Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško
  • »rime« je autor ove teme

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 10. Decembar 2007

Koliko dnevno ucite i koliki uspeh postizete

Ja dnevno ucim po 45min u proseku a postizem odlican uspeh i to u gimnaziji pa me zanima koliko vi prosecno ucite dnevno (ili ste ucili) i koji ste uspeh postizali kao i koji su vam predmeti bili najtezi.Mogli bi da pokrenemo i pitenje koja je skola najteza i najkvalitetnija.Ja mislim da je to od osnovnovnih Bratstvo i ako sam ja isao u Canu a od srednjih Gimnazija

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

2

Subota, 29. Decembar 2007

Ucim kampanjski, najvise heftu-dvije pred ispit i to nikom ne bih preporucila jer je jako stresno. Sve reknem necu vise ovako, sljedeci ispit cu da spremam polako 2mjeseca i opet nista dok me ne prigna uza zid... :rolleyes:
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 31. Decembar 2007

Ako ucim redovno onda sahat.
A kad zapustim 2 sahata.

Treca godina sam Gimnazije(Pazarske), odlican sam sa 2 cetvorke(iz Hemije i Engleskog, sto je ironija jer odlicno znam i jedan i drugi predmet).

Najbolja osnovna Stefan Nemanja
A srednja Gimnazija, mada ni Medresa nije losa.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

4

Super je Jahja sto si dobar djak,a ne ucis puno...Nemas vakta zbog foruma,a ucio bi ti :) ,kao ni zbog demonstracija :D ,salim se malo ne zamjeri...Cuvaj se samo poroka i bices kuul (o)
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od muhasibi
Super je Jahja sto si dobar djak,a ne ucis puno...Nemas vakta zbog foruma,a ucio bi ti :) ,kao ni zbog demonstracija :D ,salim se malo ne zamjeri...Cuvaj se samo poroka i bices kuul (o)

Ja bih ucio vise al neda mi se. Nije ni potrebno da se uci mnogo vise, samo ako redovno ucis. A sto se poroka tice ja sam se za sad hvala Allahu sacuvao.

To je veliki problem nase omladine. Veliki broj mojih drugova ce se "komirat" od pica.

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od Jahja

Ja bih ucio vise al neda mi se. Nije ni potrebno da se uci mnogo vise, samo ako redovno ucis. A sto se poroka tice ja sam se za sad hvala Allahu sacuvao.

To je veliki problem nase omladine. Veliki broj mojih drugova ce se "komirat" od pica.

Allah dz.s. voli dobro koje se redovno cini i ponavlja... Da te Allah nije sacuvao ti se nikada nebi mogao sam sacuvati od grijeha.Onog trenutka kada zahvalnost i zaslugu pripises sebi a zaboravis Allahovu pomoc i dozvolu i uputu,u tom trenutku si u najmanju ruku u nemaru spram Allaha dz.a.

Zar mislis da Allah nije sacuvao svoje Poslanike a.s. da bi oni nesto sami od sebe izasli na kraj sa ,sejtanom l.a. i strastima idr?Vjerujem da ne mislis,al eto malo muhabetimo da se podsetimo insallah.

Steta je danas sto nasa omladina trosi energiju cineci ono sto je Allah zabranio.Medjutim pitanje je da li su oni uopste i spoznali Allaha,tj. da li znaju sta je Pravi Put, Allahov Put dinul-haqq,prava vjera koju je Allah objavio da je uzdigne nad svim vjerama makar nebilo po volji mnogoboscima?
Pitanje je da li su nase hodze dostavili ljudima tj.da li danas svijet uopste u muslimanima ima uzor?Izgleda da danas svijet niti vidi uzor u muslimanima,a niti se njih boji,sto dovoljno govori o nasem stanju...
Treba traziti razlog u svemu tome.Razloga ima puno ,da sada ne nabrajam vec smo skrenuli sa teme
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

7

Utorak, 01. Januar 2008

Normalno da sva zahvala pripada Allahu i verujem da sam svestan toga. I pored toga sto verujem i pokusavam prakticirat Islam tako da mi ovo nije nepoznato.
Ali hvala na savetu, uvek je dobro podsecati se.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško
  • »rime« je autor ove teme

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

8

Utorak, 01. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Jahja
Ako ucim redovno onda sahat.
A kad zapustim 2 sahata.

Treca godina sam Gimnazije(Pazarske), odlican sam sa 2 cetvorke(iz Hemije i Engleskog, sto je ironija jer odlicno znam i jedan i drugi predmet).

