Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško
  • »hobbes« je autor ove teme

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 19. Juli 2003

KULTURA I UMETNOST SANDŽAKA

Interesantan sajt koji se bavi kulturom i umetnošću ovog kraja. Nepretenciozno urađen, pun interesantnog sadržaja koji će se stalno dopunjavati.
Obavezno pogledati ovde

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 19. Juli 2003

Ovo sam odavno tražio na netu. Hvala za link ka ovom, zaista, vrlo interesantnom i korisnom sajtu.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

3

Subota, 19. Juli 2003

Odusevljena sam sadrzajima ove site, perlepe slike, zanimljivi tekstovi, korisne informacije.... :)

Hvala ti hobbes!!!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

4

Subota, 19. Juli 2003

:)

To shto VLASNIK ili zacetnik ovih strana ima ovakav sajt kakav ima i shto je verovatno samovoljno uvrstio KOGA JE HTEO po nacelima koje je SAM ODABRAO ne dozvoljava mu da rec SANDZAK koristi kako hoce....

U svakoj oblasti koju je naveo nedostaje josh bar po onoliko ljudi koliko ih je naveo...

To shto ON licno MRZI ili NE PODNOSI nekoga, nikako ga ne MOZE potrti sa ovih prostora a posebno NJEMU ne moze dozvoljavati da SVOJ PRIVATE sajt naziva SANDZACKIM pa da josh neko, nedaj Boze, pomisli i da je Oficijelni, ili oficijelnog mishljenja...

Savet (a drugarski)

"Znash da u oblasti knjizevnosti nedostaje nekoliko velikih imena..."

Pretpostavljam da je sajt U IZRADI pa cu ovo okarakterisati kao pocetnicki propust

Moja ocena vidjenog -3 (minus)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 20. Juli 2003

Babha, i ja imam slicnu zamerku, nedostaje tu ihaha...
Ako hocemo posteno, ali nisam hteo reagovati, dok neko prvi to ne ucini, jer bi mogli protumaciti kao provokaciju.
-Dakle, lepo je ono nema sta, ima dobrih stvari zaista, ali u mnogim umetnostima nema onog i onih koji bi trebali biti...
Mislim da nije mesto gde mozemo davati komentare o drugom sajtu, pa necu duze.
pozdrav svima
viskoznost nije isto što i gustina :(

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 20. Juli 2003

Citirano

Orginalno od Babbha
To shto VLASNIK ili zacetnik ovih strana ima ovakav sajt kakav ima i shto je verovatno samovoljno uvrstio KOGA JE HTEO po nacelima koje je SAM ODABRAO ne dozvoljava mu da rec SANDZAK koristi kako hoce....

U svakoj oblasti koju je naveo nedostaje josh bar po onoliko ljudi koliko ih je naveo...

To shto ON licno MRZI ili NE PODNOSI nekoga, nikako ga ne MOZE potrti sa ovih prostora a posebno NJEMU ne moze dozvoljavati da SVOJ PRIVATE sajt naziva SANDZACKIM pa da josh neko, nedaj Boze, pomisli i da je Oficijelni, ili oficijelnog mishljenja...

Oštro , oštro i na prvu :)
Naravno da fali tu još puno čega ali je ovo samo početak.Kad bi se čekalo da se sve baš zaokruži trebalo bi puuno vremena. Treba kontaktirati puno ljudi, pripremiti materijal obraditi... Ovaj sajt je ipak manje profesionalni a više plod entuzijazma.

Ovako nešto solidno već postoji a permanentno će se dopunjavati i popravljati.

Ja koliko znam Sandžak ne postoji zvanično tako da ne može postojati ni zvanični sajt. Pošto nema zvaničnih institucija nema ni zvaničnih stavova ni mišljena tako da nema mesta bojazni da bi neko ovaj sajt mogao smatrati oficijelnim.

Da još jednom napomenem da je planirano da se sajt stalno dopunjava, ne sudite preoštro ;)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 20. Juli 2003

??????????????

U Oblasti Umetnost u grupi slikarstvo

Hilmija i Ervin Catovic ? Ni jedan ni drugi nisu PAZARCI ni Sandzaklije

Muriz Cokovic i Emir Cokovic na primer JESU. ?

Can't Rain All The Time

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 20. Juli 2003

Korisno, nema sta. Samo sto fali jos puno imena i njihovih djela...
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 20. Juli 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma...
Mora se priznati, da je ideja odlična, ali isto tako se mora naglasiti da je sajt za sada samo na nivou jedne dobre ideje...
Mislim da ako se sistematski bude upotpunio, sa još puno mlađih ljudi koji su do sada sigurno dali dosta ovom kraju, a nadam se da če i dalje svarati za ovaj kraj, ideja o jenom ovakvom sajtu će prerasti u nešto što će biti njegov zaštitni znak...
Pozdrav

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 21. Juli 2003

Da...

