Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Salko Korac« je muško
  • »Salko Korac« je autor ove teme

Datum registracije: 18.01.2005

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 20. Januar 2005

Koji Operating System?

Hallo,

Koji Operating System koristite i sto? Windows, Linux, Solaris, MacOS, UNIX, DOS... i sto?

Salko

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

2

Petak, 04. Februar 2005

Koliko se mozemo pouzdati u windows? Prije par godina od kad je iz Francuske procurila informacija (doduse nedokazano) da win sadrzi programe za slanje podataka na kompjuterima koji su povezani na internet sve visse vlada u svijetu trazi od Microsofta da otvori kod windowsa kao uslov koriscenja u svojim birokratskim strukturama i javnim institucijama. Prije iako je bilo sve ovo na nivou teorije zavjere, danas je sasvim realno da Amerikanci mogu kontrolisati datu na bilo kom PC u svijetu koji je povezan na internet.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 04. Februar 2005

Citirano

Orginalno od muhadzer
Koliko se mozemo pouzdati u windows? Prije par godina od kad je iz Francuske procurila informacija (doduse nedokazano) da win sadrzi programe za slanje podataka na kompjuterima koji su povezani na internet sve visse vlada u svijetu trazi od Microsofta da otvori kod windowsa kao uslov koriscenja u svojim birokratskim strukturama i javnim institucijama. Prije iako je bilo sve ovo na nivou teorije zavjere, danas je sasvim realno da Amerikanci mogu kontrolisati datu na bilo kom PC u svijetu koji je povezan na internet.

Danas, a bogami i sutra, je sasvim nemoguce da Amerikanci kontrolisu moj PC bez mog znanja. Ovo sto ti navodis se odnosi na krivicni postupak, odnosno mogucnost da FBI,CIA i ostali bez problema udju u tvoj komjuter (da se loguju, ali ne preko interneta) i to ako ne znaju tvoju sifru. Naravno kad ovako nesto dodje do nekih novinara koji od racunara znaju samo da sabiraju na digitronu, vest odmah eksplodira.
Da budem jasniji, windows ima rupa, ali mnogo vecih rupa ima prosecni korisnik PC-a.
A da bi neko mogao preko interneta da ti vrslja po racunaru, na tvom racunaru je pre toga morala da se vrti neka aplikacija koja slusa na odredjenom portu tvoje internet adrese. Regularno skeniraj racunar i portove, instaliraj firewall (ja ih imam 2 jedan softverski i jedan hardverski), budi oprezan, ono sto mislis da drugi ne smeju da znaju sifriraj, ako nesto brises koristi neki program koji ce stvarno da obrise podatke sa diska (DiskWipe) i onda si miran.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

4

Petak, 04. Februar 2005

U redu je sto se tice spy programa i upada na taj nacin, medjutim neznam kako sprijeciti windows da uradi sve to u pozadini. Na kraju krajeva zar korisnik PCja na kom je instaliran win ne pise svoju sifru samom windowsu koji kad ga pozove njegova "centrala" sve to uredno postira, dakle on zna tvoju sifru. Ako ovom pridodas i potez intela da svaki svoj cpu softwerski numerira, pa onda BIOS proizvodjaci ...uf prava nocna mora.
Ako je windows stvarno cist, neka microsoft otvori kod svojim korisnicima veznijeg kalibra.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

5

Petak, 04. Februar 2005

Citirano

Orginalno od muhadzer
Na kraju krajeva zar korisnik PCja na kom je instaliran win ne pise svoju sifru samom windowsu koji kad ga pozove njegova "centrala" sve to uredno postira, dakle on zna tvoju sifru.
Ako je windows stvarno cist, neka microsoft otvori kod svojim korisnicima veznijeg kalibra.

