Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Aladinnp

Početnik

(10)

Datum registracije: 24.04.2009

• Poruku poslati

41

Srijeda, 16. Septembar 2009

Ada sta ima da se prica . Pogledaj te malverzacije Resada Hodzica sa zadrugom i knjizarom i koliko ima prijava , sta on zna drugo nego da se bavi preprodajom skolskog pribora , au veliki kadar , spasice nam ekonomiju grada.

A Meho Mahmutovic da je dobar covek nebi se borio protiv brata da bi se dobio fotelje zbog neke svoje bolesne fobije. Njemu je Mirsad Djerlek rodjeni brat od ujaka pa vi vidite i procenite kakav je to karakter.

o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o|

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

Datum registracije: 30.03.2007

• Poruku poslati

42

Četvrtak, 17. Septembar 2009

Citirano

Orginalno od šatkar
ovde bez nekog drastičnog reza nema boljitka a bojim se da je prošlo vreme revolucionara. Možda sam ja previše pesimista, možda gledam isuviše crno, iskreno bih voleo da me bliska budućnost demantuje. Ne radi se ovde o meni i mom nedostatku hrabrosti da „lajem“ i đe treba i đe ne treba, već o nedostatku hrabrosti kod kritične mase ljudi da se bori za slobodu. Ne za slobodu naroda, već za ličnu slobodu, slobodu svakog pojedinca da razmišlja svojom glavom i da kaže to što misli. Ne pitajući za cenu.

Da bi doslo do reza treba konstantno delovati na bilo koji nacim. Mozda sad ima svega nekoliko ljudi, ali vremenom ce biti sve vise. Proces razvijanja politicke svesti je dugotrajan i mukotrpan.
Kao pojedinac, slobodan covek treba uvek reci (pa bar na forumu), pokazati na nepravdu, ukazati na krsenje zakona i diskriminaciju.
Jedno je sigurno - u Sandzaku niko sa strane nece doneti nista dobro, dok Sandzak ne pocne posteno i pragmaticno da razmislja.
novipazar.wordpres.com

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

43

Citirano

Orginalno od Aladinnp
A Meho Mahmutovic da je dobar covek nebi se borio protiv brata da bi se dobio fotelje zbog neke svoje bolesne fobije. Njemu je Mirsad Djerlek rodjeni brat od ujaka pa vi vidite i procenite kakav je to karakter.

o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o|

Ko nije lopov nek se kani trgovine, zena i politike :D

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

44

Eto smeto je mene.
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

• »Muhamed-Mujo« je muško

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

45

znatel sta ljudi smena se desila u Ramazanu ovo je veliki dogadjaj i treba ga dobro upamtit ,kako je to Allah dzelesanuhu odredio i sa tim se moramo pomiriti,i ja sam za Djerleka ali veca sila odlucuje,najbolje je kako Allah odluci

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško
  • »Bosnjaaak« je autor ove teme

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

46

Muhamed-Mujo

"znatel sta ljudi smena se desila u Ramazanu ovo je veliki dogadjaj i treba ga dobro upamtit ,kako je to Allah dzelesanuhu odredio i sa tim se moramo pomiriti,i ja sam za Djerleka ali veca sila odlucuje,najbolje je kako Allah odluci" ------ Nemoj Muhamede-Mujo uporedjivat Allahovu dz,.s,. odluke i odluke obicnih smrtnika a smjena Dzerleka je odluka obicnih smrtnika.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

47

Citirano

Orginalno od Bosnjaaak
Nemoj Muhamede-Mujo uporedjivat Allahovu dz,.s,. odluke i odluke obicnih smrtnika a smjena Dzerleka je odluka obicnih smrtnika.

1000000% u pravu!
我还记得

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

48

Petak, 18. Septembar 2009

Citirano

Orginalno od Muhamed-Mujo
znatel sta ljudi smena se desila u Ramazanu ovo je veliki dogadjaj i treba ga dobro upamtit ,kako je to Allah dzelesanuhu odredio i sa tim se moramo pomiriti,i ja sam za Djerleka ali veca sila odlucuje,najbolje je kako Allah odluci

Ma daaaj...
O ovome samo Dinkic odlucuje, a Rasim (kao svaki poslusni sluzbenik) izvrsava :-) :-)
novipazar.wordpres.com

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

49

Kroje nam sudbinu, umesto da nas leče
Četvrtak, 17 Septembar 2009

Od demokratskih promena u Srbiji do sada je na čelu Novog Pazara bio jedan profesor engleskog jezika i čak tri lekara.

