Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 20. Juli 2006

Osman, Orhan, Murat, Bajazit, Mehmed, Selim, Sulejman, Ahmet, Mustafa, Ibrahim, Mahmut, Abdulhamid, Abdulmedžid, Abdulaziz, Rešad, Vahdetin...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 20. Juli 2006

Najviše mi se dopada ime Sulejman. Rado bih dao sinu ime Sulejman i potrudio bih se da ga usmjerim da upiše i završi Stomatološki fakultet nakon čega bi bio Dr. Sulejman. A ako bi se bavio nekim sportom navijači bi navijali: Suljo! Suljo! Suljo!

Zaista lijepo i praktično ime, a što se iz primjera i vidi.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 20. Juli 2006

SPAIN pa kad toliko volis ime Suljo idi brate u opstinu pa samom sebi predeni ime to je barem lako :O
Pa da imamo i ovde na forumu jednog SULJKA.
A zisto sto se ovde na forumu zoves SPAIN a ne SULJO kad si mogo vala koje hoces ime da upotrebis uvazeni gospodine?
A tu titulu DR bi ti nabacili odmah i bez fakulteta tako da je na tebi samo da PREDENES ime. : ;)

Pade mi na pamet jos lepih muskih imena: Amil, Anes, Dzenis....

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 20. Juli 2006

Pa znaš kako je, to sam ime nekako posebno zavolio 90-te godine, a ja sam rođen mnogo ranije i već sam navik'o na ovo svoje ime, tako da je sad kasno da mijenjam, ali nije kasno da se novi naraštaji što više nazivaju Sulejman, da ih ima što više, jer je zaista lijepo ime. Mnogo ga volim, džaba je. :)

Hvala ti u svakom slučaju na ideji, lijepa je, a titula namještena mi ne treba, onda ne bih bio original Dr.

I naravno Alija je jedno divno ime i to bih ime dao sinu.

Hvala.

leyla-cg

Početnik

(10)

• »leyla-cg« je žensko

Datum registracije: 19.07.2006

• Poruku poslati

25

Četvrtak, 20. Juli 2006

e ljudi pa skoro sva imena su lijepa...svako ima ukus drugaciji...ja sam sa svojim bas zadovoljna i ne bih voljela da su mi dali neko drugo sto ne znaci da mi se to drugo ne svidja...
lijepo je i Ishak

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

26

Srijeda, 02. August 2006

Ph..ne znam...Lose je da se neko ne naljuti zbog toga sh'o njegovo ime nije pomenuto..Elem...
Ph, tu je jedno ime sto mi se mnogo extra svidelo, ali ne mogu da se setim :O
U pocetku (dok sam imao nekih 5-6-7 godna) moje ime mi se ni malo nije svidjalo, ali sad kako 'rastem' sve mi se vise svidja jer je mnogo retko u Pazaru...
D Z E N I S :D
A trebao sam da se zovem Hamza, ali kad je Nezir doshao da mi "nadene" ime ovi moji se predomislili...:P Sta ces..sve mi je od pocetka bilo naopako (rodjen sam sa 7 meseci kad je moja mama videla misha u hodniku:S:D)
Elem....svidja mi se ime Senaid ne znam sto...onda..mmm Demir, (Hamza), Muhammed naravno i jos mnogo..da ne nabrajam.

Nego pitanje..
moj midzo je sinu dao ime HAMMED...ima li to ime kakvo znacenje ili je samo polovica imena Mu~hammed?
Hwala

I da, sto se tice stranih imena, svijda mi se ime "Jamal" koje crnci (obicno muslimani) u americi daju svojoj deci.

There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

27

Četvrtak, 03. August 2006

Citirano

Orginalno od SuddenDeath

Nego pitanje..
moj midzo je sinu dao ime HAMMED...ima li to ime kakvo znacenje ili je samo polovica imena Mu~hammed?
Hwala

HAMED= (ar).-hvaljen,pohvaljen
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

28

Petak, 25. August 2006

Jusuf,Mehmed-Alija,Ishak,Davud...

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

29

Petak, 25. August 2006

Mozda bi imena trebalo gledat samo kroz znacenje.Iznenadili bi se koliko ima ustvari lijepih imena,cak i ako nam se ne svidja kako zvuce.Ja ne znam sta znace vecina od njih,nazalost,iako sam par puta listala knjigu imena...

