Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen
  • »Gerilac« je autor ove teme

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 20. Maj 2004

KRAVA kao sveta zivotinja u Indiji. :)

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Evo jedne teme koja ce nadam se pokrenuti i nadahnuti mnoge Forumase i da cebiti dosta smijeha. :)

Poznato je da je Krava u Indiji sveta zivotnja. Takav je zakon tamo da krave imaju svu slobodu. Mogu da se krecu gdje hoce i da rade sta hoce i niko ne smije na put da ima stane. Ako ide ispred kola onda moraju kola stati. Skoro sam gledao jedan snimak kako u nekom gradu u Indiji krava ulazi u neki veliki market, onako serbes, sheta, itd.

Zamislite, da cuju ove nase krave za Indiju i kakva su im prava data u Indiji, ha? Odmah bi pocele da bjeze za Indiju, da bi cosale. :)

Ili, ovo zamislite, nadjete se na sred nekog platoa nekog velikog indijskog grada na kojem vrvi veliki broj ljudi i ugledate kravu. Fino prvo gromoglasno kriknete, da svi obrate paznju na vas, pa onda kad svi pogledaju onda fino shinete kravu nogom i onda bjeeeeziiiiiiiiiiii. :):):)

Ili, zamisli, eto, npr. zarate indijci i muslimani, i sjeti se tamo neki ekstremista i zakolje kravu pred kamerama i pusti taj snimak na sve indijske televizije.
:):):):):):):)

Heheheh, moradoh jos ovo da dodam. Samislite uzme neki otmicar i otme nekolicinu krava i drzi ih kao taoce i zahtjeva ono sto mu treba inace ce poklat krave. :):):)

Da vas cujem. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

2

Četvrtak, 20. Maj 2004

@ Gerilac : A kakva li prava imaju pilici u Indiji?
Nesto sad citah o ovom nestasnom piletu koje prelazi ulicu, pa rekoh sta li bi mu se desilo kad bi preslo ulicu pre krave?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 20. Maj 2004

Pa najvjerovatnije bi doslo do osnivanja koalicije. :)
Ali ne izmedju krave i pileta, jer je pile maloljetno, vec izmedju krave i teleta, pa bi se koalicija zvala PILE TELE.

Onda bi to postalo jako popularno i mozda bi neko otvorio i neki SHOP koji bi se zvao PILE TELE SHOP.
:):):)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 20. Maj 2004

Mojne bre da spominjete koaliciju ,odma' mi proradi zakmo i pomislim na koaliciju spomenutu vec na forumu ... :D Treba se pronac na pravoj strani ... koja je strana prava :rolleyes: (o) i tako ...
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 20. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac
Poznato je da je Krava u Indiji sveta zivotnja. Takav je zakon tamo da krave imaju svu slobodu. Mogu da se krecu gdje hoce i da rade sta hoce i niko ne smije na put da ima stane. Ako ide ispred kola onda moraju kola stati. Skoro sam gledao jedan snimak kako u nekom gradu u Indiji krava ulazi u neki veliki market, onako serbes, sheta, itd.

Znas kako care, ovaj moj kolega Sriram je Indijac i kaze da ni krave nisu vise zasticene ko nekad i na moje pitanje sta ako zuris a krava se nadje ispred vozila, blijedo te gleda i usput preziva vutru koju slatko popase koji minut ranije...

On mi rece, uzmes prvi kamen pa naciljas, zamahnes, i opalis i da vidis kako ce da se skloni. I onda skuzih da su te emisije o svetosti neakvih zivotinja vise mitovi i legende no odraz situacije na terenu.

Ili ce bit da me on laze, ne znam...

Zivio
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 20. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Giovanni

Ili ce bit da me on laze, ne znam...

