Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

81

Petak, 16. Juni 2006

Citirano

Orginalno od annonimus

Citirano

Orginalno od annonimus
Zudnja za Zivotom

Cvetu procitaj ovo ako je negde nadjes.Odlicna prica o zivotu VINSENTA VAN GOG -a .

Harise, svkt. Ne sumnjam da je odlična. :)

Trenutno se spremam da čitam ovo što preporuči ovaj $anj@quE.
$anj@quE, fala ti za ovaj link đe čuo i ne čuo (o)
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

82

Utorak, 27. Juni 2006

"Muhammed a.s. kao da ga vidis" Aid El-Karni.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

83

Utorak, 27. Juni 2006

Trenutno citam knjigu juzno-africkog autora J.M.Coetzee Disgrace.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

84

Srijeda, 28. Juni 2006

Evo ko je za Online citanje ......
Obaveze koje je duzan spoznati svaki musliman i muslimanka

Autor: šejhul islam Muhammed bin AbdulVehhab

Pored nje jos jednu sam poceo da citam koja me bas mnogo zainteresovala a to je :

Poruka Ummetu
Autor: Usāma bin Lādin

bux_ludvig_np je dodao/la ovu sliku:
  • poruka.jpg
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

85

Četvrtak, 29. Juni 2006

Trenutno citam knjigu od Kriscanskog filozofa i teologa William Lane Craig-a i preporucio bi svakom studentu iz filozofije religije (posebno ed-u). I ako imam problema razumeti neke filozofske koncepcije u ovim knjigama, ipak se knjiga moze citati i razumeti sa vrlo malo znanja iz filozofije.

1) 'The Kalam Cosmological Argument'. Ovo je ustvari argumenat o Bozjoj egzistenciji koji su Islamski filozofi i teolozi razvili u srednjem veku (al-Ghazali). Naravno, Craig je preuzeo i oziveo Ghazalijev argumenat o temporalnosti univerzuma u zadnjih nekoliko decenija.

Wassalam.

Marcella

Početnik

(10)

• »Marcella« je žensko

Datum registracije: 19.07.2006

• Poruku poslati

86

Srijeda, 19. Juli 2006

Heri Poter

al nikako da zavrsim :)
amore e tutto

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

87

Srijeda, 19. Juli 2006

Trenutno:

Toni Morrison - Beloved (Voljena?)-> toliko sam cula o toj knjizi da sam jednostavno morala da uzmem da ju procitam, al sad sam negde na 80. stranici i jos uvek ne nalazim zadovoljstvo u citanju.

i

Sulejman Bugari - Vratimo se Gospodaru
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

88

Četvrtak, 20. Juli 2006

Tursko-Bosanski rjechnik!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

• »Djevrek-pasa« je muško

Datum registracije: 09.06.2005

• Poruku poslati

89

Četvrtak, 20. Juli 2006

Trenutno citam knjigu-Bela tvrdjava-,od Orhana Pamuka.

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

90

Srijeda, 02. August 2006

Trenutno sam u idle stanju..chekam da stigne koja knjiga iz bibilioteke..
Do juce sam citao (po treci put) Harry Potter and Half-blood prince (Hari Poter i polukrvni princ) *ne vredi je citati ukoliko niste citali sve delove..ili bar od 4. pa nagore* i jos dve knjige..
Dete zvano To i Izgubljeni decak (prvo ovu prvu pa onda drugu) od Dejva Pelcera. Ove dve preporucujem svakom, uz napomenu:"PAZI DA SE NE ZAPLACES" :)
Planiram da citam Covek po imenu Dejv (opet Pelcer) i Sofijin Svet (neka filozofska knjiga..kaze drugarica da je dobra)
I molim ove koji daju nazive na nemackom/spanskom/kineskom/azerbejdzanskom da se udostoje i prevedu taj naziv..jer ne znam svi mi taj jezik, koji god da je. Hvala
Dzenis
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

91

Petak, 18. August 2006

"Vijesnik" od Halila Dzubrana.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

