Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško
  • »PAUK_« je autor ove teme

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 21. Septembar 2002

Komentar na zatvorenu temu "Kultura Komuniciranja"

Citajuci ovaj topic, zakljucio sam da je forum podeljen na topice, da mozemo na jednom pricati o politici, da mozemo otvoriti drugi topic na kojem cemo protestvovati i shta ti ja znam.
Uvideo sam da ipak postoji nada da se uspostavi neki dijalog izmedju srba i muslimana u shirim razmerama.
Sve dok se nisu umeshali Juskos i naravno gospodin Birdum-Bardum sa svojim protestima. Ja nemam nameru nastavljam onu diskusiju, hocu samo da prokomentarishem moje vidjenje Birdum-Barduma i Juskosa.
Pitali ste -ndreatnought-a u nekoliko navrata shta si ti, reci nam shta kako ces da se ponashamo i mi chemo se ponashat. Jesil ti bosnjak ili srbin..neshto u fazonu ako nisi sa nama protiv nas si.
A covek jednostavno nije konzervativac ko vas dvojica, ispravno je reko da pozdravi ne treba da nas razdvajaju, da treba da smestimo politiku i veru u jednim topicima, umetnost u drugim, zezanje u trecim.
Drago mi je shto ovakvo mesto postoji jer u njemu vidim idealnu sansu za zblizavajne srba i muslimana kroz druzenje. I zamolio bih doticnu gospodu da to ne kvare..jer sans je dao najdublji komentar na ovu temu, u kome je odlicno predstavio znacenje pozdrava.
Birdum-Bardum, kolko ja vidim ti ponajvishe prosipash pitanje nacionalizma sa ucestalim pozdravima separacije. Postoje drugi nacini za protest i molio bih te da ovo mesto postedish svojih politickih programa, ili da ih smestish na tu temu. Jer je pre svega namenjeno zblizavanju.

2

Četvrtak, 02. Oktobar 2003

kultura komuniciranja

Ustvari ja sam hteo da otvorim temu pod nazivom ''kultura komunikacije", al vidim da je postojala ista. Moj komentar na nju je "preko nam je potrebna"!

Evidentno je da ima clanova na forumu kojima je kutura komuniciranja na zaista na niskom nivou. Vodimo raspravu o politickoj komunikaciji, a nekada ni osnove nemamo.

Neki idu cak i do ekstrema i pocinju biti vulgarni i uvredljivi, ali srecom je forum onakav kakav jeste pa su te stvari sankcionisanje i nije im omogucen opstanak na forumu. Neko to smatra udarom na slobodu pisanja, ili ti na licnost autora (nekuturnih stvari), ali ja bih se tu samo pozvao na specificnost (pozitivnu) foruma koji zbog toga sto je uredjen na takav nacin i okuplja toliko pametnih ljudi koji mozda da nije takav nikad ni provodili vreme na njemu.

Drugi problem, koji ipak ne moze niko da kontrolise, jeste sto su ljudi nedorasli komunikaciji i normalnoj diskusiji. Sve sto se ne poklapa sa necijim misljenjem odmah se smatra kao atak na njegovu licnost. Ljudi bi hteli (neki i sasvim malobrojni) da pisu svoje misljenje o bilo cemu a da im niko ne govori da nisu u pravu, ili da daje svoje komentare na njihovo misljenje. OVO JE FORUM!!! I to otvoreni :). Postoji da bi ljudi iznosili svoja misljenja na njemu. Ne moze se niko ograditi od toga jer forum nije nicija svojina pa da drzi predavanja u kojima mu niko nece reci da nije u pravu. Draz foruma jeste u razlicitosti misljenja i suceljavanju argumenata. Meni se licno desilo na nekoliko mesta da citajuci u nekim temama promenim, ili formiram misljenje o komentarisanom subjektu jer je bilo zaista lijepih, argumentovanih i korisnih izlaganja na dosta mesta. Ima ljudi koji svoje misljenje ni nemaju a zeleli bi izlagati u vidu referata, tj pisati uopsteno o svemu, a bez svojeg misljenja o temi, sto u potpunosti otezava komunikaciju sa njima jer svako kokretno (tudje) misljenje se lako nadje u 'konfliknoj' poziciji sa previse uopstenim i ne kohrentnim izlaganjem autora takvog posta (ukoliko je zaista nekoherentno izlaganje onda se svako konkretno, ispravno ili ne, po logici sukobi sa njim).

