj da ce sa vecim nivoom inteligencije dobro se lakse izrodit nego li sa nizim, a ne mora da znaci. Primer ti je HUUUUD jer navodi nekoliko licnosti GENIJALACA koji su GENIJALNOST upotrebili u lose svrhe, a ad akta se zaboravlja ORGOMNI BROJ GENIJALACA bez kojih ti ne bi mogao ni da tipkas tu gde tipkas. Drugo nit je dobro nit je lose, od Boga je kakvo jeste, al mnogo se manje za to moze reci da je LOSE nego sto je DOBRO, jer mnogo vise se moze KORISTI videti nego li stete, a kad je obrnuti slucaj (niski IQ) obrnuta je i relacija (ZBOG zbirnog ucinka). Zbog TOGA sto u ovi kvocijenti uvelikom IPAK zavise i OD OBRAZOVANJA, i sveopste kulture, MORA bit pozitivnije posedovanje svega navedenog. Ma koliko se trudio da objasnis suprotno, skontaj da covek sa sirim 'vidnim poljem', moze bolje da zna i sta je dobro i sta je lose. A istina, ima DOSTA ljudi koji misle da sve to moze da steti, te se stvari zbog tog misljenja odavno u nekim zemljama ogranicile, pa su stoga te zemlje danas tamo gde jesu, a kolko god ti trazio uporedne dobre vrednosti u tim zemljama, tamo ne valja pa ne valja......
I ako nesto opste prihvaceno kao pozitivno stoji, a nekom se to ne svidja zato sto se to pozitivno posmatra, to ga ne bi trebalo terati da ima misljenje negativno o istome. To se zove posle biased thinking (ili ti misljenje sa predrasudama). Spominjah li ti ja Sansovu temu???
A oprosti.. ne umem a da ne zaprtljam pa ne umem o|

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 22. Septembar 2003

Selam alejkum Boshnjakinje i Boshnjaci. Ti mene optuzi za predrasudu a ja bash mislim da si ti pod pritiskom velikog broja predrasuda. Prije svega bjezish od nechega, neznam od chega, to vidi sam sa sobom. Ali ako bi ti bez tih predrasuda o drzavama koje navodish kao primjer, razmislio o ovome shta ti pricham bilo bi ti jasno shta sam htio rechi. Ja nijednog trenutka nisam ISKLJUCHIO inteligenciju, samo sam naveo da ona nije mjerilo dobra i losheg. Inteligenciju svako ima manju ili vechu, ona se nemoze iskljuchiti, ali ona ne odredjuje loshe ili dobro. Isto kao shto kompjuter ne odredjuje da li che se neshto loshe raditi sa njim ili neshto dobro, vech korisnik, a naravno kompjuter bilo shta da korisnik odabere da radi, dobro ili loshe, che mu olakshati taj posao, pa ako je kompjuter brzi onda che mu josh lakshe biti, da obavi shta je naumio, bilo to loshe ili dobro. Nadam se da sam sada bio jasniji. Allahimanet.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 22. Septembar 2003

Što reko stari i prekaljeni filozof, Tarzan: "Džungla je puna lepota, ali i opasnosti."

Ljudski rod u borbi za opstanak, suočen sa raznim problemima koje diktiraju majka Priroda, ljudska glupost a ponajviše problemi prenaseljenosti, stiže do prekretnice. U trenitku kada je pitanje biti ili ne biti, i kada se ljudska rasa nalazi na kraju detinjstva, obrazovanje i inteligencija su darovi koji su dobrodošli i koji će (možda) doneti prevagu.

Da nije obrazovanja i inteligencije, dva osnovna kvaliteta koja nas jasno čine različitim od životinja, čovek bi još uvek umirao u pećinama od prvog gripa. Ko ne veruje neka lepo isključi više funkcije mozga i oproba se u tom sportu!

Konvencionalan pogled na svet nas štiti od jedno vrlo bolnog procesa: razmišljanja. Dobro se pričuvajte takve zamke.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

15

Utorak, 23. Septembar 2003

Selam alejkum Boshnjakinje i Boshnjaci. Gde si lele bre Djordje nema te ko prashka bash sam ti se uzeleo lele bre. Sad poslije ovoga Djordjetovog posta vidim da sam ja pogreshno shvatio inteligenciju a da je Fingersbroken upravu, dragi moj brate Fingersbroken razbio sam predrasudu i shvatio da si ti u pravu i slazem se sa tobom. Izvini zbog moje neotesanosti, drugi put chu dublje razmisliti. Zaista je iskrenost jedan dar kojeg nemaju oni zli, a dobri? Dobri su iskreni. Allahimanet.

Djuturum

Početnik

(10)

• »Djuturum« je muško

Datum registracije: 17.10.2003

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 20. Oktobar 2003

eve bio sam na ovome sajtu emode.com i osvojio sam 2o poena ne znam jeli to dobro evo neko neka mi kaze jer me bas zanima po meni mislim to je dobro ali me zanima vase misljenje i trebam vasu pomoc zato se javite da malo pricamo!
djuturum se vratio

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 23. Oktobar 2003

Citirano

Originalno od Djuturum
eve bio sam na ovome sajtu emode.com i osvojio sam 2o poena ne znam jeli to dobro evo neko neka mi kaze jer me bas zanima po meni mislim to je dobro ali me zanima vase misljenje i trebam vasu pomoc zato se javite da malo pricamo!

Kako nije dobro bate 20 poena :)) ti si ga zakovo.Steta sto si banovan kasno sam te primetio :)) :)) stobom bi bilo sahi zanimljivo da se prica!!
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

18

Utorak, 28. Oktobar 2003

Heheh,ja imam 21 poen a nisam ni otvarao tu stranicu :))

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

19

Utorak, 28. Oktobar 2003

Bogami dosta,na nevidjeno ni Anjstanj ne bi bolje.
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

• »saggitarius« je muško

Datum registracije: 07.01.2004

• Poruku poslati

20

Srijeda, 07. Januar 2004

ne znam samo koliki broj vas je upucen u cinjenicu da se IQ testovi, kao i svi ostali testovi rade u odredjenom roku koji je obicno najvise minut po pitanju... tako da samim tim, ukoliko sebi damo za pravo da resavamo test i po sat vremena, velika je verovatnoca da ce svako od nas imati tih 20 poena... probajte da resite testove u roku pola minuta po pitanju, pa onda recite koji vam je IQ.
svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem

Social bookmarks