Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »muhasibi« je muško
  • »muhasibi« je autor ove teme

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

1

Subota, 20. Oktobar 2007

Koliko sati spavate?

Pitanje je jednostvano,zanima me koliko sati od moguca 24 :D provedete spavajuci?

Meni je obicno 8 sati prosek i sasvim dovoljno!Mozda ce neko reci da je mnogo,ali sta cu kad se volim naspavati.Ja mogu da funkcionisem i sa sest sati,ali mi produzetak od 2 sata dodje kao neka losa navika xx(
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

2

Subota, 20. Oktobar 2007

MIN 6h-MAX 9h.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

3

Subota, 20. Oktobar 2007

Spavam 3 sata, napravim pauzu od pola sata do sat pa nastavim opet jos 2 sata i to je to.

Priznajem, nedostaje mi sna....
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

4

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
Spavam 3 sata, napravim pauzu od pola sata do sat pa nastavim opet jos 2 sata i to je to.

Priznajem, nedostaje mi sna....

Citirano

Orginalno od Altuna
Ja sam vec priznala da sam taze udata tako da....to je to. :)

Mislim, sasvim razumljivo :D
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

5

Subota, 20. Oktobar 2007

I dalje spavam od 04:30 do 08:00

Nije to zdravo, nije, al tako mi radi sahat :)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

6

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Altuna

Moja zivotna zelja je da mogu da uradim kao ti(da se probudim kad hocu i napravim pauzu).Ja kad zaspem to ti je koma,nema tu nikakvih pauza,izuzetno retko mi se desi da cujem 2 sata i jedan mobilni za budjenje(kazem retko cujem,a jos redje me probude) ;(

"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

7

Subota, 20. Oktobar 2007

ja nekad spavam veoma malo, al zato kad mi se "nagomila" sna, pa ufatim priljiku, ne budim se lahko.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

8

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Administrator

:)) Neka sad!

Moj efendija ima taj ritam takav, ustaje u 3-4 nocu godinama unazad da klanja salatu-lejl. I cim upali svjetlo....planirala-neplanirala i ja odem na ibadet. Sta cu drugo.... :P

O tome se, Admin, radi... ;)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

9

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Altuna

Citirano

Orginalno od Administrator

Moj efendija ima taj ritam takav, ustaje u 3-4 nocu godinama unazad da klanja salatu-lejl. I cim upali svjetlo....planirala-neplanirala i ja odem na ibadet. Sta cu drugo.... :P

Mašallah!

P.S. Normalno, taj noćni ibadet obavite u osami i ne hvališete se time - baš onako kako i treba, jel tako?
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

10

Subota, 20. Oktobar 2007

Nisam znala da kad se udas ili ozenis spavas samo 2-3 sata ;) :))

Meni je dovoljno od 6-8 sati i bas se osecam odmorno i naspavano ;)

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

11

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od sans

Citirano

Orginalno od Altuna

Mašallah!

P.S. Normalno, taj noćni ibadet obavite u osami i ne hvališete se time - baš onako kako i treba, jel tako?

Jeste,trebalo bi "sanse" da je tako.Eto masallah oni tako fino klanjaju nocni namaz i ne hvale se time.No izgleda da je Altuna najverovatnije zbog neznanja(da se o nocnom namazu ne govori javno)i neke vrste iskrenosti samo dala repliku da ne bude pogresno shvacena,tj obrzalozenje zasto se budi usred noci!

Hvala Altuna na iskrenosti,a mi cemo se potruditi da vase nocne tajne namaze ne sirimo po svijetu,rizicno bi bilo za nijjet da se ne uzbeginisete kako dunja zna za vasu nocnu nafilu pa da jos vise klanjate da narod rekne pogle sto heljac bise od ibadeta po noci!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

12

Subota, 20. Oktobar 2007

Nikada,ama nikada nije duze od 8-sati.A ponekad se nespava vise od 48-sati...............zivot.
" Bilen alemlere rahmettir "

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

13

Subota, 20. Oktobar 2007

Uglavnom oko 8h, u proseku..
1/3 zivota ljudi izgubimo spavajuci, mnogooo :)
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

14

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od muhasibi
No izgleda da je Altuna najverovatnije zbog neznanja(da se o nocnom namazu ne govori javno)i neke vrste iskrenosti samo dala repliku da ne bude pogresno shvacena,tj obrzalozenje zasto se budi usred noci!

