Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko
  • »Prolazzznica« je autor ove teme

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

1

Utorak, 11. Novembar 2003

Koliko vam je vazan imidz?

Bas me interesuje koliko drzite vi do vaseg izgleda.
Koliko vremena dnevno provodite pred ogledalom?

I sta mislite, dali lijepe i attraktivne osobe ostavljaju bolji uticaj, i dali imaju vise uspjeha u karijeri? u zivotu?

• »DreamKiller« je muško
  • »DreamKiller« je zabranjen

Datum registracije: 03.10.2003

• Poruku poslati

2

Srijeda, 12. Novembar 2003

Selam alejkum Bošnjakinje i Bošnjaci.

Pa kod onih osoba koje jure ovaj dunjaluk prolazni onda bolje prolazi neka spolja atrektivna osoba, a pošti je u svijetu većina dunjalučara može se komotno reći da će atraktivna osoba bolje na ovom svijetu što se tiče ovog svijeta proči od one koja je manje fizički atraktivna. Kod onih koji o Ahiretu brinu ta atraktivnost je nevazna, vazno je da je to sve higijenski ispravno, uredno i čisto, POKRIVENO, da nebi do te ATRAKCIJE došlo, da bi tako sačuvao se žudnje i želje za ovim svijetom i tako izgubio onaj svijet.

Eto to je moj stav.

Admine bešel pravilno Imidž ili Imejdž. Kako se ono pravilno čitaše Image? :):):)

Allahimanet.
Onaj koji nema Dostojanstva nema ni Imana.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

3

Citirano

Orginalno od DreamKiller

Pa kod onih osoba koje jure ovaj dunjaluk prolazni onda bolje prolazi neka spolja atrektivna osoba, a pošti je u svijetu većina dunjalučara može se komotno reći da će atraktivna osoba bolje na ovom svijetu što se tiče ovog svijeta proči od one koja je manje fizički atraktivna. Kod onih koji o Ahiretu brinu ta atraktivnost je nevazna, vazno je da je to sve higijenski ispravno, uredno i čisto, POKRIVENO, da nebi do te ATRAKCIJE došlo, da bi tako sačuvao se žudnje i želje za ovim svijetom i tako izgubio onaj svijet.

Eto to je moj stav.

Admine bešel pravilno Imidž ili Imejdž. Kako se ono pravilno čitaše Image? :):):)

Allahimanet.

Dragi brate mislim da imidz ne izvodi iz vere i ne veze za dunjaluk i ne postaje se kjafir i ... i ... i.... Strasno mi se svidja to sto sve stvari o kojima se prica gledas kroz prizmu ISLAMA, ali dragi mi brate zapitaj se kako ces ti tako pozivati ljude u ISLAM takvim stavom (sekirackim). No' to nije tema razgovora pa necu tim zamarati ljude koji citaju ovo ....
Imidz je OK . Uostalom ako neces voditi racuna o seb kako ces voditi racuna o porodici svojoj ili bilo cemu sto se mozda moze nazvati "TVOJIM EMANETOM".... Stil oblacenja kao vidljivi deo ove siroke rijeci je ono o cemu se treba pozabaviti..... zasto da ne furati nesto razlicito ako se ne krsi s nekim "Propisima" kojih se moramo kao muslimani pridrzavat .... :)
Sto se mene tica ja uzivam u fazonu OPOOSHTENO !!! maxi siroko zbog konstitucije :)) Ortak mi frizer pa se ne moram cibat oko frizura mnogo :) uostalom strasno volim videt ljude koji deluju razlicito na ulici.... OK sad ne kazem da se divim onim shitovima od sisanja, piercinga po svemu zivom , satanja Nagih ljudi po carsiji da bi bili razliciti ili slicno .... FINO JE UPARITI SE :)) :)) :)) (kako li ce se ovo skontat :)) )
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

• »DreamKiller« je muško

• Poruku poslati

4

Dragi brate Rifće ja nemam ništa protiv bilo čijeg imidža, ja sam gore samo iznio svoj stav. Da li je on nekom sjekirački ili nije ja to neznam.

