Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Eastyzah« je muško
  • »Eastyzah« je autor ove teme

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

21

Srijeda, 08. August 2007

Al Bazari, malo si pobrkao loncice prijatelju. Sve vreme potenciras "obzirom na svest"... Pa o tome govorim aman. :) Sve ovo sto se desava je posledica niskog nivoa svesti. Kako to da te cudi o cemu pisem?
Mozes mi dati zlatne kule i gradove, ali kad ne postoji sustina, dzaba je.
Ja tvrdim da se ovde nicemu ne pristupa sistematski i dugorocno.
Kad kuce pravimo, ne zanima nas da li ce sutra biti potrbno da put prodje na par kvadrata koje smo zauzeli da bi imali komotniju avliju.
Decu ucimo da psuju i odusevljavamo se, aplaudiramo...
Bacamo smece po ulicama, rekama.
Deca ne postuju starije, a dobro se secam koliko se ranije to postovalo.
Odusevljavamo se narkobosovima koji voze besna kola i rasipaju novce. A pitamo se zasto je sve vise onih koji se drogiraju i diluju? Carsija velica iste!
Jesmo li to mi??? Kako to da popravimo, promenimo?
Pomozimo talentima da napreduju, nemojmo ih gusiti. Ako napravimo sistem da njih afirmisemo i sebi cemo otvoriti vrata. Ovom gradu koji ne zasluzuje ove sumorne boje. Ne dozvolimo da vise volimo tudj neuspeh od sopstvenog uspeha. Ne govorim ja o formi, vec o sustini.
Ako hocemo da napredujemo, moramo prestati da se uporedjujemo sa komsijama, sa kolegama, sa drugovima i drugaricama iz klupe koji su istoj klasi sa nama. Uporedjujmo se sa onima koji su vec napravili nesto u nasim oblastima, te se trudimo da ih dostignemo. Tek tada smo nesto napravili. Nemojmo misliti da sve reke izviru i ulivaju se u nasem voljenom gradu. Nije sva pamet i svo znanje nama pod nogama. Vreme je da pocnemo da ga kupimo odsvuda a primenjujemo ovde, a one koji to ucine da "molimo" da ostanu, ne da ih proglasavamo ludim.
Cuh jednom prilikom: "Budala, pise pesme...". :)

Da ne navodim jos neke stvari koje se ovde lako mogu protumaciti kao politicka propaganda ili hajka, jer je to poslednje sto sam ovom temom hteo da postignem.
I molim te samo mi nemoj reci da treba da krenem od sebe. Potenciras neke stvari koje nemaju smisla. Hvala za asfalt, hvala za univerzitete. Pomucimo se malo da napravimo mehanizam kojim cemo sva ta bogatstva ocuvati i uciniti da produciraju svest, ne njenu izopacenu repliku. Na kraju, nadam se da necu biti pogresno shvacen.
Nadam se da ce se nesto promeniti uskoro, da cemo se mi promeniti.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

22

Srijeda, 08. August 2007

Citirano

Orginalno od Eastyzah
Al Bazari, malo si pobrkao loncice prijatelju.

(...)

I molim te samo mi nemoj reci da treba da krenem od sebe. Potenciras neke stvari koje nemaju smisla.

I šta sam pobrko? Ocijenio sam da si ti spreman da promijeniš sve ostale, bez da najprije pođeš od sebe. I ti si to potvrdio. Poći najprije od sebe u popravljanju stvari za tebe nema smisla.

Dobro, pošto si tako odlučio, tada meni ne preostaje ništa drugo, a to preporučujem i ostalima, da bespogovorno slijedim tvoj manifest. Pretpostavljam da već imaš tako nešto spremno. Ta svi neotkriveni talenti za vođenje i vladanje narodom to odavno imaju u rukavu.

Hajde, nemoj sad da se praviš skroman pa da se nešto snebivaš - slobodno nam ga predstavi.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

• »Eastyzah« je muško

• Poruku poslati

23

Srijeda, 08. August 2007

Bravo prijatelju, ti si sve razumeo. Ja bacam smece po ulici, ja dilujem, ja pljujem,ja ludujem automobilima... :) Kultura u komunikaciji, da ne zaboravimo. Da imam plan, sigurno ne bih cekao tebe da mi nalozis da ga predstavim. :)
Kada sam napisao "nemoj mi reci da krenem od sebe", mislio sam da se to podrazumeva i da shvatas da me je upravo to navelo da pisem na ovu temu. Ne znam cemu sumnja prema svemu i svacemu. Ni senke se ne daju zaobici. U svakom slucaju, priznajem da uvijek postoji mogucnost da ovde budemo pogresno shvaceni.

