Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 13. Maj 2004

Konica Minolta DiMAGE A2

Najnovije cudo iz renomirane kuce Minolta, koja je od skoro fuzionirala sa Konica-om, pod nazivom DiMAGE A2 se moze svrstati u klasu profesionalnih digitalnih fotoaparata.

Prema dosadasnjim testovima ovaj novi model je jedan od najboljih u klasi 8 miliona piksela. Upravo je to i bio razlog da se odlucim za kupovinu istog.

Prvi utisci su ocaravajuci. Ogroman broj funkcija moze na prvi mah da zbuni mada je njihovo koriscenje krajnje jednostavno.
Dve osobine koje su na prvi mah ostavile izvanredan utisak na mene su Anti-Shake (specijalni mehanizam koji omogucava pravljenje ostrih fotografija bez stativa) i 3D Zoom funkcija kojom se moze fokusirati (izostriti) bilo koji deo vidnog polja iako se isti ne nalazi u njegovom centru.

Ono sto mi se nije svidelo je da se aparat dobija bez memorijske karte, koja se znaci mora kupiti odvojeno. Preporucijem da velicina karte bude najmanje 512 MB jer snimljena fotografija u Exta-fine JPEG formatu rezolucije 3264 x 2448 zauzima oko 7 MB dok u TIFF formatu velicina jedne fotografije iznosi 23 MB.

Za detaljnije testiranje aparata sigurno je potrebno ispucati barem 1000 fotografija pod razlicitim uslovima.

Detaljan test i prikaz kamere moze se naci na DPreview

Cena 04/2004: ~1.000 €
Administrator je dodao/la ovu sliku:
  • untitled2.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 13. Maj 2004

Uz dužno poštovanje ovoj finoj elektronici, a rekao bih i optici, čini mi se da sva ova skupa rešenja pitanja prelaska na digitalnu fotografiju nisu zadovoljavajuća.

Ovaj aparat nema izmenljiv objektiv. Veliki minus. mislim da je malo strateškije opredeliti se za neku SLR varijantu, i oko jednog digitalnog tela srednje klase (Canon EOS 300d, npr.) izgraditi jednu platformu objektiva i, eventualno, dodatnog E-TTL blica (Speedlite 550EX), koji ne gube na vrednosti. Kad telo zastara kupi se novo, a glavni aduti u vidu raznovrsne optike su još dugo u igri.

Lepo će on da te posluži, to je jasno i tebi i meni, ali mislim da prava revolucija tek predstoji i brzo će nam oko odlutati na neke nove i megapikselastije modele.

Nek je sa srećom, i prvom prilikom postuj neku reprezentativnu fotku...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

3

Petak, 14. Maj 2004

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Uz dužno poštovanje ovoj finoj elektronici, a rekao bih i optici, čini mi se da sva ova skupa rešenja pitanja prelaska na digitalnu fotografiju nisu zadovoljavajuća.

Pa znas kako, nedvojbeno stoji cinjenica da je za fotoamatere (cak i za one vrlo napredne) koji ne zele da se zamaraju teskom materijom kao sto su srednji i veliki format, jedan digitalni aparat (D-SLR) uvek bolji izbor nego analogni.

Pomenuh formate pa da samo kratko objasnim (onim koji nisu upuceni):

Mali format (35mm Film) - Standardni analogni fotoaparati.
Velicina filma: 36 x 24 mm
Miliona pixela: 6

Srednji format 6x4,5
Velicina filma: 6 x 4,5 cm
Miliona pixela: 18

Veliki format 4x5
Velicina filma: 4 x 5 Incha
Miliona pixela: 80

Veliki format 8x10
Velicina filma: 8 x 10 Incha
Miliona pixela: 300

Fotografija sa filma od 35mm je analogna po kvalitetu digitalnoj fotografiji sa 6 miliona pixela. Kvalitetan digitalac sa 8 MegaPixela daje bolju fotografiju od analognog aparata sa filmom 35mm.

Uostalom prednost Digitalca u odnosu na analogni aparat je prilicno velika, dok su u suprotnom smeru prednosti neznatne. (Po zelji mogu se one i nabrojati :) )

Dakle tvrdnja da je prelazak sa analogne na digitalnu fotografiju ne zadovoljavajuci nikako ne stoji, cak bih rekao da je vrlo zadovoljavajuci :D
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 23. Maj 2004

Evo jednog macro snimka sa sledecim podesavanjima: 1/320, F3.5, ISO64
  • PICT0153.jpg

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 23. Maj 2004

Josh jedan macro snimak: 1/100, F3.5, ISO100.
  • PICT0140.jpg

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 23. Maj 2004

Admine koliko koshta ovo chudo? I je li glomazan u ruci?

I josh me interesuje kako nachi dobar aparat za normalnu cijenu, recimo oko 300 eura.
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

7

Ponedjeljak, 24. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Utopljena u Casi
... koliko koshta ovo chudo? I je li glomazan u ruci?

@ Utopljena : Mozda bi mogla malo konkretnije reci na koje chudo u ruci si mislila?! ( ??? !!!! ) ?(
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

8

Cena u nemackoj se krece od 850 € do 1100 € zavisno od hendlera. Uz to je potrebno kupiti i memorijsku kartu, kapaciteta npr. 512MB koja kosta oko 90 €. Takodje je neophodno kupiti i adekvatnu torbicu za aparat (25€-50€).

