Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 12. Oktobar 2009

Bas mi je milo kako su clanovi bivse Yu odigrali ovu kvalifikaciju, bilo bi jos super kad bi se hrvatska kvalifikovala, al tesko.

Zamislite samo kakva bi moc u sportu to bila da nije bilo deljenja.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

22

Pa počev od one generacije Hr sa mundijala u Francuskoj pa sve do danas, a ako uzmemo u obzir sve kalibre igrača koji su u tom periodu prodefilovali kroz nacionalne vrste EX YU republika mislim da bi ta reprezentacija u Evropi bila bez konkurencije a na svjetskom nivou možda bi joj ravni bili samo Brazil, i možda Argentina - mada smatram da slobodno možemo ići i još malo unazad od vremena 98 godine i vratiti se u vrijeme kada je EX YU selekciju vodio Ivica Osim koji je već u to vrijeme bio i odmakao u stvaranju Jugoslavije kao fudbalske vele sile, ali je ipak nakon što je vidjeo šta se radi od rodnog mu Sarajeva dao ostavku na pres konferenciji na kojoj nije mogao izdržati i zaplakao je. Ali daleko od toga da bi to bila samo nogometna vele sila ako pogledamo sastave ekipa iz EX YU republika u košarci vaterpolu i posebno rukometu. Mislim da bi ostatak svjetske javnosti najviše mrzio SFRJ. Mada ja uopšte nisam jugostalgičan a vjerovatno sam i premlad da bih mogao biti jer sam samo 8 godina živjeo u toj državi, mislim da sam samo izni neke činjenice - a mada su činjenice i to da su jugosloveni svog doba vrlo često znali i trgovat sa utakmicama :D tako da sve ovo što sam ja gore napisao automaski pada u vodu :))
Na vatru odgovori vatrom !

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

23

Citirano

Orginalno od Mandelbrot
Sliku bi trebalo ukloniti jedino ako je postavljena u cilju provokacije.

Slika jeste postavljena samo u cilju provokacije i nicega vise,ali je necu maci samo zbog toga sto bih tada morao da izbrisem i ed-ov komentar slike(jer tad nebi imao smisla ako nema slike) ,a ed-ov komentar ne mogu da maknem iz 2 razloga:
1. komentar je sjajan
2.njegov 3000-ti post na forumu (o)

a sada na temu...
Kvalifikacije za SP se zavrsavaju u sredu poslednjim kolom gde ce biti poznati svi direktni putnici kao i ucesnici baraza.

Apropo price o YU reprezentacijama,neverovatno je to kako se sve ponasaju po istom modelu:kad pobedjuju onda su kao porodica,disu jedan za drugog,a cim pocnu da gube krenu da se biju medjusobno.

Poslednje se to desava Hrvatskoj,desilo se na proslom SP u Nemackoj srbiji i crnoj gori,i desice se sad opet srbiji na SP u Africi kad budu pukli na svim utakmicama od mnogo kvalitetnijih ekipa nego sto su imali u grupi.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

24

Srijeda, 14. Oktobar 2009

Citirano

Orginalno od oxfordski

Ja isto navijam da se reprezentacija BiH plasira na svetsko prvenstov jer je se onda povećava verovatnoća da Srbija dobije nekog od lakših rivala inapravi još neki rezultat od 5:0. Jer je mnogo lakše igrati protiv BiH nego protiv Portugalije ili Rusije u Južnoj Africi.

Ako se BIH kvalifikuje neće biti moguće da bude u grupi sa Srbijom. I ako je Srbija završila kvalifikacije kao prvoplasirana na žrijebanju za grupe na SP neće biti nosilac grupe - čak šta više moglo bi se desiti da recimo Francuska bude nosilac u grupi u kojoj se bude nalazila Srbija. FIFA i UEFA jednostavno imaju svoj način rangiranja u kojem na prvom mjestu nije rezultat iz kvalifikacija.

oxfordski

Početnik

(10)

Datum registracije: 11.10.2009

• Poruku poslati

25

Nedjelja, 18. Oktobar 2009

Ne podrzavam FIFInu odluku da neke timove u barazu povlasti, ali sta je tu je. Zreb koji svi ocekuju je sutra.

Napred Rusija, Grcka, Bosna i Hercegovia i Ukrajina!!!

A Portugal i Francuska da odmore malo sledeceg leta.

NatasaNP

Početnik

(10)

• »NatasaNP« je žensko

Datum registracije: 02.08.2009

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 18. Oktobar 2009

Tashke, zasto si mi skinuo komentar? Zato sto sam kritikovala tvoje razmisljanje?Treba li da govorim samo ono sto se tebi svidja? Pa, dobro.Moracu prvo da vidim sta ti mislis o nekoj temi pa da usaglasim komentar.Jel moze?