92

Subota, 20. Januar 2007

Sinoc sam procitao 13 strana knjige "Dozivljaji Nikoletine Bursaca" i tako slatko zaspao...FUJ!
Sutra cu da pocnem da citam "Apsolutna Moc"...
Shto ovi forumashi slabo chitaju :)
Shta vam je ljudi
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

93

Subota, 20. Januar 2007

Trenutno citam ono sto moram...
"Sociologiju" Cedomira Cupica o|

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

94

Subota, 20. Januar 2007

Citirano

Orginalno od SuddenDeath
Sinoc sam procitao 13 strana knjige "Dozivljaji Nikoletine Bursaca" i tako slatko zaspao...FUJ!

Sjecam se te knjige, jako lijepa. Nesto kao nastavak od "Orlovi rano lete".
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

95

Subota, 20. Januar 2007

Ma kad si ti to chitala, partizani su bili in...sad su demode skroz :P Ma, obicno, ako mi se ne svide prvih desetak strana neke knjige ja je ne prochitam...a ovu knjigu su prochitali neki od mojih 'kolega' i bila im je dosadna...Danas sam uzeo iz biblioteke "Ime ruze" > Umberto Eko...vi rekoste da je dobra :)

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

96

Subota, 20. Januar 2007

Miljenko Jergovic: Inshallah, Madona, insallah

Knjiga je neka vrsta proznog remiksa bosanskih sevdalinki, background pojedinih pesama, tj.dogadjaja koji stoje iza pesama.
Jako interesantna knjiga...

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

97

Nedjelja, 21. Januar 2007

Citirano

Orginalno od SuddenDeath
Ma kad si ti to chitala, partizani su bili in...sad su demode skroz :P

:)) :)) Sta je pisac htio ovim da kaze??? :)) Sad se sjetih da je to bilo prije 4-5 god. i da , tada su bili partizani in. :D ;) Potsjetio si me na mog mladjeg brata, i on cita par prvih strana, ne svidi mu se i odmah trazi moju svesku u kojoj sam prepricavala knjige.

@demoiselle, koliko ja ovo svatih naziv knjige koju citas je inshallah, Madona inshallah je da?!

Ja trenutno citam "Lejla i Medznun" - Nizami. Malo sam oduzila citanje zbog jako lijepih recenica, pa se vracam i po par puta na jednu istu stranu.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

98

Citirano

Orginalno od iMan-a

@demoiselle, koliko ja ovo svatih naziv knjige koju citas je inshallah, Madona inshallah je da?!

jeste iMana, naziv knjige je 'Inshallah, Madona, inshallah'! Istina, malo je naziv neobican ali je knjiga jako dobra. Miljenko Jergovic je inace sarajevski pesnik, pripovedac, romansijer, esejist, dramaticar i novinar. Ova knjiga je inace izasla u sarajevskoj Biblioteci 'DANI'.

Citam i Istoriju umetnosti od Jansona- izvrsno, dounjeno izdanje

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

99

Citirano

Orginalno od SuddenDeath
Ma, obicno, ako mi se ne svide prvih desetak strana neke knjige ja je ne prochitam...Danas sam uzeo iz biblioteke "Ime ruze" > Umberto Eko...vi rekoste da je dobra :)

Ne znam za tvoje izdanje, ali ono koje sam ja citala imalo je nekoliko deset strana u pocetku imalo napisanih latinskih jezikom, tako da ako je slicno i kod tebe, nemoj odustajati. Isplati se procitati do kraja.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

100

iMan-a mislio sam na to da danas ima puno zanimljivijih knjiga od "Dozivljaja N.Bursaca" koje bih ja svrstao u lektiru...Partizani...to je bilo davno, a ja istoriju ne volim ni malo...:)

Shto se "Imena Ruze" tice...preskocio sam onaj deo u kojem opisuje istorijat neki, pojma nemam...citam regularni deo knjige...dobra je i svidja mi se. :D

Je li neko mozda citao "Apsolutna Moc" knjigu?

Social bookmarks