Da bi "centrala" mogla da "pozove" PC na pc-u mora da neko slusa na poziv, zar ne ? Dakle skeniras portove, blokiras nekorisne i miran si.Ako si bas paranoican, sniff-uj pakete i videces da nema nista od tvoje sifre medju podacima koji se salju MS-u kad radis update ili nesto slicno.
Ili probaj ovo: promeni sifru dok si na internetu i prati da li imas mrezne pakete od tvog pc-a ka MS-u. Odgovor vec znam: NEMAS.
Inace sifre se kriptuju na takav nacin da ih ne mozes dekriptovati. Tako radi i ovaj nas forum. Niko sem tebe ne zna tvoju sifru. Cak ni administrator.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

6

Petak, 04. Februar 2005

Prebaceni postovi

Neki od postova sa ove teme koji se odnose na kriptovanje su prebaceni u novu temu Kriptovanje
... And Tulumba for all

[/SIZE]

linux_man

Početnik

(10)

Datum registracije: 02.03.2005

• Poruku poslati

7

Srijeda, 02. Mart 2005

ma linux i unix

windows??????/ a linux da da
GRAD PUN PINGVINA???
zna se LINUX MotherFucker

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 03. August 2006

WinXP...
Bez firewalla, bez antivirusa :)
Muchno mi da ih instaliram..nekad ako bog da..chak mi je i windowsov firewall iskljucen...
Rado bih koristio linux ali mi ne znaci mnogo sa mojom vezom..nije interesantno, to jest...A i imam muka da instaliram driver modema na linuxu..
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

9

Petak, 04. August 2006

e da vam se poFaljim svima.... Konacno sam uspeo da posle 20..30 formata uradim Linux Mandrivu i sve drajvere... Osim MSN-a nikako nece da se konektuje....

SuddenDeath za modem sto imas problem ... pokusaj Externi modem ... mene je uspelo :)... iz neznam tacno koliko pokusaja i Linux-a ... mogu ti narezat Mandrivu ako hoces na 2 CD-a je....
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

10

Petak, 04. August 2006

Ma tako hoce, ali ja nisam mogao da nadjem ni jedan (dobar) externi modem u NP..uzeo sam jedan kod druga na koji je veza OCAJNA...Mah, neka ga...kad dodje kablovski.. :) Hvala na ponudi u svakom slucaju :)
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

11

Subota, 05. August 2006

Citirano

Orginalno od Tulumba4All
Inace sifre se kriptuju na takav nacin da ih ne mozes dekriptovati. Tako radi i ovaj nas forum.
Niko sem tebe ne zna tvoju sifru. Cak ni administrator.

Možda se u bazi na serveru nalazi kriptovana šifra, ali paket koji putuje od našeg računara do servera izgleda ovako:

Citirano

POST /action.php HTTP/1.1
Accept: image/gif, image/x-xbitmap, image/jpeg, image/pjpeg, application/vnd.ms-excel, application/vnd.ms-powerpoint, application/msword, */*
Referer: http://www.forum.novipazar.org/
Accept-Language: en-us,ar-sa;q=0.5
Content-Type: application/x-www-form-urlencoded
Accept-Encoding: gzip, deflate
User-Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)
Host: www.forum.novipazar.org
Content-Length: 86
Connection: Keep-Alive
Cache-Control: no-cache
Cookie: sid=236f788e6a7adae3dc0468b55f5756e4; user_id=; user_password=
username=ime &kennwort=sifra &action=login&boardid=&sid=236f788e6a7adae3dc0468b55f5756e4

(pokusaj logovanja sa username ime i password sifra) Znači šifra putuje nezaštićena i takva stiže do servera i može je pročitati npr. neki administrator lokalnog provajdera...

Postoje forumi koji šalju kriptovane šifre. Evo deo paketa koji je moj računar poslao prilikom logovanja na takav forum:

Citirano

vb_login_md5password=923352284767451ab158a387a283df26&s=&do=login&vb_login_username=ime&cookieuser=1&vb_login_password=

Md5 heš se salje, tako da je šifra zaštićena.

Social bookmarks