Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško
  • »PaZaRaC« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 01. Novembar 2005

Koje digitalne aparate koristite ?

Zanima me koje digitalne aparate koristite, evo sad gledam ove slike u temi "Fotografija" i bas me zanima dali je za njih potreban neki high end aparat ko sto ima Admin, ili moze i sa "obicnim" aparatima da se postigne takav kvalitet slika ?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

2

Sve fotografije sam uslikao sa Canon IXUS 500. Da se nisam odrekao stalka i da mi nije mrsko istrazivati sve mogucnosti koje ima vjerovatno bi moje fotografije bile za nijansu bolje.

Cijena: 289.- € (3. Januar 2005)

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

3

Ja jucer poruci ovu dole na sliku, danas treba da stigne ... Casio Z500 ... cito sam dosad samo dobre bewertungen. Hodi mu ga znadi dal ce stogoj valjat.

http://www.casio-europe.com/de/dc/exilim…echnischedaten/
PaZaRaC je dodao/la ovu sliku:
  • exz500.jpg

4

E dobro da nam se pofali ti PaZaRcE :D. Nego nemoj bit' lijen, no uslikaj stogod tom kamericom pa postavi da vidimo te cemo presudit dal sta valja, al da je vrces natrag.

I ja isto imam nesto kamerice od Canon isto Ixus al I. Nisam profi nit tezim tome, pravi sam amaterski amater, al' hajem da slikavam najvise prirodu. Sluzi mi za zanimaciju, neka vrsta hobija.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

5

Citirano

E dobro da nam se pofali ti PaZaRcE :D

Neka me ljicak ... :]

Citirano

Nego nemoj bit' lijen, no uslikaj stogod tom kamericom pa postavi da vidimo te cemo presudit dal sta valja, al da je vrces natrag.

Da znas da hocu, hab ja 2 Wochen rikgaberecht :] no ovo vreme nesto tmurno, nemam sta da slikam :rolleyes:

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

6

E vala bate PaZaRčE :) mlogo ljijep ova Exilim! Ja ti futo imam malo starsi al mlogo tezak aparat! :D

Evo PaZaRaC, ovo je slika 350D sa osnovnim objektivom (tzv. Kit lens, 18-55mm):

Dopuna: Ne treba najbolji aparat, ali talenat i oko za kompoziciju (vidi u forumu dosta dobrih slikanih malim aparatom).
Fahro je dodao/la ovu sliku:
  • 350D.jpg

7

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Da znas da hocu, hab ja 2 Wochen rikgaberecht :] no ovo vreme nesto tmurno, nemam sta da slikam :rolleyes:

Vala te neka :)

No ti porani te morgen fri uslikaj te wolken , ko hoj mos i te kaplje kise po fenstera i nema da falji!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

8

Srijeda, 02. Novembar 2005

:)

Samo

OLYMPUS !!!
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

9

Srijeda, 02. Novembar 2005

@Fahro

da znas da sam zamlo uzo Canon EOS 300D, no se na kraju nekako prokonta i ukapirah da "nije zvaka za seljaka" :D

@pink

vazi se, samo da malo potrem prozore :]

Evo juce stize aparat, prvo sedoh da prosnjuham sta sve moze da se podesi, za onako micku stvar ima bas puno mogucnosti podesavanja ... za 80% onih opcija nikad cuo nisam 8o

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

10

Utorak, 15. Novembar 2005

tolko od Casia ...

nakon 2 nedelje slikanja riknu aparat nacisto, moram da ga saljem na popravku X(

pih al sam ja neke srece o|

11

Salis se?

Pa sta cine sa tim aparatom te riknu tako brzo? :) Mora da si cark'o po tim opcijama...

Salji ti to odmah nazad!
Nisu ti valjda istekle 2 Wochen Rückgaberecht, danas je tek 15-ti ?

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od pink
Salis se?

Pa sta cine sa tim aparatom te riknu tako brzo? :)

Salji ti to odmah nazad!

Nisam ni 100 slika uradio ...

evo sta ispadne kad se slika, nema veze dal noc/ dan dal sa il bez blica ...

