Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen
  • »Babbha« je autor ove teme

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 09. April 2004

Koliko je Dobre Volje Potrebno ?

Koliko je, dakle dobre volje potrebno
da olaksash mnogima koje poznajesh
i dan koji je pred nama i noc koje se boji (jer je sam) ?

8o
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 12. April 2004

Vrlo malo.
Dovoljno je sjetiti se da smo i mi pocesto u prilici da nam treba luka u koju cemo uploviti sa tamnog mora. Zasto mi ne bi smo bili jednom ta luka?

Potrebno je malo.
Jer je nekad dovoljno biti tu i slusati.

Zaista jako malo.
Osim ako je smjesak nesto od neprocjenjive vrijednosti?

love
I am a woman above everything else

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 12. April 2004

Ah.... pa da...

... u principu smo svi tako sebici i samosebidovoljni da i nemam bash "vremena" da i pitamo da li kome treba shta i shta se i kako kome moze pomoci....

... najiskrenije, nisam sre puno osoba koje su sposobne za takvo shto a da se na kraju svega ne nalazai neka potraznja ili ustupak...

... ljudi su to Angel, ljudi, sve sa svojim dobrim i loshim manama :)

Svejedno, zaista je malo dobre volje potrebno da i Rec moze uciniti cuda i popraviti nekome dan ili celu sedmicu... mesec mozda ili, odagnati sve ruzno shto nam se potrpa u glavama bar na tren, bar dok se ne nakupi nova snaga da se ide dalje.

8)
Can't Rain All The Time

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

4

Petak, 16. April 2004

Kako Andric rece: "Ljudima je potrebno malo da budu srecni ali im to malo cesto nedostaje".

Mozda je zaista potrebno samo malo ali to malo treba da bude u pravom trenutku. Neki su ljudi po prirodi veoma socijalni i sposobni za saosecanja, neki pak ne pa im to malo bude tesko da iskazu. Ja smatram da imam jednu losu osobinu, mislim da sam prilicno egocentricna, ne egoisticna vec samo malo vise okrenuta sebi pa tesko shvatam tudje potrebe. Jedno je vazno, toga sam svesna i trudim se da promenim, mislim da rad na sebi moze puno pomoci. ;)
Pazi koju igru igras.

5

Ponedjeljak, 05. Decembar 2005

Ja cesto saslusam druge. Radije slusam nego sto pricam.

Kako angel i kiki rekose potrebno je malo, ali da to malo paznje u pravom obliku bude u pravom trenutku. Treba umeti osetiti taj pravi trenutak i umeti ga iskoristiti na pravi nacin. Znati ispravno odmeriti vaznost svojih i tudjih problema i potreba u datom trenu. Istina vrlo retko smo spremni da to zaista i ucinimo.Treba raditi na tome.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

6

Utorak, 06. Decembar 2005

Chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

neshto malo Bogoti...

;)
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

7

Dobru volju u nama bude ljudi oko nas.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od kiki

Ja smatram da imam jednu losu osobinu, mislim da sam prilicno egocentricna, ne egoisticna vec samo malo vise okrenuta sebi pa tesko shvatam tudje potrebe. Jedno je vazno, toga sam svesna i trudim se da promenim, mislim da rad na sebi moze puno pomoci. ;)

Kiki, sama tvoja svest o egocentrichnosti umanjuje nju samu, a tebe uvecava. I upravo ta svest uklanja dosta od onog negativnog u egocentrichnosti, jer je to pravi put da je umanjish. Ne i otklonish, jer ona ima brojne pozitivne strane...

Svi mi kazemo da je malo dobre volje potrebno da olakshamo onima do kojih nam je stalo (neretko i onima do kojih nam nije stalo). Ja volim da budem tu... Kad treba... 90% zbog same osobe... Bila bih neiskrena kad ne bih rekla da onih 10% otpada na chinjenicu da to meni samoj chini da se osecam bolje... Osecam se korisnom, osecam se kao prijatelj, oslonac...

Malo nam fali da budemo sasvim sretni... Hajde da upravo to malo sami pronadjemo...!

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

9

Ali pazi, zaista Jako jako malo treba... skroz malo... skoro pa najmanje :)

Elem, ni tog najmanjeg zaista nema :)

Jelda da ?

Babbha je dodao/la ovu sliku:
  • advisory.jpg
Can't Rain All The Time

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od Sting Lady

Malo nam fali da budemo sasvim sretni... Hajde da upravo to malo sami pronadjemo...!

Put do nase srece nalazi se u nama ...Ako uspijes da otklonis sve prepreke u sebi koje te sputavaju u zivotu,pronasao/la si i kljuc svoje srece.

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

11

Citirano

Orginalno od galaksija

Citirano

Orginalno od Sting Lady

Put do nase srece nalazi se u nama ...Ako uspijes da otklonis sve prepreke u sebi koje te sputavaju u zivotu,pronasao/la si i kljuc svoje srece.