Ne znam secal se iko fraze KO LAZE FAMILJIJA :) i da se ne udaljavam od teme,ma kul su krave,a i daju mliYeko :)

Sarah

Učenik

(10)

• »Sarah« je žensko

Datum registracije: 18.10.2003

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 20. Maj 2004

Citirano

Zamislite, da cuju ove nase krave za Indiju i kakva su im prava data u Indiji, ha? Odmah bi pocele da bjeze za Indiju, da bi cosale. :)

Posto se na Forumu uveliko raspravlja o rasizmu, mene ovo zainteresova. :D
Pitanje za Gerilca.
Posto si upoznat sa pravima krava u Indiji, bas me zanima dali su ista prava za bivolice, s obzirom da su one crne. :D
Gospodaru moj, ne dozvoli da me zavara uspjeh, niti me poraz baci u ocaj i stalno me podsjecaj da je neuspjeh iskusenje koje prethodi uspjehu.

8

Petak, 21. Maj 2004

E cik probaj otvori mesarsku radnju, il restoran, u kojoj ces prodavati govedinu... nije samo sto ces neprofitabilan bit nego haj se usudi :D
mogu ja da se potpisem i bolje...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 24. Maj 2004

Da ti malo nisi pobrko Indijance sa Indijcima. :):):)

Zamislite, dovedes neku kravu do granice indijske i na oci onih granicara bijes je cvagerima i kokavcima, a oni gledaju i placu i nesmiju da pucaju jer mogu kravu potrefit. Ha? hehehe :):):)

Allahimanet.

10

Bate nisam ja pomijeso Indijance i Indijce.. probaj ti sa govedinom u Indiji pa ces videt jesam li ja pomesao.. Kolko eto da ti recem recimo mcdonalds koji burgere prodaje svuda po svijetu jednake u Indiji ih ne prodaje.. jer sadrze goveeje meso a Indijci ne jedu govedje (kravlje gerilac da ti prevedem) meso.. A eto sreo sam tih indijaca lom (hindusa) i mogu onako otvoreno i generalizovano rec da su najprljaviji narod na svijetu.. da su cigani gospoda za njih..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

11

Znas sta burazere, nemo ti mene tu ovo ono. Pobrko si Indijance i Indijce i nemoj sad vrdat. Ene ti njega da on mene objasnjava govedje-gravlje relaciju.
Ti izgleda imas nesto licno protiv mene, neznam zasto.

:):):)

Zamislite krenu nase krave (goveda Fingerse) da emigriraju sa Indiju i dogovore se samo nocu da putuju da ih neko ne "snimi", a preko dana se ukotve fino u neku ljivadu i pasu i pravu se lude. Ko fol mi smo ovdje domace, samo eto pasemo tu. :):):)

Kada padne mrak slijedi nastavak puta. :)
Ako neko preko dana, dok se prave lude, pridje pa ih upita cije su i kuda su se uputile, dogovor je da se prave lude i kao fol ne razumiju jezik ljudi. :):):)
Koja nesmije nemoj da polazi da se ne uplasi u tim momentima i da ih izda. :):):)

Jos jedna teorija zavjere, ovog puta krave su u pitanju.
:)

Allahimanet.

12

...a ako se krave ne prave lude nego stvarno jesu ? BSE? Sta li bi radili Indijci ? Bi mrtvi popadali skoljavajuci te lude krave po ulicama ...
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

13

Ada, lude krave i nemaju. To su neke krenule za Indiju i tako su se usput pravile lude, ali ih je neko odruko. Sud je presudio da sve one krave koje su "lude", odnosno koje su se pravile lude se ubiju. Tako da su izvukle deblji kraj. To su vlasti morale strogo da kazne da ne bi doslo do masovnog iseljavanja krava (goveda Fingerse) iz njihovih drzava u Indiju.

Sada vise nijednoj ne pada na pamet da krene za Indiju ilegalno. :):):)

Allahimanet.

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

14

Sta vam je bre ljudi???? Pustite krave na miru...
Daju vam: mleko(a od njega: cokolade, euro-krem, bonboni, sladoled...), kajmak, sir, ovcavina(od kravljeg mleka sok) itd itd. Jadne krave sta su dozivele da se na njihov racun zezaju na forumu 8o
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

15

Pa ovdje na forumu se tjera sega sa mnogo krupnijim i vaznijim stvarima od krave, pa zasto ne bi i sa kravama. :):):) Volimo mi krave. Krave su nase. :)
Nikad im necu zaboraviti, ako nista drugo, eurokrem. Sto jest jest, odlican proizvod su nam dale. Zahvaljujem. :)

Allahimanet.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

16

Utorak, 25. Maj 2004

kad smo vec kod ludija krava, setimo se odakle su one dosle, iz Britanije, a koja je bivsa Britanska kolonija, pa Indija. He He zar vam ovde nesto ne mirise malo onako.

