Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

faCHo

Učenik

(10)

• »faCHo« je muško

Datum registracije: 25.02.2003

• Poruku poslati

21

Srijeda, 16. Novembar 2005

SONY DSC-P93
Za "amatere" je!
Mada su fotke super!
5,1 mega pixel-a!

22

Citirah delove BGB-a te zato rekoh bolje da citiram u originalu, nego da prevodim posle jer i za prevod postoji Haft :). Osim toga odnosilo se je na PaZaRcA koji bolje razumije nemacki nego nas. A posto se sve odnosi konkretno na njegovu kupovinu aparata u Nemackoj nije toliko ni nelogicno. Sumnjam da ostale zanima sta u tom zakonu stoji. No opet ako se javi potreba, nije problem, tu sam da prevedem text.

Primedba na mestu.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško
  • »PaZaRaC« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

23

Fala pinki :)

aparat sam danas poslo direktno amazonu, a malopre dobih mail da je zamena vec na putu :)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

24

Utorak, 22. Novembar 2005

Pazarac, pogledaj ovo, mozda ti bude interesantno. Cini mi se ima i onog tvog. Vidi posto je sada.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

25

Uh ed -e znas li da ovo moze podobro da isekira insana!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

26

Jel moranje da se ima digitalna kamera? Ako ima neka dobra za max. 100 eura, javite mi. Moj studentski budzet vise ne dozvoljava...
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

27

Citirano

Orginalno od ed
Pazarac, pogledaj ovo, mozda ti bude interesantno. Cini mi se ima i onog tvog. Vidi posto je sada.

Ja dobih zamenu za onaj pokvarenbi aparat ali je za razliku od onog prvog kvalitet slika bio puno puno gori, nekako sve tmurno i unscharf ... 8o tako da sam i zamenu vratio i rekao im da mi vrnu pare ... sad jos uvek snjuham da vidim sta da uzmem, bacio sam pogled na Sony DSC W7 i ixus 50, videt cu stace bit :)

@hanuma

kad budem nabavio novi aparat dobices onaj moj stari, od bajrama ;)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

28

Srijeda, 23. Novembar 2005

Jupiiii, znam ja ko misli na mene. :D (pa bilo koji bajram to bio).
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

29

Utorak, 29. Novembar 2005

Moj Canon se maloprije napio Ice-Tea i sad je u fazi susenja. Sumnjam da ce nakon ove faze biti za upotrebu :( :( :(

Jos ima garanciju, sta mislite da im se pojavim tamo sa njim, a da precutim ovo sto se danas desilo? Kakve su mi sanse? Da nemate slicno iskustvo sa nekim uredjajem ili sl. ?

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

30

Garancija ne poklapa Eigenverschulden ;)

Fino sacekaj dok se aparat osusi, daj nekom ko nema dve leve ruke :P nek ga otvori i net fino pocisti da se ne vidi sta je bilo i trk u radnju dje si ga kupila i pravi se hadalj da se aparat od jednom pokaputio ...

u ovom slucaju se iskrenost ne isplati :]

31

Ma jasno mi je da garancija ne pokriva to sto se aparat bukvalno okupao u ice-tea i zato vas pitah smijem li se uopste pomolit tamo?

Ima jedan Jugovic tu nedaleko od mene, moram njemu ponet cam da je "ocisti" i zataska tragove danasnje nesrece ?(

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

32

Cuj smijem li, pa nece da te sibaju ako saznaju sta je bilo :]

33

Ada znam da nece da me sibaju, no mislim jel sramota da se pravim toliki hadalj ?

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

34

Eh kad bi znala kako ovi Händleri ponekad znaju da se prave hadaljevi ...

Ja bi u svakom slucaju pokuso, steta bi bilo pogotovu ako aparat jos uvek puno vredi.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

35

Citirano

Orginalno od pink
Jos ima garanciju, sta mislite da im se pojavim tamo sa njim, a da precutim ovo sto se danas desilo? Kakve su mi sanse? Da nemate slicno iskustvo sa nekim uredjajem ili sl. ?

