Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Ez_Zehra« je žensko

Datum registracije: 16.07.2007

• Poruku poslati

101

Četvrtak, 16. August 2007

Prenosi se da je Allahov Poslanik s.a.w.s., rekao:

"Niko ko udje u Dzennet nece pozeljeti da se vrati na ovaj svijet, i da ponovo prodje kuda je prosao, do sehida. Jedino on, zbog pocasti koja mu je ukazana prizeljkuje da mu se ponovo vrati na ovaj svijet i da mu je poginuti jos deset puta."
-Buhari-

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

102

Četvrtak, 16. August 2007

Iz Ex Ponta

*

Dva dana me vec ne izvode ni na onaj jedan sat šetnje, jer kiša bez prestanka sipi.

Meni se cini da mi neprestano vlaga navire u celiju i da mi pada po licu i rukama kao lepljiv talog. Moj pokrivac je oštar i studen, moje jelo ima ukus limene posude i moja celija onaj neopisiv zadah uskog prostora u kom jedan covek diše i živi, bez promjene i zracenja.

Ali tu za mojim vedjama - sklopim li samo oci - živi sva velicina života i sva ljepota svijeta . Sve što je ikad samo taklo oci, usne i ruke moje sve je u mojoj svijesti živo i svijetlo na tamnoj pozadini ove patnje. Raskoš i ljepota života žive neuništivo u meni.

I sad kad sam sve to izgubio puni mi dušu beskrajna blagodarnost za sve mnogostruke i divne darove što ih život daje onima koji su srecniji od mene.

Otkud mi ovo cudno osjecanje?

Ja kroza nj prolazim kao kroz tamnozeleni mir i mirisnu tišinu omorikove šume u ljetnji dan. I zaboravljam sve oko sebe.

*

Koga li ljubi sada ona mlada žena? Ona mlada žena koju sam našao jednog ljeta lijepu i dozrelu od šesnaest godina, prolazi - bogzna zašto – jutros mojim sjecanjem.

Koga ljubi sada ona mlada žena?

Jednom sam na maloruskoj ravni našao crven i krupan cvijet: njegova socna caška , kratka cvata, nudila je, u široko rastvorenim laticama, svoje nadrasle prašnike svim vjetrovima.

Koga ljubi sada ona mlada žena?

Nikad nije bilo izmedu nas rijeci (ja sam teško i razumjevao njen jezik) i naš odnos nije imao nikada odredenog imena. Pod zvijezdama sam je ljubio do umora i do ponoci sam ležao na travi, s glavom u njenom krilu.
To je bila žena za ljubav i predavala se nijema od strasti i suznih ociju, šapucuci isprekidane rijeci o vjernosti.

Koga li ljubi sada ona mlada žena?

*

Buduci! Slobodna djeco; zoro noci naše, kad se budu slobodni i visoki domovi vaši ocrtavali na istom nebu, koje je gledalo patnju našu i sram i smrt, niko nece pomišljati da ti mocni temelji pocivaju na našim kostima. Sreca bezbrižna i misli naprijed samo.

Što ce vas sjecati otaca vaših koji su bili veci u trpljenju nego u borbi?

Vaš život bice naš zaborav .

Tek u nesvjesnoj suzi vaših ženâ, u zanosima mladicâ, maštanju djevojakâ, mocnoj svirci ili rijecima vaših pjesnika, bljesnuce možda na cas spomen otaca vaših ciji je život bio kratak, a bol ogroman. Tek najbolji medu vama osjetice, možda, da iz tih svagdanjih dogadaja bije, kao vjetar, beskrajna žalost mrtvih i nijemih života koji su živjeli i mrli za vas, Buduci!

*

Žene, ja ne znam kome ste vi bili blaga kiša jutarnja, ali u naš život ulazite kao pljusci nošeni vihorima. Preko naših bijelih tjelesa pjeni se bucno život naš, zaustavlja se u virove i pada strmoglavce.
Ta mudrost nije lijek, ni starost ne pomaže, i kad sve umukne, vaš je glas još u bilu krvi moje.

