Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen
  • »Abfangjäger« je autor ove teme

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

1

Utorak, 24. Oktobar 2006

Koga najvise cijenite

Uhvatio sam se tako jednom kako razmisljam o tome koje bi ljude za svoga zivota valjalo posetiti. Ljude koji vise nisu zivi, koje nikada nisam sreo, ni upoznao, a koji su mene, ili bilo koga drugog od nas, zaduzili da ih obidjemo, posetimo, proucimo ili izmolimo, zahvalimo se... Svestan sam toga da, u svojoj posebnosti, svako ima svoju listu, svoju hrpicu imena razbacanu po hladnim i sutljivim mestima sirom sveta. Svako ima svoje neznane ljude koji su mu, svojim delima, promenili zivot nabolje.

Umetnici uvek prvi padaju na um u tom slijedu misli. Oni te dotaknu tako da ti dusa zatreperi, umesto tebe iskazu ono sto nemusto osecas, pruze olaksanje kad svatis da jos neko cuti isto... Ali ta je uteha prolazna, a posle sve ostaje kako je bilo. Slava prelazi sa umetnika na njihova dela, a njih se tek secaju kao lika iz udzbenika i novina. Umetnici, kao i filozofi, samo opisuju svet, ali ga ne menjaju.

Menjaju ga naucnici. Iznose plodove znanja na trpezu covecanstva, pa neka se posluzi ko hoce. A obicno se posluzi onaj ko moze. Nauka nema savesti, vec se rukovodi znanjem. Savest, dobra i losa podjednako, odlucuje hoce li plodove nauke koristiti u dobre ili lose svrhe. Retki su naucnici cija je savest i covekoljublje stala u red sa njihovim znanjem. Najveci medju njima bijase Albert Einstein.

Kraljevi i vojskovodje? Vojskovodje menjaju svet ognjem i macem, a ljudi to placaju patnjom, krvlju i suzama. Politicari vladaju uz pomoc lazi i obmane, a ljudima ostaje razocarenje i gorcina. Jedan od retkih vodja koji je promenio svet nabolje, a bez ispaljenog metka, ubijen je 1948. a njegov je pepeo razdijeljen i prosut po rekama svih saveznih drzava Indije.

Upravo na nemackom TV, ko ima ZDF na satelitu prorucijum da u 19:30 svake nedelje prati seriju Mission X u kojoj se prestavljaju dostignuca velikih naucinka i pronalazaca i tamo sam primetio da na svetu ne postoji ni jedan naucnik koji je svojim delima istinski promenio svet nabolje, a da zbog toga niko nije zaplakao, najbolji primer za to daje zivot i delo Alfred Nobel.

P.S. Ima li neko zainteresan ko bi zajedno sa mnom bio spreman da za ove sto nemacki ne razumiju sve sledece naucnike iz ovog serijala u kratkim crtama pokusamo da opisemo ?

I jos jednom da vas podsetim na pitanje, koga Vi najvise cijenite od naucnika, knjizevnika ili pak vojskovodja, politicara....
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Datum registracije: 19.09.2005

• Poruku poslati

2

Utorak, 24. Oktobar 2006

Vojislava Ssesselja (jer znam ssta misli o nama)
to cenim kod njega iskrenost
salim se iz zzivota u sandzaku cenim:
1. Muftiju - najvisse
2.
3.?
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
i sve tako redom mozzda bi i Rasim Ljajic bio negde pri vrhu npr mesto prazno iza muftije zanci br.3 (jer je pametan politiccar osporavali mi to ili ne ) ovo ostalo...

• »be_unique« je žensko

Datum registracije: 10.02.2006

• Poruku poslati

3

Srijeda, 25. Oktobar 2006

Nikolu Teslu

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 02. Novembar 2006

moju mamu! jer je to najjaca osoba koju poznajem! jedina vredna svakog divljenja, postovanja.

znam da je pitanje konkretno ali je ona meni najhrabriji vojskovodja, najmudriji politicar, najpravedniji sudija!
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od didy
moju mamu!

jos plus Allahovog poslanika Muhameda a.s.v.

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

6

Trudim se da najviše ispoštujem Uzvišenog,a potom svoju najdražu majku!

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

sahih

Učenik

(10)

• »sahih« je muško
  • »sahih« je zabranjen

Datum registracije: 07.06.2006

• Poruku poslati

7

Petak, 03. Novembar 2006

toliko o rasimu ovo je potpisao-a posle pozvao na referendum o ustavu i sam glasao????
D E K L A R A C I J A

I

Osuđujemo ignorisanje zahtjeva Bošnjaka i njihovo marginalizovanje u procesu donošenja novog Ustava Srbije.
II

Neprihvatljivo je da je u članu 1. novog Ustava Srbija definisana kao država srpskog naroda i svih građana koji u njoj žive.
III

Neprihvatljivo je da Ustav nije uvažio principe i standarde evropskog regionalizma.

