Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

21

Srijeda, 07. Januar 2004

Ali neki testovi imaju ugradjen i merac vremena i ja mislim da su ti bolji,mozes ga ti radit koliko hoces al` ti sve to utice na rezultat :) .
Mislim da nema potrebe da govorimo o brojevima,jer se o tome moze zakljuciti na osnovu postova,svako od nas cita i sta drugi pisu i saznaje,bar orijentaciono o velicini IQ.
Pazi koju igru igras.

Crazy mami

Početnik

(10)

• »Crazy mami« je žensko

Datum registracije: 03.01.2004

• Poruku poslati

22

Srijeda, 07. Januar 2004

hmmm citajte kako zelite meni ne treba nikakav test ja znam da sam nadprosecno inteligentna

mala sala nemojte me doslovce shvatiti

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

23

Srijeda, 07. Januar 2004

:D Crazy mamma holla ... como e'sta ... :) mislim pazi kad sam se nasmijo .... Damn volim ljude koji su samouvjereni :) Go on ...:) mada ni testovi nisu za zanemarit .... :)
Hajde imas nadprosecni pozdrav onako fini jutarnji :)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

• »saggitarius« je muško

Datum registracije: 07.01.2004

• Poruku poslati

24

Srijeda, 07. Januar 2004

(o) svaka cast hehehe, ma i ja volim skromne osobe veoma :) crazi mami, stvarno si crazy hehehe, mada mi to svidja :) i ja sam takodje natprosecno inteligentan :D necu da se hvalim hehehe
svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

25

Srijeda, 07. Januar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

I Faraon je bio samouvjeren dok nije shvatio da on nije ono sto je mislio da je.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Sarah

Učenik

(10)

• »Sarah« je žensko

Datum registracije: 18.10.2003

• Poruku poslati

26

Četvrtak, 08. Januar 2004

"Biti pametan" do sada je uglavnom znacilo imati visok koeficijent inteligencije (IQ). A sta je sa koeficijentom emocija (EQ)? Danasnja nauka zakljucuje da drustveno najuspesniji i licno najzadovoljniji pojedinci nisu oni sto ih obelezava puki visoki broj racionalne inteligencije. Potpuno ostvarenje sopstvene licnosti pripada emocionalnoj inteligenciji - sposobnosti da se saoseca sa drugima, procenjuje, stvaraju dobri odnosi, kao i drugim emocionalnim vestinama koje su presudne da se neko zaista uklopi u drustvo i bude uspesan, a time koristan kao sebi, tako i okolini.
Godinama su najpristrasniji teoreticari IQ-a povremeno pokusavali da priblize emocije polju inteligencije, pre no sto su emocije i inteligenciju sagledavali kao sustinske suprotnosti.
Poseban vid IQ-a jeste tzv. "socijalna" inteligencija - sposobnost da se razumeju drugi "i da se mudro reaguje u medjuljudskim odnosima".
Poznati svetski psiholozi smatraju da uspesi postignuti na IQ testovima su pokazatelji napredovanja samo u ucionici, dok su kasnije postajali sve beznacajniji za zivotni put koji vise nije imao veze sa akademskim obrazovanjem.
Inteligencija koja utice na zivotni uspeh je "personalna" ili emotivna inteligencija koja
obuhvata sledece: spoznavanje covekovih emocija, upravljanje emocijama, samomotivacija, prepoznavanje emocija kod drugih, umece odrzavanja medjusobnih odnosa.
IQ i emocionalna inteligencija nisu suprostavljene vec zasebne sposobnosti. Kod svakog od nas isprepletene su emocionalna i intelektualna ostroumnost. Ljudi sa visokim IQ-om a niskom emocionalnom inteligencijom (ili niskim IQ-om a visokom emocionalnom inteligencijom) su veoma retki.

Predlazem vam knjigu Danijela Golemana "Emocionalna inteligencija".

P.S. Skoro uradih jedan IQ test, masallah, blizu Ajnstajna ;) , al' kasnije primetih da je za uzrast od 17 god. :)) o|
Gospodaru moj, ne dozvoli da me zavara uspjeh, niti me poraz baci u ocaj i stalno me podsjecaj da je neuspjeh iskusenje koje prethodi uspjehu.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

27

Srijeda, 21. Januar 2004

[SIZE=3]
NECU DA SE FALIM
[/SIZE] (o)
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

28

Utorak, 24. Februar 2004

Eto dokle je naika dosla. Do Emocionalne IQ, da su se drzali tradicionalnih metoda ucenja nebi nikad lutali i zabunu unosili u poznavanje covjeka.

