Niste prijavljeni

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 30. Mart 2006

Citirano

Nekakav profesor Lynn navodno 30 godina istrazivao inteligenciju evropskih naroda. Njemci na prvom, Srbi na posljednjem mjestu.

Sinocna "Klopka" na BK TV je bila posvecena upravo ovome o cemu javih u prethodnom postu. Bili interesantni gosti. Meni paznju privuce Petar Lazic, publicista. Dok su ostali napadali profesora Lynna, cak mu pripisivali i rasizam (onaj sto je u mensi, zaboravih mu ime) dotle je Lazic malo kroz salu ali vise u zbilji rekao da ako se sagleda kolektivna srpska historija onda bi se profesoru Lynnu i moglo dati za pravo. Naime, kaze Lazic, mi smo petsto godina bili pod Turcima ali jos uvijek guslamo sta guslamo, ginuli smo u ratovima u koje smo ulazili bezveze i nikako da se opametimo. Srpski narod tjera inat i to na svoju stetu. Jednom prosjecnom covjeku iz Evrope veoma je tesko objasniti sta je to zapravo inat i mi smo jedini narod na svijetu koji tako nesto upraznjava i koji se time ponosi.

Jedan drugi gost, profesor psihologije je citirao jednog svog kolegu koji je rekao: "Rodjen sam u Srbiji, od toga cu i da umrem." Slatko sam se nasmijao :)

Voditeljica Olivera Kovacevic se takodje u jednom trenutku nasalila i rece: Pa evo tuze nas za genocid, mozemo li ove rezultate ankete po kojoj smo jako glupi da iskoristimo u svrhu nase odbrane na sudu ...

Je li jos neko gledao. Kakvi su vam utisci?
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

42

Četvrtak, 30. Mart 2006

Ne bih se slozila da su Srbi na posljednjem mjestu po inteligenciji.Bez obzira sto imaju mnogo vise negativnosti u sebi od ostalih naroda na Balkanu (ubjedljivo),smatram da su iznadprosjecno inteligentniji i obrazovaniji narod,za razliku od ostalih....no,psihologija je dokazala da za uspjeh u zivotu glavnu ulogu ne igra inteligencija ,vec nesto drugo :]
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

43

Četvrtak, 30. Mart 2006

Ni ja se ne slazem sa tim da su Srbi na posljednjem a niti sa tim da su Njemaci na prvom mjestu. Medjutim, u diskusiji sinoc je i sam Lazic rekao da Srbi imaju sjajne pojedince ali da su kao kolektiv mozda zasluzeno na posljednjem mjestu. Bosnjaci, Hrvati, Makedonci i drugi juznoslovenski narodi nisu ni uzimani u obzir ali obzirom na kriterije koje je profesor Lynn postavio mislim da bi slicno prosli kao i Srbi.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

CHAMPION

Početnik

(10)

• »CHAMPION« je žensko
  • »CHAMPION« je zabranjen

Datum registracije: 22.06.2004

• Poruku poslati

44

Četvrtak, 18. Oktobar 2007

ovo merilo?

nije ti neki test, ali stvarno, nema pojma, pa to deca rsavaju

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

45

Četvrtak, 18. Oktobar 2007

Na osnovu viceva o "glupim" bosancima Bosna izgleda nije ni uzeta u obzir po pitanju inteligencije ?(
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

46

Petak, 19. Oktobar 2007

hvala svima za ove testove za merenje pameti :D ,bas sam se pito dje to ima da se vaga a da je dzabe :D
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

47

Petak, 19. Oktobar 2007

E, ljudi, stvarno, ako ima neko bljesimetar trebo bi ga ponijet u ova novi rijaset, pare ce zaradit...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

48

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Jastreb
E, ljudi, stvarno, ako ima neko bljesimetar trebo bi ga ponijet u ova novi rijaset, pare ce zaradit...

Stavis ga na vrata i svako ko udje cujes beeeeep.
Moze da se koristi kao i alarm.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

49

Srijeda, 12. Novembar 2008

Citirano

Orginalno od Cogito
Preturajuci po ovom sto nam google nudi nasao sam jedan dosta solidan test za pronalazenje koeficijenta inteligencije.
Kao sto je svima i poznato samo odrednica IQ nije bas izracunjljiva, ali psiholozi teze da prozadju neki najmerodavniji, to je sad stvar njih, a i nas u trenucima kada se zapitamo koliki je taj IQ nama ili nekima u stvarnosti?

-Evo adrese na kojoj se moze resiti test i automatski dobiti zbir resenje i karakteristika.

http://www.espritradio.rs.ba/iqtest.htm

p.s. ako moderatori procene mogli bi ovu temu premestiti i u web stranice, meni je svejedno.
pozdrav svima.

test je završen
136 bodova

?( ?(
šta to znači
nekontam

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

Datum registracije: 30.03.2007

• Poruku poslati

50

Utorak, 27. Januar 2009

Heh...ovaj test je smesan. Samo je neko izvadio parcijalno segmente iz nekih testova inteligencije i postavio ga da meri IQ.
Naravno da ovo nema veze sa pravim testovima inteligencije, metrijskim karakteristikama testa, konstruktivne i prakticne validnosti...
Pravi psiholoski testovi inteligencije NE SMIJU biti dostupni javnosti.Ili, ako vec postoje neki strani on-line autorizovani testovi od strane psihologa, onda SAMO taj psiholog moze da bazdari sirove skorove u ponderisane i on operativno radi na izracunavanju koeficijenta IQ.
Znaci, dragi moji, ne moze neka devojcica sa radija da pusti nesto sto se zove test IQ na sajt i da kaze: "To je to-testirajte se sami"
:D :D :D :D
novipazar.wordpres.com

Social bookmarks