IV

Neprihvatljivo je da Ustav, definišući državne simbole i državnu himnu, nije uvažio činjenicu da je Srbija višenacionalna i multikulturalna država.
V

Zahtijevamo od Parlamenta, Predsjednika i Vlade Srbije da u što hitnijem roku započnu dijalog o rješavanju statusa Bošnjaka u Srbiji i statusa regije Sandžak.
U tom cilju, neophodno je formirati pregovarački tim iz reda potpisnika ove Deklaracije i drugih istaknutih ličnosti, koji će formulisati i prezentovati zajedničke stavove i zahtjeve Bošnjaka.

VI

U cilju postizanja što šireg konsenzusa svih društvenih faktora u Sandžaku, pozivamo sve organizacije, ustanove, intelektualce i druge istaknute pojedince da svojim potpisom izraze podršku ovoj Deklaraciji.

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

8

Petak, 03. Novembar 2006

Ljude koji ne 'padaju u vatru' zbog provokacija...
...strpljive...
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

Datum registracije: 29.09.2004

• Poruku poslati

9

Subota, 04. Novembar 2006

selam..

Nemoj te mijesat pojmove...ljubav prema nasem Stvoritelju Allahu s.w.t,nasem pejgamberu Muhammedu s.a.w.s. pa onda nasim roditeljima je ljubav koja nemoze da se usporedi sa postovanjem nekih naucnika,vojskovodza ili knjizevnika ...a tema misecini se odnosi na ovaj drugi dijo...?!

Napoleon Bonaparta :) i Tolstoj

p.s. usput preporucila bih vam knjigu "tolstoj o muhammedu"..
Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

10

Subota, 26. Maj 2007

Najvise sam postovala svog rahmetli efendiju iz mekteba Jusufa Mekica.Cesto ga spomenem.... :( Kakav je to insan bio...

Danas najvise cijenim sebe, pa Muftiju (da mu Allah da dug i hajirli vijek), pa onda redom....
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

11

Utorak, 12. Juni 2007

Roditelje..........................
pa onda je dug spisak da ne pisem...................
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

12

Utorak, 12. Juni 2007

Meni je na prvom mjestu Allah dz.s. , Muhammed a.s. itd.

pa moja djeca
pa roditelji , sestra
pa moj dragi
pa moji prijatelji
pa....

e od poznatih licnosti nemam nesto veliko da nekoga cijenijm

ali rekoh vec da mi je fascinantan Nelson Mandela i ljudi poput njega koji se svim sredstvima bore i izdrze sve nedace za radi dobrobiti drugima pa i sebi samome
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

• »seherzada« je žensko

Datum registracije: 08.09.2006

• Poruku poslati

13

Utorak, 12. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Altuna

Danas najvise cijenim sebe, pa Muftiju (da mu Allah da dug i hajirli vijek), pa onda redom....

Au Altuna razočarala si me,mislila sam da ti je on NAJprvi :)) :))
Nego što se tiče teme... svoje roditelje!
BUDIMO REALNI ... :D

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

14

Utorak, 12. Juni 2007

Citirano

Orginalno od seherzada

Citirano

mislila sam da ti je on NAJprvi :)) :))

E, pa zeznula si se, da prostis.. 8)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

15

Srijeda, 13. Juni 2007

Pa ovako, najvise cenim samu sebe i vise nego sto treba :] a zatim svoje roditelje.....

a sto se tice foruma hanumu Altunu jer zaista ima kvalitetne postove koje rado citam i poucni su (o) a sto se tice muskog dela tu je gospodin ED ciji postovi takodje zavredjuju paznju (o) i da ne zaboravim ovog mladog gospodina @ef-a ;)

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

16

Srijeda, 13. Juni 2007

Pa, pored svoje porodice, najvise cijenim prijatelje koji su uvijek spremni dokazati svoje prijateljstvo. Iskrenost je temeljni princip odnosa među ljudima.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 14. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Jastreb
Pa, pored svoje porodice, najvise cijenim prijatelje koji su uvijek spremni dokazati svoje prijateljstvo. Iskrenost je temeljni princip odnosa među ljudima.

Slobodno kazi na koga mislis. 8) :))

@ajla, thanks :)

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 14. Juni 2007

Pa, to je moja tajna 8) a imam i dosta prijatelja pa ih ne bih mogao sve nabrojat ovdje... ;)
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 14. Juni 2007

Najvise postujem svoju majku, pa opet nju, jos jednom nju, te onda baba.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 14. Juni 2007

muhameda
nije zato sto sam rodjen u muslimanskoj porodici nego tako
ne mogu da zamislim nikog boljeg,niti verujem da njega kao coveka iko ikad moze prevazic,jer koliko god da neko izgleda nekakav,taj je za toliko samo udaljen od njega i tacka.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Social bookmarks