Ti si to rekao, ti si to pokazao, to ovo, ja ono... Takav oblik poprime sve teme ovde. Licna nadmudrivanja i podmirivanje sujete.

Da nam Bog pomogne, zato nam je i dobro, kako ono jednom rekoste. Bice bolje! :)

• »linalena« je žensko

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 09. August 2007

...
bez povredjenih osecanja, ali ne bih se slozila sa tim da treba da stanemo tu gde smo s obzirom na svest ???, da smo zadovoljni stanjem u kome se nalazimo i da nam je super da bolje nemoze da bude,( ako cemo da se lazemo) onda tu nema nikakvog napretka, nikakve plovidbe (kad smo se vec uhvatili za jedra), vec samo tapkanje u mesto. ok je da kao pojedinci budemo zadovoljni ili ne svojim zivotima, ali u globali Easty je po mom misljenju u pravu. slika grada je iskrivljena, licemerna, neperspektivna . po prirodi nisam pesimista ali ovo sto se desava u gradu je slika koja odaje mesto NEZDRAVO za stanovanje.
grad je prljav,neuredan, nesredjen, nesiguran. vrlo se cesto cuju samo price ko je koga ubio, ko je koga silovao, te nasli ovu ili onu negde po okolnim brdima i puteljcima, pa onaj sto vozi onog mercedesa izbockao nekoliko puta onog sto vozi onog besnijeg dzipa...bljaaaaak.... ljudi su poceli da se prepoznaju po tome sta voze i sa kim se svalerisu...... :)) .ponasaju kao du su pod uticajem neke radijacije ili sta li, ne moze se cuti za nikog lepa rec, samo neka saplitanja, potkopavanja, rekla-kazala. neko je spomenuo postovanje? to je izgleda rec u izumiranju, kao sto su i hvala, izvinite, molim vas, izvolite....kao da smo zaboravili da razgovaramo, da slusamo druge sta imaju da kazu. pomerile su se vrednosti. sve sto je normalno postaje nenormalno, imamo razlicite definicije sa ostalim svetom sta je to postenje i sta je to sramota..........
skoro sam sa jednim prijateljem raspravljala na istu temu , s obzirom da sam bila dosta odsutna iz grada i na moje zaprepascenje i razocarenje, pitala sam: dobro, sta se desilo, otkud taj cinizam, licemerstvo, pakost? odgovorio mi je:,, pa sta cu, kako svi tako i ja , ne mogu sam protiv svih.....da, mozes, za pocetak bice dovoljno poceti od sredjivanja svog zivota, imas kuci dva mala deteta, pocni od njih,izvedi ih na pravi put, pruzi im sansu........ ali izgleda da je linija manjeg otpora laksa...

cast izuzetcima....

na kraju krajeva, niko nas ne pita za junacko zdravlje, a kako se meni cini, nekome kao da odgovara da nam namece neke nenormalne- norme ponasanja i pretstavi nas kao neandretalce, zadrte i proste, sto sigurno nismo, ali jesmo krivi sto samo kukamo a ne radimo nista da to promenimo...ili smo nemocni........ ?(

..svako se moze razljutiti-to je lako.
ali naljutiti se na pravu osobu,
u pravoj meri, u pravo vreme,
zbog valjanog razloga i na pravi nacin-to nije lako...
Nikomahova etika... ?( ...pa prst na glavu...
Ako vam deluje da je sve u redu....NESTO vam je promaklo....

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

25

Linalena, odličan tekst. Ne trebamo se prepuštati svojim emocijama, već razraditi plan i program kako nešto na bolje popraviti i konkretno krenuti. Naravno, u sve što radimo moramo i sami imati čvrsto ubjeđenje.

Meni je jasno da ima mnogo stvari koje bi se trebale popraviti u našem gradu, samo je pitanje kako?

Evo recimo nek navede neko jednu pojavu u našem gradu koju bi trebalo promijeniti i nek navede kako bi je trebalo promijeniti?
Ako je to nedostatak kulture, kako neko navede, kako da taj nedostatak nadomjestimo?
Ako je problem droga, koja hara našom čaršijom, kako da je iskorijenimo?

