Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen
  • »Pravnica« je autor ove teme

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

1

Srijeda, 26. Oktobar 2005

Koliko puta moze da se voli?

Koliko puta covjek moze da voli u svom zivotu? Onako iskreno, podatno i bez trunke rezerve ili sumnje da je to ono pravo?!

Ranije sam cesto slusala odrasle kako za nekog pricaju da je bio necija prva velika ljubav i ta me je recenica zadovoljavala. Nisam je dovodila u pitanje. Ali danas?!

Ako je ta prva ljubav vec prava bila, kako onda da je bila a danas vise nije?! I ko kaze da covjek u zivotu moze vise puta da osjeti svu onu zar, srecu, strast i povjerenje kao pri prvoj jos neznanoj ljubavi?

Kada prvi put volimo, onda to radimo bez straha i promisljenosti! Ulazimo u vezu neukaljani starim vise-manje bolnim iskustvima, emocionalno se prepustamo tom nekom ili nekoj bez iole laznih rezervi.

Prvi put je to poput premijernog skoka iz vrtoglave visine. Ako imas srece, padobran ce ti se na vrijeme otvoriti i ti ces iz te sulude brzine koja te puca adrenalinom izici na vrijeme. Padati ces sporije, ali ces zato imati vise od tog dozivljaja. Uzivaces u svemu sto vidis i osjetis, jer ce ti ta nova i sporija brzina to dozvoliti. Na kraju ces mekano dodirnuti svoj cilj, i spustiti se na sigurno tlo. Bez ozleda. Ako imas srece...

Ako nemas, onda ti se padobran nikad nece otvoriti i sem tog osjecaja sto katapultira ti ces se sjecati samo onog treska kada puknes od tlo stvarnosti.

Eh sad, ja tvrdim da nema te pametne osobe koja bi se nakon takvog pada i drugi put usudila skociti tek tako. Drugi put bismo se bojali te vrtoglave visine sto dize, pa lomi. I neka ti ovaj drugi put imas i najsavremeniju opremu - strah je ono sto dolazi iz tvoje proslosti i sto te koci. Iskustvo te koci.

Tako je i u ljubavi.

Prve nam ljubavi uvijek ostanu da traju, jer vrijeme pocinjemo tek od njih da brojimo. Prije nje nije bilo nista, poslije je bila ona i ono sto je donijela i uzela. Ona postaje mjerilo za naredne, upozorenje i lekcija koju nas je naucila. Onaj nezaboravni osjecaj visine sto nam je dala i za kojim cemo nastaviti tragati citav zivot. I kada budemo i drugi put nekoga voljeli, jer sigurno to hocemo, ovaj put ce to biti na drugaciji nacin. Bice to takoreci skok sa jedne manje opasne visine.

Zato tvrdim da covjek moze imati mozda vise ljubavi u zivotu. Ali bez razmisljanja i sumnje ce da voli samo jednom. Onaj prvi put. Samo jednom padamo bez straha od pada. I nikad vise.

Sta mislite vi?

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

2

Moje misljenje je da moze da se voli i vise od jednog puta,samo sto jacina svih drugih emocija poslije najjace ljubavi slabi.Covjek se potrosi i sa emocijama,pa sve druge ljubavi koju dodju kasnije mogu da se vole ali sa slabijim intenzitetom. :( No,ipak moze da se voli :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

3

Zavisi koliko emocija ulozis u tu tako da je nazovemo "novu ljubav".A Emocija nije nesto sto se trosi,vec nesto sto se pruza nekoj voljenoj osobi.Zato zivimo da VOLIMO i DA budemo VOLJENI ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen
  • »Pravnica« je autor ove teme

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

4

Petak, 28. Oktobar 2005

Zahvaljujem na odgovorima. Uteha mi je velika cuti vase odgovore ----> :) nisam samo ja toliko emotivna. Normalno je znaci "patiti" zbog prvog ili ti prve. ;(

@ Annonimuse: Znaci li to da muski pate za svojom prvom devojkom :D :D :D :D . Objasni malo opsirnije. ;)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

