Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

Datum registracije: 30.03.2007

• Poruku poslati

61

Subota, 19. Septembar 2009

Citirano

Orginalno od MATRIX
@Jahja, pusti ga brate, vidiš da je došao da provocira. Klasični provokatorski um, koji je u stanju da napiše roman bez tačke i zareza, a da pri tom ni dvije pametne ne sastavi.
Kladim se u šta god hoćeš da ne bi smeo da ti izađe na crtu kad je u pitanju civilizacija...
A i ako bi izašao... :)) :)) :))

Naravno. Nije bitno odakle je ko.Pokvareni ljudi su pokvareni, pa bio Pazarac ili dosao iz druge sredine.
To je jedini pravi kriterijum.
novipazar.wordpres.com

Bajazit

Početnik

(10)

• »Bajazit« je muško

Datum registracije: 05.05.2009

• Poruku poslati

62

Subota, 19. Septembar 2009

Pazarac

Ne kazem ja da seljake treba odstranit, nek zive i to su ljudi nasa braca, al kazem da ni jedan pazarac nije bijjo gradonacelnik. Jer nece da se zameraju ni sa kim (odrasli zajedno). A Djerlek mora da zaposljava iz raske to mu je naredjeno.

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

63

Nedjelja, 20. Septembar 2009

Citirano

Orginalno od Bajazit
Ne kazem ja da seljake treba odstranit, nek zive i to su ljudi nasa braca, al kazem da ni jedan pazarac nije bijjo gradonacelnik. Jer nece da se zameraju ni sa kim (odrasli zajedno). A Djerlek mora da zaposljava iz raske to mu je naredjeno.

Sad bih voleo da znam ovo:
1. Zasto Pazarac Pazarcu nece da bude gradonacelnik, iako rastu zajedno? (Ovo mi je cudna formulacija i ne vidim kakve to veze ima) Znaci li to kad jedan Pazarac postane gradonacelnik odmah "uzima bic" i siba druge Pazarce?? Ne moze da zauzda silu, ili sta vec?
2.Ko je naredio Djerleku da zaposljava iz Raske? Koliko je oglaseno slobodnih mesta, i koliko se Pazaraca prijavilo na te konkurse?
Voleo bih znati, posto nista ne znam o tome sad...
novipazar.wordpres.com

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

64

za carsijske i seljake........ :)

http://www.youtube.com/watch?v=vOlPoNkEJwo

-opustite se...jedan otisao,drugi dosao,pa ce treci... :)
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Islamm!

Učenik

(10)

• »Islamm!« je žensko

Datum registracije: 23.05.2009

• Poruku poslati

65

Citirano

Orginalno od Bajazit
Ako Djerlek bude sa muftijom nece imat nista. Jer za muftiju su samo seljaci, pravih carsijskih ljudi nema - dosljaci. Jedino su oni koji rade tamo za platu i interes. Ne kazem ja ni za zilkica da valja i on je jos gori.
Mufto sve sto vise vraca siroti narod unazad bolje komanduje. A kolko znam nije ni jednu dovu izmislijo vec pripoveda sve staro.
A sta ce mu i univerzitet bez studenata, non stop pici na univerzu upis upis a nema kom umesto da daje besplatno studiranje od novaca prikupljenih donacijama i pomoci nego od tih para pravi kafic ispred vrbaka tera biznis.
Djerleku netreba nista mufto on je jaci nego iko trenutno. A sve su seljaci oko fotelja carsijski ljudi nece da se zameraju pravi pazarac ima karakter i dostojanstvo, dok seljko dodje sa ljivade i nepoznaje nikog nemu je lako da se posvadi i da tera injat on ima huju znatelj vi to je huja. ha ha ha ha. Koji je to gradonacelnik bijo cisti pazarac nek mi neko kaze, onaj koji nema selo, onaj koji potice bas iz Pazara. Nema brate, Nema ni jedan.
Ja kd bih birao, birao bih onog koji makar 200 godina ima korene iz centra. Sa parica, iz luga, svojbora, cerkezmahale, jalije itd.
Ljudi seljaci su nas uzeli na djuture more. Brat s bratom da ne prica (zbori).
Sve su hodze sa sela oni nedaju ni jedan pazarac da pridje to je zatvoreno za nas. Razmislite malo. Ko je god i carsije oni mu nadju nesto, nevalja on itd. A uz mukana su mozda 5 - 10 pazaraca vise ni nema.