Brate, molim te pripazi malo na rječnik! Ti si izgleda nov ovdje i ne znaš da je naša Altuna pročitala 365 knjiga, da je počela a dosada vjerovatno i završila 366-u... i td. i td. Može da se desi da joj se slučajno omaklo, al neznanje?!!! To su krupne riječi. No, sreća tvoja što se radi o Altuni sa sve njenim lijepim ahlakom...

P.S. Nisam odgovorio na pitanje jer me sramota malo od vas - svi spavate mnogo manje a ja sam vrlo rijetko budan ;(
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

15

Subota, 20. Oktobar 2007

Ma ja sam se malo salio sa Altunom.Naime ashabi r.a. su o svojim tajnim djelima javno govorili da bi podstakli druge na to,mislim da to moze(negde sam citao).
Nije nase da ulazimo u ljudska srca i da merimo iskrenost!
Molim Allaha da nasem bracnom paru ocisti nijjet i da ih uputi,amin.
Ma i ti si SANSE nadam se bio dobronamjeran,osjeti se to. :)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

16

Subota, 20. Oktobar 2007

Aha, sad mi je jasno. Da bi mene spavalicu podstakla na noćni namaz, Altuna se dakle poslužila marifetom ;)
Muhasibi da znaš da mi je sad mnogo lakše. Kad malo bolje razmislim sad me je sramota ... kako sam samo mogao i da pomislim....

A i ti si vidim načitan??? A i šaljivdžija si :D :))

i ... bode mi oči

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

17

Subota, 20. Oktobar 2007

Da zaista kako si mogao,pokaj se brate za svoje lose misli,nedaj im da puste korene o|

Nisam nesto ekstra nacitan,dosta sam knjiga poceo da citam(na desetine),sve tako sa cvijeta na cvijet ?(,al rijetko koju zavrsim do kraja!Uglavnom je kraj svaki isti :D

18

Nedjelja, 21. Oktobar 2007

Dnevno spavam izmedju 5 i 7 sati. Nisam spavalica, cak i kad se desi da nemam obaveza ne mogu da spavam dugo.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

19

Citirano

Orginalno od muhasibi
... ashabi r.a. su o svojim tajnim djelima javno govorili da bi podstakli druge na to...

Ja sam Altunu bas ovako svatila, da je Allah nagradi na trudu i istrajnosti jer zaista je plemenito i lepo klanjati a ako je to jos u nocnim satima, posebnost je utom veca. Nije za DZ receno da su Sabah i Jacija najvazni.
Vernik prema verniku, treba imati takmicarski duh,u postizanju dobrih dela. Zato je meni ovo sto je Altuna rekla prvo obradovalo sto ona to radi, ali i kod mene izazavalo strah sto sama to ne radim. Sad neka svako razmisli za sebe, da ga neki komija, koji nema auto, u 2 sahata pozove i zamoli da mu bolesno dete poveze u bolnici. Kako bi se poneli prema komsiji ? Verovatno da bi vecina ucinjila uslugu ! Sad ramislite kako se odnosite prema Allahu dz. i na njegove pozive.

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

20

Bolje je udjeliti tajno,ali jos bolje je udjeliti javno da bi se drugi podstakli na udjeljivanje!na to sam mislio kad sam spomenuo ashabe r.a.
No pravnice vidim nema "sansa" da se javi,ostaje na meni da pohvalim tvoje izuzetno ostroumno shvatanje,praceno tonama srcanog basireta i nemerljivom kolicinom imanskog vjerovanja koje vodi do Izvora i svih svjetova i ibadeta samo jednom jedinom Ilahu(Bogu).
Jesam i ja odlepio o|

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks