Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »pustinjar« je muško
  • »pustinjar« je autor ove teme

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

1

Subota, 14. Februar 2004

Koja je trenutno najpopularnija lichnost u Sandzaku?

Obzirom da je vrijeme kada se desavaju razni dogadjaji uprlicheni ili ne,
i da danas niko ne moze pobjeci od oka kamere ili foto aparata,
htjedoh da Vas pitam, koja je po Vama najzanimljivija ili najpopularnija ili najatraktivnija ili naj...
LICHNOST, trenutno u Sandzaku.
Bilo da se radi o politicharima, ili profesorima, ili estradnim umjetnicima (dolaze u obzir samo Sandaklije/ke), ili tafradjije.
Bitno je samo da je nekako dospjela u javnost, PUTEM MEDIJA . Molim Vas samo da to ne budu lichnosti sa kojima nismo imali medijski kontakt ili bilo kakav drugi nastup pred kamerama ili sliku u novinama?!?
Ne dolazi u obzir "tetkina cherka", ili "midzov komsija koji zna dobre viceve".

Dakle: KO JE PO VAMA NAJ... LICHNOST U SANDZAKU I ZASTO?

• »pustinjar« je muško

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 16. Februar 2004

evo jedne lichnosti :Muftija Sandzacki

"Sandžački narod je opstao zahvaljujući vjeri"

pustinjar je dodao/la ovu sliku:
  • zm.jpg

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 16. Februar 2004

Selam alejkum dobri ljudi...

Nema sumnje da je Muftija rasko-sandzacki popularan ali ne treba zaboraviti uz ciju pomoc je dozivio tu popularnost. Zasigurno je Dr. S. Ugljanin po meni a i po vecini naseg naroda no 1 u Sandzaku.

Izvinjavam se pokretacu teme zato sto ove popularne licnosti zasigurno nije zamislio ovako ali posto su neki vec stavili muftiju kao popularnog nisam se mogao uzdrzati a da ne odgovorim drugacije...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

4

Utorak, 17. Februar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Posto je jedna od najpopularnijih licnosti na svijetu Madonna, a njena licnost znamo kakva je, to znaci da popularnost i nije neka vrlina presudna, tj. neka koja govori o karakteru osobe.

Cak i ako je neka osoba popularna zbog dobra koje cini, neznaci opet da je to tako, jer ima takvih sarlatana cija ce djela cak i meleke prevariti. A za to imamo potvrdu u Hadisu, da ce biti djela koja ce proci svih sedam nebesa i svih sedam provjera, ali ce to djelo Allah dz.s. odbiti i reci: Vi neznate ono sto Ja znam.

Dakle, treba covjek da se trudi da svoje vidjenje ispravi i izostri onako kako treba i da mu vidjenje bude pravilno, pa da uz pomoc tog vida razaznaje stvari nakvim kakve one jesu. Kada jedan insan ima takav jedan vid (Muminski, Islamski) onda cak i neka nepopularna osoba ako je Mumin, za njega je vrijedna i popularna, mada niko za nju neznao.

A kad se vec takve ocjene daju ovdje onda da i ja svoju ocjenu dam. Po meni je najpopularnija licnost, sto se medija tice, Rasim Ljajic, jer nema Televizije i Novina gdje ga nema. Zaista posta popularan, ode u politicare. Neznam da li se sliko sa Halidom i obe Brene. :) Ali je zaista postao popularan.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

• »pustinjar« je muško

• Poruku poslati

5

Utorak, 17. Februar 2004

s.a.

dragi PASHA,

Citirano

Nema sumnje da je Muftija rasko-sandzacki popularan ali ne treba zaboraviti uz ciju pomoc je dozivio tu popularnost. Zasigurno je Dr. S. Ugljanin po meni a i po vecini naseg naroda no 1 u Sandzaku.

Htio bih samo da te ispravim, radi se o Muftiji sandzachkom ,a ne kako ti reche!

Josh jedna stvar koju bih primijetio je da se ovdje samo pishe o osobama koje se tichu politike, naravno da bi bilo zanimljivo naci ime nekoga ko i nije politichar.

Za ovu priliku istakao bih moju drugaricu iz "osmoljetke", zanimljivo je to da kada nekog znas dugo, i kad si se sa nekim druzio, pa uspije, nekako mi je drago i radujem se tom uspijehu. Rijech je zapravo o Emini Jahovich. (o)

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

6

Utorak, 17. Februar 2004

Citirano

Posto je jedna od najpopularnijih licnosti na svijetu Madonna, a njena licnost znamo kakva je, to znaci da popularnost i nije neka vrlina presudna

Nemoj tako o Madonni, ona zna jogu :D Ne stvarno ne ide o|
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

7

Srijeda, 18. Februar 2004

u cemu je to emina uspela?
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

8

Citirano

Orginalno od björn

Vala se i ja to pitam björn-e. :rolleyes:
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

9

pa ne znam sad...imam vishe favorita a oni su iz razlichitih pora drushtva...recimo kad je sport u pitanju bez sumnje Mirsad Jahovic chiji uspeh niko ne mozhe i ne sme da ospori...
Onda je tu onaj turchin shto u centru pravi izuzetan doner :D :D :D 8) 8) 8)
ajde da tu uvrstimo i muftiju jer je chovek dosta uchinio za ovaj kraj,ali najvece njegovo delo je otvaranje univerziteta tj. nije samo on zasluzhan za to ali u dobroj meri jeste...on je i pokrenuo inicijativu za osnivanje tako da...(to je moje mishljenje mada je on josh dosta toga uchinio po chemu bismo ga cenili i poshtovali ali ovo je za mene lichno najvece)
malo mi je sam naslov topica glup jer jednostavno ako pratimo logiku,ti treba sad da napishesh najpopularniju lichnost koja se nalazi u sandzaku i zhivi u njemu...ja dajem primere za osobe(prevashodno mirsad)koje su rodjene u Sandzaku a retko borave u njemu,medjutim nisu zaboravili ko su i odakle su shto je za svaki respect!!! :klanja: ;)

• »pustinjar« je muško

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 19. Februar 2004

@simke_np

Citirano

malo mi je sam naslov topica glup jer jednostavno ako pratimo logiku,ti treba sad da napishesh najpopularniju lichnost koja se nalazi u sandzaku i zhivi u njemu...