S cega mudraceve oci mute i svetacke usne blijede?

Ženo, što ne možemo da te jasno vidimo kao pracovjek ženku na suncu, nego si postala strašna vizija i otrov krvi naše, pa bježimo pred tobom, i dok mislimo da si daleko, ti bdiješ u našim mislima, i dok hocemo u radu da te zaboravimo - gle! - na svim našim djelima tanke vijugave linije, tragovi tvojih nevidljivih prsta.
Šta znaci talasava linija vašeg tijela? I ta nijema, bijela, raspjevana ljepota koju nemirno lovimo kao djeca leptira, a ona nam, naizmjence, ili zadaje bol ili pretvara u gorcinu?

Žene, u ocima vašim sja ulomak jednog ljepšeg neba koje je sjalo nad srecnijim stvorovima no što smo mi i za neke strahovite kataklizme prslo u parcad.

*

Visoka plava gosodo iz Maribora, ako Vas se jutros - sav u radosti vocnjaka koji cvate - sjecam, vjerujte da je bez gorcine neispunjene osvete, jer ja sam srecno zaboravio, a opraštati nemam šta, jer sam i onda jednako žalio sebe i Vas.

Da, u Vašem gradu sam, nepoznata plava gospodo, saznao kako je ici blijed, umoran i satrven vlažnim ulicama, dok sa rasvijeteljenih balkonâ plješcu bešcutni muškarci i okrutne žene. Od Vas sam saznao kako je vezanu, nemocnu robu kad mu pljuju u lice.

To je bilo davno, a ja sam, evo, sve srecno preturio. Ali nevolja redom ide; možda je kakva nesreca pala i na Vašu kucu s balkonom; pa mi Vas je žao, jutros, kad pomislim da Vam u Vašem bolu možda katkad još i naša blijeda prekorna lica mute trzav san.

*

Andric
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

• Poruku poslati

103

Četvrtak, 23. August 2007

Kad sam bio ugrožen, mislio sam samo na nju, hrabreci se njenim prisustvom. Kad mi
je bilo teško, pominjao sam njeno ime kao u molitvi, nalazeci olakšanje. Kad osjetim
radost, trcim da je podijelim s njom, zahvalan joj, kao da mi je ona daruje.
Dobar je covjek, i lijepa žena, ali ono što je samo za mene, to sam sam stvorio. Cak i
da je imala velikih mana, ja ih ne bih znao. Potrebna mi je savršena, i ne mogu dopusti
ti da to ne bude.
Dao sam joj sve što nisam našao u životu, a bez cega ne mogu. Cak se i umanjujem
pred njom, da bi ona bila veca, i ja pomocu nje.
Bogato je darujem, da bih mogao da
uzmem. Ja sam osujecen, ona je ostvarena, i tako sam obeštecen. Ona mi namiruje
izgubljeno, i dobijam više nego što sam želio da imam. Moje želje su bile maglovite i
rasute, sad su sakupljene u jednom imenu, u jednom liku, stvarnijem i ljepšem od
mašte. Njoj priznajem sve što ja nisam, a opet ništa ne gubim, odricuci se. Nemocan
pred ljudima i slab pred svijetom, znacajan sam pred svojom tvorevinom, vrednijom od
njih. Nespokojan pred nesigurnošcu svega, siguran sam pred ljubavlju, koja se stvara
sama iz sebe, jer je potreba, pretvorena u osjecanje.
Ljubav je žrtva i nasilje, nudi i zahtijeva, moli i grdi. Ova žena, cio moj svijet, potrebna mi je da joj se divim i da nad njom osjetim svoju moc. Stvorio sam je kao divljak svoga kumira, da mu stoji iznad pecinske vatre, zaštita od groma, neprijatelja, zvijeri, ljudi, neba, samoce, da traži od njega obicne stvari ali da zahtijeva i nemoguce, da osjeca oduševljenje ali i ogorcenje, da se zahvaljuje i da grdi, uvijek svjestan da bi mu bez njega strahovi bili preteški, nade bez korijena, radosti bez trajanja.
Zbog nje, iskljucive, i ljudi su mi postali bliži.

