Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Srijeda, 10. Februar 2010

Kvalifikacije za EP u fudbalu 2012.god

Citirano

Svečana ceremonija održana je u Palati za kulturu i nauku u Varšavi, a kuglice su "žrebali" legendarni fudbaleri, inače ambasadori Evropskog prvenstva, Poljaci Andrej Šarmah i Zbignjev Bonjek, i Ukrajinci Oleg Blohin i Andrej Ševčenko.

Utakmice Evropskog prvenstva 2012. igraće se u osam gradova - Vroclavu, Poznanju, Gdanjsku, Varšavi (Poljska), Ljvovu, Kijevu, Donjecku i Harkovu (Ukrajina).

Prvi meč na programu je 8. juna 2012. u Varšavi, a finale je predviđeno za 1. jul u Kijevu.

GRUPA A: Nemačka, Turska, Austrija, Belgija, Kazahstan, Azerbejdžan.

GRUPA B: Rusija, Slovačka, Republika Irska, Makedonija, Jermenija, Andora.

GRUPA C:Italija, Srbija, Severna Irska, Slovenija, Estonija, Farska Ostrva.

GRUPA D: Francuska, Rumunija, BiH, Belorusija, Albanija, Luksemburg.

GRUPA E: Holandija, Švedska, Finska, Mađarska, Moldavija, San Marino.

GRUPA F: Hrvatska, Grčka, Izrael, Letonija, Gruzija, Malta.

GRUPA G: Engleska, Švajcarska, Bugarska, Vels, Crna Gora.

GRUPA H: Portugal, Danska, Norveška, Kipar, Island.

GRUPA I: Španija, Češka, Škotska, Litvanija, Lihtenštajn.

Aktuelni šampion Evrope je Španija.

Iako je pred nama SP u Juznoj Africi,evo ipak teme gde se nalaze grupe pa mozemo komentarisati sastav tih grupa,kao i prognoze ko ce se kvalifikovati,ko ce u baraz i ostalo.
Boldovane grupe su po mom misljenju interesantnije od ostalih za nas na ovom forumu pa sta mislite o sastavu tih grupa ?

Ove kvalifikacije pocinju 3. septembra 2010.godine
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

2

Srijeda, 10. Februar 2010

Četiri turske države u grupi A :D no coment

Što se tiče grupe gdje je BIH : Bosna prvi put u kvalifikacijama dobiva tri reprezentacije ispod sebe, sa nagaznom minom Albaniom koja je tradicionalno neugdna na domaćem terenu ali je kvalitet neuporedivo na našoj strani. Francuska : Daleko miljama od one zidanove Francuske, za fudbalsku Francusku moguća su dva epiloga u narednim mjesecima. Prvi je da brzo spakiraju kofere iz Afrike u momentu kada je u samoj Francuskoj mržnja prema selektoru Domeneku prešla već sve granice što bi nakon SP-a otvorilo prostor za novog selektora i podmalđivanje ekipe, a drugi da spretno i sretno uz pomoć sudija doguraju daleko pa da si umisle da ta ekipa još vrijedi i na trenutak zaborave sve probleme koji ih prate. U svakom slučaju mislim da su oba izhoda vrlo povoljna za BIH :D Moje neko mišljenje je da od svih repki iz prvog šešira za nas bila najpoželjnija Francuska ( ovakva kakva jeste sada ). Smatram da bi bilo vrlo važno kao što reče Sušić kvalifikacije odpočeti sa Francuzima i to po mogućnosti u gostima.
Na vatru odgovori vatrom !

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

3

Subota, 04. Septembar 2010

Pocele kvalifikacije za EP 2012

U skoro svim grupama favoriti su uspeli da pobede a iznenadjenja su svakako Portugal-Kipar 4-4 ,zatim Grcka-Gruzija 1-1 a ako se moze nazvati iznenadjenjem Francuska-Belorusija 0-1

Bosna je u gostima pobedila Luxemburg 3-0 uz dlicnu igru cele ekipe.Ceo posao je zavrsen u prvoj trecini utakmice.

Na ruku Bosne su oba rezultata iz grupe gde je Rumunija-Albanija 1-1 i vec pomenuta Francuska-Belorusija 0-1

I Hrvati su dobro poceli ovaj ciklus,pobeda u gostima 0-3

Vec za par dana u Sarajevu se igra mec frugog kola

Bosna i Hercegovina- Francuska

Mislim da Bosna mora pre svega mirno i pametno da odigra utakmicu,bez srljanja jer joj je i bod dobar da skoro sigurno ostane na prvom mestu u grupi.Za Bosnu je bitno da dobije ostale protivnike u grupi,a protiv Francuske da ne izgube,jer Francuska je vec napravila veliki kiks.

