Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško
  • »PaZaRaC« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 26. Septembar 2002

Koriscenje "ukradjenih" PROGRAMA?

Pozdrav,

mene bi zanimalo kako nabavlja ovaj narod u Novom Pazaru ove ovako poznate i skupe programe kao Photoshop, 3D Studio Max, sve moguce verzije Windowsa itd....., ovo pitam zato jer ima nekolko osoba u Novom Pazaru koje vrlo pazljivo vode racuna o Copyright zakonu, (na primer, Slika, teksta na Sajtu i slicno) Meni se desilo da posle tog sto sam kopirao Slike i tekst jednog Sajta, javio mi se Webmaster i prijetio je da ce me zakonski naterat da skinem sve te slike sa mog Sajta, to mi je bilo zacudo da takve osobe vode racuna o takvim stvarima kad oni sami "kradu" tudj rad i trud. Ovoj temi mislim da nije ode mesto, mozda sam i trebo ovu temu ubacit u "Politika" ili cak i "Religija", jer kad nesto podrzavas, u ovom slucaju zastitu autorskih prava, onda moras to podrzavat celokupno, a ne samo kad si sam od toga pogodjen.

Zanimala bi me vasa misljenja o ovoj temi.

Pozdrav iz Frankfurta

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

2

Pa kako ko.... kako ko....

Vidi Pazarac, kako ko care, kako ko, neko krade neko ne :) Eto, na primer, evo ja ne kradem :) ja se dovijam ! :)) lol Kako ? Pa lepo... kad kupish Pinnacle DV500 onda dzabe dobijesh Adobe Premiere 6 ili na primer kad kupish Monacorovu tablu za crtanje dobijesh Photoshop 6 ili na primer kad dobijesh Pacardovu radnu stanicu onda dobijesh 3D Studio Max isto dzabe! :)

A taj webmaster sam, eto, bio ja i dalje mislim da nemozesh da peljash fotografije :) jer, eto, kad se ja napuchim i slikam okolo po kishi, snegu i vrelini - tebe nidje nema ? Imal ? Samo jedna faca na svijetu pita "Trebal ti shta?" a znash ko je to Nihad Emrovic al to, opet, nisi ti.. jesil ? :)

Tisuchu pozdravchicha za tebe prijatelju. Ovo jeste Balkan i ovo jeste Novi Pazar al nismo bash hadalji, ima nas svesnih itekako. Usput, za tvoju (javno li je) informaciju: KO RADI RADI !
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

3

....

Svaka tebi cast ako postenim putem dobijas te sve Programme, necu ja time da kazem da je neko los ako koristi kopirane Programe, ovime sam samo hteo da kazem da ako hoces da neko postuje i ceni tvoj posao, onda se moras trudit da cenis posao onih programera koji po dan i noc sede za kompjuterom da bi stvorili nesto genijalno kao sto je Photoshop ili ostali uporedjiv "dobar" program.

Pozdrav

P.S pih sto je ode hladno .. o|

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

4

Meni licno smetaju neke stvari oko te halabuke oko legalizacije:
1. Software je generalno gledajuci preskup (cast izuzetcima). Radim u softverskoj kuci i znam koliko truda se ulaze u software. Ali takodje znam koliko se truda unosi u nove verzije (vrlo malo), koje se jos vise naplacuju nego stare. Neko sad moze da kaze da mozes da kupis i upgrade i to stoji. Ali kad saberes cenu prve verzije i cenu upgrade-a dobijes veci iznos nego kad bi kupio samo novu verziju. Proizvodjaci software-a se pravdaju time sto ti kupujes i support. Ko je probao da dobije support na iole naprednije pitanje (odnosno ono koje nije u help-u) shvatice sta su Tantalove muke.
Poruka za velike software-ske kuce: ako smanjite cenu za 10% smanjicete pirateriju.
2. Da li je iko procitao sta pise u EULA-i kad instalira neki software ?
Ja nesto restriktivnije u zivotu nisam video. Garantujem da takvo nesto ne pise kad kupujes oruzje ili nesto sl.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

5

Neshto mi licish na Eska :)

Ako jesi Enad ovde ako nisi - zaboravi.

Fakat, skupi su programi, osetio sam to na desetinu puta ali mislim da nisi u pravu kad kazesh da je Upgrade suplji :) Dobio sam novu verziju Premiere za 20$ to jest za cenu poshtarine i cenu medije, ocigledno... to shto govorish je vezano za malo "teze" programe kao shto su 3D Studio Max npr. ciji je upgrade samo za 10% jeftiniji nego Original :) medjutim razmisljaj ovako:

1 sekunda animacije u Max-u se u svetu postprodukcije naplacuje od 1000$ do 35.000$ znaci u prvoj sekundi zaradish Maxa a u drugoj nova kola, u trecoj novi radni prostor, i tako dalje... zamisli kako to izgleda kad je counter na 01:35:00 :)) da pomahnitash :)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

6

:)

EULA Tekst sam jednom procito i zabolela me je glava od citanja:)

Sto se tice Upgrada, svako je sam odgovoran dali ce da pravi Upgrade, kad se covek razume u Programe koje koristi onda ce videt da moze i sa starom verzijom bas super da vozi. Evo mi na primer u firmi koristimo jos uvek Windows NT, naravno da bi Win2000 ili XP bili bolji, ali sto da bacamo pare kad mi iz IT dela Firme manje problema imamo sa NT-om.

U deutsche Telekom su 60% kompjutera jos uvek pod Windows 95, i ipak rade.

