Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

41

Utorak, 21. Februar 2006

"Trenutno" chitam nekoliko knjiga (poshto redovno zapochinjem po nekoliko u isto vreme, pa se chitanje oduzi...):

Sting - Rashtimovana muzika; Herman Hese - Pesme; William Blake - Izabrana poezija i proza; Carlos Castaneda - Prikrivena stvarnost; Jahja Fehratovic - Bedova; Bonton; Edgar Allan Poe - Concrete poetry.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

42

Srijeda, 22. Februar 2006

trenutno ne citam ni jednu knjigu.a zadnju sto sam procito(pa da ne preteram ima jedno sto godina od tad)bila je neka zbirka pesama od nekog coveka koji se zvao RUMI.procito sam ja jos neke knjige nego nemogu trenutno da se setim kako se ono zvahu.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

43

Da se ne radi mozda o Dzelaluddinu Rumiju, Hazreti Mevlani? :)

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

44

jes,jes to je on.zaluto ja i naso se u prodavnicu knjiga i otvaram knjige da vidim imal sta pametno napisano.otvorim njegovu knjigu u sredinu,pocnem da citam i prva strofa mi rece da taj covek zna sta prica.ili to ili smo i ja i on ufatili brda.

odgovor na DOLE postavljenom pitanju.@spaine udaljismo se od teme a nemogadoh a da ne odgovorim.nemoj me suvise ozboljno shvacat.citao sam od Rumija i od koga god sam oseco da mi nekako pomaze(neznam ni sam u cemu).

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

45

Hehe, mogu ti reci da niste ufatili brda i da taj covjek zaista zna sta prica. Mene bi bas zanimalo jel se to radi mozda o "Mesneviji"? Ako jeste, to je njegovo kapitalno djelo. Neki cak to djelo uzimaju kao treci izvor znanja poslije Kur'ana i Hadisa.

Neki "Mesneviju" smatraju sustinom Kur'ana i Sunneta. Evo, primjera radi, ja mislim tako. :)

Hvala.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

46

Četvrtak, 23. Februar 2006

Citirano

Orginalno od nevidljivi
ili to ili smo i ja i on ufatili brda.

Nemo se bre zezat sa Hazreti Mevlanom :P

Ja citam slicno kao StingLady, uvjek po nekoliko knjiga istovremeno, mada to nije uvjek dobro.
Trenutno: Sjene narova drveta , Tarik Ali; Melek , Ibrahim Kajan; Zovem se crvena , Orhan Pamuk.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

47

Petak, 24. Februar 2006

Schrei der Nachtigall

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

48

Petak, 24. Februar 2006

Trenutno ne čitam knjigu već ljude
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

49

Petak, 24. Februar 2006

Svrati do teme ogledalo. To ti je najpotrebnije u ovom trenutku.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

50

Petak, 24. Februar 2006

Tebe sam davno pročitao.
Preporučujem svima- veoma zanimljivo ;)

A ogledalo...DUR BIDAKA...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

51

Petak, 24. Februar 2006

Kamo srece da si prije toga sebe procitao ...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

52

Petak, 24. Februar 2006

Mene nek čitaju mudriji od mene :]

Ja sam u životu samo gledao šta MUDRI rade i šta MUDRI govore i nikad nisam radio ono što MUDRI rade ni govorio što MUDRI govore. Ako ima BUDALAŠTINE u meni, zaslužni su MUDRI.

i ... bode mi oči

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

53

Petak, 24. Februar 2006

Za razliku od tebe, ja sam u životu samo gledao šta budale rade i šta budale govore i nikad nisam radio ono što budale rade ni govorio što budale govore. Ako ima mudrosti u meni, zaslužne su budale :P

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

54

Petak, 24. Februar 2006

Da da, postoji očigledna razlika, vidi se iz aviona...

Ako učiš od mudrih trebalo bi da možeš nešto naučit, a ako pak ostane budalaštine, oni su zaslužni, jer svojom mudrošću nisu uspeli da zamene tu budalaštinu.

Savim je drugačije ukoliko ti je pristup učenju okrenut ka budalama, ukoliko pažnju posvećuješ njihovim postupcima. Krajnji ishod svakako bude da makar neku svoju mudrost zameniš njihovim budalaštinama, svesno ili nesvesno...

No svako ima svoj stil, šta ja tu nešto ... ma čista budalaština, halali... srećom ti i onako u životu samo gledaš šta budale rade i šta budale govore i nikad ne radiš ono što budale rade niti pak govoriš što budale govore. Pozdravi mi tog Diogenes-a, i samo se ti njega drži, a budalaštine ko što je ova koju ja izrekoh samo gledaj i uživaj.

P.S. Evo, ja priznadoh da sam budala :D I nije mi milo zbog toga, te zato i nastojim makar malo da odčepim od mudrih.