Itd.

Dakle, svako neka zamisli u sebi način na koji bi se on sa nekim problemom borio i neka nam iznese ovdje tu svoju zamisao, jer će nam takve konkretne stvari ukazati podobro na samu problematiku popravljanja stvari na bolje. Onog momenta kada čovjek zađe u to konkretno rješavanje problema počinje sagledavati realnost lagano. Barem ja tako mislim.

Jer, nekako mi se čini, iz iskustva, da nije ista slika kada se gleda sa strane i kada si u igri. Ako ja gledam neku utakmicu fudbalsku biću pametniji i od trenera i od fudbalera, ali ako bi me neko postavio na teren da trčim uvidio bih da je mnooogo, mnooogo lahko bilo zamišljati akcije okom, a mnooogo, mnooogo teže izvoditi ih na terenu. U tom smislu kažem treba biti realan.

Zamolio bih siyah kalema-a i Al-Bazarija da ne unose bespotrebne tenzije u diskusiju, jer tema je interesantna i može biti veoma korisna, pa ne bi bilo lijepo da je pokvare.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

• »Eastyzah« je muško

• Poruku poslati

26

Primer po primer...

Zagadjivanje okoline bacanjem smeca posvuda, moze se resiti visokim novcanim kaznama. To je itekako primenjiva metoda u ovo vreme.
Dodati jos puno ulicnih korpi za smece, jer posvuda nedostaju. Pade mi na pamet rekreacioni centar... Tamo ih fali najmanje 100.

Dalje, sve sto je problem, mora najpre da se dijagnosticira kao problem, pa onda narodu predstavi.
Cemu ove televizije silne?

Fali emisija iz KULTURE. Kultura govora, lepo ponasanje, bonton... Nekad mi se cini da bi bila dobra ona nekadasnja emisija "NE NIKAKO".

Dakle, nemojmo se lagati, sve je moguce, ali treba da postoji kriticna masa koja ce sve to pokrenuti.

Kada nekome govorimo da ne trba nesto da radi, treba mu jasno navesti zasto i koje su sankcije ako to ponovi. Nema protekcije ni za koga! Nema dobrih sinova i tolerantnih babova...

Bice jos...

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

27

Petak, 10. August 2007

Što se tiče ovog uvođenja kazni mislim da to ne bi imalo šanse da se uvede jer da bi se takve kazne sprovele u djelo potrebno je imati i prinudnu instituciju za one koji ne budu htjeli da te kazne poštuju. Ta institucija se zove policija. Već postoje mnoge stvari koje su zakonom jasno definisane kao nezakonite i kažnjive, a koje se po Pazaru dešavaju, ali policija nije u stanju, iz kojih razloga ne znam, to je posebno pitanje, da se protiv tih stvari izbori. A naravno, uvođenje kazni je jedno rješenje koje bi dalo ploda, mada je šteta kada na takav način mora da se nekom stavi do znanja da ne treba da radi to što radi.
Ovo sa uvođenjem još uličnih korpi je dobra ideja i to bi moglo da se uradi, jer zaista ima dosta mjesta gdje bi još trebalo korpe dodati, ali vjerujem da će i to doći na red.

Uvođenje više kulturnih emisija je također dobra ideja, ali za takve emisije trebaju ljudi koji će te emisije da osmisle i realizuju. Ni to nije lahak posao. Evo nek svako od nas zamisli kakvu bi on emisiju kulturnu napravio na televiziji i u startu će vidjeti da to nije baš lahko, a takvih emisija je stvarno potrebno, nego za takvo nešto trebaju nadahnuti ljudi. Ti ljudi polahko niču kod nas, ali treba još da ih ima. Malo li ih je trenutno.
Dakle, potrebna je ta kritična masa.