Ovi skupi programi nisu po mojem misljenju za dzabu skupi, skupi su jer olaksavaju rad i smanjuju muku onome ko ih koristi. Na primer sam prijasnjih dana za kodiranje Html koristio Notepad, super je islo ali naravno uz desetoro duplo vise posla i vremena nego sad kako koristim Dreamweaver MX "Kupljena verzija".
Ali ipak nemoze se uporedit ova piraterija sa nasim krajem dole, ovde smo naprimer u Firmi kupili Studio MX, i za jedan dan smo zaradili te pare koje smo ulozili u taj program, zahvaljujuci toj kolekciji.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

7

Sto se tice development software-a tu je malo bolja stvar.
Naravno postoje aplikacije i aplikacije. Evo primera jedne "preterano" skupe - Siebel.
Cena prava sitnica - 15000 € po korisniku za godinu dana. A s obzirom da je to CRM koji se uvodi ako imas bar 100 korisnika, to ti dodje minimum 1 500 000 €.
Naravno na kraju dana se sve svodi na to da uzmes software koji ti najvise odgovara, po ceni i kvalitetu ...
(By the way, u mojoj firmi se koristi Windows 2000, Windows 95 i Solaris 2.7)
... And Tulumba for all

[/SIZE]

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

8

.

Da, ali uz to moras rec da je Seiebel jedno fenomenalno resenje, da nije tako genijalan Software onda nebi ni imali racuna da dizu tolko visoko cijenu, svaka Firma zna zasto koristi Siebel, i znaju da pomocu njega nebi mogli uopste da "postoje"

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Da, ali uz to moras rec da je Seiebel jedno fenomenalno resenje, da nije tako genijalan Software onda nebi ni imali racuna da dizu tolko visoko cijenu, svaka Firma zna zasto koristi Siebel, i znaju da pomocu njega nebi mogli uopste da "postoje"

O Siebel-u ...
http://www.theregister.co.uk/content/23/27298.html
... And Tulumba for all

[/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

• Poruku poslati

10

Petak, 27. Septembar 2002

HeHe, Siebel :))

Na poslu se po ceo dan bahcem sa Siebel-om, pogledam forum kad on i tu postao tema razgovora o|

Sve u svemu dobra alatka i u mnogim oblastima nezamenljiva. Jednostavno, firma se specijalizovala za razvijanje alata koji omogucava obradu i analizu podataka za najraznovrsnije delatnosti.
Za vece musterije rade i izmene software-a po zelji, kao sto je i u slucaju firme u kojoj radim. Pa evo malo i nju da reklamiram
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

11

Petak, 27. Septembar 2002

Da se razumemo - nemam nista protiv Siebel-a. Ljudi uglavnom imaju dobra iskustva. Ali mislim da sa ovakvin nacinom procene njihovog software-a sami sebi pucaju u nogu (sto se kaze ovde). A prvi znak precene proizvoda je par vrednosti akcija. Ako pogledas Siebel u zadnjih 6 meseci vrednost akcija je pala od skoro 40 $ na 6.49 $ !!! Time sto su pucali samo na finansijski jake firme, jako brzo je doslo do zasicenja trzista. Moja prognoza je da ce ili da smanje cene ili da ponude oslabljene verzije za manje pare. Naravno i Chapter 11 je u igri, ali cisto sumnjam, s obzirom da Siebel ima sposobni management.
Mogu da navedem bar 10 primera odavde gde su ih neke druge firme pretekle samo zato sto su mogle da ponude realnije cene. I napravile su profit.

Naravno uzeo sam Siebel samo kao primer, jer se na njemu jasno vidi. Ovakvih kompanija ima (nazalost) puno.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

MasterMind

Početnik

(10)

• »MasterMind« je muško

Datum registracije: 04.05.2003

• Poruku poslati

12

Ponedjeljak, 05. Maj 2003

Zar neko od vas nije razmisljao da odradi satelitsku konekciju sa cikha internetom i lepo sazna neke lepe adresice, pri tom upozna neke nelegalne cike i eto softvera kol'ko ti dusa hoce.Jedini problem su ti serial numbers i registracije kojih na netu kolko hoces

Ko jos u zemlji Jugoslaviji placa software sem pandura??? :)

13

Utorak, 12. August 2003

ko to krade ko to krade

Porota čikaškog suda presudila je kako patentno pravo na dio Internet Explorera, dizajniran kako bi omogućio korištenje interaktivnog softvera na web stranicama, pripada maloj tvrtki Eolas Technologies iz Chicaga i Kalifornijskom sveučilištu.

Njima će, prema presudi, zbog neovlaštenog korištenja patentom zaštićenog vlasništva biti isplaćeno po 1,47 dolara za svaki primjerak Windowsa prodan između 1997. i 2001. godine, odnosno ukupno 520,6 milijuna dolara.

U svojoj tužbi Eolas i Kalifornijsko sveučilište ustvrdili su kako je Microsoft neovlašteno uvrstio patentiranu tehnologiju u svoj web-pretraživač, a što mu je dalo ključnu prednost u odnosu na svojedobnog glavnog konkurenta, Netscapeov Navigator.

Za naknadu štete zatražili su 1,2 milijarde dolara, no porota im je odlučila dodijeliti manje od polovice tog iznosa.

Microsoft je objavio kako je razočaran takvom odlukom suda, te najavio žalbu.
mogu ja da se potpisem i bolje...

Social bookmarks