Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen
  • »abfang« je autor ove teme

Datum registracije: 23.06.2006

• Poruku poslati

1

Petak, 24. Novembar 2006

Kolekcionarstvo

Antikviteti. Pa ima li vecih budalastina od kolekcionarstva i to onog najgore vrste: znacke, markice, novcici, olovni vojnici, sve staro i memljivo, i sve skuplja prasinu. Pa, dobro sta ce to ljudima? Cemu te starudije koje se izvlace samo pred zrtvama koje ti dolaze u goste? Kakav je to perverzni ukus obozavati u miru i tisini svoje sobe kolekciju nepotrebnih stvari? Ne kontam.

2

Petak, 24. Novembar 2006

Vala Irfane ne kontam ni ja. A znas li sta jos ne kontam? To sto se ti s vremena na vreme javis bombardujes nas nekim temama punim pitanja na koja mi odgovaramo dok ne pocrkamo, a ti ni habera vise da komnetarises na tim temama, no cim izbijes opet neka nova pitanja...Jel ti dovoljno velika ta soba da stanu svi nasi odgovori?
Ne mogu da se setim da sam na ovom forumu cula tvoje odgovore na pitanja koja si ti postavio.

Evo ja tebe sad da pitam : Sto li to ?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen

• Poruku poslati

3

Petak, 24. Novembar 2006

Znas kako :D sad se salim se na racun tvoj ;), ja sam ti tolerantan, tj uvazavam svacije misljenje i pustom svakog da kazes sto zeli bez da mu ja sad posebno komentarisem, jednostavno ostavim to sto je hteo ili htela reci tako kako je rekao/rekla da stoji. Da cujem tudja misljenja to mi je cilj pokretanja teme, sam znam sta mislim o tome, da suocavam tj upotrebim svoje argumente da druge ubedim da ja imam pravo a on/ona ne, to mi ne pada ni na kraju pameti a posebno mi to nije na srcu.

Kao sto sam hvalan svima sto se javljaju, hvala ti tebi sto si se javila. I kazem unpred hvala svima sto ce se javiti ! To sam vidim zaboravio u prvom postu reci. ;)

4

Petak, 24. Novembar 2006

Ada da smo zdravo. Nema na cemu da se zahvaljujes. Samo eto i nas nekad zanima tvoje misljenje, al' ga ti gotovo uvijek sakrijes. Hairli bilo.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

5

Petak, 24. Novembar 2006

Hele nejse,IrfanP nam je nešto tajanstven ;) ,
A ja htedoh reć' da možda donekle razumem to pokušavanje vođenja takvog hobija.Naime ,brat je pokušavao neko vreme biti numizmatičar i na sve načine je, jedno godinu dana skupljao novčiće iz svih mogućih zemalja ,skupivši metalne uzorke novca iz jedno 50 zemalja.A razlog svemu tome je i on zaboravio nakon tog vremena kad je to prestao da radi,tako da je ta njegova čuvena" kolekcija" sad vrlo nepotrebna ikome.
Al eto,ubijao dosadu tih godinu dana:)

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

6

Petak, 24. Novembar 2006

Ljudi su razliciti pa i njihove strasti, zelje, ambicije...
Ako takve stvari pricinjavaju zadovoljstvo kolekcionaru, zasto bi to meni smetalo? :)

Uostalom, zar nismo svi pomalo kolekcionari?
Sta je sa slicicama zivotinja ili fudbalera koje smo kao deca skupljali (mada vidim da to jos nije prestalo ;) )?
Ili one simpaticne male figurice zivotinja ili mali autici? Da naglasim, to sam primetila u poslednje vreme kod nekih ljudi koje znam...

Ja bih pazila kako koristim reci 'budalastine' i 'perverzije'...time neciji hobi, koji je sasvim bezazlen, svodis na isti nivo sa npr. sadizmom ili voajerizmom...
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

7

Subota, 25. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od pink
Ne mogu da se setim da sam na ovom forumu cula tvoje odgovore na pitanja koja si ti postavio.

Evo ja tebe sad da pitam : Sto li to ?

