Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 30. August 2003

Koriscenje restrikcija na Windows sistemima

Posto sam dobio pitanje putem PM o koriscenju Policies u windows operativnom sistemu, odlucio sam da o tome napisem par reci.

Naime svaki administrator kompjuterskih sistema i mreza se sigurno nekad zapitao kako da onemoguci korisnicima racunara da koriste za njih nepotrebne funkcije podesavanja racunara. Najveci broj problema nastaje upravo usled "radoznalih" korisnika koji bi da isprobaju razna podesavanja.

Koriscenjem Group Policy Editor-a moguce je napraviti "nevidljivim" ogroman broj opcija na racunaru poput Control Panel, Run, Internet settings itd.

Group Policy Editor (GPE) se pokrece putem START - Run - GPEdit.msc .

Opsiran opis opcija koje je moguce konfigurisati putem GPE mozete naci na sledecem linku, mada u samom editoru postoji opsirno objasnjenje pored svake opcije:

http://msdn.microsoft.com/library/defaul…us/gp/gpref.asp
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

MasterMind

Početnik

(10)

• »MasterMind« je muško

Datum registracije: 04.05.2003

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 05. Februar 2004

Hvala puno, veoma koristan savet!

PS sad znam kome da se obratim ako mi neshto bude trebalo.

Social bookmarks