Nismo sigurno u to da li je prosečan Pazarac u međuvremenu postao zdraviji, ali sigurno znamo da je doktorima omiljeno sporedno, čitaj glavno, zanimanje političar.

Naime, veliki broj lekara sedi u poslaničkim, ministarskim, odborničkim i drugim političkim klupama širom Srbije.

I novoizabrani gradonačelnik Novog Pazara, Meho Mahmutović, po zanimanju je pedijatar, nedavno smenjeni gradonačelnik Mirsad Đerlek je neurolog, a pre njega na čelu grada je bio stomatolog Sulejman Ugljanin.

Da li bi svi oni bili korisniji u ordinacijama ili na pozicijama na kojima se sada nalaze, stvar je ličnog stava i ličnog interesa, ali se nije na odmet zapitati šta toliki lekari rade u politici.

Koordinatorka NVO Urban- in Aida Ćorović smatra da bi lekari trebali više da se bave svojom profesijom, jer je zdravstvo u Srbiji ruinirano i tako daju prostor ljudima koji su edukovani kroz političke i društvene nauke da se bave politikom.

Ćorovićeva smatra da su oni kroz svoje obrazovanje već dobili znanja o funkcionisanju države i političkih partija.

“Lekari dolaze iz dijametralno različite branše i nemaju mnogo stručnog znanja kada je politika u pitanju, a politika jeste zanat i ona zahteva mnogo učenja. Mislim da ovde dolazi do izražaja neka vrsta lekarske arogancije i samodopadljivosti, pritom ne kažem da ne postoje dobre namere da se pomogne lokalnoj zajednici”, rekla je Ćorovićeva.

Ona je istakla da bi svi trebali da se zapitamo zašto je toliko mnogo medicinara u politici, “kad nam je politika bolesna, a zdravstvo još gore”.

Prema podacima o dosad registrovanim strankama, i bošnjački stranački lideri su listom lekari:Sulejman Ugljanin, Rasim Ljajić, a klubu se nedavno registracijom Stranke za Sandžak priključio i Fevzija Murić.

100+

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

50

Citirano

Orginalno od Muhamed-Mujo

Joj Mujo ti si ozebo pa neznas sta pricas.
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

Datum registracije: 19.05.2008

• Poruku poslati

51

Kako smo mi proklet narod Jarrabi . Umjesto da se u ovim mubarek danima okrenemo Allahu dž.š i ibadetu mi raspravljamo ko je lopov a ko nije .
No ovaj fenomen nije samo pazarske prirode nego je to postala praksa kod mnogih muslimana , i zato nama nema napredka a ni Islamu . Opšte je poznato da su se razjedinjavanjem umeta iznutra i borbama za vlast gubile teritorije na kojima je nekada Islam dostizao najvece dostignuce i procvat . Savjetujem svakom vjerniku da se samo drži svog ahlaka , i neka se ne miješa tamo gdje se može svjesno i nesvjesno ogriješiti .
Moje srce je žalosno da nemože biti žalosnije kada pogledam sajtove na kojima se muslimani hvataju za vratove i to baš za vrijeme najvećeg mubarek mjeseca .
Allahu moj molim te , oprosti prvo moje grijehe ako ih imam, a i mojoj braći muslimanima .

Datum registracije: 12.03.2008

• Poruku poslati

52

nismo izgleda jos dotakli dno :D u svemu losem ima i nesto dobro ;) nadam se da ce konacno da se osnuje jedna autenticna, nepotkupljiva,sandzacka stranka(naziv vec imate SS :D ) ,koju ce podrzati progresivne snage u matici i dijaspori 8)

p.s. hvala za asfaltiranu ulicu (bivsi i nadam se buduci) gradonacelnice :D bio je i vakat
feminismus existiert nur, um hässliche frauen in die gesellschaft zu integrieren

Bajazit

Početnik

(10)

