Niste prijavljeni

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

21

Utorak, 02. Decembar 2008

Maxu opet "Pjer"

Wow, nakon dve godine - ista vest! :)

Karikaturista Muhamed Đerlek iz Novog Pazara, dobitnik je prve nagrade - „Zlatni Pjer".

Izložba karikatura sa 41. konkursa "Pjer", koji tradicionalno raspisuje kompanija "Novosti", otvorena je u beogradskoj galeriji "Progres" svečanim uručenjem nagrada najuspešnijim učesnicima.

Karikaturista Muhamed Đerlek iz Novog Pazara, dobitnik je prve nagrade - „Zlatni Pjer". Drugu nagradu, srebrnog „Pjera", osvojio je Goran Ćeličanin iz Beograda za karikaturu Mila Đukanovića, na čijem je obrazu crveno Kosovo, a treću, „bronzanog „Pjera" Sava Babić iz Loznice za karikaturu evolucije glasačkog tela na političkim izborima.

Prvonagrađena karikatura u 2008. predstavlja Srbe koji se kreću kroz lavirint uz pesmu i igru. Nagrada za portret karikaturu pripala je Slobodanu Ševrtu iz Beograda, za lik Emira Kusturice.

Konkurs karikature za nagradu „Pjer" pokrenule su 1967. godine „Večernje novosti", na ideju tadašnjeg urednika Slobodana Glumca.

„Pjer" predstavlja ne samo godišnju produkciju ove likovne dicipline, već i pregled društvenih dešavanja.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 04. Decembar 2008

kultura i umetnost Sandzaka!?Jeste li vi bas sigurni da takvo nesto stvarno postoji?
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 04. Decembar 2008

Očigledno da postoji. Ko ne zna neka se raspita. Evo kralj sevdaha se upravo raspitao i saznao :D

Social bookmarks