Sto se tice aparata, odlicno lezi u ruci i sve funkcije su izuzetno pristupacne i logicno rasporedjene. Velicine je kao i vecina drugih standardnih SLR aparata.

Ako trazis fotoaparat i ne znas sta da uzmes onda ja najbolje da posetis sledeci sajt koji je vec vise puta pomenut ovde na forumu: www.dpreview.com

Citirano

Orginalno od pink
@ Utopljena : Mozda bi mogla malo konkretnije reci na koje chudo u ruci si mislila?! ( ??? !!!! ) ?(

Pink ako procitas prvu recenicu uvodnog priloga videt ces na koje je cudo Utopljena u Casi mislila. :)

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od pink

Ne vidim ih pet da bih morala konkretizirati....

Admine, izmedju olympusa i canona, za koji bi se prije odluchio? Mislim na marku, ne na modele.

Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

10

Sto se tice marke, misljenja sam da da je Canon ipak "jacha" firma.

11

Citirano

Orginalno od Utopljena u Casi

Ne vidim ih pet da bih morala konkretizirati....

Sorry, ako je moja greska i ako 99 % osoba koje vide i procitaju tvoj post, isti ne protumace pogresno... al bice da je to tako sa kamerama i teleskopima...

P.S. Nisam znala da imas licnog advokata ;).

Pozdrav
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

12

Nisam protiv digitalizacije, samo rekoh da je malo bolja strategija uzeti neko malo skuplje digitalno telo koje ima izmenljive objektive. Planiram da pazarim tako nešto...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

13

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Nisam protiv digitalizacije, samo rekoh da je malo bolja strategija uzeti neko malo skuplje digitalno telo koje ima izmenljive objektive. Planiram da pazarim tako nešto...

To je vech za profesionalce i osobe koje imaju namjeru da se pochnu profesionalno baviti, dok sam ja amater i treba mi neshto, da pravi dobre fotografije, da je brz i da nije plaho skup. Prijedlog?

Pink, na shta ciljash?

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

14

Toplo preporučijem Canon A70. Kompaktan je, moćan, pouzdan i jednostavan. Lično iskustvo...

Oko 250E...

P.S. 37!

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

15

Jos je bolje Canon A75 - noviji model, malo vise opcija, cena ista ;)
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

16

Malo više opcija, malo viša cena.

P.S. 37!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

17

Utorak, 15. Juni 2004

Imao sam prilike...

... da na brzinu istestiram Konica Minolta DiMAGE A2 malo podlo cudovishte od aparata...

Meni se odma svidelo shto me "slusha" brate to shto more... superbrz fokus, gomilica rucnih podesavanja koja me zadivishe i fora oko DISPLAY-EYEfinder-a to jest kad primaknesh okce display se ugasi i obratno, vrlo pametno... :-D

Zum fantastican i shto me zacudi kod digitalca - realan. Celih 7 x (bar) + 2 x digital na to... sliko sam drota kako kaznjava lika u kolima za prekrsaj sa 50 metara i obadvojici se jasno video osmeh sve sa zubima :-D

Shala mala :-D (Edo Maajka)....

Ljudi koji su osmishljavali ovaj uredjaj ili su imali pred sobom stotine zelja profesionalaca ili su neki skup genijalaca koji je hteo da napravi idealan fotoaparat (koji ima cenu) ili su se zajebali pa napravili baju za malo para... nema peto...

Kad bi mogo ja bi uzeo ovaj phototool da ga razlamam josh malo ali po kishi na primer i u guzvi, u prilikama gde svaki aparat pokaze svoje nedostatke, ovako, nemogu ni da probam da ih navedem...

Viva!

Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

18

Subota, 04. Decembar 2004

Program Flash 3600HS

Za snimanje forografija u zatvorenim prostorijama i na svakom mestu gde je kolicina svetlosti nedovoljna od srca preporucujem programski blic uredjaj 3600HS od Minolte.
Vrlo zanimljiva mogucnost ovog blic uredjaja je bezicna veza sa foto-aparatom do udaljenosti od 5 m. Ovo naravno vazi za foto-aparate koji imaju mogucnost bezicne komunikacije sa blic uredjajem, sto je svakako slucaj sa digitalcem sa pocetka teme.

Spisak karakteristika mozete naci ovde:

Engleski

Nemacki

Cena u Nemackoj ca. 200€ (i vredi tog novca :) )
  • 3600_HS_f.gif

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

19

Srijeda, 23. Februar 2005

Citirano

Orginalno od Administrator

Cena u Nemackoj ca. 200€ (i vredi tog novca :) )

Stani, stani,... samo je blic 200€?

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

20

Srijeda, 23. Februar 2005

Sad bez smjeha molim!

Inshallah spremam se ichi na utakmicu, i hochu sve da zabiljezim slikom, i zanima me koliko mi pxl-a treba imati kamera da se sa sredine tribine igrachima vide zubi? :D

OK, ne bash tako bukvalno, ali ono akcije na terenu i tako to.

Social bookmarks