I naravno, ne lažemo se, već pokušavamo stvari realno sagledati. Sa mindera je uvijek sve bilo mnogo lakše uraditi, nego stvarno to uraditi. :)
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

28

Subota, 11. August 2007

Jeste tužno pridrzavati se nekih pravila samo zato jer su zakonski propisana,ali život po pravilima je mnogo bolji nego da ih uopšte nema je l' da?Kakva bi tad havarija nastala tek...
Kulturološke emisije -svakako da imamo ljudi koji bi to odlično radili,za bilo koji vid umetnosti-imamo izvanredne pisce,glumce,slikare-samo je problem što oni uglavnom potpadaju pod onu politički-autističnu grupaciju-pa se to bilo kojoj tv ili radio stanici ne dopada jer ce oni nastojati da budu sasvim objektivni -a to svakako ne ide u skladu sa opisom posla naših medijskih kuća.Eto zato ih nema na Tv ekranima.
A ostale ekološke akcije-mislim da je o tome suvišno i pričati kao o potrebi jer toga nama nikada dosta .
I sve u svemu-mislim da bi ovaj brod svakako boljim pravcem plovio kad bi se regenerisala cela garnitura ljudi koji su nas do sad predstavljali ma kojeg političkog profila,dakle bilo koje patrije,ograđujem se od pristrasnosti bilo kojima-svi da se promene da bi došli na red mladi mornari bre!!! :D
Hm...i šta još...ah da...rekoh da plovim sama nezavisno od broda- Istizahe,a to nikako ne znači da zabijam glavu pod jorgan-odlično primećujem napore mnogih malih čamaca koji vrlo često sustignu ovaj "veliki brod" ali prosto ne žele zajedno sa njim otići na pogrešnu stranu... ;)

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

edy

Početnik

(10)

• »edy« je muško

Datum registracije: 04.08.2007

• Poruku poslati

29

Nedjelja, 12. August 2007

Citirano

Orginalno od zucky_85
Jeste tužno pridrzavati se nekih pravila samo zato jer su zakonski propisana,ali život po pravilima je mnogo bolji nego da ih uopšte nema je l' da?Kakva bi tad havarija nastala tek...
Kulturološke emisije -svakako da imamo ljudi koji bi to odlično radili,za bilo koji vid umetnosti-imamo izvanredne pisce,glumce,slikare-samo je problem što oni uglavnom potpadaju pod onu politički-autističnu grupaciju-pa se to bilo kojoj tv ili radio stanici ne dopada jer ce oni nastojati da budu sasvim objektivni -a to svakako ne ide u skladu sa opisom posla naših medijskih kuća.Eto zato ih nema na Tv ekranima.
A ostale ekološke akcije-mislim da je o tome suvišno i pričati kao o potrebi jer toga nama nikada dosta .
I sve u svemu-mislim da bi ovaj brod svakako boljim pravcem plovio kad bi se regenerisala cela garnitura ljudi koji su nas do sad predstavljali ma kojeg političkog profila,dakle bilo koje patrije,ograđujem se od pristrasnosti bilo kojima-svi da se promene da bi došli na red mladi mornari bre!!! :D
Hm...i šta još...ah da...rekoh da plovim sama nezavisno od broda- Istizahe,a to nikako ne znači da zabijam glavu pod jorgan-odlično primećujem napore mnogih malih čamaca koji vrlo često sustignu ovaj "veliki brod" ali prosto ne žele zajedno sa njim otići na pogrešnu stranu... ;)

Ti si meni mrak...Love your spirit ;)

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

30

Vala ja nisam zadovoljna svim desavanjima niti ponasanjem... I ne vjerujem da ce se u skorije vrijeme bilo sta promijeniti nabolje, najprije ljudi treba da izgrade svest o tome da tonemo kako bi mogli polako isplivati na povrsinu.... Ali mi smo specificni, kazemo da smo zadovoljni a ustvari nismo, ali necemo da priznamo. A kada se osamimo pricamo sami sa sobom kako smo nezadovoljni, kako ovo vise ni na sta ne lici, kako tonemo, kako vlada sve najgore...
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

edy

Početnik

(10)