• »Bajazit« je muško

Datum registracije: 05.05.2009

• Poruku poslati

53

Subota, 19. Septembar 2009

Sto mi nedate da postavim temu? Bolne su vam ove moje teme i predlozi

Ako Djerlek bude sa muftijom nece imat nista. Jer za muftiju su samo seljaci, pravih carsijskih ljudi nema - dosljaci. Jedino su oni koji rade tamo za platu i interes. Ne kazem ja ni za zilkica da valja i on je jos gori.
Mufto sve sto vise vraca siroti narod unazad bolje komanduje. A kolko znam nije ni jednu dovu izmislijo vec pripoveda sve staro.
A sta ce mu i univerzitet bez studenata, non stop pici na univerzu upis upis a nema kom umesto da daje besplatno studiranje od novaca prikupljenih donacijama i pomoci nego od tih para pravi kafic ispred vrbaka tera biznis.
Djerleku netreba nista mufto on je jaci nego iko trenutno. A sve su seljaci oko fotelja carsijski ljudi nece da se zameraju pravi pazarac ima karakter i dostojanstvo, dok seljko dodje sa ljivade i nepoznaje nikog nemu je lako da se posvadi i da tera injat on ima huju znatelj vi to je huja. ha ha ha ha. Koji je to gradonacelnik bijo cisti pazarac nek mi neko kaze, onaj koji nema selo, onaj koji potice bas iz Pazara. Nema brate, Nema ni jedan.
Ja kd bih birao, birao bih onog koji makar 200 godina ima korene iz centra. Sa parica, iz luga, svojbora, cerkezmahale, jalije itd.
Ljudi seljaci su nas uzeli na djuture more. Brat s bratom da ne prica (zbori).
Sve su hodze sa sela oni nedaju ni jedan pazarac da pridje to je zatvoreno za nas. Razmislite malo. Ko je god i carsije oni mu nadju nesto, nevalja on itd. A uz mukana su mozda 5 - 10 pazaraca vise ni nema.

Isto kao i ovaj sto mi skida teme on je iz uze okoline on nije veliki. E sad kazu imaju od pameti i od mozga seljani da se ne uvrede.

eki

Učenik

(10)

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

54

Ma daj Bajazite ti ga pretera.Što reče sestra Šejla dosta nam je više podela.Sad si izmislio novu podelu na seljake i građane a sutra ćeš na one sa Hadžeta,Baruthane i drugih pazarskih mahala pa onda po sokacima i tako redom.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

55

Citirano

Orginalno od Bajazit
Ako Djerlek bude sa muftijom nece imat nista. Jer za muftiju su samo seljaci, pravih carsijskih ljudi nema - dosljaci. Jedino su oni koji rade tamo za platu i interes. Ne kazem ja ni za zilkica da valja i on je jos gori.
Mufto sve sto vise vraca siroti narod unazad bolje komanduje. A kolko znam nije ni jednu dovu izmislijo vec pripoveda sve staro.
A sta ce mu i univerzitet bez studenata, non stop pici na univerzu upis upis a nema kom umesto da daje besplatno studiranje od novaca prikupljenih donacijama i pomoci nego od tih para pravi kafic ispred vrbaka tera biznis.
Djerleku netreba nista mufto on je jaci nego iko trenutno. A sve su seljaci oko fotelja carsijski ljudi nece da se zameraju pravi pazarac ima karakter i dostojanstvo, dok seljko dodje sa ljivade i nepoznaje nikog nemu je lako da se posvadi i da tera injat on ima huju znatelj vi to je huja. ha ha ha ha. Koji je to gradonacelnik bijo cisti pazarac nek mi neko kaze, onaj koji nema selo, onaj koji potice bas iz Pazara. Nema brate, Nema ni jedan.
Ja kd bih birao, birao bih onog koji makar 200 godina ima korene iz centra. Sa parica, iz luga, svojbora, cerkezmahale, jalije itd.
Ljudi seljaci su nas uzeli na djuture more. Brat s bratom da ne prica (zbori).
Sve su hodze sa sela oni nedaju ni jedan pazarac da pridje to je zatvoreno za nas. Razmislite malo. Ko je god i carsije oni mu nadju nesto, nevalja on itd. A uz mukana su mozda 5 - 10 pazaraca vise ni nema.

Isto kao i ovaj sto mi skida teme on je iz uze okoline on nije veliki. E sad kazu imaju od pameti i od mozga seljani da se ne uvrede.

o| o| o| o| o|

E ako si ti stari Pazarac onda ja nemam nista sa Pazarom, i ne da nisam stari, nego nisam Pazarac uopste.

