Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

eda

Učenik

(10)

• »eda« je zabranjen
  • »eda« je autor ove teme

Datum registracije: 21.02.2008

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 01. Juni 2008

Koliko sredina utice na uspeh?

Elma Kurtanovic je iz Rozaja i trenutno istrazuje na Bosotonstkom univerzitetu lek protiv raka dojke. Dakle nasa sandzaklinka, na najplemenitijem zadatku.

Belma Sinanovic je iz Rozaja i trenutno studira medicninu na Frankfurtskom univerzitetu.

Znam za jos tri cure, koje u nemackoj studiraju medicinu, ( Hamburg/Hannover/Düseldorf) a kad je medicina u pitanju onda se zna odakle dolaze. A odakle bi ako ne iz Rozaja :-)

Da biste svatili uspeh tih devojka potrebno je znati cinjenicu da je studiranje medicine u nemackoj odobreno samo gimnazijalcima koji imaju abituru ( kod nas maturu) sa jedinicom ( najboljom ocenom).

Kaze se da je sarajevo iznedrilo, u bivsoj YU, najvise umetnika, muzicara, knjizenvnika, filmiskih reditelja. Sta to ima u tom sarajevu sto motivise te ljude? Medjusobna konkurencija ? Ili nesto drugo... Mozda isti vrednosni sistem ? Ili pak poziv da budu to sto jesu...

Zna se da jedan namacki grad, od prilike velicine Novog Pazara, zove se Götingen ima najvisu koncentraciju inteligencije. Iz tog grada su poznati matematicar Karl Gauss i dobitnik nobelove nagrade za fiziku Max Plank. Dakle dva izvrsna intelektualca koja su donela svesku slavu nemackoj.

Dali ce to isto nama doneti Rozajke ?

I sta je po vasem misnjenu pozitivni uticaj sredina ostalih sandzackih gradova, Novog Pazara, Sjenice, Tutina, Bijelog Polja, Prijepolja....

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 01. Juni 2008

Mislim da je vrednosni sistem , koji si pomenuo, veoma vazan. Mozda i najvazniji. Mora se u jednoj sredini sveukupno teziti uspehu. A ne kao sto je situacija u Pazaru, teziti neuspehu, jer je to lakse postici, a i ne izdvajas se iz sredine. To je poremeceni sistem vrednosti, koji se mora ispraviti, da bi se krenulo naprijed, insAllah. Mislim da se sada , bas sada, to polako popravlja.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 01. Juni 2008

Skontah te da govorish o uspesima u karijeri. Meni je glavni uspeh vezan za zivot na ovom svetu da imam zdravu porodicu i da svoju decu vaspitam/o kako treba. I da nasha porodica zivi u harmoniji. Ali, poshto se radi o poslovnim uspesima, evo shta mislim...

Iskreno, smatram da nasha sredina "vuche nazad" svakoga ko na bilo koji nachin pokusha da se izdigne iznad proseka. Zenama je u ovoj sredini narochito teshko, jer sve one koje malo "odskoche" ili pokushavaju neshto da urade od svog zivota i karijere su obelezene ili kao alapache, ili kao jeftine i lake, neretko se smatraju "usedelicama" ili nesretno udatim, "neposlushnim" i ko zna kako josh.

S druge strane, ovde je lako biti uochljiv zbog toga shto je sredina prilichno mala, pa se i mali uspeh prepoznaje.

Smatram da je lakshe postici uspeh u vecim sredinama samim tim shto ima vishe mogucnosti. Istina je da cesh se podobro namuchiti, ali cesh makar imati mogucnost da to uradish kako bi postigao neke svoje ciljeve. Ja, ako Bog da, idem da se okusham u tome... Nece biti lako i ishod se nikad ne zna, ali chovek ne zna ako ne pokusha...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

eda

Učenik

(10)

• »eda« je zabranjen

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 02. Juni 2008

Citirano

Orginalno od Sting Lady

Smatram da je lakshe postici uspeh u vecim sredinama samim tim shto ima vishe mogucnosti. Istina je da cesh se podobro namuchiti, ali cesh makar imati mogucnost da to uradish kako bi postigao neke svoje ciljeve. Ja, ako Bog da, idem da se okusham u tome... Nece biti lako i ishod se nikad ne zna, ali chovek ne zna ako ne pokusha...

Veoma pricizan osvrti na probleme pazarske sredine, posebno na otezavajuce okolnosti za zene, pa samim tim jako dobar prilog,Sting Lady.
Kazes da i ti ides. Zato, drzeci ti palceve zelim ti od sveg srca puno uspeha i srece.

Elma i Belma su pokazale da je to moguce.

samir1

Početnik

(10)

• »samir1« je muško

Datum registracije: 21.05.2009

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 16. Juli 2009

prvu gresku da ispravis nije kurtanovic nego kurtagic i dali si bas dao taj primjer iz rozaja kako vladajuci aparat nagradjuje svoje podanike time sto im djecu skoluje ila sta vec radi sa njima los primjer za rozaje
islam je spas

eda

Učenik

(10)

• »eda« je zabranjen

• Poruku poslati

6

Petak, 17. Juli 2009

Citirano

Orginalno od samir1
prvu gresku da ispravis nije kurtanovic nego kurtagic

Da imas pravo, samire, Belmino prezime je Kurtagic.
Jeli ona jos u Bostonu ili se vec vratila u Rozaje, sto mi je tesko predstaviti jer je pricala da u Bostonu ima izvanredne uslove za istrazivanje.
Ja joj svakako zelim sve najbolje i insallah da postigne zacrtani cilj.

• »silver04« je muško

Datum registracije: 22.02.2009

• Poruku poslati

7

Petak, 17. Juli 2009

*

Cuo sam za njih i mnogo ih pozdravljam i zelim im puno uspjeha u daljem radu.

• »silver04« je muško

Datum registracije: 22.02.2009

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 19. Juli 2009

*

Zasto si mi skinuo ostatak. Nije bilo nista uvredljivo ni za koga.

Social bookmarks