Moje iskustvo.
Jednog dana mi moj Ko-Kodak ispadne iz ruke i ako si kad igrala "zabice" na moru onda ces i plasticno skuzit' kako je jadni aparat odskakao niz stepenice (betonske dakako). I prezivio ali vidno ranjen, odnesem ga ja u prodavnicu i fino im kazem da mi je ispao jer sam bio pravo smotan i da ako moze ga zamijenim uz doplatu za isti.

Pita mene ciko - imam li garanciju. Rekoh imam jer sam aparat imao nekih 6 mjeseci. Te on meni dade novi aparat, onda posto je cijena aparata pala za nekih 100 keka u medjuvremenu mi rece da ce mi na racun razlike u cijeni i dati neku produzenu garanciju u trajanju od tri godine (sto je i ucinio) te ja nisam stvarno znao kako da mu se zahvalim vec mu kupih neke kolace pa se on kao cudio sto ja to radim (?!) ali je na kraju nakon 10 minutnog ubjedjivanja uzeo.
Eto Pazarac, i finog svijeta ima nisu svi prodavci namcori sto samo oce da te zavrnu.

Prodavnica je jedna od vecih u USA i Kanadi i zove se Staples (staples.com)

Znaci Pink-eta ti znas sta ti je najbolje ciniti (fen u ruke 8) i moli se da ce da proradi )

Aj zivila
Giovanni

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

36

Hmmm.... Giovanni, a ako ni posle feniranja ne proradi ? ;( ;( ;(

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

37

Onda probaj sa ventilatorom :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

38

Naravno. Kako li se samo Giovanni ne seti da mi pomene i ventilator ;)

Dobro je da je bar nekome smesno to sto se desilo sa mojom camerom.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

39

Evo vec sam duze vreme u fazi razmisljanja koji digitalac da uzmem. Meni treba isto ono sto treba i svakom pocetniku, sto ce reci - amateru u digitalnoj fotografiji. Moji kriterijumi su da rezolucija bude 3.2 Mpx do 4Mpx, a moze i 5.1 Mpx.Eh sad., koliko sam mogao da primetim, pojedini aprati sa 2Mpx prave mnogo bolje slike od nekih aparata sa 4Mpx pri istim uslovima. Razlog za to je verovatno Optika i razilka u kvalitetu Cipa.

U jednim novinama koje se bave hradverom procitao sam savet jednog profesionalnog fotografa koji kaze: "Ako zelite najbolji aparat za pristojnu cenu, uzecete CANON, a ako zelite najbolji aparat uzecete NIKON".

Eh, sad, meni je jedan kolega koji se bavi fotografijom savetovao da ako uzimam digitalac uzmem ili Canon ili Nikon. Ostale je skroz otpisao.

Ja sam se bio zagrejao za Fuji Fine Pix A450 jer ima 5Mpx, 3x opticki zoom i pristojnu cenu, ali posto sam skoro imao prilike da ga koristim, odustao sam od njega i skoro pa da se definitivno odlucim za neki Canonov model (najverovatnije A620).

Dakle sta misilite o svmu ovome?
Sta misilite o aparatu Canon A620? (kosta 185 eura)
Sta mislite o novom brendu www.yakumo.com?
Sta mislite o HP digitalcima (cuo sam da nisu dobri) i konkretno o modelu HP R507? posto se on trenutno u okviru akcijske prodaje nudi za 120 evra sa punjacem za |Li-ion- sku bateriju, dokom, kablovima za povezivanje sa TV-om i daljinskim upravljacem....

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

40

Ja sam gledao, nedavno, jednu emisiju u kojoj su prikazali sa psiholoskog aspekta kod kojeg prodavaca postoji najvisa sansa pri vracanju stavari. Rezultati tih istrazivanja je bio malo neocikivan jer nezavisno od toga dali je musko ili zensko vrsilo zamenenu najvise zamena je uspelo kod debelih prodavaca i ovde opet nezavisno od toga dali je bila debela prodavacica ili debeli prodavac. Znaci prvo treba pokusati kod najdebljeg od svih.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Social bookmarks