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

27

Ponedjeljak, 19. Oktobar 2009

Bosna nije imala srece u zrebu danas.
Za mesto u Africi borice se sa Portugalom
Portugal - Bosna i Hercegovina.

Sreca u nesreci je da se revans igra u Zenici.Portugal je kilavo igrao kvalifikacije ali su odlicna reprezentacija,nadam se da nece biti kompletni makar...

Sto se Bosne tice,ima sanse ako se sacuva kontri i duela jedan na jedan sa igracima Portugala,a sdruge strane moraju iskoristiti sve sanse u napadu i dobro kontrolisti loptu.
u ostalim mecevima
Rusija-Slovenija
Irska-Francuska
Ukrajina-Grcka
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »silver04« je muško

Datum registracije: 22.02.2009

• Poruku poslati

28

Utorak, 20. Oktobar 2009

BiH je mogla da prodje bolje ali i gore u zrijebu.Francuska je ipak bila mnogo gora varijanta. Ipak,mislim da je Portugal apsolutni favorit iako osim Ronalda i nema bas neke pojedince ekstra klase.Favorit je prije svega sto je BiH dosta tanka u odbrani ali i na golu.Napad je odlican,vezni red tu i tamo.Ima i klase ali i osrednjih igraca.
I neka mi neko pojasni zasto se igra u Zenici a ne u Sarajevu kao glavnom gradu.

Datum registracije: 12.03.2008

• Poruku poslati

29

Utorak, 20. Oktobar 2009

sreca prati hrabre :)

feminismus existiert nur, um hässliche frauen in die gesellschaft zu integrieren

amigo

Učenik

(10)

• »amigo« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

30

Srijeda, 21. Oktobar 2009

Citirano

Orginalno od silver04
I neka mi neko pojasni zasto se igra u Zenici a ne u Sarajevu kao glavnom gradu.

Pa nema veze sto je Sarajevo glavni grad,mnoge reprezentacije igraju van glavnog grada,a konkretno mislim da Bosna igra u ZEnici zato sto,iako prima manje gledalaca,zbog toga sto nema atletsku stazu(kao onaj u SA)mnogo je bolja atmosfera,uzavrelija.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

31

Četvrtak, 22. Oktobar 2009

Nije to onaj Figov i Gomešov Portugal. Današnji portugal čine istina svjetski igrači, ali ipak razmažene zvijezde od brilijanata. Što se možda može i vidjeti u njihovim rezultatima iz kvalifikacija i način na koji su se provlačili sa recimo Albanijom, da uopšte nisu klapa što bi se reklo ili kolektiv. Vrhunski pojednici svi do jednog jesu i o tome se nemora ni pričati, ali njihovo zalaganje u državnom drsu meni je zaista upitno kada pogledam rezultate koje su ostvarivali u zadnje vrijeme. Sve više mi sliče na Engleze od prije dvije godine kada su upravo netrpeljivosti između pojedinaca koštale Englesku u kvalifikacijam.

Ja sam nekako ubijeđen da će glavna zvijezda baraža biti ( stari lisac ) Miroslav Ćiro Blažević... Siguran sam da će naći žicu Portugalcima. Zvjezdan Misimović je najbolji igrač naše selekcije, Džeko je rođeni strijelac itd da sad ne nabrajam ima tu vrhunskih fudbalera al ipak je Ćiro naše najjače oružje.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

32

Srijeda, 04. Novembar 2009

ćIRO OBJAVIO SPISAK

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Miroslav Blažević prije nekoliko trenutaka saopštio je spisak fudbalera za utakmice baraža koje Zmajevi igraju sa Portugalom.

Na spisku se nalaze:

Golmani: Asmir Begović, Kenan Hasagić, Nemanja Supić

Odbrana: Sanel Jahić, Emir Spahić, Safet Nadarević, Boris Pandža, Adnan Mravac, Ninoslav Milenković, Džemal Berberović, Damir Mirvić

Vezni red: Sejad Salihović, Admir Vladavić, Zvjezdan Misimović, Senijad Ibričić, Haris Medunjanin, Samir Muratović, Elvir Rahimić, Miralem Pjanić, Zlatan Bajramović, Semir Štilić, Dario Damjanović

Napad: Edin Džeko, Vedad Ibišević, Ermin Zec, Zlatan Muslimović.

Datum registracije: 04.11.2009

• Poruku poslati

33

Srijeda, 04. Novembar 2009

Pozdrav svima a posebno emir-RA ,posto vidim da dolazis iz BIH da li ovo RA oznacava -red army- i da navijas mozda za Velez?