Pokušaj ovako, S jedne strane imamo Islam, vjeru koja govori i ukazuje na Allaha dž.š. i u Islamskom svijetu svi zakoni i sve radnje i dješavanja su prožeta time da govore o Allahu dž.š. i da Njega veličaju, da na Njega ukazuju, umjetnost Islamska ukazuje na Njega, muzika Islamska ukazuje na Njega, itd.

Sa druge strane imamo drugu jednu civilizaciju, zapadnu. U kojoj forsiraju čovjeka, sve što rade rade radi čovjeka i veliča čovjeka, upućuje na njega, umjetnost govori o čovjeku, muzika pjeva o čivjeku, itd.

Dakle muslimani da tako kažem vjeruju u Carstvo Božansko, a zapad u Carstvo ljudsko. Pa kako koja strana vjeruje tako i pokušava sebi ambijent da izgradi i tako dolazi do konflikta i ovoga i onoga, pa i domiješanja. I bućkuriša.

E sad ti iz ovoga što sam ja gore iznio mi reci ovaj Imidž jel ima za cilj da nešto kaže o Stvoritelju svega o Allahu dž.š. ili čovjek pokušava sebe time istaći?

A ti naravno kako hoćeš nemogu ti ništa ja zabraniti.

Allahimanet.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

5

Citirano

E sad ti iz ovoga što sam ja gore iznio mi reci ovaj Imidž jel ima za cilj da nešto kaže o Stvoritelju svega o Allahu dž.š. ili čovjek pokušava sebe time istaći

sto bi se mogo okarakterisati kao .. ? Ko zna, ako to odredjenoj individui predstavlja stvar zbog koje mozda moze zanemariti ibadet (citaj zivot) na ovom dunjaluku i udaljiti ga od iskrenog vjerovanja Stvoritelju ( cega ima i od cega ne bezim pr.oponasanja zena od strane muskaraca ili nepokoravanja zena Stvoritelju imidza adi onda ok) ali takodje mislim da mi sad ne mozemo ili bismo mozda i mogli ( pa da i to bude imidz) da setamo u gulabijama i nosimo stapove i da takvi idemo na poslove,fakultete ili sl. ili ako ne to onda da ne ganjamo ako smo u mogucnosti ono poslednje iz Milana ili New Yorka ( ako se ne kosi s nasim verskim propisima) i tim budemo pripadnici necega Uzvisenog i da budemo uz to i najlepsi ....
we alejkumu sellam we rahmetullah

• »DreamKiller« je muško

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 13. Novembar 2003

Da si malo pozornije pročitao moje postove gornje onda bi ti bilo jasno u suštini šta sam htio reći.

Ja nisam rekao da treba u gulabijama sad da šetamo negdje na zapadu ili ovdje u Sandžaku, jer bismo tada odudarali od mase, nebismo bili utopljeni, bili bismo primjetni, privlačili bismo pažnju i skretali bismo pažnju ljudi na sebe, pa bi to opet bio neki Imidž Arapski isticanja sebe. Najbolje je ne imati imidž svoj. Jer sam imidž znači sebe predstaviti, sebe nekako definisati na neki poseban način i tako se prezentirati. Najbolje je biti neprimjetan. Dakle, bez imidža. Nadam se da sam ti sada malo jasniji. :):):)

Nemoj nešta zamjerit.

Allahimanet.

Selmica

Učenik

(10)

• »Selmica« je žensko

Datum registracije: 24.09.2003

• Poruku poslati

7

Nekad mi je to bilo vazno.. Dizala bih se u 6 svako jutro da se okupam, nasminkam, izfeniram, pa odaberem sta cu da obucem... I sve to bih trajalo 1h30... 8o

Sad vise volim da spavam, pa sto kasnije da se dignem, okupam, pa obucem nesto bilo sta...
Neznam ni sama kad sam se zadnji put ocesljala ili nasminkala... (nisam ja nikad cupava svakojako, jer imam skroz pravu kosu, i netreba da se cesljam )

Kad je neka vazna prilika onda je sasvim normalno da provedem malo vise vremena da se spremim... Tad se i ocesljam, cak se i nasminkam...

Mogla bih i tad da negubim vremena, ali bih onda izgledala kao mala devojcica... :O Mora ipak da izgleda da imam 19 godina !!! ;)

To je bilo sto se tice "koliko vremena provodim ispred ogledala ?" (sasvim malo)

Onda "dali su osobe privlacnije kad su doterane ?"
Sigurno jesu !

