Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 15. Decembar 2005

Citirano

Orginalno od Kod_Hasiba

Sad sam negde na pola napočetkunavedene i kao i obično počinje da mi bude žao što se priča tanji i nestaje, što je šuškavi papir prstima, zauvek odnosi iz neizvesne, neistražene desne ruke u onu levu koju poznajemo i koja znači najteži trenutak knjige - njen kraj.

Nemas pojma kako mi se ovo dopalo sto si napisao.Ova recenica me i uspjela nagovoriti da potrazim knjigu o kojoj si pricao i jedva cekam da je nadjem.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Kod_Hasiba

Početnik

(10)

• »Kod_Hasiba« je muško
  • »Kod_Hasiba« je autor ove teme

Datum registracije: 09.11.2005

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 15. Decembar 2005

Citirano

Orginalno od galaksija
Nemas pojma kako mi se ovo dopalo sto si napisao.Ova recenica me i uspjela nagovoriti da potrazim knjigu o kojoj si pricao i jedva cekam da je nadjem.

Hoze, sad nemoj da me izdaš :O

23

Subota, 31. Decembar 2005

Trenutno

Die Da-Vinci-Verschwörung - Perdue, Lewis
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

24

Četvrtak, 12. Januar 2006

Trenutno citam Elf Minuten ( 11 minuta) od Paulo Coelho .
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

25

Četvrtak, 12. Januar 2006

trenutno citam knjigu : Heimweh nach Nirgendwo od Vesne Bjelogrlic ...

Nije bas neka zanimljiva knjiga, autobiografija u kojoj vesna pise kako je dozivela raspad jugoslavije i vreme pre raspada, prica o njenoj bolesti itd ...

moze se procitat, al nije moranje ;)

Info

@pink

vidim citas interesantne knjige :) nebi bilo lose kad bi napisala 2 - 3 recenice o tome sto citas, dal je preporucljivo il ne ... ;)

26

Petak, 13. Januar 2006

Citirano

Orginalno od PaZaRaC

@pink

vidim citas interesantne knjige :) nebi bilo lose kad bi napisala 2 - 3 recenice o tome sto citas, dal je preporucljivo il ne ... ;)

Evo me ne iz trece smene pridjoh da iskljucim PC, zuji nece mi dat da spavam, a vidh da si pitao pa rekoh da svrljenm koju rec

Ovako : "Da Vincijeva zavera" je izuzetno zanimljiv triler napisan 1983-e a dopisan i preradjen 2003-ce. Posto ne znam dal treba da pricam o radnji ili o mojim utiscimam, reci cu da je vredna citanja i da je sahi dobra knjiga cim me je drzala budnom da ne zaspem na dezurstvu :D. Salim se, nego kao sto je vecini poznato postoji i roman "Da Vincijev Kod" od Dan Brown -a. E sad autor ove prve tj. Lewis Perdue kaze da je Den Brown "ukrao" par ideja iz njegove knjige : Vise o tome mozes naci i citati unter : www.thedavincilegacy.com bzw. unter http://davincicrock.blogspot.com .
U romanu se radi o nestalom kodeksu da Vincijevih spisa i dela, o zlim fanaticima i bogatim vodecim ljudima danasnjice koji teze najvecoj moci, da vladaju svetom... svi bi da dodju do tog kodeksa kako bi uspeli konstruistati najmocnije oruzje, ali to uspeva jednom geodeti koji je ujedno i Da Vinci spesijalista...

Sto se Elf Minuten tice, takodje jako zanimljiv roman. Prica o vecnoj potrazi sa srecom. Prica o onome sta zene zapravo hoce i zele... Ukoliko si citao i jednu knjigu od Paula Coelha svidece ti se ova , a ukoliko nisi onda ce ti se opet svidet! :)

Gruß

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

27

Petak, 13. Januar 2006

`Drzavna tajna` koju je napisao sin od Sefera Halilovica.Knjiga otkriva mnoge tajne koje su se krile iza zavjese i otkriva sta se sve to desavalo u ratu na ovim prostorima.Prodaje se uz CD kako bi se citatelj uvjerio i zvucno o cijim se glasovima radi.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

28

Petak, 13. Januar 2006

Citirano

Orginalno od pink
Ovako : "Da Vincijeva zavera" je izuzetno zanimljiv triler napisan 1983-e a dopisan i preradjen 2003-ce. Posto ne znam dal treba da pricam o radnji ili o mojim utiscimam, reci cu da je vredna citanja i da je sahi dobra knjiga cim me je drzala budnom da ne zaspem na dezurstvu :D. Salim se, nego kao sto je vecini poznato postoji i roman "Da Vincijev Kod" od Dan Brown -a. E sad autor ove prve tj. Lewis Perdue kaze da je Den Brown "ukrao" par ideja iz njegove knjige : Vise o tome mozes naci i citati unter : www.thedavincilegacy.com bzw. unter http://davincicrock.blogspot.com .
U romanu se radi o nestalom kodeksu da Vincijevih spisa i dela, o zlim fanaticima i bogatim vodecim ljudima danasnjice koji teze najvecoj moci, da vladaju svetom... svi bi da dodju do tog kodeksa kako bi uspeli konstruistati najmocnije oruzje, ali to uspeva jednom geodeti koji je ujedno i Da Vinci spesijalista...

interesantno ... schon bestellt ;)

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

29

Utorak, 17. Januar 2006

Tako je govorio Zaratustra- Fridrih NICE. Inace jedan od mojih omiljenih filozofa iz srednje skole.