5

Petak, 28. Oktobar 2005

Pa ja smatram da nije normalno patiti zbog prvog ili prve.Vidi sestro...kad se dvoje vole,pa kad dodje do razlaza izmedju njih,ono sto prolazi kod svake djevojke tj.osobe je bol.Ono sto ostaje u tebi su osjecaji koji se vremenom mjenjaju i sluze ti na neki nacin kao vodich,kao zvijezda vodilja,tako da kada naidje sljedeca osoba na tvom putu mozes da znas i da prepoznas jeli ili nije za tebe. :D
Emocije su emocije i tesko ih je kontrolisati,ali pokusaj da ne patis za njim,jer ni jedan muskarac nije vrijedan suza u ocima lijepe zene :)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

6

Petak, 28. Oktobar 2005

Zasto mislite da je uvek prva bitna?

" Bilen alemlere rahmettir "

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

7

Petak, 28. Oktobar 2005

ja mislim da more do smrti
malo za promenu

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko

Datum registracije: 18.01.2005

• Poruku poslati

8

Petak, 28. Oktobar 2005

Mislim da je ovo vrlo interesantno pitajne. Dali je moguce ili ne to je jedna individuelna stvar, i mislim da za ovo nema jedan definitavan odgovor.
"Dream as if you'll live forever, and live as if you'll die today" - James Dean

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

9

Petak, 28. Oktobar 2005

selam

Svako ovdje na forumu ima neku svoju pricu o ovoj temi :) . Samo neka smogne snage i istinski isprica i vidjecete da je skoro svako prosao fazu da je voljen i volio, pa se razocarao pa opet volio i opet bivao voljen :O .
Pravnice ima tu jedna kvaka, ako stvari u vezi ne krenu sto bi mi rekli Islamskim putem, tj. umijesa se pomalo sejtanaga u vezu :( X( , najcesce ona puca, tu nema izuzetaka. A svakom svom robu Stvoritelj je vec odredio partnera na ovaj ili onaj nacin, docice i taj tvoj "Princ na bijelom konju" ne se sekirati :) .
Samo brate neko te puno,puno nasekirao jer su ti sve teme za njega vezane, sram ga bilo o| .
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

10

Subota, 29. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od harunh
Pravnice ima tu jedna kvaka, ako stvari u vezi ne krenu sto bi mi rekli Islamskim putem, tj. umijesa se pomalo sejtanaga u vezu :( X( , najcesce ona puca, tu nema izuzetaka.

Harune, pa sta je sad relevantno: "najcesce" ili "nema izuzetaka"?

A sta je sa svima onima koji nisu pripadnici islama?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

11

Subota, 29. Oktobar 2005

Selam

Uvazeni gosp. Administrator-e, kad sam napisao najcesce, to mi je nekako sa ono 'naj', izgledalo kao nema izuzetka, priznajem gresku, kao lapsus ;) , Ali cu potvrditi da zaista kad 'nalet ga bilo' uplete svoje prste, veza puca X( .
A sto se tice onih koji nisu pripadnici Islama, ja o njima ne zelim komentarisati :rolleyes: , iz prostog razloga , jer je Onaj, koji nas je stvorio rekao, kad se, nijma obraca u 109. suri Kur'ana:
Lekum dinukum, ve lije din.
Vama Vasa vjera, meni moja :] .
Mislim da ova tema i nije bas prikladna da dalje elaboriram sve vjerske stavove. Selam
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

12

Petak, 04. Novembar 2005

Covjek voli dok je ziv.Kada se radi o ljubavi izmedju dvoje lica suprotnog pola, mislim da ne treba trositi puno vremena na price o nezaboravnoj prvoj ljubavi i patnji za njom ili njime. Smatram da se prva ljubav svakome desi relativno rano, u pubertetu a tada se zaljubljujemo u bilo koga, ne vagajuci njegove moralne niti bilo koje druge kvalitete osim fizicke.To mu bude vise kao simpatija a ljubav je nesto sto se desi mnogo kasnije...kada covjek bude dovoljno zreo da shvati njenu tezinu.

Zato nikada ne mozemo govoriti o prvoj ljubavi jer se ona nekako utopi u prve dvije-tri ali mozemo govoriti uvijek o pravoj ljubavi jer je takvih malo, jedna ili nijedna.Dok, voljeti mozemo ne ograniceno, uvijek.To je urodjeno covjeku:da voli i da zeli da bude voljen.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »Stari_Gradjanin« je muško

Datum registracije: 04.11.2005

• Poruku poslati

13

Petak, 04. Novembar 2005

...

Pa ono sto se tice ljubavi Izmedju suprotnih polova to je vrlo diskutabilna tema... Ono kao samo jednom se voli moje misljenje je da covek moze da voli i vise puta ne samo jednom samo zavisi dali ce naici osoba u njegovom ili njenom zivotu koja ce zasluziti tu ljubav...
Crna Mala POvisoka Devojka

limited

Početnik

(10)

Datum registracije: 28.10.2005

• Poruku poslati

14

Petak, 04. Novembar 2005

Ja bih podelila na:
-deciju zaljubljenost
-zrelu ljubav i
-pravu, bezuslovnu ljubav.
Naravno, govoreci o ljubavi prema osobi suprotnog pola.
:)

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

15

Petak, 18. Novembar 2005

ljubaaaaaaaaaaaaaaaav

Ljubav je najlepse osecanje u nasim zivotima-ajdeeeee.

Ja volim ljubav , pa sam mozda bas zbog toga mnogo puta verovala da sam volela,no medjutim to nije bilo to. Ne kazem da nisam nikad osetila car ljubavi,naprotiv... Ali ipak mislim da cu tek spoznati pravu ljubav... :D

Pre nekoliko godina sam verovala da za svakog postoji prava osoba na planeti,samo je pitanje zelje da li ce se te dve osobe sresti... Kad sam ja srela coveka "svog zivota" , nisam znala ko je,sta je,ali sam imala jak osecaj-u glavi,stomaku,srcu... Znala sam da je to ono pravo.
Medjutim kada sam se rastala sa tom osobom,odmah sam krenula dalje,mozda iz straha da ne patim...

Uvek mislim na njega i ko zna mozda se jednog dana opet sretnemo...

U medjuvremenu ja cu biti zaljubljena u ... najlepseg decka u gradu... v..a :P

Sto znaci-volite se ljudi,nije bitno da li je prvi ili poslednji-volite seeeeeeeeeeee
misli globalno-deluj lokalno

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

16

Petak, 18. Novembar 2005

Citajuci ovaj post od global mogu samo da kae: Nemam ja onih osamnaest godina... :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

17

Subota, 19. Novembar 2005

Najiskrenije...

Koliko puta moze da se voli?

Ako se misli o kompletnoj, najdubljoj, pravoj i apsolutno posvecenoj ljubavi onda je odgovor:

Skoro pa jedamput.

Posle mojih 37 godina istrazivanja tog polja odgovorno tvrdim da je skoro nemoguce doziveti apsolutnu ljubav do kraja i kompletno.

Ko zna zna. Ko zna razumece. Ostali - vezbajte :D
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

• Poruku poslati

18

kako je tuzno

Ma ljudi niko vam nije kriv sto se osecate ili ste stari...
Za informaciju pojedinima-Imam nesto vise od 18 god. , a naravno svi dozivljavamo razne stvari, razlicito a kamoli ljubav.
Bas zbog toga mnogima je dosadno,monotono,bezveze...
Ali... Kad bi svi bili isti,opet ne bi bilo zanimljivo.

Ma bitno je da ja uzivam , a kada budem imala oko 40-tak godina nadam se da cu imati 5-toro dece sa covekom svog zivota.

A za ostale koji ni do tad ne osete pravu ljubav-kazem-Kako je tuzno.
misli globalno-deluj lokalno

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

19

Nisi me razumela global. Ja sam hteo da kazem da mi je ZAO sto nemam onih osamnaest godina... Ali sta je tu je. Uskoro ce cetvrt vijeka ;(

e da. Moze da se voli max jednom, tek da odgovorim na pitanje ;)
Sit Hungry Doesn't Believe

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

• Poruku poslati

20

pa sad...

O.K. Nesporazum...

Ma koliko puta nije bitno,bitno je da se voli... :D