Decko ocigledno nema svoje misljenje ni o cemu. Za svaku temu koji otvori koristi neki tekst sa interneta i to objasnjava cinjenicu da ne daje svoje misljenje. Mislim da je pravo pitanje zbog cega to radi i koga pokusava da impresionira "svojim" znanjem i razmisljanjima.
Ovde mozete naci tekst kojim je IrfanP zapoceo ovu temu http://iluzija.blogger.ba/
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

8

Ja ne vidim nista lose u kolekcionarstvu, naprotiv. Zasto ljudi ne bi radili ono sto ih ispunjava i jos pogotovu, zasto bi im bilo ko sudio zbog toga? Mislim, nelogicno mi je raspredati o tudjim ljubavima prema sitnicama ili bilo cemu drugom. Ja volim razglednice i imam ih puno sa svih krajeva sveta, a mnoge sam i sama dobila od prijatelja ili rodjaka. Cak imam i kesicu sa peskom iz Egipta. Znaci li to da sam nesto bolja ili gora od drugih ili jednostavno volim sitnice koje mnogo govore?
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od didy
Ja ne vidim nista lose u kolekcionarstvu, naprotiv. Zasto ljudi ne bi radili ono sto ih ispunjava i jos pogotovu, zasto bi im bilo ko sudio zbog toga? Mislim, nelogicno mi je raspredati o tudjim ljubavima prema sitnicama ili bilo cemu drugom. Ja volim razglednice i imam ih puno sa svih krajeva sveta, a mnoge sam i sama dobila od prijatelja ili rodjaka. Cak imam i kesicu sa peskom iz Egipta. Znaci li to da sam nesto bolja ili gora od drugih ili jednostavno volim sitnice koje mnogo govore?

To znaci da radi ono sto volis jer bez obzira sta radila uvek ce se naci oni koji te podrzavaju ali i oni koji ce takve stvari samo kritikovati.

Ja nemam kolekciju nicega ali imam mnogo stvari koje mozda samo skupljaju prasinu ali mi je zao da ih bacim je me za njih vezu neka secanja.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

10

Ja se slazem sa karakternom, sta god da radis imaces uvek neprijatelja.

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen

• Poruku poslati

11

Kao mali sakuljao sam slicice fudbalera. I igrao se tupke tapke :D, kad bi izlepio ceo album ;) A kad me prodje cejf ili ti kad se zavrsi evrposko ili svesko prvenstvo, onda bi bacio slicice koje sam se igrao jer su bile izhabane na betono a albume sam cuvao. Negde na tvanu ga i dan danas imam 8)

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od IrfanP
Antikviteti. Pa ima li vecih budalastina od kolekcionarstva i to onog najgore vrste: znacke, markice, novcici, olovni vojnici, sve staro i memljivo, i sve skuplja prasinu. Pa, dobro sta ce to ljudima? Cemu te starudije koje se izvlace samo pred zrtvama koje ti dolaze u goste? Kakav je to perverzni ukus obozavati u miru i tisini svoje sobe kolekciju nepotrebnih stvari? Ne kontam.

A ja mislila da je ovo tvoje misljenje...
Kad ono, ti skupljao slicice... :D
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

13

Ja mislim da je svako od nas nekad nesto sakupljao i imao svoju kolekciju. Ja se sjecam kad sam skupljala ona mirisljiva blokcad, unutra su bii mirisljivi listici i menjali bi sa drugima. Onda sam skupljala slicice "Kasandra" i lijepila ih usvesku, pa onda koverte ukrasne, pa... A poslednje sto sam sakupljala jeste sve vezano za Merlina ( slike,pjesme...)
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

14

jestee..bas si me sad podsjetila..i ja sam istooo tada sakupljalaa mirisljava blokcad.. i slicicee "Kasandra" :).. ne vidim u tome bas nista losee.. cak sta visee..mnogo mi je to slatko...
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 26. Novembar 2006

To je nama ranije bila igra, a ova sad djeca ne umiju ni da se igraju.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 26. Novembar 2006

Meni su blokcici i sad interesantni... :D
Ali ne mirisljavi, vise oni sa zanimljivim oblikom ili dezenom.
Na kraju ih ipak iskoristim... :)

Social bookmarks