Meša Selimovic
Sta jos o tebi dodati,

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

• Poruku poslati

104

Subota, 25. August 2007

Zensko srce se ne mijenja tijekom vremena, niti se preobrazava s godisnjim dobima; zensko srce dugo krvolipti, ali ne umire; zensko srce je nalik na stepu koju covjek uzima kao prostor za svoje ratovanje i klanje – po njoj cupa drvece i spaljuje travu, stijenje joj boji krvlju, zemlju ispunjava kostima i lobanjama, ali ona ostaje mirna i spokojna, ostaje sigurna, proljece u njoj ostaje proljece, a jesen je i dalje jesen, sve do kraja vremena.
Dakle, sudbina je donijela odluku sto da cinimo? Reci sto da radimo? Kako ćemo se rastati i kada ćemo se sresti? Možemo li svoju ljubav smatrati gostom iz tudjine koga nam vecer dovede, a jutro odvede? Možemo li ove osjecaje smatrati snom koji nam je blago snivanje donijelo, a java skrila? Možemo li ovaj tjedan smatrati opijenoscu koja se brzo zavrsila otreznjenjem i budnoscu? Podigni glavu da ti oci vidim ljubavi! Otvori usne da ti glas čujem. Progovori i kaži mi nešto. Hoćeš li me pamtiti i kad oluja potopi moju ladju? Hoćeš li cuti leprsanje krila u nocnome miru? Hoćeš li cuti kako se moje disanje talasa oko tvoga lica i vrata? Hoćeš li osluskivati moje uzdahe sto mi se bolno otimaju, priguseni jecajima? Hoćeš li vidjeti moju himeru kako te pohodi s nocnim himerama, a iscezava s jutarnjim izmaglicama? Reci mi, ljubavi. Kaži sto ću za te predstavljati posto si ti meni bio svjetlost za oci, pjesma za usi i krila mojoj dusi. Kakav ćeš biti?

Halil Dzubran
Sta jos o tebi dodati,

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

• Poruku poslati

105

Nedjelja, 26. August 2007

Jedina nasa duboka i iskrena zelja jeste da se priblizimo nekome.Od tog trenutka pocinju da se sklapaju veze,muskarac i zena ulaze u igru,ali ono sto se desi pre toga-privlacnost koja ih je spojila-to je nesto sto je nemoguce objasniti.To je nepatvorena zelja,u najcistijem obliku.I dok je ta zelja jos u cistom obliku,muskarac i zena se zaljubljuju u zivot,prozivljavaju svaki trenutak,s punom predanoscu i svescu,iscekujuci neprestano pravi cas za objavu posvecenja.Osobe u tom stanju ne osecaju nikakvu zurbu,ne ubrzavaju dogadjaje nepromisljenim postupcima.Znaju da ce se dogoditi ono sto je neizbezno,da istina uvek nadje nacin da se ispolji. A kad kucne cas,ne oklevaju,ne propustaju priliku,ne gube nijedan carobni trenutak,jer postuju vrednost svake sekunde.

Onaj ko je sposoban da oseca,zna da je moguce uzivati cak i pre nego sto dotakne drugu osobu.Reci,pogledi,sve to sadrzi tajnu plesa. Onaj ko posmatra i otkrije osobu o kojoj je oduvek sanjao,zna da se sexualna energija ispoljava pre samog sexualnog odnosa.Najvece zadovoljstvo nije u sexu,vec u strasti.Kada je strast velika,sex doalzi da bi dovrsio ples,ali on nikada nije bitan.
Onaj ko je zaljublejn,uvek vodi ljubav,cak i kada to ne radi.Kada se tela susretnu,to je samo prelivanje case.Mogu ostati zajedno satima,cak i danima.Mogu zapoceti ples jednog dana,a zavrsiti drugog,ili cak i ne zavrsiti,od tolikog zadovoljstva.To nema nikakve veze sa 11 minuta.