P.S.S. Ukoliko Administrator ili pak moderator zaključi da sve ovo nije vezano za temu, i da treba da se briše, i ako ga nestane čim odgovorni nađu slobodnog vremena od trenutne prezauzetosti - potpuno ću razumeti njihov trud da samo žele da forum održe na nivou koji on i zavređuje.
Ja sam hteo da svojim prilogom doprinesem samo u pravcu paralele između čitanja knjiga i ljudi i prednosti čitanja knjiga. Knjige su dostupnije, iz knjiga se uči, knjige koje se mogu čitati su pune mudrosti. Čitajte knjige, i ja sam ih nekad čitao i ne kajem se. Iz knjiga se može naučiti puno o svemu, pa i o sarkazmu.

i ... bode mi oči

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

55

Petak, 24. Februar 2006

To da li si budala ili nisi najprece je da zadrzis za sebe. Ono sto bi bilo fer ma kojoj grupi pripadao je da ne raspaljujes prigovorima koji nisu na mjestu.

U moderatorskom cosku sam upozoravao na nedopustivost upisa na politici, na vrijedjanje licnosti i porodice Sulejmana Ugljanina, na vrijedjanje licnosti Rasima Ljajica (neko ga nazva pRasimom) itd itd. Schumacher je bio samo usput pomenut. E sad, sto je moderator sporta imao vremena da reaguje a ostali ne nije moj problem. Ili jeste?

Od nekoga ko je uredjivao ovaj forum ocekuje se malo vise od robunhudovskih upadica motivisanih polovicnim informacijama.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

56

Petak, 24. Februar 2006

A sta bi sa knjigama ?

ed-e i sans-e,

Ovakvoj polemici nije mesto na ovoj temi vec bi trebala da ide u "Ring" ili na privatne poruke. Ovako se samo zagadjuje jedna lepa tema i preti joj se da bude zatvorena bez potrebe.

Samo da jos jednom podsetim sve da moderatori i administratori i da hoce ne mogu da citaju sve postove u svim temama.

Ono sto mogu i treba da rade moderatori je da odgovaraju na prijave, odnosno ako vas nesto vredja ili mislite da post nije dolican forumu/jeziku/kulturi/religiji onda slobodno prijavite post a moderatori i administrator ce se sigurno potruditi da bar odgovore na prijavu, pre nego sto nesto urade.

... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

57

Petak, 24. Februar 2006

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vredan Vasih zivaca!

Citajuci Edove i Sansove postove naprijed, pade mi na um ovaj Adminitratorov upis.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

58

Petak, 24. Februar 2006

Hmm, dobro je ovo sto Tulumba podsjeti na ove prijave, meni to mnogo rijetko pada na pamet. Mozda sam jednom ili eventualno dva puta koristio tu opciju.

Ima jos jedna stvar. Ljudi cesto izbjegavaju da koriste tu opciju iz razloga sto se osjecaju onda kao cinkarosi. :) Medjutim, ovo je pogresno shvatanje, jer ako neko radi neko zlo onda ga treba sprijeciti u tome. Ubuduce cu, insallah, cesce koristiti ovu opciju. Nadam se cu nailaziti na razumijevanje.

Kada je rijec ovdje o citanju i knjigama reci cu da postoje tri vrste knjiga, odnosno Kitaba. Jedan Kitab je svijet stvoreni, odnosno Kitabul Mubin, drugi Kitab je insan, odnosno Zuldzelalov Kitab i treci Kitab Mushaf.

Te tri knjige treba citati. Izuzme li se neka od tih knjiga, upalo se je u formalizam, odnosno u manjkavo nesavrseno znanje.

Zuldzelalov Kitab, odnosno insan su oni koji su do spoznaje dosli. Njih treba citati. Otvorena knjiga, odnosno Kitabul Mubin, odnosno svijet stvoreni, upravo zbori o ovom Zuldzelalovom Kitabu i ukazuje na njega, a Zuldzelalov Kitab, tj. Insan (upravom smislu rijeci) ukazuje na Kur'an, a Kur'an je Allahov dz.s. govor i ukazuje na Njega Uzvisenog.

Tim redom jepotrebno ici, ako li se zeli postici izpravna spoznaja.

Jednog od Zuldzelalovih Kitaba spomenusmo gore, a i neka njegova djela. Naime, spomenusmo, Hazreti Mevlanu Dzelaluddina Rumija i njegovu "Mesneviju".

Hvala.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

59

Utorak, 28. Februar 2006

Trenutno čitam Trenutno 3

[SIZE=1]Upis promenjen/prebačen u Trenutno 3/ jer je i prilog koji me naveo na upis prebačen tamo [/SIZE]

i ... bode mi oči

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

60

Petak, 14. April 2006

Trenutno citam:

U susret Omeru Muhtaru
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks