Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

201

Nedjelja, 20. Maj 2007

"Mala riznica mudrosti", "Izreke i mudrosti", "Kineske mudrosti"....
Bar deset s ovom tematikom dofurila sam nedavno sa sajma. Relaksiraju...
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

202

Ponedjeljak, 21. Maj 2007

Ehh,knjiga...Nemam vremena za citanje bilo kakvih drugih,osim knjizurina vezanih za fakultet. ?(
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

203

Ponedjeljak, 21. Maj 2007

Krivi pravac

Knjiga sa nekih 250-stranica koju sam procitao za neka 2 sata ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

204

Utorak, 22. Maj 2007

Citirano

Knjiga sa nekih 250-stranica koju sam procitao za neka 2 sata

Vi ste maksimalno nacitana osoba! ;)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

205

Utorak, 22. Maj 2007

Citirano

Orginalno od Ibn Masud

Citirano

Knjiga sa nekih 250-stranica koju sam procitao za neka 2 sata

Vi ste maksimalno nacitana osoba! ;)

Nije zbog toga,vec je zbog sadrzaja.Knjige koje su sa Verskom tematikom chitam po nekoliko puta.Dok ove koje nisu sa Verskom tematikom to Samaram na brzaka ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

206

Utorak, 22. Maj 2007

Citirano

Nije zbog toga,vec je zbog sadrzaja.Knjige koje su sa Verskom tematikom chitam po nekoliko puta.Dok ove koje nisu sa Verskom tematikom to Samaram na brzaka

Kod mene je nekako obrnuto... o|

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

207

Petak, 08. Juni 2007

"Ne tuguj" Aid El-Karni

Fenomenalna je. Nisam odavno bolju knjigu imala prilike da citam. Preporucujem je svakome. (o) (o) (o)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

208

Petak, 08. Juni 2007

Upravo sam zavrsila s citanjem knjige "Kljuc za Da Vincijev Kod" od Martina Luna i zapocela da citam knjigu "Opus Dei" od Roberta Hacinsona
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

209

Petak, 08. Juni 2007

Pa citam jednu desetak knjiga, spremam ispite... ;(
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

210

Petak, 08. Juni 2007

Vi, koji non-stop citate, bilo bi lijepo kad bi nam ukratko opisali sta citate i o cemu se radi...

Jer ako vec pisete pisete naslov knjige i autora...bilo bi lijepo kad bi napisali 3-4 paragrafa ukratko o cemu se radi...i jednu-dvije pouke iz knjige.

Tako da steknem nekog hajira i znanja od vaseg citanja (i od foruma uopste). :D

Dosadi mi vise da citam ovaj 'kutak zenski' svaki dan kad udjem na forum... o|

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

• Poruku poslati

211

Subota, 09. Juni 2007

@Ibn Masud
pa evo posto sam procitala knjigu Kljuc za Da Vincijev Kod preporucila bih ti je da ju procitas ako te normalno ta vrsta knjiga zanima.Ako do sada nisi procitao Da Vincijev kod od Den Brauna obavezno ju procitaj , pa tek onda ovu.

Ova knjiga sam joj naziv kaze pokaziva kljuc za sva pitanja koja se postave pri citanju knjige Da Vincijev kod i puna je istorijskih cinjenica i dokaza i jako jako je zanimljiva :D

Jel ti dosta objasnjeno :]
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

212

Subota, 09. Juni 2007

Citirano

Jel ti dosta objasnjeno

Pa i jeste i nije. :D Jer sam upoznat (manje-vise) u vezi kontroverze o Da Vincijevom Kodu. Da Vincijev Kod je pun istorijskih gresaka. Tako da se nadam da ova 'Kljuc za Da Vincijev Kod' nije kao Da Vincijev Kod...zbog toga ti preporucujem da se ne zaleces kad kazes 'puna je istorijskih cinjenica i dokaza'. Jer tako i Den Braun kaze negdje na prvoj stranici da njegova knjiga bazira na istorijskim cinjenicama...ali je knjiga puna gresaka.

Dobro...knjiga moze biti interesantna ovako ko neka novela...ali kad dodju istorijske cinjenice u pitanju...pripazi se. :rolleyes:

Inace ko je autor ove knjige 'Kljuc za Da Vincijev Kod' ? Nadam se da nije neki amaterski istoricar kao sto je Den Braun... :rolleyes:

thank you. ;)

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

213

Nedjelja, 10. Juni 2007

"tri posleratna druga" Balash

Pogledala me je preko ramena, i zadrhtala kao košuta, zatecena "in flagranti" sa mojim plavim puloverom prislonjenim na grudi.
Smislio sam hiljadu stvari koje cu joj reci, a i ona je ponešto smislila, koliko je znam...
Da smo rekli išta od toga, to bi potpuno zapetljalo stvar.
Ovako, stvar se odmotala kao klupko vunice ispušteno iz krila.
Zadivljujuce jednostavno...
- Samo sam htela da imam nešto tvoje... Zauvek...
Zumirao sam kristalnu kap u njenom lepom oku, koja je svetlucala kao titrava rosa na malenom zvoncicu durdevka.
Sretan sam ja momak...
Neki režiseri potroše citav život cekajuci takvu scenu, i opet ne uspeju da je snime.
Hajde konju...
Reci joj...
Osetio sam da uglovi usana izmicu kontroli.
Želiš nešto moje? Zauvek?
- Da li bi prezime moglo da posluži?
Osmeh ju je ostavio bez daha na trenutak, ali je šmrknula i nastavila da slaže stvari.
Ali oboje smo znali da to više nije potrebno.
Zagrlio sam je, s leda, privila se uz mene i pritisnula mi ruke sa svoje obe.
- Necu da se mešam, Rida, ali trebace ti neka veca torba. Moraceš i mene da spakuješ ako zaista misliš da odeš odavde...