Ipak za mene najlepsa su
Hamza,Dzemil,Tarik
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

• »deedee_tr« je žensko

Datum registracije: 18.02.2005

• Poruku poslati

30

Subota, 26. August 2006

Mustafa,Muhamed,Ahmet,Mahmud...predivna imena ,a sva su i imena Muhameda s.a.v.s.
lepo je i Haris...

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

31

Subota, 26. August 2006

Dzejlan...
Mnogo lijepo ime :O
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko

Datum registracije: 18.01.2005

• Poruku poslati

32

Nedjelja, 27. August 2006

Rifat,Dzenan,Emir,Kenan,Kemal,Jakup.
"Dream as if you'll live forever, and live as if you'll die today" - James Dean

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

33

Ponedjeljak, 28. August 2006

Kenan je bas lijepo ime a ni Jasmin nije lose..
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

Dzeniii

Početnik

(10)

• »Dzeniii« je žensko

Datum registracije: 30.08.2006

• Poruku poslati

34

Petak, 01. Septembar 2006

Hamza, Eldin, Dzenis, Emir i, naravno, Kadir...
Neka nasa ljubav bude kao prolecna kisa koja sitno pada a preplavi obale....

• »Pahuljica« je žensko

Datum registracije: 16.12.2005

• Poruku poslati

35

Teufik,Davud,Said,Abdul-Kerim...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

36

Moje ime je mnogo lepo samo mu fali " EL " ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 07. Septembar 2006

Moram malo da skrenem sa teme jer me zaintrigiralo par ranijih postova u vezi sa znacenjem imena. Mislim da bi bilo lijepo jos koju rijec reci na tu temu. Radi se o imenima koja NE BI TREBALO davati deci a nesto su na tu temu rekli Altuna i Spain.

Helem, prije neki dan u nekom razgovoru sam saznao na se deci ne smije davati ime Rahman (u prijevodu znaci svemilosni) ali da je dozvoljneo dati ime Rahim (milostivi). Ovde naidjoh na jos par takvih imena pa bih bas voleo da neko ko je vise upucen kaze nesto o tome. Spain je dotakao temu pa ako neko zna nesto vise bujrum. Milsim da je ovo itekako bitna stvar, jer na pr. Vahid je bas rasprostranjeno ime a slicno je i sa ostalima. Koliki je grijeh ljudi koji su takva imena dali iz neznanja?
Sit Hungry Doesn't Believe

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

38

And_U_Price,

ovo što ti pitaš je jednostavno. Radi se o tome da su ta imena Vahid, Kerim, Kadir, Rahman, itd, Allahova Lijepa imena i ne može ih čovjek uzimati, potrebno je dodati ispred toga Abdu, Abdul, itd. zavisno od imena koje se daje. Dakle, Abdulkadir, Abdurrahman, Abdulkerim, Abdulvahid, itd. je ispravno.

Mene sada zanima ovo što si ti napisao, da se ne može dati ime Rahman, ali može Rahim. Gdje si to čuo? Ima li taj neko ko je to rekao neko objašnjenje za to, jer me baš to zaintrigiralo?

Hvala.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

39

Alija i Mustafa.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

40

Spain, meni je jasan razlog zbog kojeg ta imena ne bi trebalo davati deci, ali sam hteo malo vise da prozborimo o tome, zbog toga sto su ta imena cesta u Pazaru. Ljudi su ta imena davali iz neznanja. Meni nije jasno, kako im na to paznju nisu skrenuli ljudi koji su njihovoj deci imena davali i ucili ezan. To su onda morali znati.

Sto se tice imena Rahman i Rahim, iskreno nisam to nigdje procitao, vec mi je to rekao jedan poznanik za koga ja smatram da je izuzetno pametan, nacitan i da poznaje tu tematiku. Ja cu ti reci objasnjenje koje je on meni dao, a vec sam nesto i rekao u prethodnom postu. Dakle, prijevod imena Rahim je milostivi i to je ime dozvoljeno dati, jer i covjek moze biti milostiv, ali Rahman se ne smije dati jer u prijevodu znaci Svemilosni sto je odlika jedino Allaha dz.s. Opet kazem, ovo sam cuo u razgovoru, nemam temelj u literaturi. Mislim da je ovo vrlo interesantna tema.
Sit Hungry Doesn't Believe

Social bookmarks