AKO JE GLUP ZASHTO ODGOVARASH NA NJEGA??

Citirano

UZALUD SE BUDIM

:)

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

11

stig i elma

Ja mislim da je dosta popularan i Tigrin Kacar (Stig)
koji je za kratko vreme uspeo da se izbori za sam vrh u proizvodji jeansa kako u Novom Pazaru, tako skoro i u celoj Srbiji.
Mozda je dosta i popularizovan iz prostog razloga sto su u njegovu fabriku dolazile licnosti iz javnog zivota nase zemlje.Jedan od njih bio je i princ Aleksandar Karadjordjevic, koji je dolazio prosle godine...

:)

Mozda je jedna od popularnih licnosti kod nas i Elma Sinanovic, pevacica.Poznavaoci te muzike kazu da joj je poslednji album jako dobar.
Ja ne znam jer ne volim narodnu muziku... :rolleyes:
Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od pustinjar
@simke_np

Citirano

malo mi je sam naslov topica glup jer jednostavno ako pratimo logiku,ti treba sad da napishesh najpopularniju lichnost koja se nalazi u sandzaku i zhivi u njemu...

AKO JE GLUP ZASHTO ODGOVARASH NA NJEGA??

dobar si :D care X( rekao sam da je glup naslov a ne tema topica pozdrav p.s.mojne bukvalno nista ;)

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

13

Petak, 20. Februar 2004

Najpopularnija licnost je svima poznati Nuro, koji se dere po carsiji. Zanimljiv lik onako, svaki put cujes razlicitu recenicu od njega, moras ga opazit', ako izadjes u carsiju, znaci, NEZAOBILAZAN je :D Uvek lepo odelce, uputi ponekom pozdrav, i deli Ciganima pare :) Sta drugo da vam kazem ;)
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

14

Petak, 20. Februar 2004

Citirano

Orginalno od Muki
Najpopularnija licnost je svima poznati Nuro, koji se dere po carsiji. Zanimljiv lik onako, svaki put cujes razlicitu recenicu od njega, moras ga opazit', ako izadjes u carsiju, znaci, NEZAOBILAZAN je :D Uvek lepo odelce, uputi ponekom pozdrav, i deli Ciganima pare :) Sta drugo da vam kazem ;)
kako se ja toga nisam setio? o| o| o| o| :D :D :D

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

15

Subota, 21. Februar 2004

Trenutno je najpopularnija nasa ekspedicija planinara...
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

• »josef borg« je muško

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

16

Srijeda, 03. Mart 2004

Selam alejkum!
Nemojte mi zameriti ali ja mislim da su
hodze i popovi najveci lopovi.
npr: kakav je to hodza kad napise cenovnik
na vratimo koliko sta kosta? 8o
Ili kakav je to hodza kad postavlja i skida
sihir? 8o
Dobro je nas narod rekao:
slusaj sta hodza prica
ne radi sta hodza radi!!!
Jos da kazem da za ovog Muftiju
nisam nikad cula i neznam ko je
popularan u N.P.
Mislim da je S. Ugljanin dosta doprineo
nasem gradu!
Moze li mi neko dati odgovor na gore
postavljena pitanja?
Selam svima ;)
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 04. Mart 2004

...eee...

josef borg, moram te podsetit da se ovde diskutuje o najpopularnijoj licnosti u Sandzaku.
A ne znam na koje od tvojih pitanja bi neko trebao da odgovori.
Mozda na ovo o trgovackim hodzama...
Ili o ovim sto (po tebi) skidaju sihir?
?( ?( ?( ?(
Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 04. Mart 2004

vala ako je uspeh biti pevacica ja bih se takvog uspeha stideo.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 04. Mart 2004

Citirano

Orginalno od björn
vala ako je uspeh biti pevacica ja bih se takvog uspeha stideo.

I ja bih se stideo kad bih bio pevacica. Medjutim, ne bi mi smetalo da budem uspesan pevac. ;) :D
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »pustinjar« je muško

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 04. Mart 2004

Hodze ili popularne lichnosti...

Citirano

Nemojte mi zameriti ali ja mislim da su
hodze i popovi najveci lopovi.

nemoj ti zemeriti, ali chini mi se da se ovdje nishta ne iznosi bez chinjenica.

druga stvar radi se o najpopularnijoj lichnoisti u Sandzaku, a ne o klevetanju po hodzama ili drugim vjerskim vjerodostojnicima , a poshto sam uchio shkolu za hodzu, htio bih samo dodati:

TO OKO SIHIRA I OKO KOSHTANJA , je davno izashlo iz mode i iz prakse HODZA, veliku zahvalnost tome ima taj muftija kojega ne poznajes, i obzirom da je popularan (koliko toliko), molim te da malo procheshljash po pretrazhivachima o njemu pa malo... ;)

Social bookmarks