I najjaca odlucnost i volja ovog sveta ne moze spreciti da ljubav izmeni pravila igre u jednoj sekundi

Paulo Coelho - Jedanaest minuta
Sta jos o tebi dodati,

ubogar

Početnik

(10)

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

106

Ponedjeljak, 27. August 2007

Ali sveto mjesto tvoje bit' će nedirnuto vjekovima: iako će biti spaljeno i razoreno ognjem i mačem, tamo ipak nevidljiva kuća stoji i stajat će sve do pada Velikog Ekvinocija, kad će se Hrumachis uzdići i onaj sa štapom dvostrukim moj tron i mjesto preuzeti. Drugi će se prorok uzdići i s nebesa svježu groznicu donijeti; druga će žena strast i obožavanje Zmije probuditi; druga će se duša Boga i zvijeri u zemaljskom svećeniku izmiješati; druga će žrtva grobnicu umrljati; drugi će kralj vladati; i više se neće izlijevati blagoslov
k Sokoglavom tajanstvenom Gospodu!

A.C. Liber Al 3;34

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

107

Citirano

Orginalno od ubogar
Ali sveto mjesto tvoje bit' će nedirnuto vjekovima: iako će biti spaljeno i razoreno ognjem i mačem, tamo ipak nevidljiva kuća stoji i stajat će sve do pada Velikog Ekvinocija, kad će se Hrumachis uzdići i onaj sa štapom dvostrukim moj tron i mjesto preuzeti. Drugi će se prorok uzdići i s nebesa svježu groznicu donijeti; druga će žena strast i obožavanje Zmije probuditi; druga će se duša Boga i zvijeri u zemaljskom svećeniku izmiješati; druga će žrtva grobnicu umrljati; drugi će kralj vladati; i više se neće izlijevati blagoslov

A.C. Liber Al 3;34

Kukuuu...Sta ti je ovo, halali?
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

CRNI

Učenik

(10)

• »CRNI« je muško

Datum registracije: 28.11.2006

• Poruku poslati

108

Citirano

Orginalno od ubogar

A.C. Liber Al 3;34

A,ti kako si, jesi li dobro?!

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

• Poruku poslati

109

Posle ljubavi

Je li to sve što ostaje od ljubavi? I šta uopšte ostaje posle nje?
Telefonski broj koji lagano bledi u secanju. Caše sa ugraviranim monogramima ukradene u „Tri ladara”. Posle ljubavi ostaje obicaj da se belo vino sipa u dve caše i da crte budu na istoj visini. Posle ljubavi ostaje jedan sto u kafani kod „Znaka?” I zacudeni pogled starog kelnera što nas vidi sa drugima.
Posle ljubavi ostaje recenica: „Divno izgledaš, nisi se ništa promenila...” i „Javi se ponekad, još imaš moj broj telefona”.
I neki brojevi studentskih soba u kojima smo spavali ostaju posle ljubavi.

Posle ljubavi ostaju tamne ulice kojima smo se vracali posle ljubavi. Posle ljubavi ostaju melodije sa radija koje izlaze iz mode. Ostaju znaci ljubavne šifre: „Ako me voliš, zapocni sutrašnje predavanje sa tri reci koje ce imati pocetna slova mog imena”. Ušao je u amfiteatar i rekao: „U našoj avangardi...” Poslao mi je poljubac.