Ako je nauka tek dosla do Emocionalnog IQ, onda su oni daleko jos. Zato se bojim dsa dok dodju do sljedece inteligencije u insanu napravit ce toliki nered po zemlji da ce je mozda i unistiti.

Ove inteligencije su kao kompjuteri, kolko ima MHz. Ili ti po novog GHz. Da isti ti gigaherci nesto i znace drugo osim brzine procesora ne bi mi ni bilo, ali se ta inteligencija dize na tron neki ko da je to nesto narocito. Ma kakvi, to i zivotinje imaju.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

• Poruku poslati

29

Utorak, 24. Februar 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac

Eto dokle je naika dosla. Do Emocionalne IQ, da su se drzali tradicionalnih metoda ucenja nebi nikad lutali i zabunu unosili u poznavanje covjeka.

Ako je nauka tek dosla do Emocionalnog IQ, onda su oni daleko jos. Zato se bojim dsa dok dodju do sljedece inteligencije u insanu napravit ce toliki nered po zemlji da ce je mozda i unistiti.

Ove inteligencije su kao kompjuteri, kolko ima MHz. Ili ti po novog GHz. Da isti ti gigaherci nesto i znace drugo osim brzine procesora ne bi mi ni bilo, ali se ta inteligencija dize na tron neki ko da je to nesto narocito. Ma kakvi, to i zivotinje imaju.

Allahimanet.

Bas me interesuje sta li si ovo hteo da kazes? ?(
Bilo bi mnogo fino kad bi malo pojasnio,ali mislim malo a ne ono kao sto ti znas. :D
Pazi koju igru igras.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

30

Srijeda, 25. Februar 2004

Htio sam reci da muslimani bolje poznaju insana nego ijedna medicina ili nauka.

Za ovu Emotivnu inteligenciju muslimani odavno znaju i o njoj govore, samo sto je razlika u izrazima, tj. ne koriste se tradicionalni izarazi pri izrazavanju.

Polje racija je polje Meleka, polje Emocija je polje Dzinna, itd.

A tek sta imaju da istrazuju naucnici, polje Srca, pa polje Ruhanijjeta (Ruha), pa plje tajne Srca, i polje Tajne tajni. Postoje i drugi izrazi za ovo ali ja ove koristim jer su mi najlaksi da ih zapamtim i koristim. U temi Sustina Islama ima jedan tekst koji govori o ovome takodjer, ali drugaciji rjecnikom.

Emocije se vezu za Dunjaluk i za dunjalucke stvari. Isto kao i Racio potrebno je i Emocije ukrotiti. Nesmije se covjek povoditi za raciom, srdzbom, strastima, Emocijama itd. Insan, musliman, bi trebao se povoditi za IMANOM, dakle sve ove komponente u Insanu treba pokoriti Imanu, tj. Imanizirati.

Ovca bitka koju Insan vodi u sebi se zove Dzihadul Ekber (Veliki Dobri Dzihad) ili ti Bitka sa samim sobom.

Ne bih vise da duzima, da ne bude poslije, dje te ja pitah. :)

Allahimanet.

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

• Poruku poslati

31

Srijeda, 25. Februar 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac

Polje racija je polje Meleka, polje Emocija je polje Dzinna, itd.

A jel ljubav prema Allahu i u ime Allaha emocija?
Razmisli malo o tome.
Pazi koju igru igras.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

32

Petak, 29. Oktobar 2004

MENSA: U NEDELJU TESTIRANJE | 09:55 | Izvor: Beta

Beograd -- Udruženje osoba s visokim koeficijentom inteligencije, Mensa, u u nedelju organizuje testiranje inteligencije.

Testiranje će biti održano u Beogradu, u Resavskoj ulici 28, u 10:30, 12:00 i 13:30. Zainteresovani mogu da se prijave u petak, 29. oktobra, od 12:00 do 14:00 u prostorijama Studentske unije na Elektrotehničkom fakultetu i od 17:00 do 19:00 u prostorijama INS, Đure Jakšića 6.