To je jako blize aktuelnom stanju sajta... :)
Can't Rain All The Time

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

11

Možda ne bi bilo loše da se sugestije i primedbe upute direktno autoru sajta na e-mail. To bi mu moglo biti od koristi i doprineti kvalitetu ovog sajta.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

12

A?

Jesil to vech uradio ?
Can't Rain All The Time

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

13

Pošto znam autora lično svoje mišljenje ću mu preneti lično, tako mi je lakše...
A da ne bih prenosio tuđa mišljenja, najbolje je da mu se lično obratite kad već ima e-mail... ;)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

14

Samira Hanusu...

... bi trebo da poznaje svako ko ishta zna o i u ovom gradu... posebno od generacija koje vishe nisu adolescenti :)
Can't Rain All The Time

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

15

Naravno ali pošto svi nisu tu u Pazaru e-mail je čisto praktična stvar... ;)
Ovo pretvorismo bre u chat, ajd da damo mesta drugima da napišu nešto korisno... :]

16

lepo pise

Sve to lepo tamo pise, i mislim da je dovoljno objasnjenje i odgovor na neke zamerke /koje su se javile i kod mene pri prvoj poseti..

Evo..:

"S obzirom na obimnost posla koji je pred nama, pozivamo sve autore da nam se pridruže i pošalju nam svoje radove iz oblasti kulture, umjetnosti i društva. Pozivamo i sve ljude dobre volje koji posjeduju djela sandžačkih autora iz navedenih oblasti da nam ih elektronizirane pošalju putem e-maila.
Također pozivamo autore i one koji posjeduju autorska prava na određene knjige (poezija, proza, esej, istorija, filozofija...) da nam ih pošalju (e-mailom ili poštom) kako bismo ih elektronizirali i objavili u odjeljku Integralne knjige.
Molimo i sve eventualne posjetioce da nam svojim sugestijama pomognu u kreiranju sajta, kao i da nas obavijeste o činjeničnim, tehničkim, "štamparskim" i inim greškama ukoliko naiđu na njih."

mogu ja da se potpisem i bolje...

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

17

Upravo tako fingers.
Ovo je samo početak. I ja se na dam da će akobogda svi koji su u mogućnosti pomoći i da će ovo uskoro biti sajt sa najviše sadržaja vezanih za kulturu.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

18

Zemite Bronhi...

Pustimo covjeka da radi svoj posao i dise normalno, ipak je to obiman materijal koji treba sakupiti i svako ko je radio neku takvu stranicu zna da je to Sizifov posao jer ce uvijek biti i zadovoljnih i onih drugijeh...Nemoguce je sviju zadovoljiti ali od nekud se mora krenuti, zato od mene palac gore ako nista ono za hrabrost...

Ideja vodilja je sjajna, evo prilike da se upoznam i ja sa nekim od umjetnika Sandzaka (priznajem slabo sta poznajem - kriv sam) a onaj ko moze pomoci poboljsanju izgleda i sadrzaja stranice neka to i uradi na zadovoljstvo nase sveopste. Mislim da bi gradske vlasti NP i ostalih gradova Sandzaka mogle uciniti dosta po pitanju pomoci ovog sajta.

Pozdrav
Giovanni

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

kap

Učenik

(10)

• »kap« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

19

Subota, 28. Januar 2006

Bash super sajt,i ovi jadni umetnici da dobiju malo prostora..sta ce gidni..
SVJETLOST

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

20

Petak, 29. Decembar 2006

“Pjer” Maxu Đerleku

NOVI PAZAR – Karikaturist Muhamed Đerlek Max izjavio je radiju Sto plus da ga čini srećnim to što je proteklog vikenda dobio drugu nagradu “Pjer” za karikaturu u Srbiji 2006. godine. “Ovo je najprestižnija nagrada u regionu i čini me srećnim to što je žiri odlučio da ja osvojim drugo mesto na konkursu. Moja nagrađena karikaturu zove se “Globalizam”, a konkurencija je bila velika, na konkurs je poslato oko 500 karikatura”, rekao je Đerlek. On je naglasio da u Sandžaku ne znaju da vrednuju prave kulturne vrednosti. “Verujte mi, retko ko mi je čestitao, možda samo nekoliko prijatelja koji nisu samo moji prijatelji vić su prijatelji kulture”, rekao je ovaj karikaturist. Muhamed Đerlek Max dobitnik je 15 međunarodnih nagrada za karikaturu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cestitke Muhamedu za osvojenu nagradu (o) (o) (o) Svaka mu cast :) Na zalost, njegova konstatacija da se u Sandzaku ne vrednuju prave kulturne vrednosti je istinita. Ovde mozete pogledati neke od karikatura ovog autora:
http://www.sanoptikum.org.yu/karikatura/…erlek/index.htm

A evo je slika sa dodele nagrade (preuzeto sa B92):
@ef je dodao/la ovu sliku:
  • Nagrada.jpg
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Social bookmarks