Divote li :D

Galaksijo nasha draga, takvo stanje koje si opisala je drugacije poznato kao Nirvana :D stojish li iza toga da je to moguce postichi? Cemu ostatak zivota onda AKO su u tebi otklonjene sve prepreke koje te sputavaju? Shta postajesh time? :D ma daj....
Can't Rain All The Time

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

12

Hehhe Babhha….ocigledno nisi prosvjetljen kao ja :D 8)

Tvoja pogresna ideja od koje polazis je u tome da je sreca nesto srodno euforiji,uzivanju,zabavi.Obicno takva ideja cuci u ljudima koji krecu u potragu za drogama i stimulansima pa zavrsavaju u depresiji.
Heheheh nije galaksija mislila na to..galaksija je mislila na potpunu slobodu od mnogih stvari koje nam otezavaju da budemo sretni…..
Da krenem od pocetka….. 8)
Ako zelimo srecu onda moramo mnogo toga da se oslobodimo.Moramo da promjenimo neke nase stavove.Koje?Prvi je stav djeteta koje uvijek vidi samog sebe.Znas ono kad malo djete kaze:»Ako neces da se igras samnom idem ja kuci»
Treba ispitati sebe.Treba razmisliti o onome sto u nama izaziva nesrecu i potruditi da otkrijemo ono sto u sebi nesvjesno govorimo:»Ako ne uspijem da ostvarim ovo ili ono,odbijam bilo kakvu srecu».Mnoge osobe nisu sretne jer postavljaju uslove sopstevoj sreci.
Dalje….
Jos jedan pogresan stav je vezivanje.Ako se vezemo za negativne emocije,nikad necemo biti sretni.Kad kazem to ne mislim time da se treba kloniti ono sto se naziva negativnom emocijom.ne bismo bili ljudi ukoliko nikad ne bismo dozivjeli napetost ili potistenost,ako ne bismo bili tuzni zbog nekog gubitka.Negativne emocije su nesto prirodno.Ono sto je neprirodno,sto ne valja,je vezivanje za ove emocije.
Dalje…
Potrebno je osloboditi se lanaca proslosti.Bilo da su to negativna ili pozitivna iskustva u nasem zivotu,treba ih se osloboditi.Kad kazem negativna mislim na ovo:evo ti jedan primjer:Onaj ko je izgubio majku recimo u osmoj godini zivota toliko je traumatizovan ovim iskustvom da ne moze vise ni u kog da s uzda.
Kad kazem pozitivna iskustva iz proslosti onda mislim a ona iskustva koja su vjerujem vecina forumasa dozivjela:sretnu nezaboravnu ljubav.Lijepo je vracati se na tu ljubav i hraniti se njome,ali to je opasnost po nas,opasnost po tme sto mozemo postati zrtva bolesti koja se zove» hronicna nostalgija».Tako se unistava nasa sadasnjost.Tako ne mozemo biti sretni.Znaci treba se osloboditi lanaca proslosti da bi bili sretniji.
Dalje….
Jos nesto sto nas cini robovima,a sto je povezano sa buducnosti su ambicije.Nema niceg loseg u ambicioznosti,to moze biti nesto pedivno,ali uzasno je pasti u ropstvo ambicije.Osobe koje su opsjednute ambicijom,koja upravlja njihovim postupcima ,nisu uopste zive.Tako se ne moze biti sretan.(Objasnjenje nije uopste potrebno.)
Dalje…
Ono sto unistava nasu srecu je vezivanje za sadasnje stvari.Ljudi zele da posjeduju stvari ili osobe i da se nikad od njih ne odvoje.Time se postaje zavisan i gubi se sloboda i sreca.Istovremeno se ni drugima ne dozvoljava da budu slobodni i sretni,tj.krade im se sloboda(zabranjuje).ne treba biti tiranin u ljubavi….to nije sreca.
Po meni sreca je kada ti nista ne moze naskoditi,nijedna osoba,nikakav dogadjaj,nista,tek tada ste zaista sretni….a vi rekoste da je za srecu potrebno samo malo,a ja kazem da je sreca u nama samima,pa vi izvucite pouku iz svega ovoga,a narocito ti Babbha. :]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

13

@galaksija

Hajde mi definisi termin SRECA.

" Bilen alemlere rahmettir "

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

14

Srijeda, 07. Decembar 2005

Citirano

Orginalno od galaksija
Hehhe Babhha….ocigledno nisi prosvjetljen kao ja :D 8)

Tvoja pogresna ideja od koje polazis je u tome da je sreca nesto srodno euforiji,uzivanju,zabavi.