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

8

Chovek ako misli, bilo sta da zapochne uzviotu Mora da se spremi za to. Prema tome dali ce se to zvati "image" nije bitno .. Ja bih pod Image definisao neobavezno doteravanje i svakodnevni izgled jedne osobe a ne Spremanje i gledanje pred ogledalo... Jer Migae je nesto drugo a ne doteravanje ...
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od DreamKiller
Nemoj nešta zamjerit.

Jok abi nema tu zameranja .... zato smo i tu cini mi se da razgovaramo o stvarima pa ako se ne nadjemo Hair ako se nadjemo jos visi Hair .... :)

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

10

Utorak, 13. Januar 2004

imidz

prolaznice ja neverujem da je imidz sam pitanje izgleda nego i pitanje ziveti svoj zivot po tvojem prinzipu i karakteru. imagé=slika(ali globalna slika o coveku);
ja sam po zapadu razlicite ljude razlicitih zemlja i poreklom upoznao ali nesto se od japana do amerike nije promenilo: ponasanje, kultura,izgled je uvek ovisna od coveka samog i to mu je na kraj njegov IMIDZ.
imidzu je promenjena definicija u zadnjih 30godina jer su Medije uspele da previse uticaja na ljude prave nego ranije.
meni nije vazan moj imidz nego moje ponasanje prema drugima; pa onda nek me oni stave na to mesto gde se za njih nalazim i koje zasluzim.
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

11

Subota, 24. Januar 2004

imidz je strashno dobra stvar... (o) ;) neka se neki 3puju da je to sad neispravno sa verske strane...kad bi se to tako gledalo... ?( ne smem ni da pomislim...imidz je meni jako bitan...zavisi kojim nachinom zhivota zhivish...da li zhivish brzo ili sporo...koju muziku slushash...neshto heavy ili neshto meko...sve se to odrazhava na personality...ja sam lichno dugo vremena bio ofarban josh od malena me to zanimalo,dosta sam boja promenio...ali necu zaboraviti da su me zbog us*ane ljubichaste jedno vreme ortaci zvali Zorica Brunclik X( takodje su mi veoma bitne prevashodno majice koje nosim...da li je na njihovoj poledjini lik che guevare,list cannabisa,bob marley,ultra azzurro i josh neke manje sitnice i to je sve shto chini moj zhivot...i svakim danom se budim u duhu jedne od tih stvari...neki dan sam u fazonu,samo che guevara zhivi...komunizam zauvek itd...a neki dan bih po ceo dan pevao navijachke pesme...i tako se i osecam...za mene u imidz spada i ono shto osoba oseca...ja se ne farbam,ne probijam uvo da bih izgledao lepo u ochima nekog drugog...nego sam osetio jednostavno da to treba da uradim i to sam uradio...mozhda jedno jutro kad ustanem,mozhda se sebi ne svidim pa se prefarbam ili uradim neshto drugo... 8)

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 25. Januar 2004

Mislim da lijepe i atraktivne zene ostavljaju bolji utisak. Covjek, odnosno bilo koja osoba bilo kojeg pola treba mnogo voditi racuna o sebi, jer je to nesto jako bitno u zivotu svakoga od nas. I nasa lijepa Vjera je to propisala da covjek uvijek vodi racuna o sebi, koliko je moguce.
:)
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

• »Chechenac« je muško

Datum registracije: 30.10.2003

• Poruku poslati

13

Sto se tice imidza koji je po meni lijep za muskarca jeste da se obuce onako kako prilike zahtjevaju., a ponekad opusteno , ponekad ono ozbiljno sa crnim kaputom , al naravno uz sve to ide gusta i velika crna brada a brkovi potkraceni. to je lijep spoljasnji izgled muslimana ,
sto se muslimanki tice , onda se tu podrazumijeva hidzab , siroko skroz ( jos bolje nikab) , da je naravno tamnih boja poput crne ili bron ili teget ... nikako roze , otvoreno plava i druge otvorene i upadljive boje. i tako to
Kaže Allahov Poslanik a.s.:"Gotovo da je došlo vrijeme u kojem će na vas navaliti razni narodi, kao što divljač navali na svoju žrtvu (cinjiu)." A ashabi upitaše: "Hoće li nas u to vrijeme biti malo, o Allahov Poslaniče?" Poslanik a.s. odgovori: "Ne, u to vrijeme će vas biti puno, ali ćete biti kao pjena na vodi. Allah će isčupati strah iz srca vaših neprijatelja, a u vaša srca će ubaciti vehen". Rekose: " A šta je to vehen, o Allahov poslaniče? Reče: "Ljubav prema dunjaluku i strah od smrti!".