Ti si prvo nepismen, pises biJo. I ne mogu da verujem da ovo pricas. Kakva je ovo prica? Nije mi jasno sta si hteo da kazes. Da treba da iskorenimo "seljake" i da ostane u Novom Pazaru 4000-5000 ljudi.

Svega ovde kod nas ima o| o| o| o|

Citam i ne mogu da verujem!
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

meho

Početnik

(10)

• »meho« je muško
  • »meho« je zabranjen

Datum registracije: 17.07.2008

• Poruku poslati

56

selam alejkum

heheheh ada dzerleka treba poslat u leposavice gdje je i rodjen pa tamo da se kandiduje za sta vec on hoce, od njega je rasim napravio poznatog covjeka, da mu nije bilo bilo rasima ostao bi anoniman za siru javnost kao jedan od mnogih doktora. zaposlio je bre u bolnicu dok je direktorovao pola mu rodnog mjesta leposavica, pa nije zaobisao ni siru okolinu vec je zaposljavao i pola raske, baljevca, leska itd. A Jahja uz svo postovanje za vas koji poticete sa sela, nemoj da krijes i slobodno napisi ovom bajazitu da stvarno nisi pazarac vec da si iz drazevica, a to selo i nepripada mislim ni pazarskoj opstini

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

57

Citirano

Orginalno od Bajazit
Jer za muftiju su samo seljaci, pravih carsijskih ljudi nema - dosljaci.

A tebe je roda donela sa Kriptona?
我还记得

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

58

Citirano

Orginalno od SmokyP

“Lekari dolaze iz dijametralno različite branše i nemaju mnogo stručnog znanja kada je politika u pitanju, a politika jeste zanat i ona zahteva mnogo učenja. Mislim da ovde dolazi do izražaja neka vrsta lekarske arogancije i samodopadljivosti, pritom ne kažem da ne postoje dobre namere da se pomogne lokalnoj zajednici”, rekla je Ćorovićeva.

Ovo je zaista tacno.

Citirano

Kako smo mi proklet narod Jarrabi . Umjesto da se u ovim mubarek danima okrenemo Allahu dž.š i ibadetu mi raspravljamo ko je lopov a ko nije .

Proklet je onaj koji cuti i gleda lopovluk i ponizavanje jednih od strane drugih, Sejla.
I Allah dz.s. je drago ako se borimo za istinu i pravdu i pokazamo prstom na ono sto je lose, a ne da cutimo kao kukavice.
A u ovom gradu, pravi , posteni ljudi ne mogu da dodju do izrazaja i bilo sta da urade.
Zasto?
Sve su lopovi unaokolo i licemjeri. Svi lideri i politicari, pa onda svi koji imaju imalo vlasti.
Zasto ne nazvati stvari pravim stvarima? Sa ovim ljudima i ovakvim nacinom razmisljanja grad je osudjen na propast.
novipazar.wordpres.com

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

59

Citirano

Orginalno od meho
heheheh ada dzerleka treba poslat u leposavice gdje je i rodjen pa tamo da se kandiduje za sta vec on hoce, od njega je rasim napravio poznatog covjeka, da mu nije bilo bilo rasima ostao bi anoniman za siru javnost kao jedan od mnogih doktora. zaposlio je bre u bolnicu dok je direktorovao pola mu rodnog mjesta leposavica, pa nije zaobisao ni siru okolinu vec je zaposljavao i pola raske, baljevca, leska itd. A Jahja uz svo postovanje za vas koji poticete sa sela, nemoj da krijes i slobodno napisi ovom bajazitu da stvarno nisi pazarac vec da si iz drazevica, a to selo i nepripada mislim ni pazarskoj opstini

Nemam sta da krijem, ja sam rodjen u Novom Pazaru, dok je moja porodica iz Drazevica, SA PESTERI, i toga me nije sramota, time se ponism!
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

60

@Jahja, pusti ga brate, vidiš da je došao da provocira. Klasični provokatorski um, koji je u stanju da napiše roman bez tačke i zareza, a da pri tom ni dvije pametne ne sastavi.
Kladim se u šta god hoćeš da ne bi smeo da ti izađe na crtu kad je u pitanju civilizacija...
A i ako bi izašao... :)) :)) :))
我还记得

Social bookmarks