Posle ljubavi ostaje tvoja strana postelje i strah da ce neko iznenada naici. Klak - spuštena slušalica kada se javi tudi glas. Hiljadu i jedna laž.
Posle ljubavi ostaje recenica koja luta kao duh po sobi: „Ja cu prva u kupatilo!” - i pitanje: „Zar necemo zajedno?”
Ovaj put ne.

Posle ljubavi ostaju saucesnici: cuvari tajni koje više nisu nikakve tajne. Prepune pepeljare i prazno srce. Navika da se pale dve cigarete, istovremeno, mada nema nikoga u blizini. Fotografije snimljene u automatu, taksisti koji nas nikada nisu voleli.

Posle ljubavi ostaje povredjena sujeta.[SIZE=3] Metalni ukus promašenosti na usnama.
Posle ljubavi ostaju drugi ljudi i druge žene.
Posle ljubavi ne ostaje ništa. Katastrofa! [/SIZE]

Momo Kapor
Sta jos o tebi dodati,

ubogar

Početnik

(10)

• Poruku poslati

110

Dospio sam u sobu, u kojoj je bio stol ovako postavljen, a nag čovjek prikovan na njega. Mnogi časni ljudi posjedali su naokolo, gosteći se njegovim živim mesom i pijući obilno njegovu toplu krv. Ovi (kako mi je bilo rečeno) su bili adepti kojima bih se jednog dana mogao pridružiti. Shvatio sam da moram steći moć uzimanja samo duhovne hrane - ali vjerojatno to znači i mnogo više od toga. Stigao sam do naizgled praznog hola, koji je bio cijeli od bijele slonovače, filigranski izrađene, kao što to Kinezi rade. U sredini je bio maleni kvadratni oltar. Učinilo mi se da me netko pita što bih ja žrtvovao na tom oltaru. Ponudio sam sve osim svoje volje da spoznam A.’., što bih mijenjao jedino da to ostvarim. Postadoh svjestan ogromnih obličja Egipatskih Bogova kako sjede, tako ogromnih da sam mogao vidjeti samo njihova koljena. “Neće li poznavanje Bogova biti dovoljno.” Neće! - rekoh ja. Tada mi je bilo ukazano na to da sam bio kritičan, tj. racionalističan, te uvidjeh da A .˙. nije oblikovan prema mojem liku. I to bezuvjetno. Tada sam se ispričao i kleknuo pred oltar, stavljajući ruke na nj, desnu preko lijeve. Potom je Jedan čovjek, bijel, samo-sjajeći (to je bila moja ideja) prišao i stavio svoje ruke na moje, govoreći “Primam te u Red ___.” Tada, primivši savjet da se vratim, spustih se natrag na zemlju u kolijevci od vatre.

A.C. Ispovijesti
ubogar je dodao/la ovu sliku:
  • 6o07.jpg

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

• Poruku poslati

111

Do pepela se i stize jedino preko vatre... Nema tih reci koje mogu nadomestiti sibanje godina u lice,ni od najbolje price ne moze se isplesti mreza za hvatanje vremena...
Za sedam jeseni,koji minut posle pola jedan,jedan ili pola dva,i ona ce negde zastati pod zamuckujucim plavim neonom sa reklame iznad izloga prodavnice modne obuce...
I onda ce znati...
Dah uspomene pazljivo ce oduvati prasinu sa smesne stare ogradice od posesivnosti koju sam jednom uzalud dizao oko skrivenog senovitog vrta u kom su pupile njene ambicije... Uzdahnuce,predosecam?
Cestice sjaja rastopice joj se nacas u pogledu,kao odraz udaljenih zvezda na vodi...
Bice sama,nadam se?
Jer,tad ce se u ritmu njenog pulsa mozda pojaviti ona uznemirena i kljucna sinkopa koju sam poslednjih dana uzalud osluskivao u odjecima nasih tisina...
Da...
[SIZE=3]I onda ce znati da je jedina koju sam ikad voleo...
Da sam sve druge voleo tamnom stranom srca...
Stedeci se...
Uceci se kako cu najbolje voleti nju...
Kada je konacno nadem...
[/SIZE]
Jedan od onih zivota, Balasevic
Sta jos o tebi dodati,

ubogar

Početnik

(10)

• Poruku poslati

112

Utorak, 28. August 2007

Ja sam Srce; a Zmija je ovijena
Oko nevidljive srži uma.
Uzdigni se, O moja zmijo! Sada je sat
Skrivenog i svetog neopisivog cvijeta.
Uzdigni se, O moja zmijo, u sjaju cvjetanja
U truplu Ozirisa koji pluta grobnicom!
O srce moje majke, moje sestre, moje vlastito,
Predano si Nilu, strašnom Tifonu!
Jao meni! ali veličanstvenost pobješnjele oluje
Uvezuje te i omotava ludilom oblika.
Budi mirna, O moja dušo! da čini mogu rastapati
Kada se palice uzdignu, a eoni promijene.
Pogledaj! U mojoj ljepoti kako radosna si Ti,
O Zmijo što miluješ moga srca krunu!
Pogledaj! mi smo jedno, a bura godina
Zalazi u suton, i Buba se pojavljuje.
O Bubo! zujanje tvoje tužne pjesme
Neka bude vječni zanos ovog drhtavog grla!
Ja čekam buđenje! Pozive s visine
Od Gospoda Adonaia, od Gospoda Adonaia!

A.C. Liber LXV

ubogar je dodao/la ovu sliku:
  • bdemonunicorns.jpg

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

• Poruku poslati

113

Četvrtak, 30. August 2007

...Kad vas ljubav pozove, pođite za njom, Premda su staze njene tegobne i strme. A kad vas krila njena obgrle, prepustite joj se, Premda vas mač, skriven među perima njenim, može povrediti. A kad vam progovori, verujte joj, Premda vam glas njen može unistiti snove, k'o što severac opustoši vrt. Jer, baš kao sto vas krunise, ljubav će vas i razapeti. Isto kao što vas podstiče da rastete, isto tako će vas i okresati. Kao sto se uspinje do visina vaših i miluje vam grančice najtananije što trepere na suncu, Tako će se spustiti i do vašeg korenja i protresti ga u njegovom prijanjanju za zemlju. Poput snoplja pšeničnog, sakupiće vas u naručje svoje. Omlatiće vas, da bi vas ogolila. Prosejaće vas, da bi vas otrebila od kukolja. Samleće vas, do beline. Umesiće vas, dok ne postanete gipki; A onda će vas izložiti svojoj svetoj vatri, tako da postanete sveti hleb za svetu Božiju svetkovinu.

Sve će vam to ljubav učiniti, ne biste li spoznali tajne svoga srca i u spoznaji toj postali deo srca života.
Budete li, pak, u strahu svome tražili samo ljubavni mir i zadovoljstvo, Bolje vam je onda da pokrijete golotinju svoju, i odete sa gumna ljubavi, U svet koji ne poznaje godišnja doba gde ćete se smejati, al' ne punoćom smeha svog i plakati, al' ne do poslednje suze svoje.

[SIZE=3]Ljubav ne daje ništa osim sebe i ništa ne uzima, osim sebe. Ljubav ne poseduje, niti dopušta da je poseduju; Jer, ljubav je dovoljna ljubavi. [/SIZE] Kad volite, ne treba da kažete: "Bog mi je u srcu", već: "Ja sam u srcu Božijem."
I nemojte misliti da možete usmeriti puteve ljubavi, jer ljubav, ako joj se učinite vrednima, usmeriće vaše puteve.