Cije su to krave lude, il se pravu lude.
Posto u Britaniji ima sve vise Indijskih imigranata, sa njima je stigla i vest o statusu Krave u Indiji, tako da su ovdasnje krave kad su to cule nacisto sasnule. Pocele da se bune traze svoja prava i naravno tu nasto problem. Bler ne da, te da bi se sve to zataskalo odluci da izvrsi genocid, lijepo ih proglasi za sahi lude i pobije sve do jedne. Ovaj je momenat ostao duboko urezan u kravlju istoriju i jedan od najtuznijih i najtragicnijih dogadjaja. Ni dan danas slucaj nije rasvetljen i represija je nastavljena, tako da se cim neka krava i malo digne glas ona proglasi ludom i momentalno egzekutira.

Sto se tice nasih krava i njihovog pokusaja da se dokopaju Indije, pa dragi Gery, slucaj o kome ti pricas se zapravo dogodio jos davne 1944. trinestog maja; zeleci da iskoriste sve opstu pometnju izazvanu ratnim stanjem, nase krave iz obliznjih sela se dogovore za tajni prelazak do Pakistana, tada jos uvek u sastavu Indije. Ovaj pokusaj je ubrzo osujecen i sve su zavrsile u istom danu na brdovitom balkanu (o cemu je spevana i poznata pesma) u sudzuku i prsuti.

PS. a bas me interesuje sto se usutaste za slucaj Bivolica
malo za promenu

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

17

Srijeda, 26. Maj 2004

Mene je kao grom u koprive pogodio ovaj slucaj sa genocidom kojeg pomenu ovaj Hadalj. Eeee Hadalju, tako ti je danas, masovno se ubijaju krave a niko ni glasa da podigne protiv toga.

A sto se tice slucaja Bivoljica mislim da je on za Dosije X, jer je zaista cudnovat. Djeluje mi kao da je to djelo vanzemaljaca. Krave su zemljanke, a Bivoljice su ubacene "krave" od strane vanzemaljaca. Ovo je moje skromno misljenje, ali zvanicno ce se znati o tome sve kada Skalder i Moli to fino ispitaju. :):):)

Allahimanet.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

18

Srijeda, 26. Maj 2004

Krava kao sveta životinja

Znam da je tema zamišljena kao šaljiva, kao tema u kojoj ćemo ismejavati jedno od mnogih praznoverja širom sveta...ali, ne mogu a da ne unesem jednu digresiju:

Zapitate li se ponekad o našim lokalnim, ili manje lokalnim "svetim kravama"? Ne želim da skrenem diskusiju u tom pravcu, već samo da vam eto predočim i taj aspekt, da bar razmislite o njemu...pa možda u nekoj drugoj temi i da pričamo o tome.

P.S. A što se bivolica tiče, a naročito (ne baš toliko)mladih bivolčadi- pouzdano znam da mnogi mesari vrše zloupotrebu ove vrste.Naime, njihovo meso je nešto bleđe, pa izgleda kao da se radi o mlađem teletu i kad je reč o bivolčetu iz klase "junca", te često budu žrtve i bivolčad a i kupci "teletine" :D

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

19

Srijeda, 26. Maj 2004

Sad znam sta necu kupiti kad udjem u mesaru!!
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

20

Srijeda, 26. Maj 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac

A sto se tice slucaja Bivoljica mislim da je on za Dosije X, jer je zaista cudnovat. Djeluje mi kao da je to djelo vanzemaljaca. Krave su zemljanke, a Bivoljice su ubacene "krave" od strane vanzemaljaca. Ovo je moje skromno misljenje, ali zvanicno ce se znati o tome sve kada Skalder i Moli to fino ispitaju. :):):)

Bivoljica je krajnje razlicit a vrsta krave ,kojjoj po meni svakako treba ukazati postovanje :) Jer zasto je ona bas crna ovca u nizu :rolleyes: ili mozda ? ko zna ne znam :)

Social bookmarks