Isto kao i ovaj sto mi skida teme on je iz uze okoline on nije veliki. E sad kazu imaju od pameti i od mozga seljani da se ne uvrede.

Da li je zaista bitno da li je neko seljak, ili je "carsijski covek?" Prije svega najbitnije je budemo ljudi u pravom smislu te rijeci. Ako Allah, dz.s., koji nas je stvorio, ne gleda niti nase porijeklo, niti izgled, niti bogastvo... vec gleda u nasa srca, u nasu bogobojaznost, zasto bismo mi ljude gledali na taj nacin? A sto se tice Muftije, nije tacno da on vraca narod unazad, jer on se doista bori za nas, a dokaza za to ima dovoljno. Da ga dragi Allah nagradi svakim dobrom, i da mu, insallah, podari Dzennet Firdews...
I u buduce prvo dobro proveri informacije, pa ih onda podijeli sa nama, jer ovo nije tacno: "Sve su hodze sa sela oni nedaju ni jedan pazarac da pridje to je zatvoreno za nas." U Mesihat rade skolovani ljudi, mi ne pravimo takve razlike seljak-carsijaki covjek...
"Moj Allahu, Gospodaru, u Tebi je radost svaka, neka rijeke din Islama teku širom mog Sandžaka!"

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško
  • »Bosnjaaak« je autor ove teme

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

66

Ponedjeljak, 21. Septembar 2009

NEZNANJE-ZNANJE

Nedjele se ljudi dali su sa sela ili iz grada. Bolje ih djeliti po znanju i neznanju.Ljudi koji malo znaju tezi su ucenim ljudima kao sabesjednici nego oni mjima ravni,pa makar se radilo i o najucenijoj raspravi.Shafija je primjetio da je sve svoje ucene sabesjednike uvjerio u svoje stavove,a da je sam bio usutkan od neznalica.Zato nemoj mo ljude djelit po mjestu rodjenja jer je to Bogom dano.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

67

Ponedjeljak, 21. Septembar 2009

Citirano

Orginalno od Bajazit

Bajazite, molim te poštedi nas u ove mubarek dane tvog lupetanja... xx(
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

Datum registracije: 25.05.2009

• Poruku poslati

68

Srijeda, 23. Septembar 2009

Smesno

Auu, koliko gluposti od pojedinih clanova... o| o| o| o| o| o| xx(
"Zar od mene tražite da se nekome drugom, osim Allahu, klanjam, o neznalice!?"

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

69

Srijeda, 23. Septembar 2009

Prva stvar koja me je obradovala je sto se konacno pojavila licnost za koju se svi slazu:
-Da je posten
-Da nije izdo
-Da se bori za svoj narod
Druga stvar nadam se da ce ova dva Univerziteta dati dosta kadrova kojima nece moc polupismene izdajice i munafici iz naseg naroda da prodaju maglu kao nama.
Trece kako god dijelili ljude bez obzira na vjersku,politicku ili teritorijalnu podjelu oni se dijele samo na dobre i lose.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

boljanici

Zlatna sredina

(10)

• »boljanici« je muško

• Poruku poslati

70

Četvrtak, 24. Septembar 2009

Citirano

Orginalno od golubardzija
Prva stvar koja me je obradovala je sto se konacno pojavila licnost za koju se svi slazu:
-Da je posten
-Da nije izdo
-Da se bori za svoj narod
Druga stvar nadam se da ce ova dva Univerziteta dati dosta kadrova kojima nece moc polupismene izdajice i munafici iz naseg naroda da prodaju maglu kao nama.
Trece kako god dijelili ljude bez obzira na vjersku,politicku ili teritorijalnu podjelu oni se dijele samo na dobre i lose.

Dobro receno. Potpisujem.
novipazar.wordpres.com

Social bookmarks