Imali smo i situacije u nekoliko navrata gde neko ne moze da prihvati tudja misljenja te poseze za frazama "tvoja mora bit zadnja", i tome slicne izjave koje nemaju veze sa temom koja se komentarise. Svaka tema se samokontrolise kada su u pitanju smisli komentara. Ukoliko je nesto isuvise izvan teme onda su tu uredjivaci foruma da na to reaguju (kao sto to i uvek cine), kao i kad je nesto totalno nekulturno, vulgarno i uvredljivo; a ukoliko je necije misljenje o temi takvo da se nekom drugom ne svidja, onda mislim da je svaki komentar izvan okvira komentarisanja teme teme i tog misljenja je nekulturan (kao i onaj "tvoja mora da bude zadnja"). I to sto nekom se nesvidja da neko zeli da izlaze svoje misljenje na njegovo misljenje je takodje nekultura ljudi koji bi zeleli svoje jednoumlje (ili svoje viseumlje da promovisu). Za one koji ne zele da cuju komentare na svoje misljenje/izlaganje onda i nema smisla da ga izlazu na forumu jer forum nije 'read only'. Mogu otvoriti svoj web page i tamo izlagati svoje misljenje, i predavanje, i nesredjene poglede na svet a da im niko ne odgovara. Ovo bi vec vise licilo na samopromovisanje, (ali i kao takvo bi imalo smisla samo ukoliko autor sa sigurnoscu o necemu izlaze, a svi oni kojima smetaju tudja misljenja su otprilike i nesigurni o svojem.

Forum nije mesto za samopromovisanje, i osnovna pretpostavka o clanovima foruma je da trebaju imati dojma o kulturi komunikacije, i da moraju znati da slusaju i komentarisu tudja misljenja, i da prihvate tudje komentare, svidjali im se ili ne, il makar da se zbog njih ne uzbudjuju i ne prihvataju ih licno. Ovo su stvari koje su na dosta mesta forumske teme izbacivale iz pravca diskusije koju bi trebala sama tema da nametne, pa sam dosao na ideju da ispisem o tome u zasebnoj temi. Mislim da bi zbog necega takvog i trebala da postoji tema o kulturi komunikacije. Ni sve ovo nije upereno protiv nikoga konkretno, vec je uopsteno i valja stojati i zbog onih koji se nikad jos cak ni nisu pojavili. A ukoliko se neko prepozna, pa jos oseti da je upereno protiv njega, onda, pored toga sto je znaci svestan toga sta radi postao, treba da procita sve jos jednom da ne bi iste 'greske' eventualno pravio... ili eventualno iznese svoje vidjenje o 'kulturi komuniciranja'.

Meni nije bio cilj da komentarisem zatvorenu temu, vec da izlazem o onome cim bi ta zatvorena tema valjda trebala da se bavi (a ne ide da otvaram novu temu koja bi nosila isti naslov kao i ona zatvorena).

Eto toliko.
mogu ja da se potpisem i bolje...

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 03. Oktobar 2003

Naglasio bih samo da je tacan naziv zatvorene teme "Kultura komunikacije" a ne "Kultura komuniciranja".
Ovo je za one koji su pokusali koristiti opciju za pretragu unosenjem sitagme "Kultura komuniciranja" da bi nasli temu o kojoj je rec, i pri tom bili ne uspesni.

Link: http://forum.novipazar.org/thread.php?threadid=96&boardid=30
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

4

Petak, 03. Oktobar 2003

admine legendo

Ti 'izgleda kao' da znas da sam ja trazio preko pretrage 'kuturu komuniciranja' :D. Ali nisam pogresio jer me nije zanimalo da nadjem tu zatvorenu temu, vec upavo ovu u kojoj sam pisao, a posto sam je skoro preko linka jednog (iz korpe za smece cini mi se) nasao zapamtio sam (i nisam pogresio) da u njenom naslovu stoji 'kutura komuniciranja', te sam je ipak u pretrazi i nasao :] (doduse ne iz prve :D). Kazem ovde sam pisao jer je ona tamo zatvorena, a pomalo sa ciljem i da predlozim da se ona ponovo i otvori, jer misljenja sam da je takva korisna. Ja i pomislih ti na taj (neizreceni konkretno) predlog dao odgovor, a ti dajes link na zatvorenu temu.. eh admine legendo 8)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

Petak, 03. Oktobar 2003

Svakako podržavam stav da tema Kultura komunikacije nije iscrpljena, što se uostalom i vidi...
Možda smo završili diskusiju koja se tiče kulture pozdravljanja, jer po tom pitanju nema šta mnogo da se doda, ali samim tim nismo iscrpeli sve moguće i potencijalne teme koje se tiču same kulture međusobnog ophođenja na forumu (pa i van njega). Ukoliko se tema otvori, ove priloge bi trebalo prebaciti u istu, da ne bi na dva mesta govorili o istoj tematici.
U svakom slučaju, PODRŽAVAM nastavak diskusije ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

6

Subota, 04. Oktobar 2003

I ja se potpuno slazem da se na ovu temu moze jos puno toga reci.
Ona prosla tema je zatvorena i bavila se samo jednim specificnim faktorom komunikacije te cu je i ostaviti zatvorenom.

