Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko
  • »interesantno« je autor ove teme

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

1

Subota, 03. Mart 2007

Komplexasi...

Ima ih svuda...Kako prepoznajete komplexe kod drugih,koje kriterijume koristite kada "kacite" ovaj epitet drugima i ko je,po vama,komplexas?

Sto se tice mene,smatram da komplexa ima kod,da ne kazem svakog,ali velikog broja ljudi.Iskomplexiranost definisem,izmedju ostalog,i kao stid da budes ono sto jesi,stid od svoje vere,od ispravnih stavova.Komplexasi su,logicno,ljudi koji poseduju ove osobine.
Nadam se da nisam duplirala temu i da ne postoji slicna :O
Mislim da je siroka i aktuelna tema,zato bujrum :)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

NELLI

Početnik

(10)

• »NELLI« je žensko

Datum registracije: 17.01.2006

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 07. Maj 2007

Po meni komplex nije psihički problem ili stav povezan sa duševnim zdravljem, to je samo večita težnja da budemo bolji nego što jesmo, problem vecinom povezan sa fizičkom lepotom i telesnim nedostatcima kao što su višak kilograma ili ti gojaznost, krive noge, klempave uši, veliki nos, retka kosa itd...to su nedostatci koje zapažamo možda samo mi sami(nikako nasa okolina) koji nas dovode u stanje iskompeksiranosti i podcenjivanja samog sebe i osecaja niže vrednosti sve do depresija.
The best way to destroy an enemy is to make them your friend :]

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 07. Maj 2007

Citirano

Orginalno od interesantno
.....Sto se tice mene,smatram da komplexa ima kod,da ne kazem svakog,ali velikog broja ljudi.Iskomplexiranost definisem,izmedju ostalog,i kao stid da budes ono sto jesi,stid od svoje vere,od ispravnih stavova.Komplexasi su,logicno,ljudi koji poseduju ove osobine.....

@interesantno

Mislim da se iz ovog tvog posta vise da zakljuciti da je ovde rec o kompletnom raspadu licnosti nego o kompleksu.

Ja bih komplex deifnisao (i slozio dosta sa NELLI) kao ponasanje koje proistice iz drugacije percepcije nekog fizickog nedostatka ili situacije koji osoba ima (ili misli da ima) ili se nalazi (misli da se nalazi) i kao rezultat toga se osoba ponasa na odredjeni nacin. Obicno je to slucaj sa tinejdzerima (u pubertetu) ali ne iskljucuje ni ostale.

Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

Tik-Tak

Početnik

(10)

• »Tik-Tak« je muško
  • »Tik-Tak« je zabranjen

Datum registracije: 08.05.2007

• Poruku poslati

4

Utorak, 08. Maj 2007

Jednostavno neki ljudi ne mogu da se pomire sa onim sto su..Valjda im je realnost surova..

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

5

Utorak, 08. Maj 2007

Komplexi su jedan od težih primera podcenjivanja sebe i gubljenja svog identiteta,ja lično mislim da nemam komplexa(barem mislim) ?( ...i zaista sam jaki protivnik nalaženja mana kako kod drugih tako i kod samih sebe,ali ima mnogo ljudi koji ni ne primećujući počnu da poseduju veliku dozu iskoplexiranosti zbog svog izgleda,zvog svoje lepote čak,zbog svoje pameti pa sve to ide u opsegu od slabog intenziteta pa sve do čak mnogo velikih razmera kada ta osoba dođe na posletku do stadijuma kada ne može pomisliti da postoji iko pametniji ili lepši ......itd.Ja ovde govorim o komplexima više vrednosti jer su mi oni nekako strašniji od onih nižih...da nam Bog pomogne svima u svakom slučaju!

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

6

Utorak, 08. Maj 2007

Kad rece "nemam kompleksa"...podsjeti me na mene. Setam skoro sa jednim kolegom kejom i pricamo. Usput ja fino izvadih karmin i malo onako...na usta. :D Gleda mene kolega pa prhne u smijeh. Kaze: "Ona bogami fino, bez kompleksa, iz torbe, fino na usta...svoj poso." :))

Rekoh, sta bi?? :)

Imala sam prilike da radim i na zalost saradjujem sa ljudima koji su prilicno iskompleksirani,ali....zivot. Niko te ne pita.Mislim da se s kompleksima pocinje jos u porodici pa te onda tjeraju cijelog zivota. Ali to je ozbiljan problem i treba ga lijeciti.

Mislim da je glavni uzrok stvaranja kompleksa kod covjeka manjak porodicne ljubavi, paznje, manjak samopouzdanja i vjere u sebe, nesigurnost....itd.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko
  • »interesantno« je autor ove teme

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

7

Srijeda, 09. Maj 2007

Slozili smo se,znaci,u jednom: komplex je osecaj manjkavosti i nedostatka,i u slucaju da se radi o komplexu vise i i slucaju komplexa nize vrednosti...
@Optimus: Nisam rekla da svi pobrojani komplexi MORAJU da se nadju kod jedne iste osobe,tako da ne mora da znaci da se radi o "kompletnom raspadu licnosti".
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

• »SeljakIzCarsije« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

8

Subota, 26. Maj 2007

Dobro je da nas/ih ima... jer u sredini dje živimo glavna zabava je zasnovana na prdi, a ko bi je terao da nije sličnih
nepotreban komentar je uvijek neophodan!

Social bookmarks