@ Emir-Ra : Posalji neki link ako ima da se gleda utakmica
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 05. Septembar 2010

Citirano

Orginalno od Tashke
Pocele kvalifikacije za EP 2012

Na ruku Bosne su oba rezultata iz grupe gde je Rumunija-Albanija 1-1 i vec pomenuta Francuska-Belorusija 0-1

Mislim da Bosna mora pre svega mirno i pametno da odigra utakmicu,bez srljanja jer joj je i bod dobar da skoro sigurno ostane na prvom mestu u grupi.Za Bosnu je bitno da dobije ostale protivnike u grupi,a protiv Francuske da ne izgube,jer Francuska je vec napravila veliki kiks.

@ Emir-Ra : Posalji neki link ako ima da se gleda utakmica

Ne bih se složio da nam je rezultat iz Pariza na ruku :D već danas selektor Francuske Blank je izjavio da je za Francusku utakmica u Sarajevu najvažnija u kvalifikacijama. Ja bih ipak nekako volio da Francuska nije izgubila ( barem igrala neriješeno ). Mada kada se pogleda ovaj novi sastav Francuske, a još i takav nakon utakmice sa Bjelorusijom ostane dodatno okrnjen za Loica Remyja i Louisa Sahu objektivno je reći da ova ekipa Francuske niti je slaba niti je jaka. Dosta stvari nam ide u prilog : od suspenzija, povreda do uzdrmane atmosfere unutar francuskog tabora ali mislim da bespotrebno dajem ton francuskim nesrećama možda je važnije spomenuti ekipu BIH koja je po meni u ovim kvalifikacijama jača za dva igrača gdje je u proteklom periodu najviše škripalo : Mensura Mujdžu iz Freiburga i Senada Lulića iz Young Boys-a. A o srednjem redu i napadu mislim da nema potrebe pričati. Misimović je sinoć opet bio jako kreativan i pored ubilježene dvije asistencije nosio je igru ( svi gotive Džeku ali za moj ukus Misimović je najbolji igrač kojeg imamo ). Jednostavno volim takav profil igrača. Što se još sinoćne utakmice tiče svakako treba spomenuti 6000 naših navijača na stadionu kapaciteta 8000. Već je odavno poznato da niti jedna reprezentacija u evropi nema veću podršku na gostovanjima, ali da toliki broj ljudi dođe bodriti čak i protiv Luxemburga gdje se rezultat već unaprijed zna ( prevazišlo je već riječ LJUBAV ). Inače bilo je govora da bi se utakmica Albanija : BIH koja se igra 8 oktobra trebala igrati u Skadru pa sam ja u šali rekao : Pa i tamo će BIH imati više navijača od domaćina :D koji će iz sandžačkih opština čamcima stići preko skadarskog jezera. Ali izgleda da je ipak utakmica u Tirani jer stadion u Skadru ne zadovoljava ni minimum uslova. Ali prvo treba dobiti Francusku naravno, a onda nakon te utakmice mislim da će za BIH upravo gostovanje u Albaniji biti utakmica kvalifikacija jer neće Albanija prosuti puno bodova kod kuće.

A što se tiče linka Tashke bit će do utorka, postavit ću. A ako slučajno nekome nešto znači da će BHT 1 prenositi sve domaće utakmice eetooo.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

5

@ Emir-Ra
Ma znam da BHT1 prenosi domace utakmice ali je problem sto je on kod nas vecito skremblovan!!! X( X( X(
Vec danima zovem sbb i galamim im oko toga a svaki put dobijam drugaciji odgovor_te nije do njih(jok,do mene je) te zovi centralu u Bg-u,te za vas je nadlezan Kragujevac,i na kraju kazu nisu oni krivi nego im BHT ustvari sam gasi program( u sta ja svakako nesto ne verujem)
ako mozes vidi pozovi tamo BHT i pitaj ih sta je u pitanju,ako su kojim slucajem ipak u pitanju oni,reci im da makar to vece puste :D

Sto se same tekme tice,mislim da je ipak bolje sto je Francuska izgubila jer su tako i prvo i drugo mesto u igri.

