Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

1

Subota, 02. Januar 2010

Koju lektiru izbaciti a koju ubaciti?

PRavila sam nedavno jedno istrazivanje po novopazarskim, sjenickim i tutinskim osnovnim i srednjim skolama na temu primjene Nastavnog plana i programa u praksi pa sam se dotakla i ove teme.

Nastavnici predlazu da se izbaci:

Gorski vijenac
20.000 milja pod morem
Dozivljaji Nikoletine Bursaca

A da se ubaci:

Hari Poter
Kamen mudrosti
Paulo Koeljo

Sta vi mislite? Sta izbaciti sta ubaciti i zasto?
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

2

Subota, 02. Januar 2010

Cuj Paolo Koeljo! E ne nego Isidoru Bjelicu ?(
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

3

Subota, 02. Januar 2010

Zamisli...to su prijedlozi nastavnika. ?(

A srednjoskolcima je omiljena literatura "Sponzorusa" i romani od Mir-jam.

Kazu da su interesovanja danasnje djece daleko drugacija nego predjasnjih generacija. Ne zanimaju ih epske pjesme, smiju se likovima Kraljevica Marka i Alije Djerzeleza...ni romani sa partizanskom tj. ratnom tematikom.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

4

Subota, 02. Januar 2010

pa i ja sam od tih prije generacija pa mi je sve to tad bilo malo cudno(da ne kazem gej) ali posto sam mala manjina niko me nista nije pitao a ja nista nisam citao :D

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

eki

Učenik

(10)

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 03. Januar 2010

Pod hitno treba izbaciti gorski vijenac,jer podstiče na rasnu,vjersku,nacionalnu netrpeljivost,nije mi jasno kako je jedan takav šovinistički,nacistički,nacionalistički,fašistički i četnički roman dospio u školskoj lektiri.

Obavezno treba ubaciti neki roman bošnjačkog autora sa sandžačkog prostora(recimo Begova kuća čiji je autor Enes Nikšić).

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 04. Januar 2010

Citirano

Orginalno od eki

Obavezno treba ubaciti neki roman bošnjačkog autora sa sandžačkog prostora

Ugursuz
DEFINITIVNO
I ako Nedžad Ibrišimović nije iz Sandžaka ;) al ne bi bilo lijepo da jedno takvo remek djelo, prevedeno na nekoliko svjetskih jezika doživi geografsku diskriminaciju ( pogotov ne u Sandžaku ) hehe...

Moja Majka radi u prosvjeti pa ja slučajno znam po nešto o tome, i kolko vidim i čujem Ćamil Sijarić je još uvijek prisutan u ovdašnjim školskim planovima i programima ;)

Šalim se ja malo naravno, nismo mi ti koji možemo odlučivati o tome. Ali ako neke naše sugestije odista mogu pomoći Alltuni onda mi je drago u svakom slučaju.
Na vatru odgovori vatrom !

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

7

Utorak, 05. Januar 2010

Ja bih ubacila Legendu o Ali-pasi. Roman je...extra! Ko ga nije procitao nemoj da se dvoumi ni dana jer se cita u jednom dahu.

Ili..roman Zeleno busenje. PRelijep je.

Izbacila bih Gorski vijenac, Proces...i ne mogu da se sjetim jos koji...uglavnom one koji nemaju neku Bog zna sta umjetnicku vrijednost ili je imaju ali naprosto djeca, ucenici, studenti nisu intelektualno sazreli da je spoznaju.

Social bookmarks