Detaljnije informacije o testiranju i Mensi mogu se naći na www.mensa.org.yu
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

33

Petak, 21. Januar 2005

Stvarno je tacno da je Allah dz.s. najpravednije raspodijelio pamet, nemo's nikad nac nekoga da nije zadovoljan :)
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

34

Nedjelja, 09. Oktobar 2005

Ja sam jednom na internetu slucajno nabasala na neki TEST INTELIGENCIJE. Sva sretna kliknula sam da izmjerim svoj IQ,no...na moje iznenadjenje umjesto testa pojavise se slova :"Da si inteligentan/a ne bi ovo ni provjeravao/la" :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

35

Citirano

Orginalno od galaksija
Ja sam jednom na internetu slucajno nabasala na neki TEST INTELIGENCIJE. Sva sretna kliknula sam da izmjerim svoj IQ,no...na moje iznenadjenje umjesto testa pojavise se slova :"Da si inteligentan/a ne bi ovo ni provjeravao/la" :D

E stvarno dobra fora (o) (o) (o) :)) :))
Ovde u Nisu ima svake godine testiranje koje odrzava MENSA i to na Medicinskom gfakultetu,ali je dosta skupo(za studentse prilike 8) ),te nikako ne odoh,ali ima vremena...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

36

Cula sam za MENSU,ali od toga nemas nista...sem da se hvalis da si clan MENSE.
Da zivis u USA mozda bi i imao neke koristi prilikom zaposlenja...ali...probudi se...Srbija je daleko od USA :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

37

Citirano

Orginalno od galaksija
Cula sam za MENSU,ali od toga nemas nista...sem da se hvalis da si clan MENSE.

Nisam ja ni mislio da se uclanim u MENSU vec da su oni organizovali i omogucili testiranje,a clan MENSE mozes da budes jedino ako si nadprosecno inteligentan.to je takvo udruzenje-udruzenje nadprosecno inteligentnih osoba.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

38

Pa znam ja da su clanovi MENSE iznadprosjecni inteligentni,...rekoh ti:znam sta je MENSA :-)

*amela*

Početnik

(10)

• »*amela*« je žensko

Datum registracije: 25.02.2006

• Poruku poslati

39

Nedjelja, 26. Februar 2006

Citirano

Orginalno od Gerilac
Selam alejkum Boshnjakinje i Boshnjaci. Shto se tiche inteligencije mogu rechi da imati visok IQ neznachi i neshto dobro. Jer njagori i najbolji ljudi u historiji svijeta su imali visoke koeficijente inteligencije. Naveshchu samo neke od loshih: Dzek Trbosjek, Josip Broz Tito, Ebu Dzehl, Faraon, itd. Neshto drugo izgleda odluchuje o tome da li je neshto dobro ili loshe. Ovo samo iznosim da se nebi eto neko mozda zaboravio. Allahimanet.

slazem se...
mislim da je skroz ok kad je neko inteligentan i jeste to plus..ali ne mozemo pricati i razmisljati smo o uspehu na ovom svijetu...bilo je kao sto Gerilac rece puno pametnih ljudi,i u redu je neki od njih jesu doprinijeli covjecanstvu,ali zapitajte se,CIJOM VOLJOM?ima puno profesora,knjizevnika,naucnika i td. koji su "uspeli" u zivotu,ali nisu spoznali Istinu,i nazalost mnogi od njih su ateisti...
a kao takvi nikad ne mogu osetiti pravu slast zivota,a Allah odlucuje,ja mislim da takvi ljudi nisu u stanju da bilo kad osete zadovoljstvo jer ne shvataju,ne priznaju da svoj zivot i blagodati u njemu,duguju Bogu..vec sve objasnjavaju "Majkom prirodom"..Darvinovom teorijom i nizom ocitih zabluda...
sve u svemu Allah dz.s. u Kur`anu kaze:"A samo razumom obdareni shvataju"
ne "inteligencijom",vec razumom-a to nije isto..razum je mnogo siri pojam.. ovako ja razmisljam
selam narode :D
"A kada se odlucis na Allaha se osloni,On zaista voli one koji se na Njega oslanjaju."

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

40

Utorak, 28. Mart 2006

Nekakav profesor Lynn navodno 30 godina istrazivao inteligenciju evropskih naroda. Njemci na prvom, Srbi na posljednjem mjestu.

http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2-2105519,00.html
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Social bookmarks