• »edy« je muško

Datum registracije: 04.08.2007

• Poruku poslati

31

Iako nisam iz Novog Pazara ne mogu a da ne napisem par rijeci na ovu temu.Oprostit cete, nadam se :)
Ne volim da generalizujem ali po meni je ovo stvar regionalne problematike a ne nesto od cega boluje Novi Pazar.Jesu li u ovom trenutku opravdani pesimizam,apatija,pasivnost i hoce li ikad biti, ne znam, ali sam razmisljao o tome zasto je to tako i dosao do par zakljucaka..
Pocnimo od nezaobilazne politike..Procitah negdje kako o medicni pricaju ljekari,o fizici fizicari,biologiji biolozi- samo o politici pricaju svi.Kako kome da prostite "prdne na pamet" (M.Vesovic) Politika je (tj. trebala bi biti barem u nasem slucaju) veoma ozbiljan posao.Koje su sve osobine koje karakterisu diplomatu od formata pisao je I. Andric pa bi to obavezno trebalo procitati.Moguci razlog: U nas se sacica amatera bavi politikom i istovremeno se ta nepismena bagra naziva nekakvom elitom,najgori medju nama odlucuju o Nama - ali svaki narod (izvinite na cinizmu) ima vlast kakvu zasluzuje.
Slicno stojimo i sa istorijom.S obzirom da je teza disciplina od politke stvar je jos gora a kako se u nas politika obavezno mijesa sa istorijom stvar je otisla u..znate i sami.Dakle istorijom Bosne (iz Bosne sam) se bavi onaj koji poznaje arapski perzijski i osmanski (pozeljno i savremeni turski) dalje onaj koji hoce da se bavi Islamom mora ali mora znati arapski jezik.
Po meni je dakle zablokirala cijela "luka" a ne samo jedan "brod" i vise nisam siguran da li je bolje da tonemo lagano ili da se desi nesto sto ce nas gurnuti na dno pa da onda pocnemo graditi neke nove brodove.
Pa ti budi optimista :)

p.s izvinjavam se ako je otislo off topic, u tom slucaju mozete izbrisat post

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

32

Citirano

Orginalno od edy
Iako nisam iz Novog Pazara ne mogu a da ne napisem par rijeci na ovu temu.Oprostit cete, nadam se :)...

Naravno da hoćemo,Edy welcome i na Forum i "welcome to the club"(o Bože što mi je ova rečenica nesto poznata... :D )onih koji primećuju da sa mnogim brodovima nešto nije u redu :D

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

33

Kud plovi ovaj brod.........videcemo za koji dan :D ;)

" Bilen alemlere rahmettir "

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

34

Ponedjeljak, 13. August 2007

Čini mi se da sam već više puta rekla na forumu, samo neka svako radi ono u čemu je najbolji i neka da svoj maksimum. Kocka po kocka, kockica, ispašće nešto prije ili kasnije. Ne može to svi zijevamo i gledamo u nebo, voda probija a mi kukamo kako će brod da potone i ne mrdamo. Radi svoj posao i nema da promaši.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

35

Ponedjeljak, 13. August 2007

Ima jedan efekat koji, ako ga je čovjek prepoznao u životu biće mu jasno, a ako nije onda neće, ma koliko mu ti pokušavao objasniti.

Recimo, neka djevojka se je zaljubila u nekog dečka, koji je bio baš onaj pravi, ali nije bila u mogućnosti da bude sa njima (ili se radi o nekom momku iz mašte ili televizije). Vrijeme kao vrijeme, teče nezaustavno, mora se dalje živjeti. Upoznaje novog dečka, ali u njemu traži onog svojeg pravog, onog idealnog, onog zamišljenog, onog iz mašte, onog princa na bijelom konju.
Pod jakim utjecajem svoje psihe, ona to čak i vidi kod novog poznanika, kod novog dečka. Sva sretna zbog toga ona se udaje za njega i lagano se počinje realnost pojavljivati pred njenim očima, jer magla mašte počinje da se diže. Počinju bliže da se upoznaju i ona uviđa da to nije onaj kojeg je ona upoznala i počinje razočarenje.

E zamislite sada koje napore treba da uloži taj dečko da bi joj dokazao da ona u startu nije upoznala njega, već nekog zamišljenog i da on nije taj kojeg ona zamišlja i da treba da napokon upozna njega, onakvog kakav on zaista jeste.

Većina ljudi živi u tim nekim svojim snovima u kojima su njihova lična stremljenja previsoka i idilična pa često dođe do razočarenja u životu i do psihičke rastrojenosti i propadanja. Rijetkima pođe za rukom da ostvare svoje, kako to kažu, snove, ali oni su tu samo da bi potvrdili pravilo.

Dakle, danas je vrijeme televizije, interneta, reklama, iluzija, maštarije, itd. pa i ljudska psiha tako funkcioniše. Zbog toga i imamo brdo psihičkih poremećaja kod ljudi (naravno, to se ne primjećuje, jer većina boluje od tih bolesti, zdravi su problem) :) A pogotovo su tim bolestima skloni ljudi koji dolaze iz sredine koja boluje od hroničnog kompleksa niže vrijednosti. Od hronične potrebe za dokazivanjem drugima i od toga šta će drugi o njima reći i kako će ih svijet vidjeti.