Dacu ti primer: u kvalifikacijama za proslo SP,srbija je izgubila od Francuske na strani a kuci igrala 1-1 a ipak je bila ispred Francuske jer su Francuzi kiksali na drugim utakmicama protiv(u nacelu) laksih protivnika.Zbog toga kazem da Bosna ne treba da ide po svaku cenu na pobedu nego mirno i stalozeno da se ne izgubi,a ako se ukaze prilika za pobedu onda je treba svakako iskoristit.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

6

Ok nazvat ću BHT pa ću ti to provjerit. Makar mislim da i jest do njih jer dosta naše raje u Sloveniji se žali da mogu gledati sve nacionalne televizije sa EX YU na kabl operaterima tamo sem BHT a koliko sam primjetio ( mislim da ne griješim ) u Srbiji na kabl operaterima uredno fefcera HRT tako da ne vjerujem sad da tu ima nečega ali raspitat ću se.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 06. Septembar 2010

@Taske

Na www.livetv.ru ce verovatno imat odredjeni link.

http://livetv.ru/en/eventinfo/52604_bosnia_france/

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 06. Septembar 2010

Upravo sam obavio telefonski razgovor sa izvjesnom Dženitom ( zaboravih joj prezime ) operativnim inžinjerom na BHT1. Prvo što se tiče vječito skemblovanog signala BHT1 Tashke treba da probaš gledati BHT u terminu kada idu vijesti npr večeras u 19h. I ako tada bude skemblovan onda je do operatera u Srbiji. Svašta nešto je ona meni objasnila pa da ti ne duljim, ukratko : Kada su u pitanju sportski događaji kao SP u košarci trenutno ili utakmica BIH Francuska, kako BHT kupi prava samo za teritoriju Bosne i Hercegovine tako su drugi opeateri u regiji dužni da zatamne program BHT-a za vrijeme utakmice npr. Dalje što se toga tiče reče mi da bi za prenose takvih događaja u Srbiji, to jest za puštanje signala BHT-a tokom utakmice bila zadužena TV Beograd ako him je od interesa uz predhodni dogovor sa BHT1. Pored TV Beograd to isto može i bilo koji kabl operater u Srbiji, ali bez predhodne razlike u plaćanju to jest ilegalnog preuzimanja signala kaznu bi platio i kabl operater. Dotakli smo se malo i TV Tuzle za koju ja znam da ovde kod nas uskače u svačije programe i ne poštuje niša od toga :D ona je krekla da kada je BIH u pitanju za sada se nadgledaju mediji samo u Sarajevu naročito javni servisi, a sad da li je takva situacija i u Srbiji ne znam :D . Ipak ovo je Balkan budimo realni.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

9

Srijeda, 08. Septembar 2010

Poraz sinoć od Francuske ali zaslužen. Kao što Sušić reče Francuze je jednom moralo krenuti i nadao sam se da to neće biti protiv nas. O utakmici se nema šta puno reći, gosti kontrolisali utakmicu cijelo vrijeme, veoma dobro snimili našu igru. Što se tiče grupe u kojoj je BIH nakon prvog kola i remija Rumunije kod kuće sa Albanijom pitao sam se da li je Albanija jaka ili je Rumunija slaba. Sinoćni rezultati iz te grupe su pokazali da je francuska klasa ispred svih a da BIH realno ima šanse protiv ostalih reprezentacija. Očekivao sma barem hendikep Albanije protiv Luuxemburga kod kuće.

BIH : Francuska 0 : 2
Albanija : Luxemburg 1 : 0
Bjelorusija Rumunija 0 : 0

Albanija 4
Bjelorusija 4
BIH 3
Francuska 3
Rumunija 2
Luxemburg 0

Inače što se tiče grupa koje nakon sinoć odigranog kola tiče vrijedi spomenuti Crnu Goru koja nakon dva kola ima 6 bodova isto kao i Engleska. Kada je izvučena ova grupa ja sam rekao šteta što Crna Gora upade u grupu iz koje samo prva ide dalje i to se odmah pokazalo. Objektivno nemaju šanse pored Engleske ali bilo bi dobro da uzmu drugo mjesto radi rejtinga u narednim kvalifikacijama gdje bi mogli biti drugi ili treći nosilac. Dalje mi se dopada stanej u grupu, u kojoj se nalaze Norveška, Danska i Portugal. Nakon dva kola Norveška već bježi Portugalu 5 bodova a iz ove grupe također samo prva ekipa ide na EURO.
Remi Hrvatske sa Grčkom u Zagrebu i Srbije u Beogradu sa odličnim Slovencima.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

10

Petak, 01. April 2011

Clanstvo F/NSBiH u FIFA i UEFA je do daljeg suspendirano. Razlog je neizglasavanje novog Statuta udruzenja po pravilima FIFA/UEFA. Fudbalska reprezentacija BiH kao i svi klubovi iz BiH su od danas, 01.04.2011 pa do daljeg suspendirani i nece moci ucestvovati na medjunarodnim takmicenjima.

