Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

21

Utorak, 20. Januar 2004

Manager

Kako kad, kad imam uplacenog vremena na internetu, mnogo nekad i previse, a kad nemam malo manje, ali opet dosta :)

Do 5 sati u proseku
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

22

Utorak, 20. Januar 2004

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Moracu neku SHOK terapiju da sprovedem da se lecim :D..

Jooook! Kada pusaci odluce da ostave cigarete ne idu odma na shok terapije ;)

Ono sto njima treba treba i tebi a to je jaka volja! Samom sebi postavi cilj.

Retko ko hoce da prizna da zavisnost od intreneta predstavlja vrstu bolesti...uglavnom se oni koji je ustvari boluju nasmeju takvim kometarima, mahnu glavom i kazu nesto u stilu : Ma kakvi ja,nisam zavistan samo mi je dosadno i nemam nista bolje/prece da radim!Ubijam vreme."
Da li je to stvarno tako?
To moze da kaze drugima pa jedno vreme i samog sebe da zavarava, ali ce nakon izvesnog vremena shvatiti da mu treba pomoc.
Najbolje je kada covek samom sebi pomgne...

Da ne pametujem evo nacina kako da se oslobodis svoje slabosti prema internetu:

PRVO : Deinstaliraj sve programe vezane za internet.
DRUGO: Ako imas dobrog druga/drugaricu kojima mozes da verujes da ti zele dobro zamoli ih da sve tvoje software CD's pricuvaju na neko vreme i da ti ih cak ni onda kada budes od njih to zahtevao( molio, kumio) ne daju dok ne istekne dogovoreni rok.
TRECE: Kada odes na UNI i nesvesno krenes put PC-laboratorije najkasnije pred njenim vratima se seti da treba da se okrenes i odes na neko drugo mesto( mozda u menzu ili jednostavno vani prosetaj prirodom odmori oci):)
CETVRTO: Dosadjuj malo vise drugovima,slepuj ih sa sobom u bioskop ( ne DVD 'na PC-u!!!) idi treniraj nesto ( more i bodibiljdinG ;) )
PETO: Ostani uporan i istraj do kraja.

E nakon ovoga ce ti biti mnogo lakse da podelis i koristis tvoje dragoceno vreme. 8)

P.S. Metoda isprobana jos poodavno.Rezultati vise nego zadovoljavajuci.

Good Luck!!! :D
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

23

Utorak, 20. Januar 2004

Aman samo sam se salio :). Meni je dovoljno da kazem necu.. ili toliko cu. Al eto... nesto mi se neda :). I sad ucim al rekoh da samo upalim komp da vidim sta ima.. Jedino sto prekrsih jes da evo pisem odgovor iako sam rekao da necu :). Vidim ljudi se vec zabrinuli za mene i moju ovisnost pa rekoh da kazem da nije to strasno.. ja to samo posle milion sati povezanih na netu onako spontano izjavih :D. A za cudo cudno, eto mozete mi ne verovat il verovat za svo to vreme ja se chatom nikad ne bavim. Eto.. upaljen stoji stalno odigo ali ga ne koristim.. tuk tak. Razgovor povremeni na msn-u sa ljudima sa foruma u chat ne ubrajam :). Forum je uvek on kad sam ja on na netu :). Ali sa forumom moze paralelno dosta stvari.. pinki ja da se kompa odreknem bi bilo isto ko da se odreknem hemijske a da se spremam za ispit :)) A tek bez googla... 8o Ja se sad vodim poslovicom: sta ne znam pitam google :D... (saljivo naravno)... ne znam kako bih sve zadace poradio (tj poskidao sa neta :D)... postao sam majstor za search+combine+analyze+copy+paste :)

Al nije meni problem kazem da se odvojim od kompa il da ne sednem kad necu... ali da ne proverim postu ili sta ima novo u toku dana... e to mi je vec... ako vec imam priliku da to ucinim onda nema sanse da to ne ucinim :). A ne znam sto ne bih.. od toga glava ne boli.. A ostalo samo mogu da mucim ili potkradam sebe..

I na kraju sa svim se ucini da je dan vrlo kratak i lako se zaspe..

A ja ne nadjoh gde mi je tema u kojoj sam pricao o proveravanju maila i zavisnosti od toga... eto to sam ja hteo da napisem. A ono zato sto ne nadjoh tu temu sve zavrsi ovde i ja postadoh hronicni :D (uh kolik post ispade a rekoh necu nis pisat... odoh da begam :) )

Zahvaljujem svima enivej :)
mogu ja da se potpisem i bolje...

nikica

Početnik

(10)

• »nikica« je žensko

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

24

Utorak, 27. Januar 2004

evo i ja sad ucim,a racunar vec ukljucen pa ja reko samo da vidim sta ima??????
sto se tice vremena provedenog za racunarom ja vala bas puno provodim........... ne znam samo kako me moj vid jos uvek nije u potpunosti napustio :D
provodim puno vremena,e sad bilo da je to u pitanju internet,odrada nekih vezbi sa fax-a bilo kuci ili na faksu,spremanje ispita koji zahtevaju koriscenje racunara ili onako neko opustanje kao gledanje filma, igranje igrica......... sve u svemu negde oko 9h dnevno,a mozda i vise nemam pojma bas tacnu informaciju???????
najodlucniji postupci u nasem zivotu najcesce su nepromisljeni