... :)
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

214

Nedjelja, 10. Juni 2007

Trenutno ne citam jer sam na forumu pa ne mogu da postignem oboje :] salim se CITAM KNJIGU "VODJA U VAMA" fantasticna je
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

• Poruku poslati

215

Nedjelja, 10. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Ibn Masud
[

Inace ko je autor ove knjige 'Kljuc za Da Vincijev Kod' ? Nadam se da nije neki amaterski istoricar kao sto je Den Braun... :rolleyes:

thank you. ;)

Napisah u predhodnom postu da je pisac knjige Kljuc za Da Vincijev Kod Martin Lun../
Martin Lun je priznati stručnjak za Davidovu lozu i druge teme koje se javljaju u "Da Vinčijevom kodu". Magistrirao je istoriju i ima veliko iskustvo u novinarskom radu. Živeo je na Dalekom i Srednjem istoku, u SAD, po Evropi. Trenutno je u Barseloni. On je takođe Veliki majstor Društva zmaja, koje je 1408. osnovao mađarski kralj Sigismund./

knjiga je doista fantasticna i jednostavno ju ne mozes ispustiti iz ruka kada ju pocnes citati.

Sto se tice tacnosti podataka dok sam citala knjigu stalno sam uporedjivala istinitost dogadjaj i slika koje su opisivane..pronasla bih svaku sliku na netu i pomno razgledala na njoj sve ono sta je Martin Lun u svojoj knjizi opisivao.

Probaj uzeti i procitati i sam uporediti pa ces vidjeti koliko jakih i nepobitnih cinjenica ima u svemu tome.

A sto se tice Da Vincijevog Koda i Den Brauna knjige su mu fantasticne i Da Vincijev Kod

i Andjeli i demoni/ glavna tema su Iluminati -Zaboravljeno tajno bratstvo. Strahovito oruzje unistenja. Nezamisliva meta... Kada svetski poznati harvardski simbolog Robert Lengdon bude pozvan u svajcarsko istrazivacko postrojenje da analizira tajanstveni simbol - urezan na grudi ubijenog fizicara - on otkriva dokaze nezamislivog: ponovnog ozivljavanja drevnog tajnog bratstva iluminata... najmocnije podzemne organizacije od nastanka sveta. Sve upucuje na to da se neminovno blizi cas konacnog i zavetnog obracuna ovog vaskrslog bratstva sa Svetom stolicom... Eksplozivni internacionalni triler, Andjeli i demoni, vrluda od prosvetljujucih otkrovenja do mracnih istina, dok se bitka izmedju nauke i religije rasplamsava u rat. /

i Digitalna tvrdjava/ VRHUNSKA SIFRA JE MOCNA, OPASNA - I NERESIVA... Vise obavestajnih tajni nego kod Toma Klensija... Digitalna tvrdjava je bliza istini nego sto bi se to bilo ko od nas usudio i da pomisli... Jedan tehno-triler je uzbudljiv onoliko koliko je uverljiv - a da je ova prica Dena Brauna, od koje osecate napetost u stomaku, makar malo realnija, od preokreta u njoj biste se osecali kao da ste tresnuli o zid... Digitalna tvrdjava je najbolji i najrealisticniji tehno-triler koji je poslednjih godina dospeo na trziste... Dramaticno i uzbudljivo... stivo koje ce opciniti citaoce naklonjene sajber-svetu... U ovoj vrtoglavoj, uverljivoj prici, Braun uspeva da zamagli liniju koja deli dobro i zlo upravo onoliko koliko je potrebno da odusevi i patriote i paranoike... NOVI MAJSTOR INTELIGENTNIH TRILERA./

....sve sam ih procitala i odusevljena sam , jos samo nigdje ne mogu da nadjem Tacka Prevare /Autor Da Vincijevog koda, svetskog bestselera No1! Sokantno naucno otkrice. Briljantno osmisljena zavera... Kada NASA-in satelit otkrije zapanjujuce redak objekat zakopan duboko u ledu Arktika, ova agencija za proucavanje svemira, posle niza promasaja, konacno moze da objavi preko potreban uspeh - uspeh koji ce uticati na predstojece izbore.../ , a nadam se da cu ju pronaci i procitati.

U svakom slucaju preporucujem knjige da se procitaju , a to sto se kaze da ima netacnosti u Da vincijevom Kodu den Brauna moras priznati da tu nesto ne mirise dobro cim je Crkva i Vatikan podigla toliko prasine ;)

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

216

Ponedjeljak, 11. Juni 2007

"Filozofija Islama" od Mahmud ebul-Faid el-Menufija.
Odlicna knjiga(o), pa je toplo preporucujem!
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

217

Vrt milovanja - jako interesantna knjiga.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

218

MENADZMENT NOVE REVOLUCIJE
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

219

Utorak, 12. Juni 2007

The Illuminati Papers
Robert Anton Wilson

Zaista sjajno
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

220

Utorak, 12. Juni 2007

"Istorija srpske knjizevnosti" Jovan Deretic.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks