Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• »Arhitetkinja« je žensko
  • »Arhitetkinja« je zabranjen
  • »Arhitetkinja« je autor ove teme

Datum registracije: 22.09.2004

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 01. Novembar 2004

Koliko ozbiljno mislite kad ste sa nekim u vezi?

Zgrozi se kad procitah jedan post od ovog "neukusnog" koji sam sebe samoproklovano suprotno naziva smeker. Ogavna je stvar menjati partnere tako da nemogu razumeti one koji se time jos hvale. X( A danas ih nazalost imam puno i svi lice na radio aparat koji se moze sintonizirati na samo jednu frekvenciju kad cujem kako se odvratno hvale a u istom zele naglasiti da se ne hvale. Gde vidis uspeh u tome? Sta je razlog za tu fluktuaciju partnera? Zar nikad ne pomislite da se time unisti buducnost devojci !!!!

Moje pitanje za vas je dali ste skloni menjanju parnera/partnerki ? Dali biste mogi biti zajedno sa nekim ili nekom kad biste znali da se pre vas zabavljao ili zabavljala sa nekim.
U kojoj meri ste za to da vas partner ili partnerka mora biti "nedirnut ili nedirnuta" pod ovim podrazumevam ne samo odnos nego i najmanje dodire (poljubce, grljenje...) Dali mozete preci preko toga i ozeniti ili se udati kad znate da je toga bilo. Zar ne jako losa stvar???

Posle ovog nadam se da cemo se sloziti da ovi sto ovako nesto cine se mogu sa pravom nazvati destruktorima morala ili jednostavno IDIOTIMA.

Pitanja su najvise za smekera ali moze i svako drugi odgovoriti.

Hvala vam unapred!!!!

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

2

veza

Kao prvo ti moram reci da si malo stroga prema Smekeru. Ja neverujem da je on tako mislio kao sto si ti sada naglasila.

Naravno da bi svako voleo da mu prvi put kad se zaljubi PRAVA Ljubav bude; ali mislim da mnogi ovde znaju da to nije tako.
Daj Boza da je ali covek podje sa devojkom ili ona sa momkom i posle nekog Vremena primete da nisu jedno za drugo(Sudbina). Mislim da je veoma UNFAIR da se ta Devojka proglasi neznam cim ili taj decko jer je po mojem bolje da se tada rastave nego trpe i kad dobiju Decu samo od MORANJA sa nekim budu zajedno(lazu jedno drugog).
Veza treba svakome biti ozbiljna i greh je da se neko igra Osecajima drugog ali kad je Covek iskren i kad ne ide sta ces.......

Ja Smekera neznam (godine,karakter) pa nemogu nista reci i ne bi se osudio da nekoga napadam koga neznam; a mozda je on to i samo malo phantasirao(a smekeru ;) ).

Hocu reci da kad covek nadje svoju Srecu i svoju Ljubav sve se okrene i hvala Allahu da je tako. Na Kraj nam nam je Sudbina napisana i ja u to verujem i ali covek svojim Ponasanjem moze promasiti ili promasiti taj PUt.

Ali to je moje Misljenje i znam sta si stime htela reci; i ja sam u Inostranstvu i vidim kako se nas Narod ponasa tako da ti u nekim Tackama moram dati pravo.

Pitanje je Vaspitanja i Zrelosti za ozbiljnu i dobru Vezu i vazno je da i mladi to nauce.Ali valjda da ima drugih precih Stvari nego ovo sto ja i ti pricamo; a kad to kazem mislim na celu Okolinu a ne na Pojedince.

LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

• »Talibul-ilm« je muško
  • »Talibul-ilm« je zabranjen

Datum registracije: 23.10.2004

• Poruku poslati

3

Esselamu alejkum

Evo i ja da nesto kazem na ovu temu.Prije svega zelim reci da islam ne priznaje nikakve veze niti vezice i jedina veza koju islam priznaje jeste brak. Kako do tog braka, Allahov Poslanik s.a.w.s. je dao upustva i muskom i zenskom dijelu ekipe. Ali, nije o tome tema, nego samo rekoh onako, da se zna. Naravno, nepostivanje sveg tog islamskog nacina dovodi do posljedica, cije su najvece zrtve upravo zenski dio ekipe. No , vecina njih i dalje uvrce kukovima po carsiji pa poslije kukaju...

e sad nesto subjektivno da prozborim, hehe..

Citirano

Moje pitanje za vas je dali ste skloni menjanju parnera/partnerki ?

Nisam sklon mijenjanju, elhamdulillah, postujem cast zene koju vecina baca pod noge, i tesko svima onima koji slijede svoje strasti ko zivotinje pa samo mijenjaju momke/djevojke zeleci time da zadovolje neki svoj bolesni hir, da ih Allah uputi na pravi put inshallah, jer ovako bacaju sami sebe u propast.

Citirano

Dali biste mogi biti zajedno sa nekim ili nekom kad biste znali da se pre vas zabavljao ili zabavljala sa nekim.

Ovo bih mogao, pod odredjenim uslovima koje cu u nastavku spomenuti...

Citirano

U kojoj meri ste za to da vas partner ili partnerka mora biti "nedirnut ili nedirnuta" pod ovim podrazumevam ne samo odnos nego i najmanje dodire (poljubce, grljenje...)

Nista od nje ne trazim sto ni sam ne zasluzujem. Znaci, nikad ljubio curu nisam, trazim da je i ona neljubljena. Grlio jesam (u dobu prije islama), pa nemam pravo buniti se ako se ona grlila, pod uslovom da se je pokajala i sada je u islamu, znaci vjernica (mada bih vise volio da nije bilo ni grljenja.. :))

Citirano

Dali mozete preci preko toga i ozeniti ili se udati kad znate da je toga bilo.

pa, mogo bih takvu ozenit za drugu zenu, hehe, ako se slaze prva. a da mi takva bude prva... pa ne mogu reci da ne bih... ali molim Allaha da me ne iskusa sa time, a Allah najbolje zna sta je hajr za nas. "Nesto volite, a ono je lose po vas, a nesto ne volite a ono je dobro po vas. Allah zna a vi ne znate. " (Kur'an)
Sve vrste pojedinacnih neprijateljstava covjeka bilo kad ce se pretvoriti u prijateljstvo i ljubav, osim neprijateljstva koje nastane iz zavidnosti (haseda). Ne mogu ga oprati sve vode, ni ublaziti sve ljubavi svijeta. On uvijek ostaje crna tacka, cekajuci momenat da eksplodira.

Parali su stomake trudnica, potom vadili zivu djecu koju su poslije pekli u sporetima i tjerali majke da piju djecju KRV!!! X( X( X(- Muderris

SVE SMO ZABORAVILI...I ZGARISTA...I RAT. ZABORAVILI BORBU DOBRA PROTIV ZLA, BORBU PRAVDE PROTIV NEPRAVDE, BORBU TESKU I KRVAVU. ZABORAVITI NE SMIJEMO. PROKLET BIO KO ZABORAVI IZGLADNJELU NANU, OSAKACENOG BABU, ZAKLANO DIJETE, SILOVANU SESTRU! ;( ;( ;(
Allahu ti pomozi mudzahidima u Ceceniji, Allahu , ti pomozi mudzahidima u Afganistanu, Allahu, ti pomozi mudzahidima u Iraqu, Allahu, ti pomozi mudzahidima u Palestini, Allahu ti pomozi mudzahidima sirom svijeta ma gdje se nalazili, podari im pobdjedu na ovom i dzennet na buducem svijetu. Amin! ;( ;( ;(

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

4

Ma treba hi bre menjat ka carape :))

MuShtuluk

Početnik

(10)

• »MuShtuluk« je muško

Datum registracije: 21.03.2004

• Poruku poslati

5

A sta mislis da hi je neko mijenjo ka carape, a imo saLJ jednu za zivota.

Njemu bi rahat mogli reJ iLJ si glup iLJ ti noge smrde.
PokushaH da budem ozbiljan al ne ide 8)

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

6

Arhitetkinjo mislim da si malo drugacije svatila moj post i evo da ti odgovorim na sva pitanja...
komentar koji sam dao je samo odgovor na pitanje sta znaci vas username i zasto bas on nasta sam ja odgovorio da je to bilo davno i da ga do danasnjih dana nisam promenio zbog nekih poznanstava i muke da svakom svom prijatelju kada stavim drugi nick moram objasniti ko sam i sta sam i sl.
Ja sam napomenuo da se to nekada desavalo (tada sam imao oko 17 god i kada nisam mnogo razmisljao o bilo cemu vec sam bio skroz opusten kao i vecina u vreme puberteta ... )

Sto se tice mene, nisam sklon prevarama niti menjanju devojaka, imam sjajnu vezu koja traje vec 10 meseci i nadam se da ce ako Bog da trajati jos dugo dugo... Konacno sam nasao devojku sa kojom se u svim aspektima slazem skoro do savrsenstva. Za tih 10 meseci nismo se nijednom poreckali a kamoli prekinuli vezu i trudim se da ce to trajati jos dugo... Bili smo zajedno na letovanje, zajedno smo gledali koncert Crvene jabuke u Beogradu, koncert Dina Merlina u Sarajevu (gde sam ja bio i organizator za odlazak 4 puna autobusa na koncert Merlina iz Novog Pazara u Sarajevu) i jos mnogo zajednickih trenutaka... Posto me ti najverovatnije ne poznajes jos da ti kazem da ja svaku, ali bas svaku noc izlazim sa njom... (mozda ti ja reko biografiju moje veze ali mi je namera bila samo da ti dokazem da si malo drugacije shvatila moje reci iz nedavnog posta...)
Sto se tice ovih pravila koje si navela nikad je nisam nisam razmisljao niti me vredjalo to sa kim je pre mene bila jer da je taj decko bolji od mene ona bi jos uvek bila sa njim (mozda ces pomisliti da je ovo malo uobrazeno ali to je moje misljene i moj stav koji mi daje dosta hrabrosti i samopouzdanja u vezi...).
Sto se tice nevinosti ni oko toga ne predstavljam neki problem niti bih ga postavljao u odredjenom trenutku ...

Za sada toliko od mene a ako te bude zanimalo jos neko pitanje u vezi mene to smo...

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 04. Novembar 2004

Izvini nisam mogla ranije pisati nesto sam bila u vremeskoj frci. Nadam se da nije kasno da ti odgovorim :D

Prvo bi pohvalila Talibul-ilm na divnom postu. Alar vera (o) Dopadaju mi se tvoji stavovi.

Izvini smekeru i nezameri !!! Ali svako je imao 17 godina i to nije vreme odredjeno za povode krsenje morala.Nemoj svatiti da se opracam samo tebi ovo sto govorim je uopsteno Nema opravdanja za nicije neponasanje !!! Nesto sto je pogresno pogresno za sva vremena Po islamu sve vazi o pocetka do kraja nista nije ograniceno vremenom !!!
Za mene je menjanje partnera nemoralan cin. Srsi me prodju kad samo ponovim dobro poznate recenice opravdanja. Ocekivala sam sve sto si napisao
:D jer su to vec otrcani pokusaji opriranja koji koristi svaki sto zeli da potre svaju nevaljalu proslost.Primereno je na ovakve pokusaje reci da nije dovljno opravdanje vezati sa nepromisljenosti kao osobinom maloletnika. Kako onda verovati onima sto su to radili da su se popoljsali ? kad se nista ne zauzima za njih. Jednom je geneski teret koji se nemenja tako lako a druga je stvar je okrusenje koje moram primetiti kod tebe nije za pohvalu cim velicaju taj naziv smekera. Jesi li mozda razmisljao da ti oni nezele dobro ? sto te tako nazivaju jer te time etiketiraju za moralno drustvu losim daju ci ti jasan pecat ne morala. Tako bi trebalo da bude da sve devojke izbegavaju takve mukarce !!! Ali dacu ti i za pravo istina nemora da tako i jeste da sve devojke to i preziru ima ih odovoljno sto sebi daju pouzdanje time sto su sa mladicem koji je imao pre njih dobre devojke ( nemoj pogresno svatiti ovde ne mislim na tvoju devojku)

Sad da pitam.

Razmisli zbog cega je tako kad se dvoje vec uzmu mnogo je teze a to se vidi da ima u svakom slucaju manje onih sto raskidaju braka nego sto je raskida izmedju nevencanih onih sto samo onako idu jedni sa drugim? Da ti dam pravac za razmisljanje da to nije zbog zakonste obaveze koju imaju kad se sklope brak ( alimentacija ) uglavnom nesto vezano za novac i to je porazavajuca cinjenica kod nas ona ona izgleda veca od moralne odgovornosti koju bi smo trebali imati u ponasanju kad smo jedni sa drugima.
Kako ti mozes biti siguran u svoju devojku ? sta ako se nadje neko ko je bolji od tebe? Sta moze dati sigurnost tvojoj devojci da ti neces i sa njom isto ucinit kao i sa ostalima pre?

• »Talibul-ilm« je muško

• Poruku poslati

8

Citirano

Prvo bi pohvalila Talibul-ilm na divnom postu. Alar vera (o)

Hvala hvala, eh kako mi je dobra ova sestra Arhitetkinja )o(
Sve vrste pojedinacnih neprijateljstava covjeka bilo kad ce se pretvoriti u prijateljstvo i ljubav, osim neprijateljstva koje nastane iz zavidnosti (haseda). Ne mogu ga oprati sve vode, ni ublaziti sve ljubavi svijeta. On uvijek ostaje crna tacka, cekajuci momenat da eksplodira.

Parali su stomake trudnica, potom vadili zivu djecu koju su poslije pekli u sporetima i tjerali majke da piju djecju KRV!!! X( X( X(- Muderris

SVE SMO ZABORAVILI...I ZGARISTA...I RAT. ZABORAVILI BORBU DOBRA PROTIV ZLA, BORBU PRAVDE PROTIV NEPRAVDE, BORBU TESKU I KRVAVU. ZABORAVITI NE SMIJEMO. PROKLET BIO KO ZABORAVI IZGLADNJELU NANU, OSAKACENOG BABU, ZAKLANO DIJETE, SILOVANU SESTRU! ;( ;( ;(
Allahu ti pomozi mudzahidima u Ceceniji, Allahu , ti pomozi mudzahidima u Afganistanu, Allahu, ti pomozi mudzahidima u Iraqu, Allahu, ti pomozi mudzahidima u Palestini, Allahu ti pomozi mudzahidima sirom svijeta ma gdje se nalazili, podari im pobdjedu na ovom i dzennet na buducem svijetu. Amin! ;( ;( ;(

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

9

Ovu vezu sam drugacije shvatio od svih ostalih. Ustvari shvatio sam da nije potrebno samo truditi se dok ne budes poceo vezu sa nekom osobom vec se treba jos vise truditi da ta veza bude sto zanimljivija, uspesnija, lepsa... Iznenadjenja moraju biti cesca jer se i time dokazuje da je stalo do te osobe...
Pokloni (koji ne moraju biti skupoceni vec sasvim normalni i nemoraju biti u odredjenom datumu kao npr 6 meseci veze, rodjendan i sl. vec trebaju biti i u obicnim danima...) su takodje jedan znacajan deo veze jer ucvrscuju vezu i daju suparniku veliku sigurnost. Npr. pre neki dan pre izlaska sam napravio ruzu od salvete i poneo je devojci. Primila je poklon sa odusevljenjem ...

Sve dok se ja budem borio da nasa veza bude uspesna siguran sam da ona nece otici niti cu ja nesto tome slicno uraditi. Ona ima totalnu slobodu i ne predstavljam problem za nista. Do skoro je postojala mogucnost da ona ode na skolovanje u Maleziji, mada mi je bilo tesko podrzavao sam je u potpunosti ali je ona ipak odlucila da ostane u NP i studira na univerzitetu u Novom Pazaru.

Jedan od nacina je sto cesce izlazenje (ja izlazim sa devojkom svake vecer, ponekad se vidjamo i 2 puta dnevno i uvek imamo o necemu da pricamo, uostalom ponekad je potrebno malo neznih reci i ...)

Svestan toga da sam nasao pravu osobu za sebe ni ne razmisljam o drugim devojkama jer nebih nasao ono sto sam nasao u njoj niti zelim traziti jer bi svaka greska bila katastrofalna.

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

10

Arhitetkinjo bojim se da si malo prenaglila u napadajima, razlog tomu moze biti neiskustvo i nezrelost kojim odishe tvoje pisanje.

Shta znachi mijenjanje partnera za tebe? One-night-stand? Gdje chesh nachi nekoga samo za tjelesno zadovoljenje?
Protiv toga jesam.

Ali shta ima loshe u tome izlaziti sa momcima/djevojkama da bi nashao osobu 4life?
Ili, izadjesh sa jednim dechkom, on je so cool, geil, sve super, i nakon par izlazaka vidish da je iznutra shupalj ko bure. Hochesh ostati dalje sa njim?
Ili chesh traziti nekoga tko je u stanju pruziti ti ljubav i toplinu.

Mislim da ti je primjer braka i nevjenchanih parova nelogichan, ali iskrena da budem, nisam tako dobro ni razumjela shto si htjela rechi, nigdje zareza....
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

11

Pa mozad nikad Vezu nije ni imala. Naravno da onda Osoba ne razume da ljudi trazu pravog Partnera za ozbiljnu Vezu.
Ili kad neko kaze:"nikad nisam ljubio zenu, grlio jesam prije doba Islama".prije doba Islama???

Jer to ranije nije bilo Islama u Sandjak? Kako se ova nova Situacija na Sandjaku promenila promenili se iljudi i misle da je ranije bilo lose pa tako i medjunarodni Odnosi. Ako si imao Devojku nista a ako si imala Momka nisi vredna ozbiljne Veze. Ja to ne razumem i nikad necu i decu sigurno tako vaspitati necu; al svakom svoje.
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

12

Pre nego bilo sta napisem samo da naglasim da cu reci samo o jednom uskom segmentu ove teme i necu se izjasniti po vecini pitanja niti zelim da bude bilo sta nenapisano tumaceno na svoju ruku jer upravo zbog toga sto te stvari koje ne pisem ostavljam kao nepoznate one nepoznanica (svim nagadjanjima) i jesu... (ne bih ovo inace pisao al se da zakljucit da ima eto nekih koji na svoju ruku debele zakljucke i nagadjanja o osobama koje ne znaju iznose).

Dao mi Allah dragi sposobnost da dobro 'skeniram' osobe koje srecem tako da cu (pogotovu sada) tesko upasti u vezu koja mi ne odgovara. A i ako nista pre nego bih i stupio u vezu (ono sto se vezom moze nazvati) sacekao bih da skener dobro proradi.. Negde to potraje duze negde krace al se da proniknuti osoba (nekom za to treba vise nekom manje). U svakom slucaju ne podnosim, nit se njima vodim, licimerluk i cinicnost izrazen kod onih koji izlaze sa osobama koje im se cak ni ne dopadaju. Ali ga ne podnosim samo u sveri ne odobravanja u mojim razmisljanjima. Daleko sam od toga da i te OCIGLEDNE I DOKAZANE slucajeve javno osudjujem i prozivam ljude. Ja to ne radim prevashodno zbog sebe jer neprijatne su mi situacije u kojima dijelim trenutke sa nekim ko mi ne odgovara. To postaje toliko izrazeno da mi je to cak, po merilima socijalizacije, u javnom (a ne internet) zivotu losa osobina jer izbegavam svako sretanje sa ljudima sa kojima ne mogu da imam iskrenu komunikaciju (a kako cu biti iskren ako izlazim sa nekim o kome imam negativno misljenje a to prikrivam zarad necega?). Dakle sto se vide tog vida menjanja partnera i partnerki ja sam licno protiv (kao osoba, jer meni to ne odgovara).

A desi se da neki ljudi su u ozbiljnoj vezi i to dugo traje, i misle vrlo dugo da su jedno za drugo ali zbog necega to pukne. I sta onda? Da osudjujemo ovako na sva usta?

Naravno, jasan transparentan stav Islama (koji se jedini kao stav univerzalni moze i primetiti) jeste mislim da svi znate kakav. Ovo sto mi pricamo su valjda nasa licna iskustva, i uporedjena sa tim stavom sva se mogu tanko pobiti. Ako cemo da budemo transparentni i sami cemo ih pobijati pa cemo ici cak i do takvih banalnih detalja da napadamo i bezazlene nazive necijih nickova... Ali ja mislim da bi to sve moglo da bude opustenije. (a osecam da se izlazem napadima onih koji to (i rec opusteno) uopste ne shvataju... Ali to me nikad nije sputavalo pa nece ni sad :) ).
mogu ja da se potpisem i bolje...

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

13

Petak, 05. Novembar 2004

Selam za vas dvoje Utopljena u Casi i Fingersbroken .

Obradovala sam se donekle ali me ipak niste ucinili srecnom vasim javljanjem. Cudna sitacija !!! Radosna sam sto ste se zainteresovali temom pa se ukljucili u diskusiju a ne srecna sam na vas nacin pisatnja Fingersbroken nemoze bez da me napada a u Utopljena u Casi postalja cudna pitanja!!!
Ustvari, kad bolje sagledam dubljinu vasih postova ta razlika izmedju moje prve kratkotrajne radosti zbog vaseg javljanja i nestvarene srece je razocaranje na vase pisanje.
Da se razumemo!!! Tebi Utopljena u Casi ne samo da je promakla misao poslednje recenice nego se bojim da nisi razumela ni sustinu rasprave koja se ovde vodi.
Ovu temu sam pokrenula iz zelje da bacimo proklestvo na prevaru partnera time sto cemo prekorevajajuci podiskotovati ponasanje koje nazalost, i novopazarskoj sredini koja je do sad vazila za moralnu, uzima sve vise maha sa trendom da postane vecinsko ponasanje. Nije mi bio cilj diskutovati o marginalnim grupicama koje nisu ni vrede diskusije vec kratkog procesa osude. No hvala bogu jos su u manjini oni sto se upustaju u te jednokratne avanture. Drago mi je da se slazemo da smo obe protiv One-Night-Stand no iskreno da ti kazem cudilo me je zasto postavljas meni pitanje dali sam mislila na ovaj nacin ne morala? mislim da na pocetku jasno iznela o cemu zelim da se diskutuje..... ali dobro nije tu sav problem. Vise me nervira niz sledecih pitanja moram ti reci da njima sama sebi pravis probleme !!! Kroz ta tvoja pitanja odzvanja mi priglusen ton povrsnosti prilikom odabira partnera. Misli da prozivanjem tebe mozemo doci do uroka razvatnosti. Cudi me sto me pitas ustvari nemogu da svatim da sama ne primecujes sto je lose ka postavljas sledece pitanje " kad izadjesh sa jednim deckom, on je so cool,geil, sve super, i nakon par izlazaka vidish da je iznutra shupalj ko bure". Ovde bi dobar razum protivrecio odluci ovako nesto da postavis za pitanje!!!Nemogu da verujem da stvarno ne primecujes ne logicnost u redosledu i ovako nesto naivno pitas. Vraticu ti pitanje nebi li primetila gresku. Dali je po tebi ispravno ovako kao dajes da se nasluti da se upustas u vezu sa nekim samo na osudu izgleda pa se tek onda zainteresujes kad je uglavno kasno za karakter tj lose osobine. Davanje prednosti pogresnim prijoritetima u zapocetku veze davace to je barem jasno kao dan i u buducnosti losa iskustva.
Kad bi se islo ispravnim redosledom odnosno prvo upoznavanjem kroz razgovor osobina partnera a tek onda upustanje u neku vezu odna ni ovo tvoje daljne pitanje nebih imalo smisla "Hochesh ostati dalje sa njim" Kad bi ti bilo ovo jasno sto ti kazem treba bi se pitati "Hochu li zapocinjati uposte" Spreciti los glas je lakse nego ga opravdavati !!!! Skrenusmo dosta sa teme o ovakvima sto sami traze belaj nisam zeljela diskutovati za njih nema razumevanja izvorna ideja je bila da se govori o onima sa ci se osecanjima neko igra.

Sa prvom recenicom vidim da ovde ima dosta slicnih U maniru Fingerbrokena osudjujes me za nesto bez obrazlozenja kako . Kazes jednostavno da napadam Osudu moras upotpuniti sadrzajem ako zelis da ti je valjana objasni kako si dosla do tog zakljucka ? Po pravilima prava ti mi prvo moras dokazati da sam kriva na ne da meni prepustas da dokazujem da nisam kriva!!! Ovo sto kazes mogu ti objasniti na sledeci nacin nadam se da ces razumeti preneti situaciju. Poseca me na Kran sto nosi teret ( tret= tvoja osuda) i odjednom prikoci u punoj brzini ( ti ne iznosis argumente zbog cega jednostavno mislis je dovoljno reci Ti i napadas) kran se naravno zanjiha i kako sad mogu ja znati i gde ti zelis udatiti to jesti niko nemoze predvidet gde ce pasti kran .

Ako cemo pak povrsnim zapazanjima i preudedjenjima sto nebi valjalo imala bi ti puno toga reci protiv tebe Kad pogledam na avatar i tvoje poreklo mogu ti reci ostavili su ti sugradjani tezak teret.No nisi ti kriva da nosis breme , nego samo kazem da bi kad bismo se zadrzale na povrsnom kao sto si ti pocela imalo puno toga reci.
Gledam ti i avatra ali nesmem ti nista reci jer se bojim da prkos na proradi ako bilo sto kazem. Nadam se da ces,sama, u dogledno vreme steci siru svest o javnim nastupima sa tavkim avatarmo i razmisliti o slici koju drugi preko toga sticu o tebi.

Razmisljam se dali da odgovorim Fingersbrokenu.
Koliko zelim u istom toliko i nezelim. Roje mi se puno misli. Pa rekoh da kazem ne zbog toga sto gorim od zelje nega sto si mi dao ponovo povod da ti uputim kritiku. Ti si isto insan to jest u prevodu zaboravko i nebi se ja ljutila nista zbog toga sto si zaboravan to je ljudski biti ali kod tebe je nesto drugo u pitanju ja mislim dupli standardi odnosno sam sebi dajes puno vise prava nego drugima. U jednoj tema (u muzici) kad ti kritukujes ime jedne pevacite i jos neznas kako se izgovara trafetarka ( evo vidis i ja neznam) uzimas za ispravno da sudis vec po samom imenu a meni prebacujes da napadam kako ti kazes "bezazleni nik Smeker" Nemoj bre da si takav sto sam cinis to isto kod drugih naravno po drugim arsinom da osudjujes. Postani pravedan!!! prema drugima Nemoj da si egoista i sebe stavljati u centru svega.

EVO TI I DOKAZA

" Ma podjes samo od naziva pojedinih 'autora'... pazi: Mica Troprtaljka...

Reci da je to smesno je isuvise blago za takvu lakrdiju (sto bi reka mrdak (lakrdija nad svim lakrdijama ). Al na kraju kulturnom coveku ne ostaje nista drugo osim da kaze : SMESNO..

Mica Troprtaljka... (a tek njeni textovi.. ) ..."

Seti se sto si pricao pre!!!!!!! ;)

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

14

Petak, 05. Novembar 2004

Mnogo Mi se chini da je G-djica Arhitetkinja nekako LICHNO pogodjena!!
Ja Ti mogu ogdovoriti iz lichnog iskustva ovako:
Kad sam bio mlad (od 16-24) mijenjao sam ih shto kazhe ovaj Pazarac KO CHARAPE,poslije sam pocheo malo ozbiljnije razmishljati i ozhenio sam se sa 26 i pol!!Shta to znachi???
Neznam koliko imash godina ali ako trazhish ozbiljnu vezu nemozhesh je trazhiti sa klincima.Ozbiljno sa OZBILJNIM ,dakle sa takorechi LJUDIMA!!
Selam....
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

15

Petak, 05. Novembar 2004

Sadokan i tebi (o) za osudu Alar vera da samo ovako radi drzavni sud :D :D :D

• »Talibul-ilm« je muško

• Poruku poslati

16

Petak, 05. Novembar 2004

Esselamu aleykum we rahmetullahi we berekatuh!

Hvala Allahu s.w.t tvorcu svega vidljivog i nevidljivog, Gospodaru dana sudnjeg, i doista svaka zahvala pripada samo Njemu, i nema sumnje da je On Allah i da nema drugog zanstva koje istinski zasluzuje da bude obozavano osim Njega! Njega iskreno obozavamo, Njemu se klanjamo, Njemu za oprost od grijeha dowu cinimo i samo se na Njega oslanjamo!

Neka je selam na posljednjeg Allahovog s.w.t. poslanika Muhammeda s.a.w.s. njegovu casnu porodicu, ashabe, tabine i sve mum'mine koji ga slijede na putu istine sve do sudnjeg dana!
A zatim, draga braco i cijenjene sestre, trazim oprosta od Allaha s.w.t. za sebe i za vas i da sva nasa djela koja cinimo samo u Njegovo ime upise unasu knjigu dobrih dijela i da svjedoce na sudnjem danu za , a ne protiv nas! Ja Rabi oprosti svojim robovima i pouci nas znanju koje ima koristi i na ovom i na onom svijetu!
Amin!!!

Amin !!!

Halalite mi na mojim rijecima jer ja neznam, a Allah s.w.t. zna tako sve sto kazem i pogodim je od Allaha s.w.t., a sve sto promasim i pogrijesim je od zla moje duse!

Citirano

Ili kad neko kaze:"nikad nisam ljubio zenu, grlio jesam prije doba Islama".prije doba Islama???

Jer to ranije nije bilo Islama u Sandjak?

Nazalost, prije ovdje je od islama imalo samo ime, i nazalost kao i vecina u svijetu i mi smo bili muslimani samo po imenu, a dzamije prazne, a da u prakticnom zivotu ne pricam... Mada i sad ima toga, pogledajmo nasu carsiju, 10 puta vise utegnutih i razgolicenih, a kad ih opomenem, odma sam ja u 7 vijeku i necu nikako u 21 vijek. Eh pitam se kako je to razgolicavanje pripomoglo napretku neke civilizacije, mislim da su za to zasluzni naucnici, al neka ga sad to... pogledaj po carsiji i vidjet ces da apsolutna vecina zenske populacije nosi uske pantalone poznaju im se dijelovi tijela ko da su gole i sve da umru sad ,nazalost, direkt bi u dzehennem,jer rekao je Allahov Poslanik Muhammed s.a.w.s. : "Dvije vrste ljudi bice stanovnici Dzehennema i ja ih poslije ovozemaljskog zivota, necu vise vidjeti: silnici, u cijim su rukama bicevi debljine kravljih repova, kojima tuku svijet, i zene obucene, a gole (nose usku ili prozirnu odjecu) kao da su gole, koje okrecu lice od Allahovih zapovijedi i sklone su zlim djelima, a glave su im kao grbe u deva. Takve zene nece uci u Dzennet, niti ce osjetiti njegov miris! A miris njegov se siri na sve strane veoma daleko." (hadis biljezi Ahmed)

subhanallah, a kako im je samo olaksan put za dzennet ali one to nece da shvate ... rekao je Allahov Poslanik s.a.w.s. "Zena koja redovito klanja pet vakata namaza, posti mjesec Ramazana, cuva svoju cast i postenje i bude pokrna svome muzu, uci ce u Dzennet." (Bezzar)

a to sto te buni sto sam ja reko "prije islama" , pa ne moras bukvalno da shvatis, to se mislis da je bilo u periodu dzahilijeta, kada nisam praktikovao islam, znaci prije praktikovanja islama u mom zivotu, i da ti pojasnim, ja nikad nisam imao djevojku elhamdulillah, niti cu, to je strogo zabranjeno, pa ko voli nek izvoli. Kad kazem grlio, to ne mislim da sam svoju djevojku grlio, vec ono kad bih isao na zurke, pa sa drugaricom plesem, i takve slicne gluposti.

A zasto ne bih ozenio onu koja ne klanja, ne posti a prije svega ne vjeruje u Allaha bludnicu (bilo da je spavala sa jednim ili vise njih) koja se nije pokajala ili kaze da se pokajala ali njena djela govore drugacije, pa ako ona prema Allahu , Gospodaru svemira ne iskazuje postovanje postujuci Njegove zabrane koje su bas osnovne ili naredbe (a to sve za njeno dobro), pa kako onda da ocekujem da ona postuje mene...

nazalost, mnogo smo preuzeli obicaje od nevjernika, mozda zato sto smo toliko okruzeni njima, pa svoje zaboravljamo i bacamo pod noge, zaboravljamo da najboljeg uzora imamo u Allahovom Poslaniku s.a.w.s. pa nam se desavaju belaji koji se desavaju.

Zato zadovoljenje ljubavi i strasti zadovoljimo u braku jer, kako kaze Muhammed s.a.w.s. "Covjek ce biti nagradjen i za intimni zivot sa svojom zenom. Jedan od slusatelja, koga je ova rijec Allahova Poslanika ne malo iznenadila, zacudjeno upita:

Zar ce covjek biti nagradjen i za to sto zadovoljava svoju strast? – na sto mu Allahov Poslanik odgovori:
Zar ne znas da bi ucinio haram ako bi svoju strast zadovoljavao na nedozvoljen nacin, zato, ak oje zadovoljava na dozvoljen nacin, bice nagradjen." (Muslim)

"One su (zene), uistinu, druga polovica muskarcima." (Ahmed, Ebu Davud, Tirmizi, Ed-Daremi)

Iz ovog hadisa se vidi koliko je znacajna zena i da je ona druga polovina muskarcima, a ne neka trecina ili cetvrtina. Ako su zene druga polovica muskarcima onda su muskarci druga polovina zenama. Ima li tu neke neravnopravnosti??? U Islamu zena muskarcu nije samo predmet vec je to osoba sa kojom zivi, to je osoba koja odgaja djecu, odrzava domacinstvo dok muz zaradjuje i zivotom je odgovoran za sve njih ...

Izbor supruznika

Izbor supruznika izuzetno je vazan jer pravi izbor moze biti sreca za neku osobu, ili - njena nesreca. Allahov Poslanik, s.a.v.s, u hadisu koji prenosi Sa'd, r.a, kaze: cetiri stvari cine covjeka sretnim: dobra cena, komforan stan, dobar susjed i udobno prevozno sredstvo, a nesretnim ga cine: losa zena, tijesan stan, los susjed i neudobno prevozno sredstvo.
Brojni faktori uticu na izbor supruznika. Nekada je to ljepota, nekada bogatstvo, nekada ugledna porodica a nekada karakter, moral i vjera neke osobe. Allahov Poslanik, s.a.v.s, preporucuje da u nasem izboru prevagne ovo posljednje, cime ce se namiriti i nadoknaditi ono sto eventualno nedostaje od naprijed navedenih faktora. Ukoliko se ne uvaze vjera i moralni kvaliteti, svi drugi faktori zbog kojih smo stupili u brak mogu se vrlo brzo pretvoriti u svoju suprotnost. U hadisu koji biljezi Ebu Hurejre, r.a, Vjerovjesnik, s.a.v.s, preporucuje: Zena se uzima zbog 4 stvari: zbog bogatstva, porijekla, ljepote ili vjere. Ozeni vjernicu, blagoslovljen bio! Lijepota je prolazna, a opet dzaba covjeku lijepa zena ako su stalno prisutne svadje. Zar nije lijepse imat prosjecnu zenu pa se slagati s njom i zivjeti u razumijevanju, postovanju i ljubavi nego imati ljepoticu s kojom ce se cvojek svadajati? Porijeklo nekima znaci puno jer se obicno, po meni, zasniva na nekom ugledu ili bogatstvu. Ne mora znaciti da ce osoba iz ugledne porodice biti ista kao i njeni preci, rodjaci. Moze se desiti da bude drugacija i da opet dodje do problema. Sto se tice bogatstva citao sam jedna hadis gdje se otprilike kaze: ko ozeni zenu zbog bogatstva zadestiti ce ga siromastvo. A moralni kvaliteti (vjera) su jako vazni. Jer ako je zena dobrog ahlaka muzu ce biti lakse kada bude odsutan. Bice sigurniji, znace da takva zena nece pustati nikoga u kucu, da ce se brinuti o djeci, a ne da kao neke ide po komsiluku i ispija kafe, u pitanjima vjere ce se slagati, nece ga nagovarati na cinjenje harama, opominjati ce ga kada krene da ucini nesto lose... Ima hadisa u kojima se kaze da ce Poslaniku, s.a.v.s., na najblize biti na buducem svijetu onaj ko bude imao najljepse ponasanje i dobar odnos prema drugim ljudima.

Da ne bih duljio ovdje, otvoricu temu Islamski brak, koja bi mogla sluziti kao neki mini prirucnik muslimanima sa foruma koji zele da im uzor bude Allahov Poslanik Muhammed a.s.

Naravno da ce biti kritika ovdje na racun onih sto pokusavaju muslimane pozivati u islam, ali kada je to bila sudbina svih poslanika koje su nazivali svakakvim imenima, sta tek ostaje za nas, obicne Allahove robove koji smo toliko grijesni...

wesselamu alejkum

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

17

Petak, 05. Novembar 2004

Imaj te na um da che te kad tad pola zhivota provest pokraj jedne osobe, sa njom se budit svako jutro, gledat je i kad ti se ne gleda, itd ...

zato podrzhavam Almira "PaZaRaC" : menjaj te hi ko charape ...

Ko zna dal chemo se ponovo dopisevat sutra, ko zna shta nas cheka, zhivi svaki dan kao da je poslednji ...

Poz ;)

ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

18

Petak, 05. Novembar 2004

Eh, Srce_ pa ovakvih bisera mogu samo od tebe da cujem!

Kako to zivis danas ne znajuci dal ces sutra bit ziva, menjajuci muskarce kao carape, a provodivsi pola zivota sa jednim kog usput receno kadkad neces ocima moci da vidis?

Menjati carape je higijenski ispravno i vrlo pozeljno zbog same njihove svrhe i funkcije. U cemu je smisao menjanja partenera?

Licno mislim da treba ozbiljno razmisljati o svojim postupcima i namerama , pre nego bude kasno.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

19

Petak, 05. Novembar 2004

Citirano

Orginalno od Arhitetkinja
...
Posle ovog nadam se da cemo se sloziti da ovi sto ovako nesto cine se mogu sa pravom nazvati destruktorima morala ili jednostavno IDIOTIMA.
...

Arhitetkinjo, tema ti je fino odabrana i postavljena, sa izuzetkom citirane rečenice. Malo pregrubo, reklo bi se. Zar ne?

Iz ovako dobre postavke nije uopšte bilo iznenađujuće što dobismo Aletov sjajan post u kome može da se nađe skoro sve što treba da obradi ovu temu: kamo sreće da smo svi iz prve našli svoju pravu ljubav, odmah stupili u brak i ostali zajedno do sudnjeg dana. Beše još par mudrih stvari vezanih za vaspitanje i zrelost. Nemam primedbi, Ale, svaka čast!

Ako je Ale i nešto propustio, Talibul-ilm je, tražeći znanje, priredio nakoliko sjajnih crtica. Nešto iz knjiga a ponešto i iz (ne)iskustva. Takođe, vrlo lepo...

PaZaRaC i MuShtuluk, jedan radikalan stav i jedna radikalna kvalifikacija. Imali ljudi šta da kažu i podelili to sa nama. Ne slažem se ali odajem dužno poštovanje. Pitanje stila i energije...

Onda nam se Šmeker poveri, i sa par dirljivih rečenica me dovede do zaključka: ovom čoveku ima na čemu da se pozavidi. Da ga ne ureknem, želim im puno sreće.

A onda se vraća kreator teme, furiozno kao i obično. Jadni Šmeker. Nije čovek ništa kriv, bio je prozvan i upecao se na lepo formulisanu temu koju je Tetka postavila u pogrešnom forumu. Očigledno joj je namera bila (priznade) da Šmekera upeca na onako iskreno priznanje, a onda stupa na scenu ''Arhi Četiri Pištolja''!!! Bum, tras i gotovo. Jaoj, kako me nervira kada čitam moralisanja ovoga tipa sa pogrešnih adresa na pogrešne adrese, i povrh svega na pogrešnom mestu.

Talibul-ilm je vernik, ima svoje stavove i rasuđivanja, podelio ih je sa nama. Lepo. Meni to ne smeta, šta više, nešto naučiš i bolje upoznaš ljude i njihove nazore. Ali, da li je Arhitetkinja htela da vidi ovakve postove i dobije neko tapšanje po ramenu? Jeste, ali joj to nije osnovni cilj misije.

Citirano

Orginalno od Arhitetkinja
...
Ovu temu sam pokrenula iz zelje da bacimo proklestvo na prevaru partnera time sto cemo prekorevajajuci podiskotovati ponasanje koje nazalost, i novopazarskoj sredini koja je do sad vazila za moralnu, uzima sve vise maha sa trendom da postane vecinsko ponasanje.
...

Grdan Šmeker, upecao se... I Utopljena, a evo i ja se možda pecam sada. Jedino se za PaZaRaCa može reći da je proleteo kroz zamku tako da je iza njega ostao miris spaljenih guma i gomila čarapa a MuShtuluk ga prati pogledom punim poštovanja... I Fingers, priznaj da si super prošao.

Sledi konstrukcija...

Temu možede slobodno da preformulišete, a evo i par predloga:
1. Nije valjda da stvarno verujete da pre braka morate da upoznate više od jednog kandidata?
2. Kako pronaći bračnog druga sa razdaljine od pola metra?
3. Ja ću ovog, pa kud-puklo-da-puklo. Nadam se da i on hoće mene, da misli ozbiljno i da se nećemo zgaditi jedno drugom posle mesec dana braka. Nije bitno to što se uopšte ne poznajemo. Hajde da pričamo na ovu temu!

Ili to, ili... Pa, da! Pošto se sve glavne svetske religije uopšte ne slažu sa konceptom prebračnih aktivnosti sa ciljem da se mogući životni partner bolje upozna, dajte da temu preselimo u forum ''Religija''! Naravno, Okamova oštrica. Najjednostavnije rešenje je ono pravo.

Da se razumemo, ne zagovaram ja neki razvrat (nisam partnerke menjao kao čarape) i vrlo me je obradovala ovakva tema. Radost beše kratkog veka jer netom iščitah sardžaj iste. Arhitetkinjo, zgadilo mi se kako si ovo izvela, šteta ovako dobre teme...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

Datum registracije: 29.09.2004

• Poruku poslati

20

Petak, 05. Novembar 2004

selam alejk

djordjeRd nemoj da je tako osudzujes cura ima fina razmisljanja i upravu je za puuno stvari ...ali nemoj se arhitetkinjo puno zamarat jer svaki covek sve sto radi za sebe radi i odgovarace za svoja dela a imas onu narodnu poslovicu sta posijes to ces i poznjet ili svaka vreca nadze zakrpu :D mnogo prosto receno :)

a sandokan ima pravo za ozbiljne ljude jer samo zrela osoba moze razmisljat o ozbiljnoj vezi i imat uopste ozbiljnu vezu ma da jedan musliman treba da cuva svoje emocije za pravo vrijeme. Ne treba ih razvijat prije njihovog pravog vremena. U islamskom pravu postoji pravilo koje glasi:" Ko pozuri sa necim prije njegovog pravog vremena biva kaznjen uskracivanjem toga sa cime je pozurio". Dakle ako momak i devojka razviju "odredjene" emocije prije nego li im je i vrieme mogu lako uci pod Allahovu srdzbu.
S druge strane covek nikad ne zna ko mu je sudjen i onda postoji opasnost da pokloni srce osobi koja ce mozda drugome/drugoj biti sudjena. Stoga treba biti oprezan i mudar:).
Trebamo znat da je Allah najbolji zivotni scenarist. Dovoljno se drzati Njegovih zakona i sve ce coveku da dodje u susret:).

pozdrav

Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

Social bookmarks