Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 26. Juli 2007

Koncert "Moj Ummete"

28.jula, tacnije za koji dan, u Sarajevu na Kosevu odrzace se veliki koncert ilahija i kasida, te ucenja Kur'ana Casnog povodom sest stotina godina islama u Bosni.

Karte se mogu nabaviti u Ref Ref knjizari pored Arap dzamije. Prijevoz je organizovan.

Idete li? :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

2

Petak, 27. Juli 2007

Za one koji putuju sutra na koncert, polazak je u 04:00 ujutru sa Centra.
:)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 30. Juli 2007

A za one koji nisu bili, na sajtu http://www.islamskazajednica.org/index.php cete naci vise informacija i fotografija.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

4

U novom broju Glasa Islama imate opsirnu reportazu sa ovog koncerta.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

5

A ima reportaza i na www.bosnjaci.net i sigurno na jos ponekoj stranici...ali kako vidim oboje ste bili, pa ste mogli napisati kako ste vi videli dogadjaj svojim ocima.

Ja sam bila. Koncert je poceo spektakularno, ali mi nije bilo jasno zasto je pola loze za imame bilo prazno jer ipak znam da imama ima jos mnogo vise nego sto je bilo svih mesta za njih. Nastupajuci su me prijatno iznenadili, posebno ucaci Kur`ana. Ozvucenje je bilo dobro, samo mi je u trenucima tisine smetala muzika koja se cula verovatno iz neke kafane u blizini stadiona. Nastup Sami Yusufa je prekratko trajao, ali svaka mu cast sto je pevao i u bosnjackom jeziku. I ako uzmem u obzir da se je obelezavalo 600 godina islama na Balkanu, a tamo je najvise Bosnjaka - muslimana, mogla se je koja ilahije vise izvoditi u bosnjackom jeziku. Inace svaka pohvala organizatorima. A moram naglasiti i da je reis ulema imao izvanredan govor. (o)

Ono sto je meni omogucio ovaj koncert je i to da sam videla neke osobe iz Pazara koje su mi jako drage i sa kojima sam prezivela dan koncerta, a i nekoliko trenutaka posle koncerta (pre nego su krenuli nazad u NP). Iskreno, zbog toga mi je koncert duplo drazi nego sto bi inace bio.

Jastreb, pretpostavljam da ti pises za Glas islama? U tom slucaju ti si Dzenanin brat ili je bilo vise novinara koji pisu za Glas islama?

Zamalo sam zaboravila: na koncertu sam se setila da se novcem kultura ne moze kupiti. Jedna od zena pomerala je svoj sto na 10 lokacija, dok nije dosla do one koja njoj najvise odgovara. Koliko ljudi je pri tome ometala uopste joj nije bilo vazno.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

6

Utorak, 31. Juli 2007

Mene je sam koncert odusevio. Posebno su mi se dopale stare ilahije koje su obradjene na novi nacin, sa novom muzikom.

Takodjer, ona povorka sa "osmanlijama" i ahmedijama....Bilo je fenomenlano. Bosanci zaista imaju smisla za dobru organizaciju i kreativnost.

Ono sto sam im zamjerila je to sto ni jedna od solo izvodjacica nije imala hidzab na sebi. Ranije su ih stavljale iz postovanja prema skupu, makar ovlas preko glave, ali ovog puta nikako. Bojim se da to Bosna ne pokusava uvesti neki novi trend i kada je izvodjenje ilahija u pitanju, koji nama svakako ne prilici.

Karakterna, Jastreb nije bio, ali sam bila ja sa kolegom. ;)

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

• Poruku poslati

8

Utorak, 31. Juli 2007

Altuna, tvog kolegu su mi pokazali na stanici u prolazu, dok sam ispracala svoje drustvo kad ste trebali krenuti za NP. Ni ne secam se ga, ali zato mogu reci da je Dzenana ostavila jako pozitivan utisak na mene. A oni koje sam znala od pre, oni su ionako (kako to ovde uobicavamo reci) carski.

Ove su slike nekih 15 minuta pre pocetka koncerta. Sve ostale prikazuju izvodjace pa je nepotrebno da ih postavljam.
Karakterna je dodao/la ovu sliku:
  • Moj Ummete.JPG

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

9

Utorak, 31. Juli 2007

Evo slike dervisha sa probe. I oni su mi bili impresivni.
Drago mi shto sam tamo upoznala Karakternu.
Osim kraja koji je malo podsecao na zurku, utisci su mi najpozitivniji. Prosto da chovek ne zna shta je dirljivije...

Sting Lady je dodao/la ovu sliku:
  • Dervish.JPG

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

• Poruku poslati

10

Srijeda, 01. August 2007

I meni je drago sto smo se videle, StingLady. ;)

Ova je slika malo losija jer sam slikala sa tudjeg telefona (nestalo mi baterije u aparatu ?( ), na kojem se nisam snasla, ali evo kako je izgledalo pred sam kraj.
Karakterna je dodao/la ovu sliku:
  • Finish.JPG

sami

Početnik

(10)

• »sami« je muško

Datum registracije: 31.07.2007

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 02. August 2007

Evo i od mene

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

12

Petak, 03. August 2007

Ko zeli da cuje jos po nesto o koncertu neka pogleda Glas islama, tamo je Altuna nesto pisala, pa bi bilo jazuk da to ne procitate. Jel tako Altuna?
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

13

Subota, 04. August 2007

Citirano

Orginalno od Jastreb
Ko zeli da cuje jos po nesto o koncertu neka pogleda Glas islama, tamo je Altuna nesto pisala, pa bi bilo jazuk da to ne procitate. Jel tako Altuna?