Velika steta, pogotovu sada kada je reprezentacija BiH tako dobro bila krenula u kvalfikacijama za Euro2012.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

11

Subota, 02. April 2011

Suspenzija

Q: Ko je glasao protiv pravila UEFA-e?

A: Srpski i hrvatski clanovi NFSBiH.

Smrt velikosrpskom fasizmu!

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

12

Subota, 09. April 2011

Citirano

Orginalno od ed
Clanstvo F/NSBiH u FIFA i UEFA je do daljeg suspendirano. Razlog je neizglasavanje novog Statuta udruzenja po pravilima FIFA/UEFA. Fudbalska reprezentacija BiH kao i svi klubovi iz BiH su od danas, 01.04.2011 pa do daljeg suspendirani i nece moci ucestvovati na medjunarodnim takmicenjima.

Velika steta, pogotovu sada kada je reprezentacija BiH tako dobro bila krenula u kvalfikacijama za Euro2012.

Ko zna zašto je to dobro (o) I nemoj da se brinete, svi vi koji navijate za BIH da naša reprezentacija neće nastaviti kvalifikacije. UEFA i FIFA samo instaliraju sportske radnike u savez. Prvo se instalira komitet za normalizaciju u kojem će mjesto između ostalih zazuzeti : Ivica Osim, Vlatko Glavaš, Predrag Pašić, Elvir Bolić... A kada komitet za normalizaciju završi svoj posao, javna je tajna da će Ivica Osim biti predsjednik saveza (o) (o) (o) Ništa bolje se nije moglo desiti ojađenom, posramljenom i u kriminalu ogrizlom bosanskom fudbalu. Ukidaju se svi odbori, sve sudačke organizacije, komisije, mnogi sada upleteni u podmićivanja kupovinu i namiještanja, guranja igrača u reprezentaciju preko menadžera itd, sada se fataju za glavu i lansiraju priče da je savez ratsurio nacionalizam ali vjerujte mi da je istina daleko od toga.

amigo

Učenik

(10)

• »amigo« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

13

Subota, 09. April 2011

Daj boze da si u pravu!
Jer steta za BiH reprezentaciju,sad kad je najbolja!

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 11. April 2011

Citirano

Orginalno od amigo
Daj boze da si u pravu!
Jer steta za BiH reprezentaciju,sad kad je najbolja!

Znaju EUFA i FIFA političku situaciju u BIH i nikada neće nasjesti na nju. Nije ni Bosna tikva bez korijena. Puno fudbalskih legendi iz Bosne tipa : Dušan Bajević, Ivica Osim, Ćiro Blažević, Vahid Halilhodžić i mnogi drugi, imaju velikog utjecaja i ugleda među ljudima u UEFI i FIFI. Odma su došli signali od tih ljudi da su im poudzani lzvori iz UEFE namignuli da će BIH nastaviti kvalifikacije ali da su stvari u savezu otišle predaleko da su izmakle kontroli i da se moraju dovesti u red. Kada je došla suspenzija prvi su se uzbrukali Francuzi, koji su pobjedili na Koševu a izgubili kući od Bjelorusije. Nakon nas upravo su oni reprezentacija kojima bi naša suspenzija najmanje odgovarala. Legendarni Karl Hajnc Rumenige je od ljudi iz njemačkog fudbala prvi digao glas na UEFU zbog suspenzije BIH. Savezi Slovenije i Hrvatske kao i nekadašnji asovu jugoslovenskog fudbala iz Srbije su obećali da će učiniti sve da se suspenzija što prije otkloni do juna i da BIH može nastavit kvalifikacije. I zato je javnost u BIH poprilično mirna kad je to u pitanju. U prvom redu navijači. Znali su : Sušić, Osim, Hadžibegić, Bajević, Baždarević da moraju podijeliti sa navijačima svoja saznanja iz UEFE koja su im dolazila i prije suspenzije šta će se dalje događati. Situacija u regionu je trenutno takva da najveći ugled kada su u pitanju savezi iz regiona kod EUFE i FIFE uživa crnogorski savez - čak i pored hrvatske bronzane medalje iz 98-me godine. Jedan dio javnosti u Hrvatskoj navija također za suspenziju njihovog saveza jer je nakon te 98-me godine pao u ruke : Menadžerske, kladioničke i svake druge mafije. Ćini mi se da večeras na B92 ide neka emisija o problemima u srbijasnkom fudbalu, koji su u glavnom isti kao u BIH i Hrvatskoj, jer su u fudbal manje više ušli ljudi koji nikad nisu šutali loptu.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

15

Ponedjeljak, 10. Oktobar 2011

Ovo bi moglo ići pod : Zaboravljene teme, na zaboravljenom forumu :D Ljudi sutra je dan raspleta ovih kvalifikacija a mi nismo pisali ni u vrijeme zapleta i kulminacije ;) Šta reći : Moja Bosna sa osiguranim baražom u Parizu za prvo mjesto !? O tome da imamo ubjedljivo najveću podršku na gostovanjima u evropi tokom svih kvlafikacija i da su navijači BIH iz svih dijelova svijeta već uveliko krenuli da obaraju vlastite rekorde... Srbija ( meč utakmicu za baraž ) kod otpisanih Slovenaca, koji još uvijek nemaju pobjede nad nekom EX YU reprezentacijom od kako se takmiče samostalno. Zbog te činjenice Slovenci bi mogli biti mač sa dvije oštrice, mada čitam po netu svakakva nagađanja vezana za tu utakmicu ?! Hrvatska ima baraž u džepu uz lakšu trening utakmicu sa Latvijom kući, dok istovremeno osluhuje rezultat iz Tibilisija i nada se pobjedi Gruzije nad Grčkom. U takav scenario teško je povjerovati, kada Grcima odgovara i remi! Najmlađa reprezentacija u Evropi bilježi sjajne rezultate. Crna Gora je osigurala baraž igrajući kući sa Englezima 2 : 2 i sutrašnji dan će im biti u toliko zanimljiv da saznaju ostale učesnike baraža. BiH i Hrvatska sutra imaju kakve takve šanse da se plasiraju izravno, što je realno manje vjerovatno ali svakako da bi bilo lijepo :) Pa da se Crna Gora i Srbija plasiraju kroz dodatne kvalifikacije i da na EURU imamo jednu pravu smotru jugoslovenskog fudbala.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 10. Oktobar 2011

Pa sad, neizvjesno je sta ce biti sa Francuzima i eventualno kasnije u barazu ali, ova generacija je definitivno zasluzila nastup u zavrsnici evropskog prvenstva. Nadamo se ako Bog da najboljem.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

17

Utorak, 11. Oktobar 2011

Mislim da Bosna ima sanse samo ako dug period utakimice bude igrala kao da joj treba bod a da onda u drugom delu pokusaju da daju gol.Takodje za nadanje u uspeh je od velikog znacaja ne primiti gol u prvom poluvremenu.
Bosna svakako ima najbolju generaciju od svog osamostaljenja i zasluzuju da igraju na EP,ako ne direktno onda makar preko baraza.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

18

Utorak, 11. Oktobar 2011

1:0

Upravo zavrsi 1. poluvrijeme. Izvanrednim golom Dzeke BiH vodi u prvom poluvremenu sa 1:0. Momci za sada odlicno igraju. Ko ugrabi moze da gleda online.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

19

Srijeda, 12. Oktobar 2011

Na prvenstvo će se vjerovatno kvalifikovati i neka manje kvalitetna reprezentacija od BiH-a kao i neke što igra manje lijepo i napadački, poput Hrvatske i Turske u ovom momentu ( mislim da slobodno mogu tako reći ) ?! Hoću da kažem da Bosna i Hercegovina trenutno igra moderan, lijep i napadački nogomet, koji bi morao biti nagrađen, a na EURU ljudi upravo to žele da gledaju i istinski ljubitelji fudbala širom svijeta bili bi na dobitku plasmanom Bosne i Hercegovine...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 13. Oktobar 2011

Bosna na zalost opet nije imala srece u zrebu za baraz,opet ce morati da kaartu za veliko takmicenje trazi preko najtezeg moguceg protivnika kojeg je mogla dobiti-Portugal.

Licno mislim da Bosna moze da iz 2 duela izadje kao pobednik ali kada sudije ne bi umesale svoje prste i kad ne bi bio smak sveta ako Ronaldo i drugi portugalski manekeni ne odu na EP,kao sto je to "morala" Francuska.

Ostali parovi
Estonija-Irska ?(
Hrvatska-Turska
Crna Gora-Ceska

Social bookmarks