Nastavak diskusije o kulturi komunikacije na forumu mozete nastaviti ovde a naziv teme cu jednostavno promeniti u "Kultura diskutovanja"
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »DreamKiller« je muško
  • »DreamKiller« je zabranjen

Datum registracije: 03.10.2003

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 06. Oktobar 2003

Selam alejkum Bošnjakinje i Bošnjaci. I ja se totalno slažem sa tim da se ova tema nastavi, zaista je neiscrpna. Allahimanet.
Onaj koji nema Dostojanstva nema ni Imana.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

8

Petak, 07. Novembar 2003

POZDRAV ZA SVE PRIJATELJE FORUMA...

MISLIM DA JE OVO PRAVA TEMA , POGOTOVO U VREME KADA SE NA FORUMU JAVLJAJU NOVI, MLADI ČLANOVI, KOJI U OPŠTE NE VODE RAČUNA O SVOM IZRAŽAVANJU, VEĆ PRIBEGAVAJU PREPUCAVANJU, VREĐANJU I KOJEKAKVIM BEZVEZNIM RADNJAMA U SVOJIM DISKUSIJAMA NA FORUMU...

MOŽDA BIH TREBAO DA SVOJ POST KOJI SAM POSTOVAO U TEMI PITANJA ADMINU, OVDE ISKOPIRAM, ALI VEĆ SU GA JEDNOM MOJE KOLEGE IZ ADMNINISTRACIJE OBRISALE, PA DA SE NE ZAMARAM, NO SIGURNO JE DA JE POTREBNA JEDNA OVAKVA TEMA...

nARAVNO, AKO SE NEKO SEĆA, PROŠLA TEMA, SLIČNA OVOJ BILA JE VEZANA ZA POZDRAVNE , UVODNE PORUKE POJEDINIH POZNATIH ČLANOVA FORUMA, I SVODILA SE NA PREPUCAVANJE IZMEĐU NJIH I BIVŠIH ČLANOVA OVOG FOUMA, KOJI SU IGROM SLUČAJA ILI NAMERNO BILI DRUGE NACIONALNOSTI, PA JE PO MALO TEMA BILA I DEMODE...

NO SAD STVARNO TREBA BACITI AKCENAT NA PRAVE STVARI, A TO SU DA SE POSTAVE NEKA PRAVILA LEPOG IZRAŽAVANJA, I DISKUSIJE, BEZ UVREDA, MALTRETIRANJA AUDITORIJUMA, ČLANOVA FORUMA I TAKO TO...

POZDRAV

9

Subota, 08. Novembar 2003

Hadzi, bez ljutis (ovo je sala mala) u internet kulturi diskutovanja koriscenje velikih fontova se smatra nekulturnim :]

A ja znam da si ti hteo samo da se bolje vidi ono sto je znacajno ;)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

10

Citirano

MOŽDA BIH TREBAO DA SVOJ POST KOJI SAM POSTOVAO U TEMI PITANJA ADMINU, OVDE ISKOPIRAM, ALI VEĆ SU GA JEDNOM MOJE KOLEGE IZ ADMNINISTRACIJE OBRISALE, PA DA SE NE ZAMARAM, NO SIGURNO JE DA JE POTREBNA JEDNA OVAKVA TEMA...

Ja sam gotovo siguran da nijedan tvoj prilog iz teme Pitanja ili iz neke slične teme nije obrisao niko ni iz moderacije, ni iz supermoderacije a ni iz administracije-bar ne u poslednjih godinu dana.

P.S. Kolko ja mogu da ukapiram, radi se o prilogu koji si postovao u Pomoć, želje, komentari u temi Predlog - i koji se i dan danas nalazi tamo gde si ga postovao, tj, predzadnji je u nizu na drugoj strani te teme. Prilog počinje ovako:

Citirano

Aman izbrišite ih, nego šta...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

11

"Hadzi, bez ljutis (ovo je sala mala) u internet kulturi diskutovanja koriscenje velikih fontova se smatra nekulturnim

A ja znam da si ti hteo samo da se bolje vidi ono sto je znacajno"-originalno od slomljenog prsta...
;)

Ne, ne ljutim se, a po najmanje na tebe, prijatelju moj...

Kao što se može videti iz mojih većine priloga, ja obično ovdim računa o pravopisu, tu i tamo sigurno ima propusta, jel, niko nije bez mane...

Ali kako ti reče, iritiran sam poslednjim dešavanjima na forumu, toliko, da veruj mi povremeno i ne želim da uzmem učešća u diskusiji, jer je sve po malo besmisleno i nevodi nekom većem napretku...

No, da me ne shvate pogrešno, svaka čast izuzecima...

Na kraju, sigurno, kao što ti reče, želja mi je bila da na neki način podvučem, ono što me tišti...

Pozdrav

Social bookmarks