:D :D :D :D :D :D :D :D o|

Hehehehehhe...! ;-)

Gala..... Za njega (B.) je sreca sve... samo ne to! :)

No dobro... Ne znam zashto sam prokomentarisala uopshte, ali... Vuche me...! ;-)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

15

Blagodarim StingLady

opet, galaksijo, valja se ograditi od toliko opseznih a poprilicno uopstenih komentara :D

Nije cool, a nije ni prakticno. :D Usput, nemash ni predstavu o tome ko sam i shta sam za druge a shta za sebe naspram drugih te bi bilo jako fino da izbegnesh smaranje poput ovog gore, Ok? ok. Thanks :D

be Well
Can't Rain All The Time

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

16

Ne mogu, a da ne kazem da mi se je Galaksijin post svidio. Mada u nekim momentima gubi sa linije gledanja, ali to je vjerovatno nesto kod Galaksije sto jos nije uspjela odstraniti ili namjerno nije htjela biti precizna.

Ja cu svu nesrecu vezati za ovosvjetske ambicije. Naime, ovosvjetske ambicije su te koje nam nesrecu donose. Naravno moze se ici i prije ambicija, ali je pitanje koliko bi ljudi onda prepoznali to. Dakle, ovosvjetske ambicije su ubistvo za covjeka. Ambicije su te koje proizilaze iz covjeka. Svima onima kojima je ovaj svijet cilj taj je nesrecan, mada se ponekad to moze dojmiti kao sreca. Te ambicije mogu biti strastvene, emocionalne, racionalne iliti intelektualne, itd. Tako da ljudi i samu srecu mjere ovim osjecajima. Ako su zadovoljili svoju strastvenu ambiciju onda im se cini da su srecu postigli, odnosno ako su zadovoljili svoju emocionalnu ambiciju onda su srecu postigli, odnosno ako su zadovoljili svoju intelektualnu ambiciju onda se osjecaju srecnim.

Sve su to fatamorganske srece koje neminovno dovode do razocarenja prije ili kasnije. Neminovno je da je u covjeka ugradjena da neugasiva zelja za srecom, tj. taj impuls za potragom za srecom, ali taj impuls biva koriscen emocijama ili intelektom ili strastima, pa se onda covjek time zavarava.

Srecni su oni koji su se totalno oslobodili ovosvjetskih ambicija i ostale su im samo onosvjetske ambicije i zivot na ovom svijetu zive bez da imaju ovosvjetske, vec onosvjetske ambicije. Tada im ovaj svijet ne moze nista, osim fizicki nauditi, a ko kaze da je to nesreca. :)

E hajde nek ovo neko pokusa, pa nek nam kaze jel lahko ili nije. :) Nek se oslobodi svih ovosvjetskih ambicija, a neka mu samo ostanu onosvjetske. Ako bi se oslobodio ovosvjetskih ambicija odmah bi se oslobodio i svoje "licnosti", tj. "sebe", a to je ono sto tesko pada. :) Pa ko hoce srecu, bujrum.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

17

Citirano

Orginalno od Babbha
opet, galaksijo, valja se ograditi od toliko opseznih a poprilicno uopstenih komentara :D

Nije cool, a nije ni prakticno. :D Usput, nemash ni predstavu o tome ko sam i shta sam za druge a shta za sebe naspram drugih te bi bilo jako fino da izbegnesh smaranje poput ovog gore, Ok? ok. Thanks :D

be Well

Ok.U pravu si.Sve je tako kako ti kazes :D

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

18

Chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

ma Babbha je u pravu kako god okrenesh:D

hehe...
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

19

Subota, 24. Decembar 2005

Citirano

Orginalno od Sting Lady
[

String Lady, lepo si rekla ovo, respekt. (o) Ona govori da je sve proizvod naseg stava i da je jedino mesto gde mozemo menjati svoj svet prema nahodjenju upravo u nama samim.

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

nnenyy

Početnik

(10)

Datum registracije: 14.12.2005

• Poruku poslati

20

Subota, 24. Decembar 2005

Eh ta sreca...

Iskreno ne znam, znam da sam uvek tu da pomognem prijateljima koliko toliko, mada znam da znachi kad je neko pored tebe kad si boktan 900, i da ponekad samom prichom mogu uchiniti da se neko oseca bolje, i meni je normalno uvek bolje kad popricham sa nekim ko me razume al bash razume shto je fakat, evo Babbha to zna :D. Ali da bi mi bili srecni, treba raschistiti neke stvari sa sobom, neke delove zivota kojih se nerado secamo smestiti u neke foldere u glavi i neka ih tamo, sve shto nas zamara i chini nas nervoznim, nesrecnim ostaviti za sobom, jer ipak zivot je jedan, i treba uraditi sve od sebe da ga provedemo u sreci a ne u patnji, samoci i nekim nevaznim stvarima... [SIZE=3]Kisha ne moze vechno da pada, Sunce mora jednom ugrejati... Znam... [/SIZE]
[SIZE=3]...Ipak znaj da tuzna pesma na sto nachina svetom putuje, stara slika nasheg vremena josh uvek tuguje, a kishna jutra opet pochinju, opet sam otishla, smejem se a suze naviru KURVA sudbina... [/SIZE]

Social bookmarks