Udavicu te sto mi odade identitet! X( :))

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 06. August 2007

Evo i Sami Jusufa na probi posle dvadesetominutnog shtimovanja.
Sting Lady je dodao/la ovu sliku:
  • Sami.JPG

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

CRNI

Učenik

(10)

• »CRNI« je muško

Datum registracije: 28.11.2006

• Poruku poslati

15

Subota, 25. August 2007

Ja nazalost nisam bio na koncertu, pa me nesto interesuje,a sto sam cuo,pa bih zamolio one koji su bili da mi odgovore!

DA LI JE TACNO DA JE 700 IMAMA PROPUSTILO AKSAM NAMAZ U TOKU KONCERTA???

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

16

Subota, 25. August 2007

selam alejkum

mene je jako iznerviralo sto su pred stadion prodavali semenke, pice itd.. a na ulazu su sve to oduzimali..da bi na kraju neko to opet u stadionu prodavao. xx(

sto se samog koncerta tice, jako je lijepo bilo. Samo recimo bosanske ilahije, koje se mogu cesce cuti i videti, nisu morale bas toliko vremena zauzeti. Sami Jusuf je dosao za dve-tri pesme?
isto mi je zasmetalo malo..predpostavljam da je to namerno bilo..kad ne bi bilo muzike ili nekog govora, neki su pustali muziku neku (da smetaju??)?da li je neko u stadionu bio..ili van ne znam. Znam samo da je na kraju kada je sami jusuf nesto pricao dosta glasno bilo.

Sve u svemu je jako fino bilo :)mashAllah :) verovatno ste zapazili pun mesec, koji je jedno vreme bio (relativno)velik..i bas je simpa bio u toj citavoj atmosferi :)

jos nesto me je rastuzilo.."nejedinstvo" publike. Neki nisu hteli da aplaudiraju, dok ti isti onda nazivaju tekbir, niko se ne odaziva :( steta sto nismo uspeli jednom svi uglas tekbiriti (zamislite toliko hiljada ljudi) :)

sta mi se onda svidelo jeste- iza mene su sedele neke zene..da sam ih negde na drugom mestu srela, nikad ne bih pomislila da su muslimanke(ne sto nisu pokrivene, nisam nazalost ni ja..vec ..ne umem opisati :) ) ali kad su neke ilahije bile, naglas i ocigledno iz srca su pevale, pogotovu kad bi nailazilo nesto poput "la ilahe ilallah" :)..
to vece je odslikalo dosta dobro nasu situaciju..ima nas muslimana koji dosta o islamu znamo i praktikujemo, ima nas koji mnogo znamo, a malo praktikujemo ..ima nas koji ne znamo puno..ali u dubini duse i srca volimo Allaha dz.s., islam.. i svi se okupljamo jer imamo istu zelju, isti cilj :)

Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

17

Subota, 25. August 2007

Krivo mi sto nisam otiso milion.
Nije mi hteo niko od rugova , a bi mi mucno sam. Kolko ih je bilo iz Pazara? 8)
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

18

Utorak, 28. August 2007

Koncert je bio prelep,sve je bilo fantasticno.

Muzika koja se cula je bila van stadiona,I nije se samo one veceri cula vec i svake prethodne,znam jer sam 5 dana pre koncerta bio u stanu pored stadiona,muzika je iz nekog restorana(ili mozda kafane).

Licno sam malo bio razocaran sto nije bilo Safeta Isovica koji je bio najavljen i na site-u a i na flajerima koji su deljeni.Takodje,na site-u je postojalo glasanje koga bismo voleli da vidimo jos na koncertu,Merlin je bio ubedljiv u toj anketi i oni su bili najavili iznenadjenje ali ga nije bilo,tj nije bilo nikog sa liste u anketi sa site-a.

Ali dobro,koncert je trajao skoro 4 sata,a mene su odusevili oni Istanbulski mehterani koji su predvodili imame prilikom ulaska.Njihov program sam imao prilike da cujemi vidim i na ulicama Sarajeva u sklopu “Bascarsijskih noci” koje su bile aktuelne tih dana.

Moram da priznam da sam se sav najezio kada je vise stotina imama ulazilo na stadion…
Reisov govor na pocetku manifestacije,mislim da je to jedan od najmudrijih I najlepsih govora koje sam slusao…

Na kraju samo da kazem da nisam mogao mnogo da slikam jer su reflektori stadiona bili ugaseni I upaljeni su bili samo reflektori sa bine pa nije mogla nikako da se slika bina I ucesnici na njoj.Jedino par slika pre samog mraka…
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • Kosevo-zapad_resize.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 17. Novembar 2008

Zna li neko kako se zove ilahija na albanskom jeziku koju je hfz. Aziz Alili uchio na koncetu "Moj Ummete"? Ne mogu nikako da se setim, samo mi tako poneka rech iz ilahije padne na pamet, nishta drugo...

Dopuna: Eto, dok ne postavim pitanje - ne mogu da se setim. "O Zot na bashko" se zove ilahija.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Social bookmarks