Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• »Bananaman3« je autor ove teme

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 09. Decembar 2002

Ovaj Forum ima znatno ogranicenje u izrazavanju, i mislim da je to ogranicenje zbog istih elemenata koji proizvode izvesne probleme u dijalogu lokalnih zajednica- Cast je cast, al' vlast je vlast.

Jedanput sam na Forumu postavio pesmu koja je bila popularna pre desetak godina, nazalost Administrator je morao da je skine, iz izvesnih razloga koje mi je objasnio privatnom porukom.

Svako ogranicenje diskusije, osim naravno brisanja vulgarnosti, vodi ka izolaciji i bezanju od stvarnih problema. Mozda kada bi i ostali znali ko istinski stoji iza foruma u smislu finansija, onda bi stvari bile mnogo jasnije, a samim tim i politika foruma.

Ovako imamo "cenzurisanu demokratiju", a samo je na administratorima i njihovom licnom misljenju kome ce dodeljivati opomene, zakljucavati teme i sl. Moderatori su "moralni kontrolori javnog misljenja", sto je isto sto i Slobov RTS, ili Orvelova 1984, "... neznanje je moc".

Ali opet, naslucuju se razlike, i veliki pozdrav hobbesu, ciji postovi uvek zavredjuju paznju....

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 09. Decembar 2002

Sto se tice upravljanja Otvorenim Forumom i o tome ko sacinjava Novi Pazar Online team tu cu dati jasan odgovor:

Novi Pazar Online je iskljucivo vlasnistvo internet agencije FuturaLook www.futuralook.com , a ni jedna partija, organizacija ili sl. nema nikave veze niti stoji iza upravljanja i rada samog portala.

Sam portal ima odredjen broj saradnika koji pomazu pri odrzavanju stranica (slanje priloga za pojedine podstranice, moderiranje na forumu i sl.) koji taj posao obavljaju na dobrovoljnoj osnovi, bez ikakve nadoknade.
Time dolazimo do moderatora na forumu. Bez njih, (naravno i posetilaca) ovaj forum nikada ne bi postao ono sto jeste, a to je jedan od najposjecenijih sandzackih foruma. Ovom prilikom zelim da im se jos jednom zahvalim na njihovom doprinosu, a i da potvrdim da imaju nasu punu podrsku.

Moderatori su cesto na udaru, jer je veoma tesko svima udovoljiti i dovesti do toga da su vuci siti, a sve ovce na broju. Malo vise razumevanja prema njima ne bi bilo na odmet.

A sto se tice 'ogranicenja u izrazavanju', reci cu samo da je svaki clan pre registracije procitao pravila foruma i samom registracijom se obavezao da ista postuje. Naravno da ce uvek biti nekog kom nije sve po volji ali sta da se radi, narodu je tesko ugoditi.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

3

Utorak, 01. April 2003

Pohvala

Pohvala za ekipu, forum je bez greskice!

[SIZE=2]Samo tako dalje [/SIZE]
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

4

Subota, 07. Juni 2003

ZAMERKA...

Pitam se zasto maleccka nije moderator? Po broju priloga je zasluzila da bude moderator, zar ne? Iz njenih postova (naravno njihovih sadrzaja) se ne moze reci da u bilo kom smislu "zaostaje" za ostalom elitom foruma. :)
Nemojte me pogresno shvatiti, ali mi "EKIPA" deluje nekako previse "muski" :D

Srdacan pozdrav
pink
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

5

Subota, 07. Juni 2003

Podrzavam u potpunosti zamerku od Pink :]
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

6

Subota, 07. Juni 2003

Da pojasnim neke stvari:

Broj postova nisu nikad bili niti ce ikada biti faktor koji odlucuje ko ce biti moderator.

Stvar je veoma jednostavna: ako je neko najmanje nekoliko meseci clan foruma, pokazao(la) poseban interes/doprinos odredjenom pod-forumu, stalozena osoba, kvalitetne postove pise, pod-forum na kojem se najvise javlja nema moderatora (ili ima potrebu za jos jednim), itd., onda taj clan foruma dobije od mene mail u kojem ja pitam da li je taj clan zainteresovan(a) za ulogu moderatora na odredjenom podforumu.
Tako je bilo do sada i ta praksa ce se i nastaviti.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

7

Subota, 07. Juni 2003

Alles klar!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

8

Petak, 20. Juni 2003

vezano za chat

/server scout.insiderZ.de

kanal #carsija
[00:36] * Now talking in #carsija
[00:36] * ChanServ sets mode: +ntr
[00:36] * ChanServ changes topic to 'Otvoreni Forum Novog Pazara (|Administrator|)'

Ps: More Preko Mircaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

9

Petak, 20. Juni 2003

Hvala ti Dado :)
Ti se osevapi :D Sad mogu i ja da chatam sa vama ;)

Social bookmarks