Ljubav nema drugih želja nego da se ispuni. Ali, ako volite a morate još i da želite, neka vam ovo budu želje: Da se istopite i budete kao potok razigrani što peva svoj milozvuk noći. Da spoznate bol prevelike nežnosti. Da vas rani sopsvtveno poimanje ljubavi; I da krvarite drage volje i radosno. Da se probudite u praskozorje sa srcem krilatim i uputite zahvalnicu za još jedan dan ljubavi; Da otpočnete u poslepodnevnom času i razmišljate o ljubavnom zanosu;[SIZE=3] Da se s večeri vratite kući sa zahvalnošću, A potom da usnite s molitvom za voljenog u srcu i pesmom slavljeničkom na usnama? [/SIZE] Kahlil Gibran

Sta jos o tebi dodati,

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

114

Kroj - Mika Antić

Ukrašcu tvoju senku, obući je na sebe i pokazivati svima. Bićes moj način odevanja svega nežnog i tajnog. Pa i onda, kad dotraješ, iskrzanu, izbledelu, necu te sa sebe skidati. Na meni ceš se raspasti. Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše. I da se više ne stidim pred biljem i pred pticama.

Na poderanim mestima zajedno ćemo plakati.

Zašivacu te vetrom. Posle ću, znam, pobrkati moju kožu sa tvojom. Ne znam da li me shvataš: to nije prožimanje. To je umivanje tobom.

Ljubav je čiscenje nekim. Ljubav je nečiji miris, sav izatkan po nama. Tetoviranje maštom.

Evo, silazi sumrak, i svet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipeo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

• Poruku poslati

115

Vi znate šta je to što je mene progutalo. I pošto nema nikakve nade, a u vašim očima sam nula, zato i govorim otvoreno:[SIZE=3] svuda vidim samo vas, a sve ostalo mi je svejedno. Zašto i kako vas volim - ne znam. Znate, vi možda uopšte i niste lepi? Zamislite, ja uopšte i ne znam da li ste vi lepi ili ne? Čak ni u licu? Srce vam, sigurno, nije dobro, a da vam um nije plemenit - i to je vrlo verovatno... [/SIZE] Znate li da ću vas jednog dana ubiti? Neću vas ubiti zbog toga sto ću prestati da vas volim, ni iz ljubomore, nego onako, prosto ću vas ubiti jer me neki put nešto vuče da vas pojedem...

"Kockar", Dostojevski
Sta jos o tebi dodati,

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

116

Subota, 01. Septembar 2007

Citirano

Orginalno od Eastyzah
Kroj - Mika Antić

Ukrašcu tvoju senku, obući je na sebe i pokazivati svima. Bićes moj način odevanja svega nežnog i tajnog. Pa i onda, kad dotraješ, iskrzanu, izbledelu, necu te sa sebe skidati. Na meni ceš se raspasti. Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše. I da se više ne stidim pred biljem i pred pticama.

Na poderanim mestima zajedno ćemo plakati.

Zašivacu te vetrom. Posle ću, znam, pobrkati moju kožu sa tvojom. Ne znam da li me shvataš: to nije prožimanje. To je umivanje tobom.

Ljubav je čiscenje nekim. Ljubav je nečiji miris, sav izatkan po nama. Tetoviranje maštom.

Evo, silazi sumrak, i svet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipeo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.

(o) Bas mi se svide.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

• Poruku poslati

117

"Nije trebalo da je slusam, poverio mi se jednog dana, ne treba nikad slusati ruze. Treba ih gledati i mirisati. Moja je obavila mirisom planetu, ali ja nisam znao u tome da uzivam. Ta prica o kandzama, koja me je toliko razdrazila, trebalo je da me gane..

Jos mi je poverio:

Nisam tada uopste nista shvatio! Trebalo je da je cenim po delima, a ne po recima. Omamljivala me mirisom i nadahnjivala me. Nisam smeo da pobegnem! Trebalo je da pogodim njena osecanja koja su se krila iza sitnih lukavosti. Ruze su tako pune protivurecnosti! Ali, bio sam isuvise mlad da bih umeo da je volim."

Antoan de Sent Egziperi - Mali princ
Sta jos o tebi dodati,

• »Ez_Zehra« je žensko

Datum registracije: 16.07.2007

• Poruku poslati

118

Istinski mudztehid je onaj koji gleda jednim okom u tekstove I dokaze, a drugim okom u stvarnost I vrijeme, tako da uskladi izmedju duznosti I stvarnosti I svakom dogadjaju da propis koji je odgovarajuci mjestu, vremenu I stanju.

DDVADESET PRINCIPA RAZUMIJEVANJA ISLAMA Dzuma Emin

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

• Poruku poslati

119

Tacnost (ili netacnost) sa kojom odlazimo nekome na sastanak ili u posetu redovno moze da posluzi kao mera postovanja koje toj licnosti ukazujemo, ili bar vaznosti koju joj dajemo u nasem zivotu i nasim interesima. Prema licnosti do koje nam je u ma kom pogledu i ma iz kojih obzira stalo, mi smo obicno tacni. Izuzetak cine samo oni ljudi koji su po prirodi svojoj netacni, tj. boluju od hronicnog neosecanja vremena. Kod njih sve dobre namere i sva zainteresovanost ne pomazu nista; oni zadocnjavaju protiv svoje volje i na svoju stetu.

Dodje vreme kad se dugovi traze, i to odjednom i sa strasnim, zamrsenim kamatama. I ne samo to nego sve ono sto je covek ikad u zivotu kupio placa sad ponovo, i to po novoj, visoj ceni.

Prevariti se u jednoj velikoj nadi nije sramota. Sama cinjenica da je takva nada mogla da postoji vredi toliko da nije suvise skupo placena jednim razocarenjem, ma kako tesko ono bilo.

Ljudi koji imaju neku dusevnu muku koja duze traje, neku brigu, stvarnu ili uobrazenu, zapuste se vrlo cesto i fizicki, postanu aljkavi i necisti na sebi, a nepazljivi prema drugima. To opet uvecava njihovu muku.

Ja sam video u cemu je takozvana borbenost nekih "borbenih" ljudi. Oni izmisle svoju "borbu", na silu joj nadju razloge, nadenu ime, i bore se, bez rizika i rezultata, bore se - samo da ne bi morali misliti i raditi.

Nije najgore sto sve prolazi, nego sto mi ne mozemo i ne umemo da se pomirimo sa tom prostom i neizbeznom cinjenicom.

Cim mozemo nekom coveku da kazemo jasno i otvoreno da da nas je uvredio i da navedemo posve odredjeno cime je to i kada ucinio, to znaci da smo mu uvredu oprostili ili smo spremni da to ucinimo. Muka je dok uvredu nosimo cutke u sebi.

Mi obicno mislimo - ili smo bar skloni takvom nacinu misljenja - da su ljudi onakvi, i samo onakvi kakvi se pokazuju u odnosu prema nama i nasim interesima, shvatanjima i ukusima.
Tim odnosom mi ponajcesce i ponajvise merimo celog coveka i odredjujemo mu karakter i vrednost. Od takvog nacina misljena tesko se brani i najbolji i najrazumniji medju nama.

Ivo Andric - Znakovi pored puta
Sta jos o tebi dodati,

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

120

(Donatjen Alfons Fransoa) Markiz de Sad - 120 dana Sodome

Ucini isto tako ovde : izaberi a ostavi sto ti se ne svidja, ne propovedajuci protiv ostatka, samo zato sto nema ona svojstva koja bi se tebi dopala . Pomisli da ce se dopasti drufima, i budi filozof . Sto se raznovrsnosti tice, uverices se i sam ; dobro prouci dva bluda koji ti izgledaju istovetni , i videces da razlika postoji i , ma koliko bila mala , svojom culnom finesom odredjuje razliku i vrstu razvrata o kojoj je ovde rec .
rifche_golup je dodao/la ovu sliku:
  • 120 days of Sodom.jpg
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Social bookmarks