Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 21. Oktobar 2007

Osam sati spavanja dnevno mi je sasvim dovoljno. Moze i krace, ako bas imam neki razlog, ali volim normu od osam, eventualno, sedam sati sna. :D
Desi se da odspavam nekad i malo duze, ali se posle toga osecam umorno, iscrpljeno, malaksalo,bezveze...
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

22

7

moram li jos nesto da pisem
prosek mi je sedam sati
sat dva vise manje
ne vodim mu evidenciju

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

• »muhasibi« je muško
  • »muhasibi« je autor ove teme

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

23

Ne sasvim dovoljno si napisao,nastavi sa spavanjem :)
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

24

Citirano

Orginalno od Pravnica
Vernik prema verniku, treba imati takmicarski duh,u postizanju dobrih dela. Zato je meni ovo sto je Altuna rekla prvo obradovalo sto ona to radi, ali i kod mene izazavalo strah sto sama to ne radim. Sad neka svako razmisli za sebe, da ga neki komija, koji nema auto, u 2 sahata pozove i zamoli da mu bolesno dete poveze u bolnici. Kako bi se poneli prema komsiji ? Verovatno da bi vecina ucinjila uslugu ! Sad ramislite kako se odnosite prema Allahu dz. i na njegove pozive.

Citirano

Orginalno od muhasibi
No pravnice vidim nema "sansa" da se javi,ostaje na meni da pohvalim tvoje izuzetno ostroumno shvatanje,praceno tonama srcanog basireta i nemerljivom kolicinom imanskog vjerovanja koje vodi do Izvora i svih svjetova i ibadeta samo jednom jedinom Ilahu(Bogu).

Nikad nije kasno. Evo pridružujem se pohvalama. Pravnica je u pravu, a kako i ne bi bila (o)

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

25

nekad zaspem u 11 i spavam do 8
nekad zaspem u 2 u jutru i probudi me izlazak sunca
tad se obicno zapitam: pa mora li ovo sunce da izlazi svaki,ama bas svaki dan?dokle vise ovo ovako?kad cu ja jednom u zivotu da se naspavam itd. :D nekad posle svih ovih pitanja odspavam jos 2-3 sata i tako to :D

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

26

Ponedjeljak, 22. Oktobar 2007

Hvala svima koji su odgovorili na pitanje.

Ja sam bio mislio da sam nesto bolestan jer spavam po 8 sati.Ali izgleda da je to gornja granica proseka spavanja(6-8) i sasvim normalna :D

"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

27

Utorak, 23. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od sans
Brate, molim te pripazi malo na rječnik! Ti si izgleda nov ovdje i ne znaš da je naša Altuna pročitala 365 knjiga, da je počela a dosada vjerovatno i završila 366-u... i td. i td.

Hehe...odavno sam prestala da brojim do kog sam broja stigla. Svaka 2 dana nova mi kroz ruke prolazi. Takav mi posao.

Ali de...ostalo necu da komentarisem da ne ulazim u dalja neskontana repliciranja. 8) :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

28

Utorak, 23. Oktobar 2007

Pa, ja spavam spontano. Nekad, najčešće za vikend, spavam maksimalno, kolko je fabrika propisala, što bi rekli, a radnim danima, nekad manje, a nekad i više. U prosjeku, reklo bi se, spavam sasvim normalno, prosječno. Ustvari, najkraće rečeno, spavam mjestimično djelimično. :D
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

29

Utorak, 23. Oktobar 2007

ja dnevno spavam 12 sati xx(

• »Kako_bilo« je muško

Datum registracije: 06.10.2007

• Poruku poslati

30

Utorak, 23. Oktobar 2007

oko 14 sati

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

31

Utorak, 23. Oktobar 2007

tebi izgleda vise nego polovina zivota prolazi u spavanju,probudices se kad umres ne mari X(

_AmRa-

Početnik

(10)

• »_AmRa-« je žensko

Datum registracije: 16.10.2007

• Poruku poslati

32

Utorak, 23. Oktobar 2007

U toku nedelje...posto imam obaveza oko skole a volim uvece da ostanem do kasno na internetu... najvise 6-7 sati spavam. A vikendom kako kad... 8-10 ... sve zavisi ;-)

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

33

Srijeda, 24. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od muhasibi
tebi izgleda vise nego polovina zivota prolazi u spavanju,probudices se kad umres ne mari X(

Faktički, nema mu spasa. :D
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

34

Citirano

Orginalno od Kako_bilo
oko 14 sati

Citirano

Orginalno od muhasibi

Muhasibi,šta ako je brat je rekao da spava oko 14 sati, tj. odspava posle podne- negde od 13:31 do pred iindiju, recimo do 14:29, a noć provede u ibadetu?
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

• »Kako_bilo« je muško

• Poruku poslati

35

Citirano

Orginalno od muhasibi

što više spavam manje griješim,to je bolje nego da ne spavam a da skupljam grijehe

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

36

Citirano

Orginalno od sans
Muhasibi,šta ako je brat je rekao da spava oko 14 sati, tj. odspava posle podne- negde od 13:31 do pred iindiju, recimo do 14:29, a noć provede u ibadetu?

A može li recimo da čovjek legne oko 12h i da spava do pred ppakistan?

muhasibi, možda je bilo bolje za tebe da si spavao nego što si komentarisao Kako_bilo-ov post.

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

37

KOLIKO SATI SPAVATE?

Pa...
s obzirom da sam drugačija u svemu od svih...tako i u spavanju...
mogu danima da ne spavam danima ako imam neka dešavanja...
ali generalno dovoljno je da sednem u fotelju i da odmah zaspim...
mogu da spavam i kad sam u avionu...i u stolici...uopšte, ne pravim razliku, da li je krevet ili neka fotelja kada je san u pitanju...
ali leti obožavam da rano ustanem i gledam budjenje zore , posebno kad odem na reku...

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

38

Dobro de polako te,nisam ozbiljno bio ljut X( na kako_bolo-a!
Sanse po tebi ispade da kako_bilo spava 1 sahat :rolleyes:
Junuse sta ti je to pakistan,mislis na aksam jel?

Kako_bilo samo ti lijepo spavaj u pravu si za gresenje!Mozda se nebi trebo nikako ne budit velika fitna danas pa zato ;)
Sad mi pade na pamet zamislite kad bi mi mogli da imamo tako san jedno mesec dana sta bi se sve na forumu izdesavalo za to vrijeme :D

• »Kako_bilo« je muško

• Poruku poslati

39

ne samo na forumu nego i u životu

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

40

Citirano

Orginalno od muhasibi
Dobro de polako te,nisam ozbiljno bio ljut X( na kako_bolo-a!
Sanse po tebi ispade da kako_bilo spava 1 sahat :rolleyes:

Ne, nego po meni ispade da se na osnovu kako_bilo -ve rečenice ne može zaključiti tačno koliko čovjek spava, a da je tvoj komentar zasnovan na pretpostavci da je to 14 a ne nešto manje od 1 sahata. S obzirom da je riječ o pretpostavci, iznio sam ti samo mogućnost koja potvruđuje da ta tvoja pretpostavka može biti sasvim pogrešna, ne ulazeći pri tom u to koliko kako_bilo zaista spava, jer nemam prava na to.

i ... bode mi oči

Social bookmarks