Sto se tice baraza Bosni zelim puno srece koja moze da bude i odlucujuca protiv ipak favorita kakav je Portugal,mislim da najveca opasnost vreba po bokovima po kojima u BH selekciji igraju igraci kojima defanzivna igra nije jaca strana (Salihovic,Ibricic) pri cemu su Portugalci mozda i najjaci na tim pozicijama(Nani,Ronaldo?)
Evo da malo glumim selektora Ciru pa da saopstim prvih 11 8) u njegovoj formaciji pri cemu bi Pjanic igrao poluspica jer je opasan po gol a i pomagao bi u sredini jer ko bude drzao sredinu moze imati i kljuc utakmice a i mjesto Ibricica sam stavio Bajramovica koji moze igrati u oba smjera(odbrana-napad)

dzeko

misimovic pjanic

salihovic bajramovic

rahimic muratovic

nadarevic spahic jahic

begovic

• Poruku poslati

34

Petak, 06. Novembar 2009

dobra stvar za BH reprezentaciju jer Ronaldo nece igrati bar u prvoj utakmici baraza

Još mesec pauze za Ronalda

Napadač španskog fudbalskog prvoligaša Real Madrida, Portugalac Kristijano Ronaldo, biće odsutan sa terena najmanje mesec dana zbog obnovljene povrede članka.

Španski mediji se pozivaju na izvore iz 'kraljevskog kluba', a pominje se i mogućnost da Portugalac završi na operacionom stolu u slučaju da oporavak ne krene prema planu. Jedan od najboljih fudbalera sveta povredio se 30. septembra na utakmici Lige šampiona Real Madrid - Olimpik Marsej.

Ronaldo zbog povrede neće biti u reprezentaciji Portugalije koja 14. novembra u Zenici igra baraž utakmicu sa Bosnom i Hercegovinom za plasman na prvenstvo sveta, 2010. godine u Jažnoj Africi.

Portugalac je ovog leta stigao u Real iz Mančester Junajteda a transfer je, prema raznim izvorima, bio 'težak' između 90 i sto miliona evra.

http://www6.b92.net/sport/fudbal/vesti.p…5&nav_id=390731

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

35

Petak, 06. Novembar 2009

Evo lista portugalskih igrača koji su povrijeđeni i vjerovatno neće igrat u baražu:
Cristiano Ronaldo (Real Madrid)
Bosingwa (Chelsea)
Manuel Fernandes (Valencia)
Danny (Zenit St. Petersburg)
Pedro Mendes (Glasgow Rangers)

Mada se ja u potpunosti slažem sa Ivicom Osimom da svoje šanse ne trebamo graditi na njihovoj nesreći. Mene više zanima ovih 26 igrača koje je Ćiro pozvao za dvomeč sa Portugalom. Zbog devet prvotimaca koji imaju po jedan žuti Ćiro je bio prinuđen da napravi spisak od čak 26 igrača među njima interesantna imena su svakako : Potpisnik Ninoslav Milenković – Nakon dugo vremena pozvan u reprezentaciju BIH. Navijači reprezentacije BiH, Milenkovića pamte kao igrača koji je za dres sa državnim grbom uvijek davao posljednji atom snage. Milenković je rođen 31. 12. 1977. u Subotici, u karijeri je igrao za Mladost iz Lučana, na Farskim ostrvima, Dinamo iz Drezdena, Hajduk iz Kule a 2002. godine sa ekipom trebinjskog Leotara postao je šampion Bosne i Hercegovine nakon čega je došao poziv od tadašnjeg selektora reprezentacije Blaža Sliškovića. Navijači nikad ne mogu zaboraviti utakmicu na Marakani kada je Ninoslav ostavio srce na terenu za BiH, iako je tada igrao protiv svoje matične zemlje u kojoj je rođen... Nakon dobro poznate afere u savezu, Ninoslav Milenković bio je potpisnik famoznog pisma u kojem je stajalo da za reprezentaciju neće igrati dok su u nogometnom savezu ljudi kojima tamo nije mjesto. Kada je Miroslav Ćiro Blažević došao na klupu BiH, najavio je poslati poziv Milenkoviću za utakmicu sa Bugarskom ali on na adresu ovog defanzivca nikada nije došao. Ninoslav trenutno igra za kiparski Enosis a prije nekoliko dana dočekao je poziv selektora Blaževića za predstojeće utakmice baraža...

Ono što je u poslednje vreme neizbežna tema jeste uspeh reprezentacije i plasman u baraž u kojem se sastajemo sa Portugalom. Posle 3 godine odsustva iz reprezentacije ponovo sam se našao na spisku selektora. Moj raniji stav je poznat međutim odlučio sam se odazvati pozivu selektora Blaževića jer mislim da trenutno sve osim uspeha reprezentacije i plasmana na svetsko prvenstvo pada u drugi,treći plan.
Sva energija treba biti usmerena samo ka uspehu. Znam da će biti i onih koji će negativno prokomentarisati sve ovo rečima da sam pogazio svoju reč ali smatram da je uspeh reprezentacije iznad svih nas. Jednom sam rekao šta mislim ali sam isto tako rekao da ako ikad budem zatrebao i ako ikako mogu pomoći odazvaću se i dati sve od sebe da se u tome i uspe.
Čvrsto verujem u uspeh, Portugal je ekipa sastavljena od odličnih pojedinaca ali nisu nepobedivi. Naša reprezentacija može pobediti svakoga, imamo odlične igrace ali i odličan kolektiv koji je krasio reprezentaciju kroz čitave kvalifikacije i doveo je do baraža. Iskreno verujem u uspeh i plasman na svetsko prvenstvo u Južnoj Africi, Budite uz nas do kraja, napisao je Milenković na svojoj web stranici.

Emir Zec napdača Šibenika i trenutno najtraženiji igrač iz HNL-a .. Na zimu već izvjestan prelazak najvjerovatnije u Bundes ligu jer je već nekoliko bundesligaških klubova izrazilo želju za njegovim dovođenjem.. Zec već ima obostrani sporazum sa klubom kojem je potreban novac o prelasku u zimskom prelaznom roku.

Haris Medunajnin igrač španjolskog Valjadolida bio prvak evrope dva puta ( u19 i u 21 Holandije ) nikada nije debitovao za A tim Holandije i ako je kao omaldinac i prvotimac AZ Alkmara proglašavan za najvećeg talenta u holandskoj ligi. Klubovi za koje je do sada nastupao su : AZ Alkmar i Valjadolid. Igra na pozicijama ofanzivnog veznog i zadnjeg veznog ( ovo drugo je nama svakako potrebno ) mada sam ja po malo skeptik po pitanju da ga se odmah gurne u vatru u ovako važnim utakmicama. ali na kraju će ipak netko od novajlija morati da podnese teret jer je previše kartona za utakmice u kojima se ne smije štedjeti.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

36

Subota, 07. Novembar 2009

Portugal se ocigledno plasi meceva sa Bosnom,Keiros je pozvao Ronalda u reprezentaciju za meceve sa Bosnom iako on Sigurno nece igrati zbog povrede.
Real Madrid se ostro protivi ovom pozivu jer je Ronaldo i obnovio povredu u dresu reprezentacije a oporavak ce trajati duze nego sto su svi mislili.

Keiros se nada da ce Ronaldo zaigrati makar nekoliko minuta protiv Bosne,sto samo pokazuje da su prilicno uplaseni jer ko bi normalan rizikovao karijeru jednog od najboljih igraca sveta za jednu-dve utakmice,ako mogu bez njega da pobede Bosnu(tako oni misle)

S druge strane,Misimovic,Ibisevic i zeko tresu mreze u svojim klubovima,u odlicnoj su formi i samo neka tako ostane.
Pjanic se zali na povredu ali se nada da ce se ipak oporaviti do utakmica sa Portugalom

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

37

Nije se igrat sa 94 miliona zar ne Tashke :D - al pravo da ti kažem ja bih volio da Ronaldo bude u ekipi mada znam da neće. Ipak bi se on hendikepirano bojao svakog duela i smatram da bi tako indisponiran više odmogao Portugalu nego pomogao.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

38

I ja sam to mislio,mada,sudija bi ga cuvao kao pandu,tako da bi i minimalni prekrsaj nad njim bio za zuti karton a malo ozbiljniji(umesto za zuti)bio bi za crveni.
Ipak je bolje da ne igra,jer ce umesto njega igrat Nani a on je tek u ocajnoj formi... :D

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

39

Nedjelja, 08. Novembar 2009

Mediji pišu da je selektor portugalske nogometne reprezentacije Carlos Quieroz danas posmatrao utakmicu između Hofenheima i Wolsburga. Definitivno se pribojava :D ne znam samo što mu trebaju one izjave da će Portugal do pbjedničkog postolja u Africi kad ga vidno hvata panika ?!

• Poruku poslati

40

Nedjelja, 08. Novembar 2009

Ja ipak mislim da je bolje sto ne igra Ronaldo iako u samoj igri ne moze pruziti 100% ali prilikom prekida sa njegovim cudnim udarcem moze odluciti utakmicu kad se zna da bosanski golmani ne brane u svojim klubovima(Supic,Hasagic) pa su mozda i slabiji deo tima i tesko bi bio zaustavljen po bokovima koji ostavljaju dosta prostora zbog formacije 3-5-2 po kojoj samo jedan igrac igra po boku.

Social bookmarks