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

25

Četvrtak, 13. Oktobar 2005

Za racunarom provodim vise od 11 sati.Ne sikirajte se nisam jos poludjela,potpuno sam normalna,jos se nisam pocela igrati igrica :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

Datum registracije: 04.06.2005

• Poruku poslati

26

pa ovde skoro svi zavisnici od kom.Imateli vremena za nesto drugo:socijalne kontakte,odlaske u kino,pozoriste?uzgred i ja provodim mnogo vremena za kom.ali to je zbog posla posto imam internetcafe,pa hteo nehteo moram ali se trudim da budem sto manje za kom.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

27

Pa naravno da ga vecina (koji ga koriste preko 11 sati)koristi jer je poslovno vezana za njega.Mislis ja samo visim na forumu i zezam se?????
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

28

Ja dva dana nisam bila za kompjuterom ( ne zato sto nisam htjela vec sto nisam mogla ) i kad sam danas dosla na forum 126 novih priloga, 2 nove teme... pa kad cu stic to da procitam?
Zato je bolje svaki dan po malo svratit.

Inace za kompjuterom provodim oko 5-6 sati dnevno a nemam nekog posla, samo tek onako na internetu.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

29

Ranije dok je bilo preko Poste nesto malo 2-3h dnevno.I to se pazilo na vreme kad da se konektujem.Ali sada imam ADSL na to uopste ne pazim,pa po neki dan provedem i po 12-13h "drasticna" razlika.Ene ja vi se pohvali da imam ADSL :O
" Bilen alemlere rahmettir "

Piskota

Početnik

(10)

• »Piskota« je muško
  • »Piskota« je zabranjen

Datum registracije: 13.10.2005

• Poruku poslati

30

Petak, 14. Oktobar 2005

2-4 sata.. :)
On je jedan,Allah najbolje zna a mi znamo samo onoliko koliko je On htio da znamo, ON najbolje poznaje nase duse i ON zna sta je dobro po nas. :klanja:

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

31

Petak, 14. Oktobar 2005

U svakom slucaju manje nego sto cu od 12-og oktobra provodit... :D :O
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

32

Petak, 14. Oktobar 2005

Tashke ovo znaci da si popravio komp ili da si batalio faks? :))

Ja sam tu negde u proseku 5-10 sati. Trecina od toga je na netu a ostatak Wining 11 :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

33

Subota, 15. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Tashke ovo znaci da si popravio komp ili da si batalio faks? :))

Ja sam tu negde u proseku 5-10 sati.

Ova ti bi dobra,1:0 za tebe :D
Vise bi ja za tebe mogao rec da si batalio fax cim provodis od 5 do 10 sati dnevno!Ja ti nisam ni blizu!
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

34

Subota, 15. Oktobar 2005

Ma ja to u poslednje vrijeme, tacnije otkako je Ramazan. Preko dana igram a uvece ucim i malo po netu radim. Inace prosek van Ramazana je 2-3 h :)
Sit Hungry Doesn't Believe

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

35

Petak, 25. Novembar 2005

pa 11,12,13,14... casova

Na poslu od 8-16-minimalno,posto posao zavrsavam-kad uistinu zavrsim posao,tako da nekad to bude i do 17,18 casova.
Zatim kuci net -po 2,3,4 sati...
Pa i nije puno...? Aha... :O
Sada je 19,07-imam fore jos 20 minuta,posle pocinjem da se spremam za izlazak. Eto mene posle grada sigurno.Ili mozda budem zavrsila sa citanjem knjige koju sam pocela pre dve nedelje-a nisam je jos zavrsila zbog foruma,pa naravno.
misli globalno-deluj lokalno

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

36

Petak, 21. April 2006

Osam sati dnevno,htjela ili ne,provodim za racunarom. Naprosto jer mi je to sastavni dio posla,od 8 ujutru do 15!
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

37

Petak, 21. April 2006

i ja sam tuda nedje ... 9 - 11 sati ... vikendom ~1 sat

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

38

Subota, 22. April 2006

Heh

Skoro sam racunao...

16 godina x 365 dana = 5840 dana x 12 sati (minimum) = 70080 sati pa podeljeno sa 24 (1 dan) = 2920 dana ili 8 godina u jednom komadu :D
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Josephine

Početnik

(10)

• »Josephine« je žensko

Datum registracije: 11.04.2006

• Poruku poslati

39

Subota, 22. April 2006

hehehe...
zanimljivo Babbha... :D
When empires fall and nightmare crawl,from the cradle to enslave...

40

Subota, 22. April 2006

Ja mogu da se pohvalim, reducirala sam konzumaciju interneta tako da nekad prodju i dva-tri dana a da ne svratim!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Social bookmarks