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

14

neko rece
'nisam ja ono sto mislim da jesam, vec ono kako me vi vidite"
malo za promenu

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

15

Ponedjeljak, 26. Januar 2004

Rekoše i da izgled ume da prevari :).
Lepo prikazano u "Simpsonovima" one dve epizode, jedna u kojoj Homer nadje naočare a druga sa pink košuljom.

• »josef borg« je muško

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 26. Februar 2004

IMAGE
VOLIM KLASICAN IMIDZ
PANTALONE I BLEJZER(SAKO)
SVE U STA SE OSECAM LAGODNO 8)
I NARAVNO VOLIM VISOKE CIPELE PS(1.65)
ALI KAD VIDIM PONEKE CURE POMISLIM
" DZABA IMAGE KAD NEMA U GLAVI"
KAD JE BRATE NEKO LEP-A SVE MU-JOJ STOJI
STO MOJ BABO JEDNOM RECE STA CE KAPA
NA MAHNITU GLAVU 8)
TOLIKO OD MENE :D
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

17

Odelo ne čini čoveka, ali ga bliže određuje.

Imidž je vrlo bitan ali sam sklon da pod imidžom podrazumevam i koješta što ne spada u stil odevanja. Izvažavanje, ponašanje, reakcije, ljudi s kojima se družite.

Primer: Jozefe Borže, o'ladi malo s tim keps lokom, ostavljaš vrlo loš imidž na forumu.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

18

josef legenda si :D
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

19

Odeca, oblacenje, ponasanje, nacin govora, nacin razmisljanja, ubedjenja, verovanja, kultura... sve to donekle cini, a sasvim sigurno oslikava, karakter jednog coveka. Covek kojem je stalo da bude sto bolji o svakoj stavki vodi racuna.. ne sizofrenicno, ne zaljubljeno u detalje, vec jednostavno brine da je sve u redu i da je sve na svom mestu. Lako se da primetiti kod ljudi da li je nesto izvestaceno, 'nafurano' ili je zaista nesto sto taj covek jeste. Biti cist, biti posten, jasan u govoru, mudar, odmeren... sve to ukupno stvara imidz coveka naravno sa onim na pocetku sto napisah i sa svim sto izostavit). Rekoh ubedjenja i principi (pravi) koji su unutar coveka samog kreiraju vecinu od ovih stvari. Ono sto je unutra u nekome drugi vide preko onoga sto im pokazuje spolja... a on onda postaje za njih (i stvarno to jeste) ono sto jeste spolja (po ponasanju u svakom segmentu zivota) jer se pravo razmisljanje pojedinca oslikava u njegovom ponasanju (oblacenju, drzanju, govoru, odnosu sa ljudima, odgovornosti prema raznim stvarima.. ). I naravno sve ovo NEzapecacenjo generalizovanjem jer svaki covek je razlicita kolekcija tih pojedinacnih stvari sa razlicitom pojedinacnom tezinom koju nosi svaka od njih (i onda rekurzivno opet podjem sa spominjanjem svake od njih... aman jesam komplikovan u prenosenju razmisljanja svojih :D ).
mogu ja da se potpisem i bolje...

• »josef borg« je muško

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

20

Petak, 27. Februar 2004

prvo selam svima!
zatim hvala bjørn-u.
samo sam htela da kazem da nisam znala
da ako pisem sa velikim slovima znaci da se
derem. sad znam posto mi je moderator
naglasio da ostavljam los image pardon
utisak. josef borg se nemoze menjati kako ga moderator nazva(josefe borze)
glupo zvuci zar ne? jos da kazem da koristim pc
od josef borg posto je moj u kvaru.
selam svima i nemojte me lose protumaciti.
nije mi namera da se isticem ni u cemu.
caooooooooooooo ;)
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

Social bookmarks