Dakle, sagledajmo sebe, pogledajmo ima li neke bolesti kod nas, pa ako ih otkrijemo, otarasimo se njih, jer nam žestoko mute sliku i skrivaju realnost, a onda i naše djelovanje biva nerealno.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

36

Srijeda, 15. August 2007

Razgovaraju dvojica. Slusam razgovor. U sred razgovora, dok su usaglasavali stavove po nekom pitanju kaze jedan drugom: Dobro, hoces li da znas cijelu istinu ili pola istine? Ovaj drugi oklijeva. Pitanje ponovljeno: Hoces li da znas cijelu istinu ili pola istine? Opet oklijevanje. Tek kod treci put postavljenog istog pitanja stize i odgovor: Istinu.

Poslije ovog razgovora sam razmisljao na miru, sta bi ovome da oklijeva kod odgovora. Kao da postoji alternativa istini.

Hocu da kazem, ne znam kuda plovi brod ali vidim dokle je stigao. Imam osjecaj da je ova pojava masovna. Cujem i vidim samo ono sto zelim da cujem i da vidim.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

37

Ponedjeljak, 20. August 2007

nas najveci problem je to sto smo isplovili iz luke sa slepim kapetanom, glupim mornarima, bez kompasa, mape i ne znamo gde idemo. Povrh svega toga svi smo na brodu koji je isplovio ne dovrsen, pa bi nas i njamanja bura mogla unistiti. A medju putnicima vlada kuga, ne moze se pobeci , zato sto nema camaca za spasavanje, a oni koji su se odvazili da plivaju, moraju dugo plivati, naci pravi put, izbegnuti sve nevolje i to samo da bi bili cistaci na nekom malo boljem brodu.

Medjutim na tom brodu usred noci se javlja grupica ljudi koji zele nesto promeniti. i nadam se da toj grupi akobogda pripadamo mi. (o)
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

38

Utorak, 21. August 2007

znash,
plovi ovaj nash brod,samo shto mu je pravac nepoznat - tj. luta!!!

plovi burazere, pa se oni shto su zadovoljni ovim brodom s` merakom valjaju po prashini, a oni shto su nezadovoljni, uzalud veslaju, al` dzhaba burazere, dzhaba, ruke im otpadoshe, da pomere taj brod, al` opet dzhaba, jer je previshe onih shto im je lijepo tu dje jesu. Teret je ogroman, a veslacha malo... sve to ne bi bilo tako strashno, da se, ovaj nash brod svakim danom ne puni, sve ih je vishe...njih, koji su zadovoljni...

Ja,
nisam zadovoljan,
mozhda sam mogao biti prije 10-ak godina, ako sam i mogao izraziti svoje zadovoljstvo. Danas, ne...nemam chime da budem zadovoljan... ne postoji razlog, ne postoji nishta opipljivo ili okom vidno ili neshto shto bi moglo da se oslushne da bi me zadovoljilo...

Svijet se okrenuo naopachke ,otud zahtjev da ti dam, barem dio svoje mushke strasti na dar...
Samo fina dobit kuchu gradi, kakav narod takva vlast , i shto poslije svega da uchinim, za nas...
prijatelji sluzhe da odmazhu, interes je vazhna stvar , nemash li ga, onda snalazi se kako znash...
mirni ljudi skoro blage chudi, sje8alo ih nevrijeme, rikavaju li zato shto su dobri ili ne!?

[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Tik-Tak

Početnik

(10)

• »Tik-Tak« je muško
  • »Tik-Tak« je zabranjen

Datum registracije: 08.05.2007

• Poruku poslati

39

Utorak, 21. August 2007

Ovo je moj brod i ja ga volim kakav god da je...Volim ga jer sam rodjen i porastao u njemu.E sad sto je vecini forumasa ovdje neopisivo dosadno i ne znaju sta ce sa sobom pa dokoni zanovetaju,to je vec njihov(vas) problem.Toliko od mene i pamet u glavu..

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

40

Subota, 03. Novembar 2007

Cini mi se u ovom trenutku, da ova tema nikada nije bila aktuelnija nego sto je sada.
Ono, porodjajne muke su najzesce pred sami veliki dogadjaj, pa se je nadati, da se iz svega ovoga ,miloscu Bozijom, veliko dobro desi.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Social bookmarks