Posto je tema citanje-da pohvalim akciju i ove godine Vecernjih novosti,gde se svake srede moze kupiti dobra knjiga za svega 300 dinara. (o)
Pre manje od 2 godine bila je ista ova akcija,svake srede sam zeljno iscekivala novo izdanje.A ove godine kupujem one koje su mi zanimljive ili koje vec nemam.
Narode ne propustite knjigu za tako malo novca. :)
misli globalno-deluj lokalno

30

Ponedjeljak, 06. Februar 2006

PaZaRaC procital Die Da Vinci Verschwörung?

Ja sam pocela da citam Der Schwarm od Frank Schätzing demek je dugo bio No1 na listi Bestsellera , al nemam vremena sad bas za citanje romana, mora da se uci i radi.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

31

Procitah ... eh koji je onaj kimbel krmak :)

knjiga je ok, mada sam ocekivo malo drugaciji kraj, nemade onog "ko bi reko da ... " znas :)

hajd preporuci mi nesto novo u onom pravcu, al da je malo uzbudljivije ... moze i da bude krimi.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

32

Evropa i Islam ---------- Hisam Dzait
" Bilen alemlere rahmettir "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

33

Četvrtak, 09. Februar 2006

Digitalna Tvrdjava-Den Braun
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »be_unique« je žensko

Datum registracije: 10.02.2006

• Poruku poslati

34

Srijeda, 15. Februar 2006

''Ispovest iz harema'' je knjiga koja je meni bila vrlo zanimljiva. To je (valjda) istinita prica- bar tako pise.
Za one do 20 god. : '' Biti zajedno'' od Dzosi Lojd i Emilin Ris i "Zauvek''- Dzudi Blum.
Naravno, tu su i knjige koje spadaju u opstu kulturu: Ana Karenjina, Na Drini cuprija, Necista krv...
Treba da izadje film po Da Vincijevom kodu. Na tu knjigu treba gledati sa rezervom.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

35

Srijeda, 15. Februar 2006

Sve zavisi sta ko smatra pod "Opstom kulturom". Za mene na primjer te knjige koje navodis nisu iz Opste kulture. Cak se postavlja pitanje, postoji li takvo nesto kao sto je to opsta kultura. Ako i ima dobro bi bilo to definisati, jer ako li se to ne definise onda postoji opasnost da neko svoju kulturu protinje kao opstu kulturu, u ovom slucaju srpsku.

Dakle, sta je to opsta kultura i sta se u to ubrojati moze?

Trenutno citam knjigu koja je skoro izasla, a koju je izdalo Bosnjacko Nacionalno Vijece, Bosnjacka knjizevnost. To je lektira za prva 4 razreda osnovne skole. Lijepa knjizica i korisna. Preporucio bih svakom bosnjackom roditelju da tu knjigu nabavi i da svojem djetetu na nju obrati paznju. Treba poduciti djecu bosnjacku da je ta knjiga posebna, jer govori o bosnjackoj knjizevnosti i kulturi.

Hair insallah...

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

36

Ponedjeljak, 20. Februar 2006

Trenutno zavrsavam jednu zanimljivu knjizicu. Pisac je Brajan Trejsi, a knjiga se zove: Progutaj tu zabu.
Mozda se neki od vas secaju da je Djindjic vrlo cesto koristio metafore u svojim govorima, tako da je jednom prilikom rekao (parafraziracu): Ako treba da pojedemo zabu onda to treba odmah da uradimo, a ne da je gledamo i kanimo se, a ako treba da pojedemo dve zabe od kojih je jedna veca i ruznija, onda prvo treba da pojedemo tu zabu.

Upravo o ovome i na ovaj nacin pise Brajan Trejsi, a zaba simbolizira nase obaveze, radne zadatke....

Phikret je dodao/la ovu sliku:
  • frog.jpg

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

Datum registracije: 10.07.2005

• Poruku poslati

37

Ponedjeljak, 20. Februar 2006

"Andjeli...

... i demoni" od Den Brauna. Slicno kao i prva njegova knjiga koju sam procitao ("Da Vincijev kod") mediokritet ali, avaj, ne dozvoljava mi da je ostavim, sve u nadi da ce se desiti nesto sto bi me moglo zaista iznenaditi.

P.S.

Hoce li mi neko reci koji je redosled pisanja njegovih knjiga. Cuo sam razlicita misljenja a nisam nasao u njegovim knjigama taj redosled. Hvala. ;)
Mens sana in corpore sano!

• »be_unique« je žensko

Datum registracije: 10.02.2006

• Poruku poslati

38

Utorak, 21. Februar 2006

Nije mi bila namera da srpsku kultura predstavim kao opstu, ali Na Drini cuprija svakako spada u to, znas zasto. A i Ana Karenjina je rusko delo.
Slazem se da je opsta kultura relativna stvar,ali postoji nesto sto je osnovno. Ne znam da li je neko gledao reportazu sa sajma knjiga gde ljudi ne znaju ko je napisao najpoznatije svetske knjige?! za Anu Karenjinu pitaju:' Je l to neka nasa?' Sta reci! Covek ne zna da li da se smeje ili da place.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

39

Utorak, 21. Februar 2006

Neznam dali je citam ili pokusavam to da radim :O

Mika Valtari..............."Razbesneli Andjeo"
" Bilen alemlere rahmettir "

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

40

Utorak, 21. Februar 2006

Selam

Ovih dana sam dobio knjigu Semira Halilovica sina od Generala Sefera Halilovica DRZAVNA TAJNA.

NO COMENT!!!
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Social bookmarks