Najbolja osnovna Stefan Nemanja
A srednja Gimnazija, mada ni Medresa nije losa.

ko ti predaje hemiju i engleski, ja i iz jednog i iz drugog imam 5 hemijumi predaje rifko a eng. alma

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

9

Srijeda, 02. Januar 2008

Hemiju Rifko( razredni mi je) al to nam je iz inata dao nas 10 dobrih ucenika, najlutio nam se.

A Engleski Zogiceva cerka, neznam kako se zove.
Ekstra sam na usmeni , al kad dodje pismeni sve 4 il 3.
I to me unisti. A 5 godina sam kod Karica na Engleski iso.

darvin

Početnik

(10)

Datum registracije: 24.08.2008

• Poruku poslati

10

Srijeda, 27. August 2008

ucenje

Ja nekako imam poseban sistem za ucenje.Prvi put litereturu citam informativno.Drugi put se trudim da po nesto zapamtim,treci put nakon citanja,dosta toga mi je vec u glavi.
I pokazalo se da je jako dobro

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

11

Srijeda, 27. August 2008

I dalje naravno ucim po sahat dnevno, prosek. I postizem skroz odlican uspeh. Ali me je pomalo sramota, jer mislim da je to nedovoljno ucenja. Mislim da bi sebe trebao da nateram da ucim vise, ali normalno da mi i cilj bude visi od skroz odlicnog uspeha. I to cu sada u cetvrtoj godini da pokusam. Javicu vam na kraju kako je ispalo.

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

12

Srijeda, 27. August 2008

Citirano

Orginalno od Jahja
I dalje naravno ucim po sahat dnevno, prosek. I postizem skroz odlican uspeh. A

Vala nam se ti malji isfalji ovdje.... :D
SDA 1990

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

13

Srijeda, 27. August 2008

Pa dobro moram po malo. Skromnost je vrlina. :)) :)) :)) :)) :))

Ko je ima?

• »Bosnjakinja« je žensko

Datum registracije: 11.06.2009

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 11. Juni 2009

Esselamu alejkum!Svrsenica sam medrese i tamo sam stekla naviku da ucim najmanje cetiri sahata dnevno i super odlican sam djak :D . Mislim da je od srednjih najbolja medresa, a od osnovnih "Jovan Jovanovic Zmaj". Druge srednje skole jesu dobre, jer je svaka skola po sebi najbolja, ali u medresi imate organizovane korepeticije i na njima je obavezno ucenje i prisustvo, tako da u medresi steknete naviku ucenja. Vjerujte, nije lako biti dobar djak u medresi. Ucite vecinu predmeta na arapskom jeziku i odgovarate na arapskom. Imate sve opce predmete, islamske predmete i arapski,engleski, turski i bosanski jezik. :P

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

15

Petak, 12. Juni 2009

Hahahhahahha,ja malo ucim,ali se nekako snalazim pa sam odlican ucenik..... :D :D :D :D :D :D

Islamm!

Učenik

(10)

• »Islamm!« je žensko

Datum registracije: 23.05.2009

• Poruku poslati

16

Petak, 12. Juni 2009

Citirano

Orginalno od Bosnjakinja
Esselamu alejkum!Svrsenica sam medrese i tamo sam stekla naviku da ucim najmanje cetiri sahata dnevno i super odlican sam djak :D . Mislim da je od srednjih najbolja medresa, a od osnovnih "Jovan Jovanovic Zmaj". Druge srednje skole jesu dobre, jer je svaka skola po sebi najbolja, ali u medresi imate organizovane korepeticije i na njima je obavezno ucenje i prisustvo, tako da u medresi steknete naviku ucenja. Vjerujte, nije lako biti dobar djak u medresi. Ucite vecinu predmeta na arapskom jeziku i odgovarate na arapskom. Imate sve opce predmete, islamske predmete i arapski,engleski, turski i bosanski jezik. :P

Slažem se sa tobom. Ja sam u Medresi za jednu godinu postigla više nego u osnovnoj za svih 8 godina. Stekla sam radnu naviku, tako da sada rahat mogu učiti 4-5 sahata bez problema. Kada imam više da učim onda učim po 3-4 sahata, a kada nemam onda 1 sahat 2 najviše. I, elhamdulillah, rezultati su dobri. Po meni Medresa je jedna od najjačih škola, puno zahtjeva, ali i puno pruža. Ono što joj nedostaje jeste fizika i hemija, ali nadam se da će, inšAllah, i to uskoro biti rešeno.
"Moj Allahu, Gospodaru, u Tebi je radost svaka, neka rijeke din Islama teku širom mog Sandžaka!"

emina89

Početnik

(10)

• »emina89« je žensko

Datum registracije: 02.07.2013

• Poruku poslati

17

Utorak, 02. Juli 2013

sat, dva i uvek sam bila spremna :)

Social bookmarks