PaZaRaC je dodao/la ovu sliku:
  • cimg00413fy.jpg

13

Uh sto si ga urahatio! :(
Ozbiljno ti kazem , vrati to dok jos mozes.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od pink
Uh sto si ga urahatio! :(
Ozbiljno ti kazem , vrati to dok jos mozes.

ma imam ja 2 godine vremena :)

sutra ga vrcem, al cu opet da uzmem isti jer je inace dobar aparat ... galjba sam potrefio neki montagsgerät :]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

15

Sto ne probas sa "zvakom" ... :D

Ozbiljno. Nikada se nisam pokajao kada sam kupio vrhunski kvalitet.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

16

Ja, OK.
Beim nächsten Mal besser aufpassen und nicht wieder kaputt machen ;) !

Mada bih ja izgubila merak za takav aparat ako bi mi se desilo sto i tebi.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

17

Citirano

Orginalno od pink

Mada bih ja izgubila merak za takav aparat ako bi mi se desilo sto i tebi.

"grübel"

videcu stace bit, mislim da mi je 14 dana vec proslo ... brojil se 14 Werktage il 14 Tage insgesamt ?

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

18

Canon EOS 300D + BG-E2
Canon EF-S 18-55 f3.5-5.6
Canon EF 75-300 f3.5-5.6 USM
Canon SpeedLite 550EX
Canon SpeedLite 420EX
2x Multiblitz Head kit
Velbon tripod
Hama MiniTripod
+ puno strpljenja, znanja i iskustva...

Kažu da je ovo poslednje presudno ali, mogu vam reći, slabo vredi bez ovih prvih nekoliko stavki.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

19

Ich glaube 14 Tage insgesamt , bin mir aber nicht ganz sicher. (mislim od dana kad je kupis/ dobijes a ne dana kad je narucis)

Habe mich ein bisschen umgeschaut und folgendes gefunden:

[SIZE=3]Sachmangel[/SIZE]

Seit dem Gesetz zur Modernisierung des Schuldrechts stellt der Begriff des Sachmangels nicht mehr auf Fehler und das Fehlen zugesicherter Eigenschaften ab. Vielmehr gilt nach der Neuregelung:

Die Kaufsache ist frei von Sachmängeln (§ 434 BGB ):
wenn sie die vereinbarte Beschaffenheit hat;
(bei Fehlen einer solchen Vereinbarung ) wenn sie sich für die nach dem Vertrag vorausgesetzte Verwendung eignet;
(sonst: ) wenn sie sich für die gewöhnliche Verwendung eignet und eine Beschaffenheit aufweist, die bei Sachen der gleichen Art üblich ist und die der Käufer nach der Art der Sache erwarten kann. Eine solche Erwartung kann auch durch Äußerungen in der Werbung oder bei der Kennzeichnung über bestimmte Eigenschaften der Sache begründet sein.

Beispiel: Lieferung von defekter Ware

[SIZE=3]Garantie[/SIZE]

Über die Haftung für Sachmängel hinaus können der Verkäufer oder ein Dritter (zum Beispiel der Hersteller) im Kaufvertrag eine Garantie übernehmen (§ 443 BGB). Diese kann sich je nach ihrem Inhalt darauf erstrecken,
dass die Sache eine bestimmte Beschaffenheit aufweist oder
dass die Sache für eine bestimmte Dauer eine bestimmte Beschaffenheit behält (Haltbarkeitsgarantie).

Dem Käufer werden für diesen Fall in der Garantie bestimmte Rechte eingeräumt, die er neben den im Gesetz geregelten Mängelansprüchen geltend machen kann. Anders als bei der Gewährleistung kommt es nicht darauf an, ob die Sache bei Gefahrübergang (Übergabe) einen Mangel aufweist. Durch die Garantie werden auch Rechte begründet, wenn der Mangel danach in der Garantiezeit eintritt. Bei der Haltbarkeitsgarantie wird vermutet, dass ein während der Garantiezeit auftretender Sachmangel die Rechte aus der Garantie begründet (§ 443 Abs. 2 BGB). Der Aussteller der Garantie muss daher, wenn er Ansprüchen aus der Garantie entgehen will, beweisen, dass der Mangel nicht auf dem Zustand der Sache, sondern auf unsachgemäßem Gebrauch durch den Käufer oder einem zufällig von außen einwirkenden Ereignis beruht

Mehr

Vielleicht hilft dir das weiter ...

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

• Poruku poslati

20

Zamolio bih ucesnike diskusija da u izrazavanju koriste jezik koji vecina posetilaca razume.
Pricanje stranim jezikom na Otvorenom forumu Novog Pazara je vise nego protivno njegovom duhu.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Social bookmarks